Umieszczanie skrzynek w terenie - zmiany

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

tsalarioth
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Re: Umieszczanie skrzynek w terenie - zmiany

Post autor: tsalarioth »

karwdo pisze: środa 24 lutego 2021, 09:57

Napisałeś dużo i znów nie na temat!
wydaje mi się, że odpisałem Ci dość wyczerpująco.
Podałeś przykład, ja podałem kontrprzykład.

Napisałeś, że ludzie interpretują to tak, że trzeba latać i zmieniać kesze w terenie, a ja zapytałem się, jak to się ma do poprzedniego regulaminu gdzie było WYRAŹNIE podane, że odległość między skrzynkami to co najmniej 50 metrów w mieście. Jak zmniejszyliśmy do 30 metrów to nagle się pojawił problem.
Twoje słowa rozumiem tak, że był jakiś regulamin, ale nikt go nie przestrzegał, a teraz, jak jest bardziej liberalny, to jest problem. Jeśli źle Cię rozumiem, to wytłumacz mi proszę. Bo zgłupiałęm, serio.
karwdo pisze: środa 24 lutego 2021, 09:57 Złożyłem wczoraj w tej sprawie ZGŁOSZENIE DO COG i proszę COG o odpowiedzi na moje pytania.
Pytania są proste, bezpośrednie i dotyczą JEDYNIE już istniejących skrzynek.
Potwierdzam, mail doszedł, nawet dwa. Pytanie brzmi - kto i jak powinien Ci odpisać, żebyś uznał to za oficjalną odpowiedź, bo boję się, że jeśli ja Ci odpiszę, to potraktujesz to jako odpowiedź prywatną. Pytam bez ironii - po prostu chciałbym wiedzieć, jak mogę zaadresować Twoje pytania tak (a jeśli nie ja, to kto), żeby odpowiedzi zostały uznane.

Pozdrawiam,
tsal
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 167 razy
Otrzymał podziękowań: 239 razy

Post autor: ronja »

tsalarioth pisze: środa 24 lutego 2021, 08:26 Spróbuję przepracować z koleżankami i kolegami z COG jakąś bardziej "liberalną" wersję.
Zawsze problemem są Ci, co się nie dogadują, niestety.
Dygresja: poprawki do poprawki? A nie lepiej jest wrócić do poprzedniego rozwiązania, tak szybko zmienionego na kolanie i spróbować zrobić ze stroną techniczną projekt nowych zmian, które będą realne, a po wprowadzeniu (jako akceptowalne) będą funkcjonowały bez potrzeby ich poprawiania znowu? Nie dogadaliście się wcześniej z keszerami - potwierdzam, wtedy są problemy :)
Obrazek Obrazek
dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: dzejbi »

W północnym zakątku kraju zaistniał spór. Jego efektem, bez żadnych konsultacji ze społecznością, w trybie awaryjnym wprowadzane są nowe zasady umieszczania skrzynek w terenie. OK, grupa przyjęła taki sposób działania (nie o tym tu teraz). Interesuje mnie opinia na temat nowych zasad, dwóch stron konfliktu. Pomieścicie się tam w Szczecinie ze swoimi skrzynkami przy tych nowych warunkach brzegowych, czy nie ? Może dopiero 15 metrów rozwiązuje temat ? Czy COG zna stanowisko w tej sprawie obu zwaśnionych stron i na szczecińskich przesłankach sformował nowe zasady dla całego kraju ? Z lektury poszczególnych postów wynika, że w pozostałych rejonach nie jest to najbardziej oczekiwana zmiana. Czy jesteście pewni że doprowadza wprost do wygaszenia sporu szczecińskiego i dławi w zarodku potencjalne spory związane ilościami skrzynek w miejscówkach w innych regionach, choć tam raczej spokój ?.
tsalarioth
Podziękował;: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Post autor: tsalarioth »

@dzejbi: pewni nigdy być nie możemy.
Jednocześnie problem nie dotyczy tylko Szczecina, inne miejscowości w zachodnio-pomorskim również były przedmiotem sporu.
Nie ma sensu wprowadzać jakichś ograniczeń na konkretnym terenie, zostawiając resztę kraju na innych zasadach.
Wtedy dopiero byłaby awantura. I vice versa- nie można wprowadzać jakichś ograniczeń wszędzie, zostawiając tylko jedną wioskę Galów, gdzie rzymskie prawo nie sięga.
dzejbi
Stały bywalec

W tym przypadku to nie ograniczenia lecz zwiększenie uprawnień (maleje wzajemna odległość). Ale skąd ta cyfra ?. Czy to czymś podparte ? czy: tak bo tak. Jednakowe zasady dla wszystkich OK. Dlaczego więc zmieniacie wszystkim, dlatego bo Szczecin z okolicami się burzy ?. Żonglowanie odległościami z pewnością nie rozwiąże konfliktu z innego wątku. Nie tędy droga.
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Post autor: xmall »

dzejbi pisze: środa 24 lutego 2021, 15:16 W północnym zakątku kraju
@dzejbi keszerze z metropolii :)
Spór dotyczył czegoś innego co nie było wspomnianie w przepychankach na forum. Zmiana zasad jak zrozumiałem dotyczy problemu specyficznych skrytek. Np https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=45038 oznaczona jako quiz. Współrzędne wskazują na krzaczory. Teraz ktoś chce założyć skrytkę pt "Dwa koguty" bo zobaczył i naszło go takie pragnienie. Może założyć skrytkę dla kogutów, ale musi to być skrytka innego typu niż quiz. Nowe rozwiązanie niczego chyba nie rozwiązuje. Zakładający skrytkę "Dwa koguty" nie musi mieć pojęcia o tym, że w jakimś zakątku północnego zakątku kraju jest skrytka typu quiz dotycząca TYCH kogutów. Jeżeli założy quiz "Dwa koguty" to postąpi niezgodnie z regulaminem.
Możliwe, że nie zrozumiałem nowych regulacji i pieprzę bez sensu.
dzejbi
Stały bywalec

Przez grzeczność nie przeczę.
Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Podziękował;: 72 razy
Otrzymał podziękowań: 149 razy

Post autor: karwdo »

tsalarioth pisze: środa 24 lutego 2021, 12:30
Potwierdzam, mail doszedł, nawet dwa. Pytanie brzmi - kto i jak powinien Ci odpisać, żebyś uznał to za oficjalną odpowiedź, bo boję się, że jeśli ja Ci odpiszę, to potraktujesz to jako odpowiedź prywatną. Pytam bez ironii - po prostu chciałbym wiedzieć, jak mogę zaadresować Twoje pytania tak (a jeśli nie ja, to kto), żeby odpowiedzi zostały uznane.

Pozdrawiam,
tsal
Bez ironii - możesz odpisać Ty (nie mnie decydować) ale Ty dalej nie rozumiesz pytań (czytając Twoje odpowiedzi).
Może być też tak, że to ja głupio pytam?:)

Dla rozjaśnienia:

1. Nie obchodzi mnie co "od dnia XYZ" weszło! Weszło, była potrzeba - LUZ!
2. Pytam o obligowanie wszystkich WSTECZ do zmian, nawet jeśli nie ma konfliktu pomiędzy osobami które pod jednym parapetem mają quiza i tradycyjniaka -

Po co ruszać coś co działa i z czym nie ma problemu?

3. Rozwiązaniem WSTECZ jest podanie terminu "do kiedy" osoby mające problem z obecnością kesza innej osoby obok swojego mogą to zgłosić.

I co najważniejsze - moim skromnym zdaniem - używając terminologii przyjętej. Basia nie ma prawa zgłaszać problemu bliskiej obecności kesza Pawła od Krzysia. To sprawa Pawła i Krzysia czy pasuje im bliska obecność swoich keszy.
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek
got100
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy

Post autor: got100 »

Może po prostu zrobić zapis w regulaminie, że jeśli wpłynie zgłoszenie do COG (przypuszczalny początek konfliktu), to właściciel skrzynki drugiej założonej, ma czas jakiś tam jakiś, na jej  przesunięcie - usunięcie. Nie wpisywać daty zmiany wszystkich keszy w systemie, bo to jest bez sensu i nie wykonalne.
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowania (total 2):
dzejbikarwdo
dzejbi
Stały bywalec

Logiczne i w zgodzie z dotychczasowymi zasadami zmian dotyczącymi np. zachowania starych skrzynek wirtualnych.
got100
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy

Post autor: got100 »

COG, usuńcie tą datę na czerwono ze strony tytułowej, bo ludziska wchodzą i nie wiedzą co się dziej. Nie każdy czyta te wypociny.
Elvis7
Podziękował;: 160 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Post autor: Elvis7 »

W odpowiedzi na dyskusję i sygnały, które do nas dotarły, wycofujemy się ze wskazanego zapisu. Zapis ten miał w naszej ocenie uporządkować zasady gry, jednak faktycznie w takim brzmieniu mógł on przynieść więcej szkód niż pożytku.
Dzięki za wszystkie Wasze sygnały.
rapotek
Wyjadacz
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

Post autor: rapotek »

Elvis7 pisze: wtorek 02 marca 2021, 13:00 W odpowiedzi na dyskusję i sygnały, które do nas dotarły, wycofujemy się ze wskazanego zapisu. Zapis ten miał w naszej ocenie uporządkować zasady gry, jednak faktycznie w takim brzmieniu mógł on przynieść więcej szkód niż pożytku.
Dzięki za wszystkie Wasze sygnały.
Czyli zapis (cytat z aktualnego wiki):
Znaczniki skrzynek (bez względu na typ) również powinny być w każdym przypadku umieszczone w odległości co najmniej 30 metrów od siebie.
nadal pozostaje, pomimo że próbowałem wykazać jego szkodliwość.
Dlaczego tak się przy tym upieracie?
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 167 razy
Otrzymał podziękowań: 239 razy

Post autor: ronja »

rapotek pisze: wtorek 02 marca 2021, 13:39 ....
Znaczniki skrzynek (bez względu na typ) również powinny być w każdym przypadku umieszczone w odległości co najmniej 30 metrów od siebie.
nadal pozostaje, pomimo że próbowałem wykazać jego szkodliwość.
Dlaczego tak się przy tym upieracie?
Dobre pytanie :) Może dlatego, że brak odwagi, by przyznać się do błędu, jakim było działanie pod wpływem chwili i zrobienie na kolanie babola? Jeszcze raz napiszę: przywróćcie poprzedni zapis, a nowe regulacje zróbcie na spokojnie, albo zostawcie przyszłemu COG-owi (o ile keszerzy będą oczekiwać zmian w odległościach). Moim zdaniem poprzednie przez wiele lat były akceptowane i w miarę przestrzegane. Ktoś powie, że do czasu, ale bez przesady - dla satysfakcji jednej osoby nie warto było wywracać wszystkiego.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Podziękował;: 72 razy
Otrzymał podziękowań: 149 razy

Post autor: karwdo »

Niech mnie ktoś uświadomi czy coś się zmieniło w komunikacie?
Datę widzę starą, Elvis na poniższym wątku pisze że coś się zmieniło...ja widzę babola takiego jakim był...albo źle widzę?!
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ