Discord

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Cezex
Bywalec
Podziękował;: 72 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Kontakt:

Discord

Post autor: Cezex »

Jakiś czas temu zrobił się pomysł do stworzenia serwera na Discordzie dla keszerów.

Każdy szanujący się klan w grach online ma takie coś i sądzę, że brakuje tego i nam. Przewaga Discorda jest taka że każdy mający link, który mógłby być np na stronie u góry tak jak FB, może wejść na niego i dołączyć w dowolnej chwili bez potrzeby angażowania moderatora czy administratora. Do tego apka Disorda na telefon nie jest jakaś zasobożerna, a będąc w terenie ułatwiłoby to komunikację pomiędzy użytkownikami. Ponad to ostatni event pokazał, że rozwój w tę stronę cieszyłby się jakimś zainteresowaniem.

Założenia.

Kanały tekstowe:
- kanał do rozmów ogólnych i spamowania
- kanał ratunkowy - jeśli masz problem ze znalezieniem kesza i chcesz poprosić o pomoc albo idziesz w miejsce mało bezpieczne i potrzebujesz asekuracji, ale jesteś na drugim końcu Polski i nie masz kontaktów do lokalnej społeczności

Kanały głowe:
- pierwsze dwa takie jak powyżej
- pięć kanałów ogólnodostępnych
- kanały dla COG, COD i RT z brakiem dostępu dla użytkowników z poza tych instytucji (edit: COG ma swój własny serwer więc to raczej zniknie)

Uprawnienia administratora posiadaliby COGowicze. Ograniczone uprawnienia administratora posiadaliby członkowie COO i COG. (edit: z racji na powyższy akapit, uprawnienia by były nadawane na życzenie)

Zarys serwera już istnieje i jest testowany.

Jestem otwarty na sugestie dotyczące założeń i nowych kanałów.

Serwer ma nazwę opencaching.pl i logo OC więc jeśli COG uzna, że takie coś nie ma racji bytu to proszę o info na prv, wtedy skasuję temat i serwer.
Za ten post autor Cezex otrzymał podziękowanie:
Błękitna Team
Urban Exploration, chaszcze i skrzynki >/="Mała".

W razie czego kontakt przez prv albo ss-manem: VII - IX - III - I - VI - VI - VIII - III - VII

Telefonów nie odbieram.

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
mangus i 27@
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Re: Discord

Post autor: mangus i 27@ »

Na dzień dzisiejszy mamy co najmniej dwa kanały komunikacji na linii COG- użytkownik. Ogólnodostępny adres mailowy cog@opencaching.pl, oraz forum. Forma mailowa funkcjonuje całkiem nieźle. Forum to niestety rezerwuar wszelkiego rodzaju wojenek, a wszelkie formy łagodzenia sporów, lub wyciszania konfliktów porównywane są do działań cenzora. Nie ukrywajmy, że na forum mamy aktywnych raptem kilka osób. Powielanie kolejnego kanału takiego jak forum, w mojej ocenie jest pozbawione sensu - ot kolejny rezerwuar. Z każdym cog-owiczem jak i innym użytkownikiem można się porozumieć poprzez wysłanie wiadomości z profilu, a wielu z nas udostępnia (w profilu) również swoje nr telefonów, ja mam nawet link do Discorda. Na FB mamy grupę poświęconą OC, gdzie również można się komunikować.

Reasumując - w mojej ocenie zbyteczne.

Awatar użytkownika
Cezex
Bywalec
Kontakt:

mangus i 27@ pisze:
niedziela 31 maja 2020, 23:32
Na dzień dzisiejszy mamy co najmniej dwa kanały komunikacji na linii COG- użytkownik. Ogólnodostępny adres mailowy cog@opencaching.pl, oraz forum. Forma mailowa funkcjonuje całkiem nieźle. Forum to niestety rezerwuar wszelkiego rodzaju wojenek, a wszelkie formy łagodzenia sporów, lub wyciszania konfliktów porównywane są do działań cenzora. Nie ukrywajmy, że na forum mamy aktywnych raptem kilka osób. Powielanie kolejnego kanału takiego jak forum, w mojej ocenie jest pozbawione sensu - ot kolejny rezerwuar. Z każdym cog-owiczem jak i innym użytkownikiem można się porozumieć poprzez wysłanie wiadomości z profilu, a wielu z nas udostępnia (w profilu) również swoje nr telefonów, ja mam nawet link do Discorda. Na FB mamy grupę poświęconą OC, gdzie również można się komunikować.

Reasumując - w mojej ocenie zbyteczne.
Ale to chodzi o chat na żywo, a nie maila czy funpage w portalu dla emerytów gdzie zagląda się raz na jakiś czas. Zresztą jak pisałem to ma być dla kezerów i ewentualnie dla COGu. COG mówi nie więc nie będzie.

W razie czego kontakt przez prv albo ss-manem: VII - IX - III - I - VI - VI - VIII - III - VII

Telefonów nie odbieram.

ObrazekObrazekObrazek

bartek-111
Bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: bartek-111 »

Ja tam jestem za. Tzn pewnie się to sprowadzi do tego że będzie się z tego korzystało raz na ruski rok, ale jak by to miało posłużyć do dogadania z kimś jakiś spraw na bieżąco, to czemu nie.

Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 26 razy
Kontakt:

Post autor: tomaszg »

Po co Discord, jak może być irc ;)
Za ten post autor tomaszg otrzymał podziękowanie:
Leone
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Cezex
Bywalec
Kontakt:

tomaszg pisze:
poniedziałek 01 czerwca 2020, 15:24
Po co Discord, jak może być irc ;)
Masz rację. Idę stawiać maszty telegraficzne ;)

Telefonów nie odbieram.

ObrazekObrazekObrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Daj spokój z tymi masztami. Będziesz na jakimś spotkaniu, to dopytasz. Ewentualnie zrób sobie listę, coby nie zapomnieć o co kogo miałeś zapytać :)

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Wg mnie integracja z OC jakichkolwiek usług dla szerszego grona użytkowników ma sens pod takimi warunkami :
1. Nie wymagają zakładanie żadnych nowych kont ani udostępniania żadnych danych firmom trzecim, których polityka prywatności pozostawia wiele do życzenia (czyli mają model biznesowy "darmowa usługa w zamian za korzystanie z danych oraz aktywności usera" )
2. Są realizowane przy pomocy softu opensource zainstalowanego na serwerze OC albo jakimś innym pozostającym pod kontrolą OC team.
3. Logowanie użytkownika odbywa się przy pomocy konta OC (czyli okAPI)
Jeżeli powyższe nie będą spełnione to z serwisu open robi się jakaś hybryda w której przeciętnemu użytkownikowi trudno ustalić gdzie się są granice między tym za co odpowiada społeczność a częściami komercyjnymi.

Oczywiście takie podejście jest znacznie trudniejsze bo nie wystarczy link w menu tylko sporo pracy przy instalacji / integracji ale to wg mnie jedyny model który będzie widoczny dla użytkownika jako jeden spójny ekosystem.
Tu ew. inspiracje serwerów chat/voip podobnych do discord, które spełniają wyżej podane założenia:
https://alternativeto.net/software/disc ... elf-hosted
Najbardziej obiecującym z tych systemów i prostym do instalacji/integracji wydaje się Matrix/Riot : https://matrix.org/
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
1001trawników

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

miklobit pisze:
sobota 06 czerwca 2020, 23:19
Nie wymagają zakładanie żadnych nowych kont
Na chwilę obecną to nawet forum nie spełnia tego wymogu... ale chociaż nie jest obsługiwane przez "firmę trzecią".
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

krystiant pisze:
niedziela 07 czerwca 2020, 13:29
miklobit pisze:
sobota 06 czerwca 2020, 23:19
Nie wymagają zakładanie żadnych nowych kont
Na chwilę obecną to nawet forum nie spełnia tego wymogu... ale chociaż nie jest obsługiwane przez "firmę trzecią".
Forum nie spełnia (blog też) ale to nie jest kwestia, że się nie da tylko braku determinacji, chęci, czasu (czy czego tam jeszcze...) żeby to zrobić.

ODPOWIEDZ