Ban Iwmali

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 163 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: ronja »

Hmmm... To stanowisko niczego nie naprawia. Przewiduję większy bałagan z keszami, niż dotychczas. Ban dla iwmali - bez komentarza. No i brak wyjaśnienia, czy członkowie COG mogą bezkarnie robić prowokacje w stosunku do keszerów i nie ponosić za to konsekwencji. Reasumując - nic nie rozwiązaliście, wręcz przeciwnie. Finalnie okaże się, że to keszerzy będą musieli za Was podejmować decyzje, jak nie przypominając miało to miejsce zupełnie nie tak dawno. Strasznie banami? Już widzę pozytywny skutek tej akcji w postaci wzrostu liczby keszerów na OC 🙂 Szkoda zachodu ...
Obrazek Obrazek
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Post autor: dzejbi »

To obszerne uzasadnienie przyznanej kary. Muszę zmierzyć się z tym tekstem jeszcze raz jutro. Teraz lulu bo jutro rano do Castoramy po taśmy miernicze, przymiary składane i takie różne inne. Dobranoc.
got100
Wyjadacz
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: got100 »

Czyli za co ta iwmali dostała bana, bo nie doczytałem...?
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowanie:
JoasiaGD
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 162 razy

Post autor: dallas »

Pierwsze wątpliwości.

"Zabrania się praktyk rezerwowania sobie miejsca na mapie poprzez aktywowanie zawieszonego kesza i natychmiastowe zawieszanie go ponownie w celu uniknięcia automatycznej archiwizacji."

Mam 4 takie skrzynki.
1. Szkoła, na jej terenie parowóz. Skrzynka niedostępna z powodu dobudowywania skrzydła budynku przez ponad 2 lata.
Skrzynka jest na 99 procent, dostępność terenu z powodu remontu znikoma. Wyłączyłem ja, żeby nie świeciła na mapie. Czekam na zakończenie budowy. Jak ktoś się uprze to przebiegnie przez tory i przeskoczy plot i skrzynkę podejmie. Ryzyko mandatu i utraty życia kosztem plus 1 w starach? Czy może lepiej zawiesić i poczekać na normalne warunki?
2. Parowóz w skansenie. Dostępność utrudniona z powodu covid. Zakaz wstępu do parowozów. Uruchomić skrzynkę i złamać zasady lokalne, czy zmienić miejsce przy najbliższej wizycie w wakacje na rozsądne i antycovidowe?
3. Jedna z moich pierwszych skrzynek to lokalne egzotarium. Kesz działa od 2011 roku. Obecnie wyburzono stare i trwa budowa nowego. Skrzynka jest 1 m za płotem i cały czas fizycznie dostępna. Gdyby działała keszerzy przeskakiwali by przez siatkę i podziwiali fundamenty nowego budynku. Co lepsze? Kontynuować łamanie zakazu wstępu czy poczekać?
4. Wypływ wody ze sztolni. Rewitalizacja terenu. Trochę to Wszystko trwa. Skrzynka mogła przetrwać w poprzednim miejscu ale ze względu na zakaz wstępu została wyłączona aby poszukiwacze nie musieli być stawiani w niekomfortowej sytuacji przyłapywanie przez ochronę i karani mandatami.

Jak mają się takie przypadki, gdzie w większości dostępność skrzynki jest zależna od postępów prac w terenie, niezależnie od zakładającego w porównaniu z lenistwem właściciela któremu się nie chce od lat zreaktywować swojej skrzynki lub złośliwie blokuję miejsce przed innym?
Mam zarchiwizować skrzynki, żeby ktoś inny wszedł z nowym pojemnikiem w moje dotychczasowe miejsce i zasądził coś łamiąc przepisy dotyczące zakazu wstępu czy uruchomić i jednocześnie zachęcać zdobywców do łamania prawa?

Od razu daje alternatywną odpowiedz:
Uruchamiam skrzynki. 3 dnfy na którejś. Ja daje że przeserwisowano. Mijają dni, tygodnie, miesiące. I kolejne dnfy. Znowu mój serwis..... To jest ok, bo zgodne z zasadami.
Ale czy lepsze od uruchamiania i zawieszania z odpowiednim komentarzem uzasadniającym?
Ostatnio zmieniony niedziela 21 lutego 2021, 23:07 przez dallas, łącznie zmieniany 1 raz.
dzejbi
Wyjadacz

Wychodzi że za "pseudokeszerów" jednocześnie od 2-ch cogowiczów. Później jeden oświadczył że został wmanewrowany i już we dwóch wyłączyli się z dalszych obrad nie chcąc decydować o tych metrach i centymetrach. Czego nie rozumiesz ?
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowania (total 3):
night_timegot100ronja
jacek0707
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: jacek0707 »

COG podjął bardzo słuszną decyzję.
Składam wniosek o zamknięcie tego wątku, aby nie zaognić sytuacji.
dzejbi
Wyjadacz

Ale czy "Ban do końca świata i jeden dzień dłużej" będzie mógł jeszcze zaistnieć ?
tsalarioth
Bywalec
Podziękował;: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Post autor: tsalarioth »

dallas pisze: niedziela 21 lutego 2021, 23:02 Pierwsze wątpliwości.

"Zabrania się praktyk rezerwowania sobie miejsca na mapie poprzez aktywowanie zawieszonego kesza i natychmiastowe zawieszanie go ponownie w celu uniknięcia automatycznej archiwizacji."

Mam 4 takie skrzynki.
1. Szkoła, na jej terenie parowóz. Skrzynka niedostępna z powodu dobudowywania skrzydła budynku przez ponad 2 lata.
Skrzynka jest na 99 procent, dostępność terenu z powodu remontu znikoma. Wyłączyłem ja, żeby nie świeciła na mapie. Czekam na zakończenie budowy. Jak ktoś się uprze to przebiegnie przez tory i przeskoczy plot i skrzynkę podejmie. Ryzyko mandatu i utraty życia kosztem plus 1 w starach? Czy może lepiej zawiesić i poczekać na normalne warunki?
2. Parowóz w skansenie. Dostępność utrudniona z powodu covid. Zakaz wstępu do parowozów. Uruchomić skrzynkę i złamać zasady lokalne, czy zmienić miejsce przy najbliższej wizycie w wakacje na rozsądne i antycovidowe?
3. Jedna z moich pierwszych skrzynek to lokalne egzotarium. Kesz działa od 2011 roku. Obecnie wyburzono stare i trwa budowa nowego. Skrzynka jest 1 m za płotem i cały czas fizycznie dostępna. Gdyby działała keszerzy przeskakiwali by przez siatkę i podziwiali fundamenty nowego budynku. Co lepsze? Kontynuować łamanie zakazu wstępu czy poczekać?
4. Wypływ wody ze sztolni. Rewitalizacja terenu. Trochę to Wszystko trwa. Skrzynka mogła przetrwać w poprzednim miejscu ale ze względu na zakaz wstępu została wyłączona aby poszukiwacze nie musieli być stawiani w niekomfortowej sytuacji przyłapywanie przez ochronę i karani mandatami.

Jak mają się takie przypadki, gdzie w większości dostępność skrzynki jest zależna od postępów prac w terenie, niezależnie od zakładającego w porównaniu z lenistwem właściciela któremu się nie chce od lat zreaktywować swojej skrzynki lub złośliwie blokuję miejsce przed innym?
Mam zarchiwizować skrzynki, żeby ktoś inny wszedł z nowym pojemnikiem w moje dotychczasowe miejsce i zasądził coś łamiąc przepisy dotyczące zakazu wstępu czy uruchomić i jednocześnie zachęcać zdobywców do łamania prawa?

Od razu daje alternatywną odpowiedz:
Uruchamiam skrzynki. 3 dnfy na którejś. Ja daje że przeserwisowano. Mijają dni, tygodnie, miesiące. I kolejne dnfy. Znowu mój serwis..... To jest ok, bo zgodne z zasadami.
Ale czy lepsze od uruchamiania i zawieszania z odpowiednim komentarzem uzasadniającym?
Dallas, rozumiem, że takie sytuacje się mogą zdarzyć.
Po to jest ta klauzula: "Jeśli sytuacja taka nastąpiłaby nie z winy keszera , uprzejmie prosimy o kontakt z COG.
Podobnie jak w poprzednim punkcie: w przypadku, jeśli kesz jest niedostępny przez dwa miesiące, członek COG ma prawo skontaktować się z właścicielem kesza celem zbadania sprawy."

Jest problem - napisz. Zrozumiemy, naprawdę. Tutaj nie chodzi o karanie wszystkich jak leci, tylko o to, żeby wyeliminować sytuacje patologiczne, na które się skarżono. Tylko tyle i az tyle.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Post autor: krystiant »

tsalarioth pisze: niedziela 21 lutego 2021, 22:03 Informujemy, że utrzymujemy w mocy decyzję członków COG dotyczącą tygodniowego bana przyznanego użytkowniczce iwmali.
To już i tak nie ma znaczenia, bo ban się skończył tydzień temu... Inna sprawa, że cytowane wypowiedzi iwmali nawet moim zdaniem wcale nie były tak wulgarne żeby banować na tydzień.
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
ronja
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
got100
Wyjadacz

krystiant pisze: poniedziałek 22 lutego 2021, 00:03
tsalarioth pisze: niedziela 21 lutego 2021, 22:03 Informujemy, że utrzymujemy w mocy decyzję członków COG dotyczącą tygodniowego bana przyznanego użytkowniczce iwmali.
To już i tak nie ma znaczenia, bo ban się skończył tydzień temu... Inna sprawa, że cytowane wypowiedzi iwmali nawet moim zdaniem wcale nie były tak wulgarne żeby banować na tydzień.
Zawsze można przeprosić za zaistniałą sytuację.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 436 razy

Post autor: krystiant »

tsalarioth pisze: niedziela 21 lutego 2021, 22:03 dopuszczalne jest schowanie kilku skrzynek dotyczących tego samego obiektu pod warunkiem, że są to skrzynki różnego typu i że są one umieszczone oraz oznakowane (OP i nazwa kesza) w taki sposób, aby pomylenie tych skrzynek ze sobą było niemożliwe (sposób ukrycia, opis skrzynki czy ewentualny spojler skutecznie wykluczają możliwość pomylenia sąsiadujących skrzynek).
Takie rozwiązanie nadal będzie pozwalało pokazywać tradycyjnym rozwiązania quizów osoby której się nie lubi... Czyli, zakładając, że Jacek0707 robił to specjalnie (nie wiem, tylko zakładam, że tak było dla ilustracji przykładu) nadal będzie mógł bezkarnie tak robić... Hmmm :roll:
got100 pisze: poniedziałek 22 lutego 2021, 00:05 Zawsze można przeprosić za zaistniałą sytuację.
Też jestem zdania, że nie tylko można, ale i należałoby - chyba, że było coś więcej niż cytowano, a nie podano nam żeby nas nie zgorszyć... To "nie ma znaczenia" odnosiło się do technicznej kwestii nałożonego bana - dziwnie to brzmiało - "podtrzymujemy", jak się już dawno skończył. Co innego gdyby napisali: "podtrzymujemy zasadność".
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
jacek0707
Nowy na forum

got100 pisze: Zawsze można przeprosić za zaistniałą sytuację.
==========================
Zgadzam się z tym dokładnie. Byłem wielokrotnie obrażany przez Iwmali w prywatnych wiadomościach, zresztą nie tylko ja. Jako, że były to prywatne wiadomości nie były publikowane na forum i nigdy nie będą opublikowane. Nie zostałem przeproszony przez Iwmali. Druga strona w tej chwili jest taka, że nie przyjąłbym tych przeprosin.
Wiesz że dzwonią, ale nie wiesz gdzie. Czytaj więcej, pisz mniej, ale konkretnie

--edit-- poprawa cytowania - KrystianT
Ostatnio zmieniony poniedziałek 22 lutego 2021, 01:18 przez jacek0707, łącznie zmieniany 2 razy.
jacek0707
Nowy na forum

krystiant pisze: poniedziałek 22 lutego 2021, 00:25
zakładając, że Jacek0707 robił to specjalnie (nie wiem, tylko zakładam, że tak było dla ilustracji przykładu) nadal będzie mógł bezkarnie tak robić... Hmmm :roll:
===============================
Najpierw powinieneś dobrze zrozumieć regulamin. Ten obecny i ten poprzedni.
Wynika z nich jednoznacznie, że moje kesze zakładane były prawidłowo.
Po raz kolejny oświadczam. Mój projekt zakłada robienie skrytek wszędzie tam, gdzie znajduje się wolne miejsce na mapie Szczecina i gdzie znajduje się ciekawe miejsce, aby je pokazać.

--edit-- poprawa cytowania - KrystianT
got100
Wyjadacz

krystiant pisze: poniedziałek 22 lutego 2021, 00:25
zakładając, że Jacek0707 robił to specjalnie (nie wiem, tylko zakładam, że tak było dla ilustracji przykładu) nadal będzie mógł bezkarnie tak robić... Hmmm :roll:
===============================
Najpierw powinieneś dobrze zrozumieć regulamin. Ten obecny i ten poprzedni.
Wynika z nich jednoznacznie, że moje kesze zakładane były prawidłowo.
Po raz kolejny oświadczam. Mój projekt zakłada robienie skrytek wszędzie tam, gdzie znajduje się wolne miejsce na mapie Szczecina i gdzie znajduje się ciekawe miejsce, aby je pokazać.
Krystiant, faktycznie dawno nic nowego nie założyłeś. Cieszę się, że wybrałeś Szczecin na swój comeback :D
dzejbi
Wyjadacz

Krystiant nie daj sobą manipulować jak inni :). Studiuj regulaminy !. Wiedz że za rogiem czyha armia gotowych do działań prawników i nie oczekuj "zasadności" w przyznawaniu banów tych jednodniowych i tych innych. A proiri (wg Kanta), są one od wczoraj regulaminową receptą, na (jak pisze tsalarioth) mojszą rację COG.
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowania (total 2):
ronjavasco01
Zablokowany