Ban Iwmali

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
Kontakt:

Ban Iwmali

Post autor: Iwmali »

Chciałabym zadać kilka pytań COG-owi, robię to na ogólnodostępnym forum, bo skoro ban o moim niekulturalnym zachowaniu był publiczny… to pytania też będą publiczne. Proszę o nie usuwanie tego wątku, bo chciałabym, żeby osoby które do mnie dzwoniły i pytały kogo ja wyzywałam i pobiłam miały jasną sytuację.

Proszę o konkret, gdzie i w jakim miejscu na serwisie OC, forum OC czy na stronie OC na FB zachowałam się niekulturalnie, gdzie rzucałam wyzwiskami, które doprowadziły do bana.

Doszły do nas niepokojące informacje, że pojawiają się groźby w stosunku do użytkowników naszego serwisu: próby szantażu opublikowania pewnych nagranych rozmów telefonicznych (pytanie czy jest zgoda osób zainteresowanych na upublicznianie?), czy prywatnych wiadomości, oraz wyzwiska kierowane do kilku użytkowników za pośrednictwem komunikatorów. Apeluje o dalsze zaniechanie tego typu praktyk.

Najpierw chciałam zapytać, gdzie i kiedy groziłam, że ujawnię rozmowę telefoniczną? Cytat z mojego „listu” na OC, chyba mogę cytować to co JA napisałam?

„Rozmawiając przez telefon z Twoją żoną usłyszałam, że wy nie będziecie robić Gryfina, bo do Gryfina nikt nie przyjeżdża i wy wolicie robić Szczecin, na szczęście mam to nagrane na telefonie”…

GDZIE TU JEST GROŹBA UJAWNIENIA ROZMOWY? Jeżeli ja nie mogę upubliczniać czegokolwiek to dlaczego misiek_sierściuch słucha ludzi, którzy właśnie ujawniają „wyzwiska” z komunikatorów? Nikogo nie wyzywałam wulgarnymi słowami za, które mogłabym odpowiadać i narazić się na bana.

Z założenia jest to zabawa, która ma nas "wyciągnąć z domu".

Oczywiście dopóki nie dokłada się do tego kolesiostwa i polityki, po to się zmieniało zasady w COGu, żeby nigdy już nikt nie działał na korzyść jednego keszera, ignorując innego. Czy takie „wysokie” standardy mają członkowie nowego COG?

W tym momencie również informacja do Iwmali- dostajesz tydzień na umieszczenie skrzynek w terenie, które masz ustawione na "tymczasowo niedostępna", które zostały opublikowane tylko po to, żeby zarezerwować sobie miejsce.

Jaki tu punkt regulaminu złamałam, DLACZEGO misiek_sierściuch nie zadał mi pytania czy faktycznie skrzynki są w terenie czy ich nie ma??? Wystarczyło jedno pytanie, jeden mail i wszystko by było jasne. Ale jak ktoś woli słuchać dziwnych oskarżeń to trudno.

W tym momencie również informacja do Iwmali- dostajesz tydzień na umieszczenie skrzynek w terenie.

Kończąc nieco przydługi wywód informujemy, że użytkowniczka Iwmali otrzymuje tygodniowego bana na korzystanie z funkcjonalności serwisu- nie jest to złośliwość z naszej strony, jedynie czas na przemyślenie pewnych działań.

Ale o so chodzi? Gdzie sens gdzie logika. Ten tydzień na „umieszczenie” a właściwie na zrobienie opisu i dodaniu spojlerów… to ten tydzień kiedy nie miałam dostępu do serwisu OC czy tydzień po zdjęciu bana??? Czy mam jeszcze cień szansy na odwieszenie skrzynek?

Nie wiem czy tak działają wszyscy wybrańcy COG-u czy tylko misiek_sierściuch i kurier? Wystarczyły 3-4 osoby, żeby z fanatyczki keszy i keszowania zrobić chamkę, łajzę i konfidenta, osobę niegodną zaufania, ja się nie skarżę, jak napisał pewien klasyk, ja próbuję poznać prawdę.

Na całym świecie każdy najgorszy złodziej i morderca ma prawo do wyjaśnień i do obrony przed wydaniem wyroku, no cóż ja nie miałam… wyrok zapadł zaocznie. Naprawdę nikt nie rozmawiał ze mną na temat zaistniałej sytuacji, o banie dowiedziałam się podczas zakładania nowego kesza, zadzwonił do mnie jeden z keszerów. Chciałabym poznać fakty z tego mojego niekulturalnego zachowania, fakty nie fikcję.

Kolejna kwestia również do Iwmali: w logach po nie znalezieniu skrzynki przez nowych użytkowników i zalogowaniu przez nich DNF pojawiają się niezbyt przychylne komentarze- pamiętaj, że też kiedyś zaczynałaś zabawę, DNF nie oznacza tylko, że skrzynki nie ma, oznacza również, że zwyczajnie nie została znaleziona. W swoim profilu masz ustawionego "Przewodnika", w jaki sposób zachęcasz i pomagasz nowym użytkownikom?Nie chciałbym widzieć i otrzymywać już zgłoszeń tego typu (zwołasz od nowych keszerów)

Nie mam ustawionego przewodnika, COG-owicz powinien to sprawdzić zanim coś napisze. Jak zaczynałam zabawę to chodziłam po pięć razy do kesza, dopiero potem dawałam DNFa.

No cóż, czasami niestety nerwy puszczają, ale są to komentarze bardziej uszczypliwe niż chamskie. Bo co można napisać osobie, która po raz 10 pisze, że nie ma kesza, a ja go znajduję, piszę więc, że skrzynka jest na miejscu, za chwilę ten sam keszer daje znowu DNF… czyli kto kłamie, że był na serwisie, oczywiście Iwmali.

Może w końcu by trzeba zmienić coś w działaniu OC, że znalazca to nie jest świętą krową, to w końcu my założyciele robimy kesza, wkładamy w niego mniej lub więcej pracy, mamy palce poparzone od kleju, skaleczenia od piły i młotka, często rozwód wisi w powietrzu, bo druga połówka nie akceptuje tego hobby, nie piszę już o nakładach finansowych. A znalazca idzie po kesza, jeden podziękuję, a pięciu ma pretensję nie wiadomo o co. Naprawdę nie chcę już być chłopcem do bicia, keszer -założyciel też człowiek. Jedynym nakładem znalazcy to jest rzetelne ocenianie skrzynki i jeśli się podoba danie gwiazdki, a nie ocenianie przez pryzmat nielubienia lub lubienia.

Kończąc nieco przydługi wywód informuję, że oczekuję odpowiedzi na pytania oraz rzetelne wyjaśnienie sytuacji..

Z poważaniem,
Iwmali.
Za ten post autor Iwmali otrzymał podziękowanie:
Cezex
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Leone
Stały bywalec
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy
Kontakt:

Re: Ban Iwmali

Post autor: Leone »

Podepnę się pod temat i zadam następujące pytania:
  1. Czy i który punkt Regulaminu złamała użytkowniczka iwmali?
  2. Czy i kiedy użytkowniczka iwmali została poinformowana o regulaminowym powodzie bana?
Pozdrawiam.
Leone
Za ten post autor Leone otrzymał podziękowanie:
karwdo
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazek
mój profil
moja wizytówka
dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: dzejbi »

To jeszcze jedna kwestia: czy decyzja o zgaszeniu światła na tydzień to decyzja kolegialna, czy indywidualne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość ?
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowanie:
karwdo
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 122 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy

Post autor: krystiant »

Heh... Jak tak czytam te różne wątki, o różnych dziwnych sprawach to przestaję się dziwić, że niektórzy decydują się bawić w tylko jednym serwisie i to nie tym... Najgorsze, że z powodu takich różnych dziwnych akcji najczęściej robią to zakładający kesze (oni są bardziej narażeni na ataki niezadowolonych)... A potem wszyscy się dziwią dlaczego...

Nawet jak poznamy powody i zainteresowane strony wszystko sobie wyjaśnią to i tak smród pozostanie...
wy nie będziecie robić Gryfina, bo do Gryfina nikt nie przyjeżdża i wy wolicie robić Szczecin
Ale o co chodzi? W dzisiejszych czasach, gdy tak głośno o tolerancji chyba każdy ma PRAWO WYBORU czy woli robić Gryfino, czy Szczecin - czyż nie?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Post autor: xmall »

Mam tylko uwagę co do DNF i istnienia skrytki. W Gryfinie keszer ze Szczecina wpisał DNF, założyciel zawiesił, sprawdził odwiesił. Ja znalazłem, wpisałem się i dla mnie to jest potwierdzeniem istnienia skrytki.
DNF nie znaczy, że skrytki brak. Oświadczenie założyciela, że skrytka była i jest znaczy tyle samo tylko odwrotnie.
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 238 razy
Otrzymał podziękowań: 118 razy

Post autor: krcr »

Iwmali pisze: sobota 13 lutego 2021, 13:42 Kończąc nieco przydługi wywód informuję, że oczekuję odpowiedzi na pytania oraz rzetelne wyjaśnienie sytuacji.
Sądzę, że nie tylko Ty oczekujesz odpowiedzi. Wielu użytkowników z chęcią również się dowie w czym rzecz.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Podziękował;: 72 razy
Otrzymał podziękowań: 149 razy

Post autor: karwdo »

dzejbi pisze: sobota 13 lutego 2021, 17:58 To jeszcze jedna kwestia: czy decyzja o zgaszeniu światła na tydzień to decyzja kolegialna, czy indywidualne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość ?
Ja się podepnę pod pytanie!
Bo jeśli sprawa bana wygląda jak opisała "zbanowana", to ban należy się banującemu...no chyba, że cały COG podjął decyzję?! :shock:
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 167 razy
Otrzymał podziękowań: 239 razy

Post autor: ronja »

Puk, puk ... COGu? Jesteś tam jeszcze? Ci niedobrzy keszerzy pytają o prawdę. Skoro pojąłeś decyzję, to miałeś argumenty (regulaminowe, bo Ty taki porządny jesteś). Chyba nie ma powodu, by o nich nie napisać, co nie? Wszystko przecież masz w rękach i na piśmie. Odważny też jesteś, jak nikt na OC :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

ronja pisze: niedziela 14 lutego 2021, 15:26 Puk, puk ... COGu? Jesteś tam jeszcze?
Spkojnie, jest weekend przecież... Poza tym lepiej żeby odpowiedź była dobrze przemyślana zamiast pisana na szybko, byle jak i w emocjach...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
Cezex
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

krystiant pisze: niedziela 14 lutego 2021, 16:54
ronja pisze: niedziela 14 lutego 2021, 15:26 Puk, puk ... COGu? Jesteś tam jeszcze?
Spkojnie, jest weekend przecież... Poza tym lepiej żeby odpowiedź była dobrze przemyślana zamiast pisana na szybko, byle jak i w emocjach...
Ale bana dać komuś w weekend to miał czas?
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

krystiant pisze: niedziela 14 lutego 2021, 16:54
Eee tam, jakież emocje. Przecież z rozwagą rozpatrzono sprawę i wszystko jest gotowe - wystarczy opublikować. Chyba nie sugerujesz, że dopiero teraz nasi wybrańcy drapią się po głowach, jak to było i dlaczego tak postąpili? :twisted:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Iwmali pisze: niedziela 14 lutego 2021, 17:17 Ale bana dać komuś w weekend to miał czas?
Ja tam sprawy nie znam - domyślam, się tylko (a w zasadzie mam nadzieję), że sprawa trochę trwała, a nie że wszystko rozstrzygnęło się tej jednej soboty... Z drugiej strony to kuriozalne żeby żądać wykonania czegoś w tydzień równocześnie banując na tydzień - tym bardziej, że jak piszesz nawet z tobą nie rozmawiano...
ronja pisze: niedziela 14 lutego 2021, 17:30 Przecież z rozwagą rozpatrzono sprawę i wszystko jest gotowe - wystarczy opublikować.
Pisząc: "Spokojnie, jest weekend przecież..." chodziło mi o to, że mogli nawet jeszcze nie przeczytać, a już się pojawiają ponaglenia.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

krystiant pisze: niedziela 14 lutego 2021, 17:51 Pisząc: "Spokojnie, jest weekend przecież..." chodziło mi o to, że mogli nawet jeszcze nie przeczytać, a już się pojawiają ponaglenia.
Bardzo sobie cenię Twój stonowany głos, ale znaki na niebie i ziemi mówią, że przeczytali :)

Zwłoka źle wygląda. Skoro zwlekają, to co?
Czyżby nie była to decyzja kolegialna, poprzedzona wcześniej np. próbą mediacji. Wobec tego trzeba się jakoś z tego wybronić, bo COG jest naj, naj i PR musi być dla niego pozytywny ;) Decyzję wysłano keszerce, "papier" jest, sankcję wprowadzono. Czy zachowano obiektywizm, proporcje? Co osiągnięto? Ciekawe pytanie, nieprawdaż?
Jeśli cała procedura była czysta i klarowna, to obojętnie kto z COG-u mógł ją przedstawić, skoro były zebrane dowody i argumenty i nie ma jakiejkolwiek potrzeby tworzyć nowych lub dokonywać karkołomnych interpretacji, bo np. mleko się rozlało. Keszerzy zrozumieją uzasadnienie, bez potrzeby dodatkowego objaśniania :)
Która wersja jest bliższa prawdy?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Właśnie minęło 48 godzin od zadania moich pytań do misiek_sierściuch i kurier, a odpowiedzi jak nie było tak nie ma. Naprawdę tak trudno napisać gdzie i kiedy złamałam regulamin OC? COG-owicze się okopali, wysłali tylko swojego wiernego człowieka, żeby robił syf w moich keszach. Naprawdę tacy z was tchórze, do tej pory udawaliście bardzo odważnych. Czekam w każdym bądź razie dalej na odpowiedź.
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 125 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Post autor: xmall »

Pewnie skończy się na tym, że ktoś jasno napisze o co poszło i kto pierwszy zaczął awanturę. Wtedy dopiero będzie niezręcznie. Wina pewnie jak zwykle jest gdzieś pomiędzy zwaśnionymi. Nie lepiej dać sobie spokój i nie bawić się w Bielana?
Za ten post autor xmall otrzymał podziękowania (total 2):
krcrJoasiaGD
Zablokowany