Ban Iwmali

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
misiek_siersciuch (m_si)
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ban Iwmali

Post autor: misiek_siersciuch (m_si) »

Witam, w zawiązaniu do powyższych wiadomości, informujemy,
W dniu 06.02.2021r. wystosowaliśmy wspólnie z kurierem e-mail do zainteresowanej, jak również osób, które w ostatnim czasie zgłaszały nam nieprawidłowości w zachowaniu i działaniach użytkowniczki Iwmali. Dotarło do nas kilka e-mali, zgłoszenia skrzynek jak również i telefony od osób, których praktyki w/w dotyczą.
„Jaki tu punkt regulaminu złamałam, DLACZEGO misiek_sierściuch nie zadał mi pytania czy faktycznie skrzynki są w terenie czy ich nie ma??? Wystarczyło jedno pytanie, jeden mail i wszystko by było jasne. Ale jak ktoś woli słuchać dziwnych oskarżeń to trudno.”
Odpowiem wiadomością, którą wysłałaś w dniu 04.02.2021r. do COG jako odpowiedź na zgłoszenie:
1.png
1.png (19.87 KiB) Przejrzano 593 razy
„Ale o so chodzi? Gdzie sens gdzie logika. Ten tydzień na „umieszczenie” a właściwie na zrobienie opisu i dodaniu spojlerów… to ten tydzień kiedy nie miałam dostępu do serwisu OC czy tydzień po zdjęciu bana??? Czy mam jeszcze cień szansy na odwieszenie skrzynek?”
W dniu 03.02.2021r. przyszły takie e-maile:
nowe skrzynki 1.png
nowe skrzynki 1.png (121.57 KiB) Przejrzano 593 razy

Miejsca zostały chyba wybrane? Zatem gdzie jest problem (pomimo nałożonego bana), żeby skrzynki umieścić w terenie? Tak, zaraz napiszesz, że prosiłaś o 2 tygodnie na ich umieszczenie, zatem po co była ich publikacja? Tylko po to, żeby zająć sobie miejsce? Przy czym w skrzynce OP9B7U w dniu 04.02.2021r. piszesz wyraźny komentarz między zawieszeniem skrzynki a jej ponowna aktywacją: "Sorki, ale skrzynki dodały się przypadkowo, podczas robienia geościeżki, w sobotę albo niedzielę kesze będą w terenie".

W artykule dotyczącym zakładania skrzynek w sekcji „Powiadom innych o nowej skrzynce” jest informacja, że: „Po schowaniu skrzynki musisz ją zarejestrować poprzez wypełnienie formularza na stronie Opencaching PL. Pamiętaj aby umieścić dobry i czytelny opis skrzynki gdyż od niego dużo zależy. Twoja skrzynka jest Twoją wizytówką. Brak opisu lub nieczytelny opis może zniechęcić potencjalnych poszukiwaczy.”
Rozumiem, że przypadkowo opublikowała się jedna skrzynka. Ale cała lista? Widzimy tu pewne zaprzeczenie.

Druga sprawa, dotycząca rozmów telefonicznych. Zadaliśmy to pytanie w e-mailu, ale zadam je jeszcze tutaj: czy jest zgoda osób zainteresowanych na upublicznianie tych rozmów? Teraz drugie pytanie, którego wcześniej nie zadaliśmy: czy była zgoda na nagrywanie rozmowy telefonicznej i czy osoba zainteresowana o tym wiedziała? Jeśli nie, to kłania się tutaj art. 23 kodeksu cywilnego. Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 31 stycznia 2018r. (sygn. akt: I CSK 292/17) nie pozostawia wątpliwości: „potajemne nagrywanie rozmówcy narusza dobro osobiste w postaci swobody wypowiedzi oraz sferę prywatności rozmówcy, które powszechnie uznawane są w literaturze za wartości szczególnie chronione. Dokonywanie potajemnego nagrywania innych osób jest powszechnie nieakceptowane
w społeczeństwie i stanowi działanie zasługujące na dezaprobatę
”.
Czy nagrywanie rozmów jest zatem zachowaniem akceptowalnym społecznie, zgodne z zasadami współżycia społecznego? (II.8 Regulaminu użytkownika OC PL) W jakim celu te rozmowy były nagrywane?
„Rozmawiając przez telefon z Twoją żoną usłyszałam, że wy nie będziecie robić Gryfina, bo do Gryfina nikt nie przyjeżdża i wy wolicie robić Szczecin, na szczęście mam to nagrane na telefonie
Skoro już to robisz, to po co informujesz osoby zainteresowane, które odbierają to w tym momencie jako groźbę? Tu również kłania się art. 190 kodeksu karnego, z którego niektórzy zastanawiają się, czy nie skorzystać.
„No cóż, czasami niestety nerwy puszczają, ale są to komentarze bardziej uszczypliwe niż chamskie. Bo co można napisać osobie, która po raz 10 pisze, że nie ma kesza, a ja go znajduję, piszę więc, że skrzynka jest na miejscu, za chwilę ten sam keszer daje znowu DNF… czyli kto kłamie, że był na serwisie, oczywiście Iwmali.”
Teraz kilka przykładów „bardziej uszczypliwych niż chamskich” komentarzy w logach szczególnie kierowane do nowych uczestników zabawy, usuwanie DNF-ów
OP.png
OP.png (116.57 KiB) Przejrzano 593 razy

Jest jeszcze sporo e-maili, wiadomości przez messengera, które otrzymaliśmy w ostatnim czasie, jednakże z uwagi na brak zgody stron nie będziemy publikować ich treści.

Przyznać należy, że to bardzo „zachęcające” do zabawy. Wiemy przecież, że każdy kiedyś zaczynał przygodę z Opencachingiem, dla jednych początki były łatwiejsze, dla innych trudniejsze. Powyższe pozostawiam indywidualnej ocenie.
Niezrozumiały jest również poniższy opis skrzynki: "Kesz zawiera tylko logbook, proszę o podejmowanie wieczorem albo wczesnym rankiem, miejsce bardzo przypałowe, pełno spacerowiczów i te okna. Podejmowanie w ciągu dnia będzie kasowane.
Na jakiej podstawie będą usuwane wpisy? Można jedynie zalecić zdobywanie poprzez wskazanie odpowiedniego atrybutu: „zalecane szukanie nocą”.
„Nie mam ustawionego przewodnika, COG-owicz powinien to sprawdzić zanim coś napisze. Jak zaczynałam zabawę to chodziłam po pięć razy do kesza, dopiero potem dawałam DNFa.”
W tym przypadku przyznajemy rację, nie sprawdziliśmy bieżącego statusu, zasugerowaliśmy się,
że w przeszłości nim byłaś.
"Oczywiście dopóki nie dokłada się do tego kolesiostwa i polityki, po to się zmieniało zasady w COGu, żeby nigdy już nikt nie działał na korzyść jednego keszera, ignorując innego. Czy takie „wysokie” standardy mają członkowie nowego COG?”
Podkreślić tu należy, że zgłoszenia były od użytkowników, którzy na co dzień (delikatnie mówiąc) nie przepadają za sobą, nie tworzą wspólnych obozów przeciwko innym użytkownikom serwisu. Dla dobra zgłaszających nie będziemy publikować ich danych, bo nie mamy na to ich zgody.
„Nie wiem czy tak działają wszyscy wybrańcy COG-u czy tylko misiek_sierściuch i kurier? Wystarczyły 3-4 osoby, żeby z fanatyczki keszy i keszowania zrobić chamkę, łajzę i konfidenta, osobę niegodną zaufania, ja się nie skarżę, jak napisał pewien klasyk, ja próbuję poznać prawdę.”
„(…), to w końcu my założyciele robimy kesza, wkładamy w niego mniej lub więcej pracy, mamy palce poparzone od kleju, skaleczenia od piły i młotka, często rozwód wisi w powietrzu, bo druga połówka nie akceptuje tego hobby, nie piszę już o nakładach finansowych. A znalazca idzie po kesza, jeden podziękuję, a pięciu ma pretensję nie wiadomo o co. Naprawdę nie chcę już być chłopcem do bicia, keszer -założyciel też człowiek. Jedynym nakładem znalazcy to jest rzetelne ocenianie skrzynki i jeśli się podoba danie gwiazdki, a nie ocenianie przez pryzmat nielubienia lub lubienia.”
Nikt z nas nie nazwał Ciebie przecież „chamką, łajzą, konfidentem, osobą niegodną zaufania”. Cenimy Twój niewątpliwie ogromny wkład i zaangażowanie, pokazanie przede wszystkim interesujących miejsc i poświęconego czasu. Temat oceniania skrzynek, zaniżania ocen, przyznawania (bądź nie) gwiazdek nie jest zależny od nikogo, na pewne zachowania nie mamy wpływu, jedni oceniają pokazane miejsce, patent, pomysł, inni hejtują tylko dlatego, że skrzynka została założona przez Autora, którego nie lubią, są w z nim w konflikcie etc. Na to nie ma wpływu nikt z nas. Warto się więc zastanowić, czy robimy to dla przyjemności większości, którzy rzetelnie oceniają, czy też niepotrzebnie denerwować się, tą drugą „grupą”?

Pozdrawiamy,
misiek_siersciuch (m_si), kurier
Za ten post autor misiek_siersciuch (m_si) otrzymał podziękowanie:
Cezex
Obrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

Proszę mi tylko podać jaki punkt regulaminu złamałam? Gdzie jest napisane, że nie mogę zakładać keszy i ich puszczać? Jaki
regulamin o tym mówi? Słaba ta Twoja obrona, długo nad nią myślałeś, a co z wyzwiskami? To, że ja nagrywam rozmowę to moja sprawa, dopiero jak ją upublicznię to możesz z tego robić aferę. Słabe te Twoje dowody o chamskich wpisach do nowych keszerów, mogę podać ostrzejsze i nikt nie dostaje bana na tydzień. Czyli za co dostałam bana i dlaczego nikt nie próbował rozmawiać ze mną? Wiem, wiem najważniejszy to PR Cogu.
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

A zapomniałam się zapytać co z tymi keszerami co siedzą w domu i klikają w laptopa, znaleziony, nieznaleziony, wysłałam zgłoszenie z logami, oni też dostali bana? To właśnie zacytowany przez Ciebie "andriu i precel".

3. W przypadku, gdy działanie lub zaniechanie Użytkownika naruszają postanowienia Regulaminu, Zespół OC - mając na względzie w szczególności bezpieczeństwo poszczególnych Użytkowników i Serwisu – może:

udzielić Użytkownikowi ostrzeżenia,
wykluczyć Użytkownika ze statystyk Serwisu,
ograniczyć uprawnienia Użytkownika w Serwisie,
usunąć wpisy Użytkownika w Serwisie,
zablokować czasowo lub bezterminowo konto Użytkownika w Serwisie,
zablokować lub zarchiwizować Skrzynki Użytkownika,
Czyli jaka ja jestem niebezpieczna, bardzo?
Awatar użytkownika
kurier
Podziękował;: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Post autor: kurier »

Iwmali pisze: poniedziałek 15 lutego 2021, 17:13 Gdzie jest napisane, że nie mogę zakładać keszy i ich puszczać? Jaki
regulamin o tym mówi?

To, że ja nagrywam rozmowę to moja sprawa, dopiero jak ją upublicznię to możesz z tego robić aferę.

Czyli za co dostałam bana i dlaczego nikt nie próbował rozmawiać ze mną? Wiem, wiem najważniejszy to PR Cogu.
Najprościej jak się da. Najpierw należy założyć a potem opublikować. Nie odwrotnie w celu zablokowania innych użytkowników. Kolejny problem jest taki, że rozmowa z Tobą trwała i nie była to jedna osoba natomiast w druga stronę padła właśnie groźba użycia tych rozmów co już jest karalne. Zainteresowane osoby rozmawiały z Tobą i nawet chciały w jakimś stopniu się dogadać ale nie chciałaś. Chociażby w temacie dodania swoich skrzynek do ścieżek itp. Formy odpowiedź można popatrzeć w innych logach powyżej.
Awatar użytkownika
misiek_siersciuch (m_si)

Iwmali pisze: poniedziałek 15 lutego 2021, 17:22 A zapomniałam się zapytać co z tymi keszerami co siedzą w domu i klikają w laptopa, znaleziony, nieznaleziony, wysłałam zgłoszenie z logami, oni też dostali bana? To właśnie zacytowany przez Ciebie "andriu i precel".

3. W przypadku, gdy działanie lub zaniechanie Użytkownika naruszają postanowienia Regulaminu, Zespół OC - mając na względzie w szczególności bezpieczeństwo poszczególnych Użytkowników i Serwisu – może:

udzielić Użytkownikowi ostrzeżenia,
wykluczyć Użytkownika ze statystyk Serwisu,
ograniczyć uprawnienia Użytkownika w Serwisie,
usunąć wpisy Użytkownika w Serwisie,
zablokować czasowo lub bezterminowo konto Użytkownika w Serwisie,
zablokować lub zarchiwizować Skrzynki Użytkownika,
Czyli jaka ja jestem niebezpieczna, bardzo?
Otrzymali ostrzeżenie, wpisy jako Autorka kesza możesz przecież usunąć sama, więc nie wiem w czym problem?!
Obrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

kurier pisze: poniedziałek 15 lutego 2021, 17:36
Najprościej jak się da. Najpierw należy założyć a potem opublikować. Nie odwrotnie w celu zablokowania innych użytkowników. Kolejny problem jest taki, że rozmowa z Tobą trwała i nie była to jedna osoba natomiast w druga stronę padła właśnie groźba użycia tych rozmów co już jest karalne. Zainteresowane osoby rozmawiały z Tobą i nawet chciały w jakimś stopniu się dogadać ale nie chciałaś. Chociażby w temacie dodania swoich skrzynek do ścieżek itp. Formy odpowiedź można popatrzeć w innych logach powyżej.
Proszę to w takim razie zgłosić na policję, o nagranej rozmowy o pudełkach, pewnie dostanę za to ze dwa lata.

Nagrywanie rozmów telefonicznych

Przepisy w kwestii nagrywania są jasne. Nagrywanie rozmów telefonicznych nie jest zabronione. Nie można jednak udostępniać takich materiałów publicznie. I nie ma tu znaczenia, że urzędnik, którego chcemy nagrać jest osobą publiczną. Możemy zarejestrować dźwięk, ale nie będziemy mogli udostępnić takiego nagrania np. w internecie.

Jeśli więc chcemy nagrać rozmowę z urzędnikiem, możemy to zrobić bez obaw. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej aplikacji w telefonie, która będzie rejestrować wszystkie rozmowy. Mało tego. W przypadku nagrywania urzędnika, nie musimy nawet informować o tym, że rozmowa jest nagrywana. Zwykle jednak ze względów grzecznościowych informuje się o nagrywaniu rozmowy. Są i tacy, którzy celowo przekazują informację o tym, że rozmowa jest nagrywana. Mają nadzieję, że wtedy ich sprawa zostanie rozpatrzona pozytywnie.
Awatar użytkownika
misiek_siersciuch (m_si)

Iwmali pisze: poniedziałek 15 lutego 2021, 18:38

Proszę to w takim razie zgłosić na policję, o nagranej rozmowy o pudełkach, pewnie dostanę za to ze dwa lata.

Nagrywanie rozmów telefonicznych

Przepisy w kwestii nagrywania są jasne. Nagrywanie rozmów telefonicznych nie jest zabronione. Nie można jednak udostępniać takich materiałów publicznie. I nie ma tu znaczenia, że urzędnik, którego chcemy nagrać jest osobą publiczną. Możemy zarejestrować dźwięk, ale nie będziemy mogli udostępnić takiego nagrania np. w internecie.

Jeśli więc chcemy nagrać rozmowę z urzędnikiem, możemy to zrobić bez obaw. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej aplikacji w telefonie, która będzie rejestrować wszystkie rozmowy. Mało tego. W przypadku nagrywania urzędnika, nie musimy nawet informować o tym, że rozmowa jest nagrywana. Zwykle jednak ze względów grzecznościowych informuje się o nagrywaniu rozmowy. Są i tacy, którzy celowo przekazują informację o tym, że rozmowa jest nagrywana. Mają nadzieję, że wtedy ich sprawa zostanie rozpatrzona pozytywnie.
Cytując wypadałoby podać źródło informacji oraz sprawdzić kogo tak naprawdę dotyczy. Powyższe dotyczy tylko... urzędników. Nie wiedziałem, że OC to urząd a użytkownicy są urzędnikami, ale cóż...
Cytowane przez Ciebie źródło: https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/czy- ... rzednikiem
Obrazek
rapotek
Wyjadacz
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

Post autor: rapotek »

Czy ktoś, np. z COG, mógłby wyjaśnić co oznacza w tym kontekście "zablokowanie innych użytkowników"? Jestem ciekaw.
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

misiek_siersciuch (m_si) pisze: poniedziałek 15 lutego 2021, 17:00
Druga sprawa, dotycząca rozmów telefonicznych. Zadaliśmy to pytanie w e-mailu, ale zadam je jeszcze tutaj: czy jest zgoda osób zainteresowanych na upublicznianie tych rozmów? Teraz drugie pytanie, którego wcześniej nie zadaliśmy: czy była zgoda na nagrywanie rozmowy telefonicznej i czy osoba zainteresowana o tym wiedziała? Jeśli nie, to kłania się tutaj art. 23 kodeksu cywilnego. Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 31 stycznia 2018r. (sygn. akt: I CSK 292/17) nie pozostawia wątpliwości: „potajemne nagrywanie rozmówcy narusza dobro osobiste w postaci swobody wypowiedzi oraz sferę prywatności rozmówcy, które powszechnie uznawane są w literaturze za wartości szczególnie chronione. Dokonywanie potajemnego nagrywania innych osób jest powszechnie nieakceptowane
w społeczeństwie i stanowi działanie zasługujące na dezaprobatę
”.
Czy nagrywanie rozmów jest zatem zachowaniem akceptowalnym społecznie, zgodne z zasadami współżycia społecznego? (II.8 Regulaminu użytkownika OC PL) W jakim celu te rozmowy były nagrywane?
„Rozmawiając przez telefon z Twoją żoną usłyszałam, że wy nie będziecie robić Gryfina, bo do Gryfina nikt nie przyjeżdża i wy wolicie robić Szczecin, na szczęście mam to nagrane na telefonie
Skoro już to robisz, to po co informujesz osoby zainteresowane, które odbierają to w tym momencie jako groźbę? Tu również kłania się art. 190 kodeksu karnego, z którego niektórzy zastanawiają się, czy nie skorzystać.

Poczekaj, bo przeoczyłam to co zostało napisane... O jakich groźbach my mówimy i o jakiej tajnej rozmowie? Tobie coś się w głowie człowieku pomieszało, my rozmawialiśmy o durnych pudełkach i o keszach w Szczecinie, czy było tam coś tajemniczego, czego ujawnienie groziłoby jakimś złamaniem prawa? Czy można ujawnienie rozmowy o pudełkach śniadaniowych traktować jako grożenie Jackowi0707? Michał nie przeginaj, bo to Ty możesz mieć kłopoty pisząc takie bzdury, wsadź sobie RODO gdzieś i napisz mi jaki punkt regulaminu złamałam, a nie zasłaniaj się kodeksami. Kurde, "groziłam Jackowi" i on teraz spać nie może po nocach, bo boi się, że iwmali do niego przyjdzie. Normalnie ręce opadają.
Poza tym ja nigdzie nie napisałam, że chcę cokolwiek ujawniać. A może i Ty się mnie boisz, bo za dużo wiem? Kurde
"potajemne nagrywanie" też coś, nie masz nic na swoją obronę to piszesz jakieś bzdury.
Rozmawiałam właśnie ze znajomą prawniczką to mało się ze śmiechu nie udusiła.... "potajemne nagrywanie", prawie jak politycy.
got100
Wyjadacz
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy

Post autor: got100 »

Ty, Iwmali, ale nagrywałaś te rozmowy, czy nie, bo ja już nie wiem
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Podziękował;: 426 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

Luuuudzie, czy Was powaliło? To jest tylko zabawa w szukanie pudełek, to jest tylko hobby, które:
1. ma być wspaniałą formą wypoczynku;
2. ma na celu zmuszenie umysłów keszerów do aktywności;
3. ma rozwijać kreatywność;
4. ma zmusić nasze "cztery litery" do aktywności i zdrowego stylu życia;
5. sprawia, że dla mugoli stajemy się interesującymi ludźmi (ze względu na wszechstronną, niebanalną wiedzę)
6. stwarza okazję do poznawania nowych ludzi.
Jeśli ktoś nakręca jakieś wojenki, nakręca g...burze, to nie wydaje mi się, żeby Opencaching był odpowiednim miejscem. Parafrazując powstałą w 1972 roku harcerską piosenkę... bo "Wszyscy keszerzy, to jedna rodzina, starszy czy młodszy...".
Pozdrawiam wszystkich Poszukiwaczy geo/openskarbów i apeluję - zakopcie topory. :D :wink:
Za ten post autor Błękitna Team otrzymał podziękowania (total 9):
Szemkel74CezexkrcrxmallPawel brasiar00t7keram58WeskerKLAB
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

got100 pisze: poniedziałek 15 lutego 2021, 20:47 Ty, Iwmali, ale nagrywałaś te rozmowy, czy nie, bo ja już nie wiem
Oczywiście, że nie nagrałam bo po co? To był tylko taki chwyt, bo Jacek0707 napisał do COGu, że nigdy, przenigdy ze mną nie rozmawiał, tylko pisał SMS-y, a jak napisałam, że to nagrałam to się bardzo wystraszył, że mu grożę. :lol: Ale jak ja mogłam coś nagrać, jak on ze mną nie rozmawiał. :D Nie mogę cytować, bo złamię RODO.
A co mi tam najwyżej dostanę znowu bana: "Iwmali nigdy nie skontaktowała się z nami bezpośrednio telefonicznie tylko poprzez sms-y, albo obdzwaniała osoby, z którymi ma kontakt tel.". To na jakiej podstawie ktoś mnie oskarża o groźby?
Awatar użytkownika
fafner
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Kontakt:

Post autor: fafner »

Wszystko, co tu się dzieje jedynie zniechęca do zabawy (tak, przypominam, że mówimy tu nadal o zabawie). Przykro się to czyta. I jak to zwykle bywa, prawda na pewno leży gdzieś pośrodku.

Nie znam regulaminu aż tak szczegółowo, ale w mojej ocenie (jako zwykłego keszera szaraczka) sposób w jaki iwmali odpowiadała na DNFy był niezbyt dobry. Jakbym był początkującym to poczułbym się urażony. Poza tym uważam, że rezerwowanie sobie miejsc na kesze, bez umieszczania pojemników w terenie jest w pewnym sensie złamaniem dobrych zwyczajów keszerskich.

Czy za to wszystko należał się ban? Nie wiem. Wiem natomiast jedno: dajcie sobie wszyscy z tego wątku bana na tydzień, wypijcie meliskę na uspokojenie i dajcie się po prostu ludziom bawić. A jak za tydzień ochłoniecie i pomyślicie, że rzucaliście w siebie toporami, paragrafami, prawnikami, itp., to może zorientujecie się, że to po prostu śmieszne, żeby dorośli ludzie zachowywali się jak małe dzieci w piaskownicy.

Wnoszę o zamknięcie tego wątku, rozejście się i powrót do swoich zajęć.
Za ten post autor fafner otrzymał podziękowania (total 6):
xmallBłękitna Teamr00t7tsalariothkeram58KLAB
Obrazek Obrazek
Seamair
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Seamair »

IMG_20210216_085013.jpg
IMG_20210216_085013.jpg (174.66 KiB) Przejrzano 343 razy
Za ten post autor Seamair otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna Teamtsalarioth
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Ok. teraz będzie wyjaśnienie całej sytuacji, chciałam tylko dowiedzieć się dlaczego dostałam bana, ale wiele osób chce całej prawdy, więc proszę. Będzie to ostatni post w tej sprawie, szkoda mojego zdrowia.

Jacek0707 zrobił kilka keszy w Szczecinie, które odsłaniały moje wyimki i były dokładnie założone w tym samym miejscu, napisałam do nich, że ich mikrusy są 30 cm od moich. Po 40 minutach, po konsultacjach z dwoma najmądrzejszymi keszerami, usłyszałam odpowiedź, że oni mają prawo robić kesze tam gdzie chcą, bo tak im powiedzieli... wiadomo kto. Zapytałam się wtedy dlaczego nie robią keszy w Gryfinie, na to usłyszałam, że im tam się nie chce robić, bo tam nikt nie przyjeżdża. Odczekałam kilka dni i pojechałam do Gryfina, miejsca miałam wybrane już wcześniej, ale jak Jacek zaczął zakładać skrzynki w okolicy to sobie odpuściłam, okazało się że niepotrzebnie. Założyliśmy dużo keszy, zrobiliśmy zdjęcia, spojlery, część z nich puściłam 31.01. wieczorem. Rano 1.02. paczę, paczę i oczom nie wierzę, Jacek dodał w ciągu nocy kesze, które były już umieszczone przeze mnie w terenie i to idealnie takie jak w moich skrzynkach niedostępnych. Przypadek? Zmienił nazwy ale to te same miejsca, czyli chyba z 6 skrzynek poszło się bujać. Jestem pewna, ze 99% tych skrzynek było tylko na serwisie, a nie w terenie.
Skrzynka
Górny Taras schody. należy do GeoŚcieżki | jacek0707 | 21 km Kierunek
Skrzynka będzie czasowo niedostępna 01-02-2021 jacek0707
Skrzynka
Laguna należy do GeoŚcieżki | jacek0707 | 22 km Kierunek
Skrzynka będzie czasowo niedostępna 01-02-2021 jacek0707
Skrzynka

Dlaczego Jacek może zajmować miejsca w terenie... i nie dostaje bana a ja nie powinnam tego robić?
Więc wtedy puściłam pozostałe, które miałam przygotowane. I wyszło jak zwykle, że to ja się komuś władowałam...

A w Szczecinie puściłam wille wcześniej, bo miałam maskowania przygotowane do miejsc i nie chciałam ich robić od nowa, zresztą telefon o banie zastał mnie podczas zakładania tych skrzynek. Swoją drogą miałam rację z tymi miejscami, bo Szczecińskie mozaiki to była moja następna ścieżka, nawet wcześniej dzwoniłam do misiek_sierściuch czy może mi wyciągnąć jedną mozaikę z Szczecińskich murali... jak dostałam bana to nagle Jacek0707 puścił ścieżkę, chociaż nie wiem czy powinien i skąd wiedział o moim planie i znowu ktoś zagrał mi na nosie.
https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=72865 był na mojej mozaice, więc ją widział.
Poza tym w treści murali jest taki opis:"Szczecińskie murale" jest to seria pokazująca ciekawe i fascynujące murale, graffiti i mozaiki znajdujące się na terenie naszego miasta. A to jest zgodne z zasadami na OC?

Dodam, że cały syf rozgrywał się za moimi plecami, były zgłoszenia przez OC z bzdurnymi zarzutami, które odpierałam, ale COG jak to COG wie lepiej.

Teraz kilka przykładów „bardziej uszczypliwych niż chamskich” komentarzy w logach szczególnie kierowane do nowych uczestników zabawy, usuwanie DNF-ów

Jeśli chodzi o wpisy w moich DNF, to szkoda, że nie czytałeś tych, które mi pisał alex22 na początku mojej zabawy w OC, chłopie moje przy jego to literatura piękna, naprawdę. Ten człowiek może pisać co chce i gdzie chce, zakładać konta na serwisie, że dawać sobie gwiazdki i głosować na siebie i kolesi w wyborach, może spojlerować moje skrzynki, może rysować niecenzuralne rzeczy na moich logbookach, no ale to jest wielce zasłużony keszer dla szczecińskiego OC... przez ponad 5 lat nie założył skrzynki w Szczecinie, nie znalazł żadnej, nie zrobił serwisu... wraca po 5 latach i znowu robi straszny syf w Szczecinie, najgorsze to jest to, że nastawia nowych keszerów przeciwko mnie, niestety. Szkoda, że wróciłeś alex22, te Twoje zarynnowce bez Ciebie też miały się dobrze. KIM JEST ALEX22 DLA OC? KIM?

Niezrozumiały jest również poniższy opis skrzynki: "Kesz zawiera tylko logbook, proszę o podejmowanie wieczorem albo wczesnym rankiem, miejsce bardzo przypałowe, pełno spacerowiczów i te okna. Podejmowanie w ciągu dnia będzie kasowane.
Na jakiej podstawie będą usuwane wpisy? Można jedynie zalecić zdobywanie poprzez wskazanie odpowiedniego atrybutu: „zalecane szukanie nocą”.

A jakim prawem ktoś usuwa mój wpis znaleziony, mimo, że było zdjęcie na tle tego niby zamku? Czy to jest zgodne z RODO i z regulaminem. Podobno tak, bo kiedyś pytałam i COG odpowiedział, że autor kesza może żądać czego chce w swoim keszu, to ja mogę prosić o podejmowanie kesza wieczorem albo rankiem.

Keszyk virtualny, ze względu na brak miejsca schowania tradycyjnej skrzyneczki ponieważ w sezonie kręci się bardzo dużo turystów. Hasłaem do logu jest nazwa przedmitu wmurowanego w jedną ze ścian zamku ( od strony wody).

Edit: 18.12.12
Od dziś dodatkowo proszę o załączanie swojego zdjęcia na tle zamku.

Hasłem do logu jest spisany kod ze słupka betonowego "biało czerwonego" umieszczonego około 20 metrów przed mostem jadąc z Międzywodzia w kierunku Dziwnówka.

Hasło wpisujemy bez spacji ze wszystkimi znakami od tyłu.

ABY ZALICZYĆ SKRZYNKĘ PRÓCZ HASŁA, WYMAGANE JEST ZDJĘCIE KESZERA NA TLE MOSTU!

Tyle w tym temacie, jest wyjaśnienie całej sytuacji, mam nadzieję, że mój ban jest przykładem jak się dzieje w COGu, tym najlepszym od początku jego istnienia.
Dodam, że COG ma dwa donosy na mnie pisane przez Jacka0707 i alexa22, to nie są prywatne wiadomości, więc COG może je podać do publicznej wiadomości.
Ostatnio zmieniony wtorek 16 lutego 2021, 20:24 przez Iwmali, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany