Adwentowy Kalendarz Quizowy 2020 - przekaz myśli

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

asiak100
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy 2020 - przekaz myśli

Post autor: asiak100 »

8 wydaje mi się, że jest, wszystko mam, ale jednak z liter nic logicznego nie wychodzi

zurek33
Bywalec
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: zurek33 »

To ja mam podobnie :D

zurek33
Bywalec
Podziękował;: 20 razy

Post autor: zurek33 »

O jacie #$@@%$@@ w &%&&* jego &^^%^%#%!!!!!! I po co kombinować? I właśnie tak wszystko wygląda! Utrudniamy sobie wszystko na maksa :) 8:0!!!!!
Za ten post autor zurek33 otrzymał podziękowania (total 2):
grrruszaJakub_Ch

Wojtek.
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Wojtek. »

Uff, dobrze, że dzisiejsza zagadka już za mną. Nie przepadam za takimi widokami.
8:0

Awatar użytkownika
Jakub_Ch
Nowy na forum
Podziękował;: 8 razy

Post autor: Jakub_Ch »

zurek33 pisze: wtorek 08 grudnia 2020, 12:08 O jacie #$@@%$@@ w &%&&* jego &^^%^%#%!!!!!! I po co kombinować? I właśnie tak wszystko wygląda! Utrudniamy sobie wszystko na maksa :) 8:0!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
cezaryprentki
Bywalec

Post autor: cezaryprentki »

8:0 ale łatwo nie było.
ObrazekObrazekObrazek

Walther
Nowy na forum

Post autor: Walther »

Albo wszyscy jesteście Einstainami, albo to ja jestem głupi, bo nie ukrywam, że zagadki sprawiają mi dużą trudność.
Generalnie to zastanawiam się, jaki jest cel tego wątku na forum, chwalimy się tutaj ukończeniem poszczególnych zagadek czy dyskutujemy o nich i ewentualnie podpowiadamy? Odnoszę wrażenie, że wszyscy ograniczają się do tego pierwszego, a szkoda, bo niektórzy (tzn. ja) nie wiedzą gdzie szukać pomocy w rozwiązywaniu zagadek.

rodzinkaszalona
Bywalec
Podziękował;: 15 razy

Post autor: rodzinkaszalona »

Ogólnie powiem jak uważam: forum jak forum - każdy pisze co chce, jedni piszą że są na bieżąco, inni że mają problem z którymś, następnie jedni z drugimi się kontaktuja prosząc o wsparcie lub sami je oferując. Dla mnie jak najbardziej ok. Sam czasami mam ogromne problemy i tu zawsze przydaje się pomoc:) Pozdro
Za ten post autor rodzinkaszalona otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna TeamKLAB

edithkal
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: edithkal »

Walther pisze:Albo wszyscy jesteście Einstainami, albo to ja jestem głupi, bo nie ukrywam, że zagadki sprawiają mi dużą trudność.
Generalnie to zastanawiam się, jaki jest cel tego wątku na forum, chwalimy się tutaj ukończeniem poszczególnych zagadek czy dyskutujemy o nich i ewentualnie podpowiadamy? Odnoszę wrażenie, że wszyscy ograniczają się do tego pierwszego, a szkoda, bo niektórzy (tzn. ja) nie wiedzą gdzie szukać pomocy w rozwiązywaniu zagadek.
Właśnie po to jest ten wątek. Masz problem, to pytaj - odpowiedzi sypną się na priva, bo z założenia nie chcemy psuć zabawy tym, którzy mają chęć samodzielnego kombinowania.
Poza tym wczytaj się w komentarze - wbrew pozorom jest w nich sporo wskazowek.

To z którą zagadką masz problem?
Za ten post autor edithkal otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna TeamZubiTG

edithkal
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: edithkal »

Walther pisze:Albo wszyscy jesteście Einstainami, albo to ja jestem głupi
Jeszcze jedna rada:
Weź wywal tą frustrację do śmieci - AKQ jest dla przyjemności, a nie z obowiązku czy dla rywalizacji.

To, że niektórzy z nas są świrami i siedzą do północy, żeby zaraz po 24 rozpykać zagadkę w kilka munut, to już taka specyfika. Czasem tez mnie weźmie - w weekend można sobie pozwolić ;-) Osobiście uważam aspekt rywalizacji za zupełnie zbędny, ale toleruję to na zasadzie lokalnego folkloru. Zdecydowanie wolę jednak delektowanie się zadaniem na spokojnie i w pełnym relaksie.
Czego i tobie życzę.
Za ten post autor edithkal otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna TeamKLAB

Walther
Nowy na forum

Post autor: Walther »

Prawda jest taka, że ze sporą częścią zagadek mam problem, to mój pierwszy AKQ i jestem zaskoczony tak wysokim poziomem, ale szczere gratulacje dla każdego komu udało się je ukończyć. I tak jak niektóre są jak najbardziej wykonalne, choć trudne, tak np. 7 zagadka to dla mnie absolutna czarna magia. Trochę mi brakuje miejsca, gdzie mógłbym znaleźć podpowiedzi do poszczególnych zagadek, bo pytać trochę głupio, a domniemam że nie tylko ja mam z nimi problem.

Może nie jest to potrzebne, ale czuję też konieczność odpowiedzenia na to, co napisałeś/aś, odnośnie "frustracji", to kompletna nadinterpretacja mojej wypowiedzi, po prostu jestem pod wrażeniem, że udaje wam się rozwiązywać tak skomplikowane zagadki.
Za ten post autor Walther otrzymał podziękowanie:
Błękitna Team

Awatar użytkownika
Błękitna Team
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 345 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

Walther, kto pyta zbędnie nie błądzi :-D, więc pytaj i pisz, że chętnie skorzystałbyś z pomocy jakiegoś elfa :-D. Są tacy, którym satysfakcję przynosi jedynie samodzielnie rozwiązana zagadka. Inni zwracają się o drobnego hinta, a jeszcze inni o "żywca". Zagadki naszego pierwszego AKQ rozwiązywaliśmy z mężem nawet po kilka dni. Dojdziesz do wprawy. Pytaj. Po-zdrówka od Błękitna Team :-D
Za ten post autor Błękitna Team otrzymał podziękowanie:
KLAB

Awatar użytkownika
BUMAG
Stały bywalec
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: BUMAG »

asiak100 pisze: wtorek 08 grudnia 2020, 11:49 8 wydaje mi się, że jest, wszystko mam, ale jednak z liter nic logicznego nie wychodzi
Dobrze czytajcie wskazówki jak wpisać hasło i wszystko stanie się jasne :) fajna prosta zagadeczka w sumie poniekąd nigdy nie lubiłem mikrobiologii (ledwo co zdałem ten przedmiot) :p 8 gwiazdeczka się świeci :)
Za ten post autor BUMAG otrzymał podziękowanie:
Błękitna Team
Obrazek

Awatar użytkownika
BUMAG
Stały bywalec
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: BUMAG »

Walther pisze: wtorek 08 grudnia 2020, 18:00 Prawda jest taka, że ze sporą częścią zagadek mam problem, to mój pierwszy AKQ i jestem zaskoczony tak wysokim poziomem, ale szczere gratulacje dla każdego komu udało się je ukończyć.
Nie martw się początki bywają trudne :) większość chwalipięt, w tym ja, ma już za sobą nie jeden akq, a było ich już chyba 11, więc z czasem widząc zagadke w kilka sekund można domyśleć się o co chodziło autorowi :) jak będziesz mieć czas polecam zerknąć również na zagadki z poprzednich lat i też z nimi się pobawić a jeśli coś Cie zatrzyma warto popatrzeć na poprzednie wątki i ewentualnie napisać do kogoś a na pewno uzyskasz pomoc :)
Za ten post autor BUMAG otrzymał podziękowanie:
Błękitna Team
Obrazek

Awatar użytkownika
fafner
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Kontakt:

Post autor: fafner »

Tak w pełni to też moje pierwsze AKQ, wcześniej jakoś nie rozwiązywałem za bardzo tych zagadek. Ale w tym roku postanowiłem rozwiązać wszystkie. Głównie też dlatego, że od pewnego czasu buszuję po escaperoomach i bardzo polubiłem zagadki. Na razie 8:0 więc idzie dobrze.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ