Ban Iwmali

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Posty: 195
Rejestracja: wtorek 25 czerwca 2013, 10:35
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Ban Iwmali

Post autor: Iwmali »

Chciałabym zadać kilka pytań COG-owi, robię to na ogólnodostępnym forum, bo skoro ban o moim niekulturalnym zachowaniu był publiczny… to pytania też będą publiczne. Proszę o nie usuwanie tego wątku, bo chciałabym, żeby osoby które do mnie dzwoniły i pytały kogo ja wyzywałam i pobiłam miały jasną sytuację.

Proszę o konkret, gdzie i w jakim miejscu na serwisie OC, forum OC czy na stronie OC na FB zachowałam się niekulturalnie, gdzie rzucałam wyzwiskami, które doprowadziły do bana.


Doszły do nas niepokojące informacje, że pojawiają się groźby w stosunku do użytkowników naszego serwisu: próby szantażu opublikowania pewnych nagranych rozmów telefonicznych (pytanie czy jest zgoda osób zainteresowanych na upublicznianie?), czy prywatnych wiadomości, oraz wyzwiska kierowane do kilku użytkowników za pośrednictwem komunikatorów. Apeluje o dalsze zaniechanie tego typu praktyk.

Najpierw chciałam zapytać, gdzie i kiedy groziłam, że ujawnię rozmowę telefoniczną? Cytat z mojego „listu” na OC, chyba mogę cytować to co JA napisałam?

„Rozmawiając przez telefon z Twoją żoną usłyszałam, że wy nie będziecie robić Gryfina, bo do Gryfina nikt nie przyjeżdża i wy wolicie robić Szczecin, na szczęście mam to nagrane na telefonie”…

GDZIE TU JEST GROŹBA UJAWNIENIA ROZMOWY? Jeżeli ja nie mogę upubliczniać czegokolwiek to dlaczego misiek_sierściuch słucha ludzi, którzy właśnie ujawniają „wyzwiska” z komunikatorów? Nikogo nie wyzywałam wulgarnymi słowami za, które mogłabym odpowiadać i narazić się na bana.

Z założenia jest to zabawa, która ma nas "wyciągnąć z domu".

Oczywiście dopóki nie dokłada się do tego kolesiostwa i polityki, po to się zmieniało zasady w COGu, żeby nigdy już nikt nie działał na korzyść jednego keszera, ignorując innego. Czy takie „wysokie” standardy mają członkowie nowego COG?

W tym momencie również informacja do Iwmali- dostajesz tydzień na umieszczenie skrzynek w terenie, które masz ustawione na "tymczasowo niedostępna", które zostały opublikowane tylko po to, żeby zarezerwować sobie miejsce.

Jaki tu punkt regulaminu złamałam, DLACZEGO misiek_sierściuch nie zadał mi pytania czy faktycznie skrzynki są w terenie czy ich nie ma??? Wystarczyło jedno pytanie, jeden mail i wszystko by było jasne. Ale jak ktoś woli słuchać dziwnych oskarżeń to trudno.

W tym momencie również informacja do Iwmali- dostajesz tydzień na umieszczenie skrzynek w terenie.Kończąc nieco przydługi wywód informujemy, że użytkowniczka Iwmali otrzymuje tygodniowego bana na korzystanie z funkcjonalności serwisu- nie jest to złośliwość z naszej strony, jedynie czas na przemyślenie pewnych działań.


Ale o so chodzi? Gdzie sens gdzie logika. Ten tydzień na „umieszczenie” a właściwie na zrobienie opisu i dodaniu spojlerów… to ten tydzień kiedy nie miałam dostępu do serwisu OC czy tydzień po zdjęciu bana??? Czy mam jeszcze cień szansy na odwieszenie skrzynek?

Nie wiem czy tak działają wszyscy wybrańcy COG-u czy tylko misiek_sierściuch i kurier? Wystarczyły 3-4 osoby, żeby z fanatyczki keszy i keszowania zrobić chamkę, łajzę i konfidenta, osobę niegodną zaufania, ja się nie skarżę, jak napisał pewien klasyk, ja próbuję poznać prawdę.

Na całym świecie każdy najgorszy złodziej i morderca ma prawo do wyjaśnień i do obrony przed wydaniem wyroku, no cóż ja nie miałam… wyrok zapadł zaocznie. Naprawdę nikt nie rozmawiał ze mną na temat zaistniałej sytuacji, o banie dowiedziałam się podczas zakładania nowego kesza, zadzwonił do mnie jeden z keszerów. Chciałabym poznać fakty z tego mojego niekulturalnego zachowania, fakty nie fikcję.

Kolejna kwestia również do Iwmali: w logach po nie znalezieniu skrzynki przez nowych użytkowników i zalogowaniu przez nich DNF pojawiają się niezbyt przychylne komentarze- pamiętaj, że też kiedyś zaczynałaś zabawę, DNF nie oznacza tylko, że skrzynki nie ma, oznacza również, że zwyczajnie nie została znaleziona. W swoim profilu masz ustawionego "Przewodnika", w jaki sposób zachęcasz i pomagasz nowym użytkownikom?Nie chciałbym widzieć i otrzymywać już zgłoszeń tego typu (zwołasz od nowych keszerów)

Nie mam ustawionego przewodnika, COG-owicz powinien to sprawdzić zanim coś napisze. Jak zaczynałam zabawę to chodziłam po pięć razy do kesza, dopiero potem dawałam DNFa.

No cóż, czasami niestety nerwy puszczają, ale są to komentarze bardziej uszczypliwe niż chamskie. Bo co można napisać osobie, która po raz 10 pisze, że nie ma kesza, a ja go znajduję, piszę więc, że skrzynka jest na miejscu, za chwilę ten sam keszer daje znowu DNF… czyli kto kłamie, że był na serwisie, oczywiście Iwmali.

Może w końcu by trzeba zmienić coś w działaniu OC, że znalazca to nie jest świętą krową, to w końcu my założyciele robimy kesza, wkładamy w niego mniej lub więcej pracy, mamy palce poparzone od kleju, skaleczenia od piły i młotka, często rozwód wisi w powietrzu, bo druga połówka nie akceptuje tego hobby, nie piszę już o nakładach finansowych. A znalazca idzie po kesza, jeden podziękuję, a pięciu ma pretensję nie wiadomo o co. Naprawdę nie chcę już być chłopcem do bicia, keszer -założyciel też człowiek. Jedynym nakładem znalazcy to jest rzetelne ocenianie skrzynki i jeśli się podoba danie gwiazdki, a nie ocenianie przez pryzmat nielubienia lub lubienia.

Kończąc nieco przydługi wywód informuję, że oczekuję odpowiedzi na pytania oraz rzetelne wyjaśnienie sytuacji..Z poważaniem,
Iwmali.
Za ten post autor Iwmali otrzymał podziękowanie:
Cezex
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Leone
Stały bywalec
Posty: 123
Rejestracja: sobota 26 kwietnia 2008, 14:35
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Re: Ban Iwmali

Post autor: Leone »

Podepnę się pod temat i zadam następujące pytania:
  1. Czy i który punkt Regulaminu złamała użytkowniczka iwmali?
  2. Czy i kiedy użytkowniczka iwmali została poinformowana o regulaminowym powodzie bana?
Pozdrawiam.
Leone
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazek
mój profil
moja wizytówka
dzejbi
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 05:13
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: dzejbi »

To jeszcze jedna kwestia: czy decyzja o zgaszeniu światła na tydzień to decyzja kolegialna, czy indywidualne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość ?
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2012
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: krystiant »

Heh... Jak tak czytam te różne wątki, o różnych dziwnych sprawach to przestaję się dziwić, że niektórzy decydują się bawić w tylko jednym serwisie i to nie tym... Najgorsze, że z powodu takich różnych dziwnych akcji najczęściej robią to zakładający kesze (oni są bardziej narażeni na ataki niezadowolonych)... A potem wszyscy się dziwią dlaczego...

Nawet jak poznamy powody i zainteresowane strony wszystko sobie wyjaśnią to i tak smród pozostanie...
wy nie będziecie robić Gryfina, bo do Gryfina nikt nie przyjeżdża i wy wolicie robić Szczecin
Ale o co chodzi? W dzisiejszych czasach, gdy tak głośno o tolerancji chyba każdy ma PRAWO WYBORU czy woli robić Gryfino, czy Szczecin - czyż nie?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
xmall
Stały bywalec
Posty: 161
Rejestracja: poniedziałek 28 stycznia 2019, 12:56
Podziękował;: 134 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: xmall »

Mam tylko uwagę co do DNF i istnienia skrytki. W Gryfinie keszer ze Szczecina wpisał DNF, założyciel zawiesił, sprawdził odwiesił. Ja znalazłem, wpisałem się i dla mnie to jest potwierdzeniem istnienia skrytki.
DNF nie znaczy, że skrytki brak. Oświadczenie założyciela, że skrytka była i jest znaczy tyle samo tylko odwrotnie.
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Posty: 314
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03
Podziękował;: 233 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: krcr »

Iwmali pisze: sobota 13 lutego 2021, 13:42 Kończąc nieco przydługi wywód informuję, że oczekuję odpowiedzi na pytania oraz rzetelne wyjaśnienie sytuacji.
Sądzę, że nie tylko Ty oczekujesz odpowiedzi. Wielu użytkowników z chęcią również się dowie w czym rzecz.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 1956
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: ronja »

Puk, puk ... COGu? Jesteś tam jeszcze? Ci niedobrzy keszerzy pytają o prawdę. Skoro pojąłeś decyzję, to miałeś argumenty (regulaminowe, bo Ty taki porządny jesteś). Chyba nie ma powodu, by o nich nie napisać, co nie? Wszystko przecież masz w rękach i na piśmie. Odważny też jesteś, jak nikt na OC :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2012
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: krystiant »

ronja pisze: niedziela 14 lutego 2021, 15:26 Puk, puk ... COGu? Jesteś tam jeszcze?
Spkojnie, jest weekend przecież... Poza tym lepiej żeby odpowiedź była dobrze przemyślana zamiast pisana na szybko, byle jak i w emocjach...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
Cezex
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Posty: 195
Rejestracja: wtorek 25 czerwca 2013, 10:35
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Re: Ban Iwmali

Post autor: Iwmali »

krystiant pisze: niedziela 14 lutego 2021, 16:54
ronja pisze: niedziela 14 lutego 2021, 15:26 Puk, puk ... COGu? Jesteś tam jeszcze?
Spkojnie, jest weekend przecież... Poza tym lepiej żeby odpowiedź była dobrze przemyślana zamiast pisana na szybko, byle jak i w emocjach...
Ale bana dać komuś w weekend to miał czas?
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 1956
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: ronja »

krystiant pisze: niedziela 14 lutego 2021, 16:54
ronja pisze: niedziela 14 lutego 2021, 15:26 Puk, puk ... COGu? Jesteś tam jeszcze?
Spkojnie, jest weekend przecież... Poza tym lepiej żeby odpowiedź była dobrze przemyślana zamiast pisana na szybko, byle jak i w emocjach...
Eee tam, jakież emocje. Przecież z rozwagą rozpatrzono sprawę i wszystko jest gotowe - wystarczy opublikować. Chyba nie sugerujesz, że dopiero teraz nasi wybrańcy drapią się po głowach, jak to było i dlaczego tak postąpili? :twisted:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2012
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: krystiant »

Iwmali pisze: niedziela 14 lutego 2021, 17:17 Ale bana dać komuś w weekend to miał czas?
Ja tam sprawy nie znam - domyślam, się tylko (a w zasadzie mam nadzieję), że sprawa trochę trwała, a nie że wszystko rozstrzygnęło się tej jednej soboty... Z drugiej strony to kuriozalne żeby żądać wykonania czegoś w tydzień równocześnie banując na tydzień - tym bardziej, że jak piszesz nawet z tobą nie rozmawiano...
ronja pisze: niedziela 14 lutego 2021, 17:30 Przecież z rozwagą rozpatrzono sprawę i wszystko jest gotowe - wystarczy opublikować.
Pisząc: "Spokojnie, jest weekend przecież..." chodziło mi o to, że mogli nawet jeszcze nie przeczytać, a już się pojawiają ponaglenia.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 1956
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: ronja »

krystiant pisze: niedziela 14 lutego 2021, 17:51 Pisząc: "Spokojnie, jest weekend przecież..." chodziło mi o to, że mogli nawet jeszcze nie przeczytać, a już się pojawiają ponaglenia.
Bardzo sobie cenię Twój stonowany głos, ale znaki na niebie i ziemi mówią, że przeczytali :)

Zwłoka źle wygląda. Skoro zwlekają, to co?
Czyżby nie była to decyzja kolegialna, poprzedzona wcześniej np. próbą mediacji. Wobec tego trzeba się jakoś z tego wybronić, bo COG jest naj, naj i PR musi być dla niego pozytywny ;) Decyzję wysłano keszerce, "papier" jest, sankcję wprowadzono. Czy zachowano obiektywizm, proporcje? Co osiągnięto? Ciekawe pytanie, nieprawdaż?
Jeśli cała procedura była czysta i klarowna, to obojętnie kto z COG-u mógł ją przedstawić, skoro były zebrane dowody i argumenty i nie ma jakiejkolwiek potrzeby tworzyć nowych lub dokonywać karkołomnych interpretacji, bo np. mleko się rozlało. Keszerzy zrozumieją uzasadnienie, bez potrzeby dodatkowego objaśniania :)
Która wersja jest bliższa prawdy?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Posty: 195
Rejestracja: wtorek 25 czerwca 2013, 10:35
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy
Kontakt:

Re: Ban Iwmali

Post autor: Iwmali »

Właśnie minęło 48 godzin od zadania moich pytań do misiek_sierściuch i kurier, a odpowiedzi jak nie było tak nie ma. Naprawdę tak trudno napisać gdzie i kiedy złamałam regulamin OC? COG-owicze się okopali, wysłali tylko swojego wiernego człowieka, żeby robił syf w moich keszach. Naprawdę tacy z was tchórze, do tej pory udawaliście bardzo odważnych. Czekam w każdym bądź razie dalej na odpowiedź.
Dzień bez kesza - dzień stracony.
xmall
Stały bywalec
Posty: 161
Rejestracja: poniedziałek 28 stycznia 2019, 12:56
Podziękował;: 134 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: xmall »

Pewnie skończy się na tym, że ktoś jasno napisze o co poszło i kto pierwszy zaczął awanturę. Wtedy dopiero będzie niezręcznie. Wina pewnie jak zwykle jest gdzieś pomiędzy zwaśnionymi. Nie lepiej dać sobie spokój i nie bawić się w Bielana?
Za ten post autor xmall otrzymał podziękowania (total 2):
krcrJoasiaGD
Awatar użytkownika
misiek_siersciuch (m_si)
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 18
Rejestracja: piątek 04 listopada 2016, 21:52
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: misiek_siersciuch (m_si) »

Witam, w zawiązaniu do powyższych wiadomości, informujemy,
W dniu 06.02.2021r. wystosowaliśmy wspólnie z kurierem e-mail do zainteresowanej, jak również osób, które w ostatnim czasie zgłaszały nam nieprawidłowości w zachowaniu i działaniach użytkowniczki Iwmali. Dotarło do nas kilka e-mali, zgłoszenia skrzynek jak również i telefony od osób, których praktyki w/w dotyczą.
„Jaki tu punkt regulaminu złamałam, DLACZEGO misiek_sierściuch nie zadał mi pytania czy faktycznie skrzynki są w terenie czy ich nie ma??? Wystarczyło jedno pytanie, jeden mail i wszystko by było jasne. Ale jak ktoś woli słuchać dziwnych oskarżeń to trudno.”
Odpowiem wiadomością, którą wysłałaś w dniu 04.02.2021r. do COG jako odpowiedź na zgłoszenie:
1.png
1.png (19.87 KiB) Przejrzano 762 razy
„Ale o so chodzi? Gdzie sens gdzie logika. Ten tydzień na „umieszczenie” a właściwie na zrobienie opisu i dodaniu spojlerów… to ten tydzień kiedy nie miałam dostępu do serwisu OC czy tydzień po zdjęciu bana??? Czy mam jeszcze cień szansy na odwieszenie skrzynek?”
W dniu 03.02.2021r. przyszły takie e-maile:
nowe skrzynki 1.png
nowe skrzynki 1.png (121.57 KiB) Przejrzano 762 razy

Miejsca zostały chyba wybrane? Zatem gdzie jest problem (pomimo nałożonego bana), żeby skrzynki umieścić w terenie? Tak, zaraz napiszesz, że prosiłaś o 2 tygodnie na ich umieszczenie, zatem po co była ich publikacja? Tylko po to, żeby zająć sobie miejsce? Przy czym w skrzynce OP9B7U w dniu 04.02.2021r. piszesz wyraźny komentarz między zawieszeniem skrzynki a jej ponowna aktywacją: "Sorki, ale skrzynki dodały się przypadkowo, podczas robienia geościeżki, w sobotę albo niedzielę kesze będą w terenie".

W artykule dotyczącym zakładania skrzynek w sekcji „Powiadom innych o nowej skrzynce” jest informacja, że: „Po schowaniu skrzynki musisz ją zarejestrować poprzez wypełnienie formularza na stronie Opencaching PL. Pamiętaj aby umieścić dobry i czytelny opis skrzynki gdyż od niego dużo zależy. Twoja skrzynka jest Twoją wizytówką. Brak opisu lub nieczytelny opis może zniechęcić potencjalnych poszukiwaczy.”
Rozumiem, że przypadkowo opublikowała się jedna skrzynka. Ale cała lista? Widzimy tu pewne zaprzeczenie.

Druga sprawa, dotycząca rozmów telefonicznych. Zadaliśmy to pytanie w e-mailu, ale zadam je jeszcze tutaj: czy jest zgoda osób zainteresowanych na upublicznianie tych rozmów? Teraz drugie pytanie, którego wcześniej nie zadaliśmy: czy była zgoda na nagrywanie rozmowy telefonicznej i czy osoba zainteresowana o tym wiedziała? Jeśli nie, to kłania się tutaj art. 23 kodeksu cywilnego. Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 31 stycznia 2018r. (sygn. akt: I CSK 292/17) nie pozostawia wątpliwości: „potajemne nagrywanie rozmówcy narusza dobro osobiste w postaci swobody wypowiedzi oraz sferę prywatności rozmówcy, które powszechnie uznawane są w literaturze za wartości szczególnie chronione. Dokonywanie potajemnego nagrywania innych osób jest powszechnie nieakceptowane
w społeczeństwie i stanowi działanie zasługujące na dezaprobatę
”.
Czy nagrywanie rozmów jest zatem zachowaniem akceptowalnym społecznie, zgodne z zasadami współżycia społecznego? (II.8 Regulaminu użytkownika OC PL) W jakim celu te rozmowy były nagrywane?
„Rozmawiając przez telefon z Twoją żoną usłyszałam, że wy nie będziecie robić Gryfina, bo do Gryfina nikt nie przyjeżdża i wy wolicie robić Szczecin, na szczęście mam to nagrane na telefonie
Skoro już to robisz, to po co informujesz osoby zainteresowane, które odbierają to w tym momencie jako groźbę? Tu również kłania się art. 190 kodeksu karnego, z którego niektórzy zastanawiają się, czy nie skorzystać.
„No cóż, czasami niestety nerwy puszczają, ale są to komentarze bardziej uszczypliwe niż chamskie. Bo co można napisać osobie, która po raz 10 pisze, że nie ma kesza, a ja go znajduję, piszę więc, że skrzynka jest na miejscu, za chwilę ten sam keszer daje znowu DNF… czyli kto kłamie, że był na serwisie, oczywiście Iwmali.”
Teraz kilka przykładów „bardziej uszczypliwych niż chamskich” komentarzy w logach szczególnie kierowane do nowych uczestników zabawy, usuwanie DNF-ów
OP.png
OP.png (116.57 KiB) Przejrzano 762 razy

Jest jeszcze sporo e-maili, wiadomości przez messengera, które otrzymaliśmy w ostatnim czasie, jednakże z uwagi na brak zgody stron nie będziemy publikować ich treści.

Przyznać należy, że to bardzo „zachęcające” do zabawy. Wiemy przecież, że każdy kiedyś zaczynał przygodę z Opencachingiem, dla jednych początki były łatwiejsze, dla innych trudniejsze. Powyższe pozostawiam indywidualnej ocenie.
Niezrozumiały jest również poniższy opis skrzynki: "Kesz zawiera tylko logbook, proszę o podejmowanie wieczorem albo wczesnym rankiem, miejsce bardzo przypałowe, pełno spacerowiczów i te okna. Podejmowanie w ciągu dnia będzie kasowane.
Na jakiej podstawie będą usuwane wpisy? Można jedynie zalecić zdobywanie poprzez wskazanie odpowiedniego atrybutu: „zalecane szukanie nocą”.
„Nie mam ustawionego przewodnika, COG-owicz powinien to sprawdzić zanim coś napisze. Jak zaczynałam zabawę to chodziłam po pięć razy do kesza, dopiero potem dawałam DNFa.”
W tym przypadku przyznajemy rację, nie sprawdziliśmy bieżącego statusu, zasugerowaliśmy się,
że w przeszłości nim byłaś.
"Oczywiście dopóki nie dokłada się do tego kolesiostwa i polityki, po to się zmieniało zasady w COGu, żeby nigdy już nikt nie działał na korzyść jednego keszera, ignorując innego. Czy takie „wysokie” standardy mają członkowie nowego COG?”
Podkreślić tu należy, że zgłoszenia były od użytkowników, którzy na co dzień (delikatnie mówiąc) nie przepadają za sobą, nie tworzą wspólnych obozów przeciwko innym użytkownikom serwisu. Dla dobra zgłaszających nie będziemy publikować ich danych, bo nie mamy na to ich zgody.
„Nie wiem czy tak działają wszyscy wybrańcy COG-u czy tylko misiek_sierściuch i kurier? Wystarczyły 3-4 osoby, żeby z fanatyczki keszy i keszowania zrobić chamkę, łajzę i konfidenta, osobę niegodną zaufania, ja się nie skarżę, jak napisał pewien klasyk, ja próbuję poznać prawdę.”
„(…), to w końcu my założyciele robimy kesza, wkładamy w niego mniej lub więcej pracy, mamy palce poparzone od kleju, skaleczenia od piły i młotka, często rozwód wisi w powietrzu, bo druga połówka nie akceptuje tego hobby, nie piszę już o nakładach finansowych. A znalazca idzie po kesza, jeden podziękuję, a pięciu ma pretensję nie wiadomo o co. Naprawdę nie chcę już być chłopcem do bicia, keszer -założyciel też człowiek. Jedynym nakładem znalazcy to jest rzetelne ocenianie skrzynki i jeśli się podoba danie gwiazdki, a nie ocenianie przez pryzmat nielubienia lub lubienia.”
Nikt z nas nie nazwał Ciebie przecież „chamką, łajzą, konfidentem, osobą niegodną zaufania”. Cenimy Twój niewątpliwie ogromny wkład i zaangażowanie, pokazanie przede wszystkim interesujących miejsc i poświęconego czasu. Temat oceniania skrzynek, zaniżania ocen, przyznawania (bądź nie) gwiazdek nie jest zależny od nikogo, na pewne zachowania nie mamy wpływu, jedni oceniają pokazane miejsce, patent, pomysł, inni hejtują tylko dlatego, że skrzynka została założona przez Autora, którego nie lubią, są w z nim w konflikcie etc. Na to nie ma wpływu nikt z nas. Warto się więc zastanowić, czy robimy to dla przyjemności większości, którzy rzetelnie oceniają, czy też niepotrzebnie denerwować się, tą drugą „grupą”?

Pozdrawiamy,
misiek_siersciuch (m_si), kurier
Za ten post autor misiek_siersciuch (m_si) otrzymał podziękowanie:
Cezex
Obrazek
Zablokowany