Pytanie o reaktywację skrzynek

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

astilla
Nowy na forum
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Pytanie o reaktywację skrzynek

Post autor: astilla »

Witam!

Mam na oku dwie skrzynki, które jestem w stanie zreaktywować. Ponieważ byłaby to moja pierwsza reaktywacja to chcę wyjaśnić kilka moich wątpliwości.

Czy przed reaktywacją muszę uzyskać zgodę jej właściciela? Nadmieniam, że od ponad 12 miesięcy nie loguje się do serwisu, więc może to być trudne.

Czy przed reaktywacją muszę uzyskać zgodę osoby, która opiekuje się obecnie skrzynkami na Śląsku? Nie umiem znaleźć na forum informacji, kto został przypisany do mojego województwa.

Czy skrzynka musi być reaktywowana dokładnie w tym samym miejscu co oryginał? Chyba czasem jest to niemożliwe...

Dziękuję z góry za wszystkie merytoryczne odpowiedzi. Proszę darować sobie teksty, że wszystkie odpowiedzi na moje pytania są gdzieś na forum, bo niestety bardzo trudno się je czyta ze względu na masę niemerytorycznych dyskusji.

Pozdrawiam!
Astilla

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Re: Pytanie o reaktywację skrzynek

Post autor: r00t7 »

Cześć ;)

Na naszej Wikipedii masz artykuł opisujący reaktywacje. Udało nam się to spisać podczas poprzedniej kadencji. Jakbyś miała więcej pytań to napisz na cog@opencaching.pl lub zgłoś kesza ktorego chcesz reaktywować.

Opiekunem województwa śląskiego jest :

https://opencaching.pl/viewprofile.php?userid=59050

A wspomniany wyżej artykuł znajdziesz tu:

https://wiki.opencaching.pl/index.php?title=Reaktywacja

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowanie:
astilla
Obrazek Obrazek Obrazek

astilla
Nowy na forum

Cześć!

Dziękuję za wskazanie osoby, która opiekuje się Śląskiem.

Z artykułu na Wikipedii nie bardzo zrozumiałam, co mam zrobić. Pomijam fakt właściciela i jego "polityki reaktywacji". Właściciel się nie loguje, w opisie kesza nie ma żadnych wskazówek o reaktywacji. Więc:

"Sytuacje, w których właściciel skrzynki nie dodał do opisu skrzynki „polityki reaktywacji” i nie jest możliwe skontaktowanie się z nim, będą zawsze rozpatrywane indywidualnie. Jednak co do zasady dopuszcza się wykonanie wtedy reaktywacji:

1. przez wcześniejszego znalazcę oryginalnej skrzynki - z zachowaniem pełnej zgodności z oryginalną skrzynką; "

I nadal nie wiem, czy mam kogoś pytać o możliwość reaktywacji skrzynki, czy po prostu ją reaktywować?

astilla
Nowy na forum

No i jeszcze:

"W pozostałych przypadkach reaktywacje zaginionych, porzuconych skrzynek powinno się wykonywać tylko wtedy, jeżeli skrzynka ma jakieś wyjątkowe walory: bardzo wartościowe miejsce ukrycia, duże znaczenie dla historii serwisu lub jakość wyzwania, które trzeba podjąć przy zaliczaniu skrzynki. Dopuszczalne jest wtedy reaktywowanie skrzynki przez użytkownika, który nie znalazł wcześniej skrzynki. "

A jeśli ktoś z uzna, że skrzynka nie prezentuje wyjątkowych walorów?

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

Zgłoś sprawę do COG poprzez zgłoś problem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowanie:
astilla
Obrazek Obrazek Obrazek

astilla
Nowy na forum

Dziękuję. Skrzynki zgłoszone. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Cezex
Bywalec
Podziękował;: 73 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Kontakt:

Post autor: Cezex »

astilla pisze:
niedziela 24 maja 2020, 10:38
Witam!

Mam na oku dwie skrzynki, które jestem w stanie zreaktywować. Ponieważ byłaby to moja pierwsza reaktywacja to chcę wyjaśnić kilka moich wątpliwości.

Czy przed reaktywacją muszę uzyskać zgodę jej właściciela? Nadmieniam, że od ponad 12 miesięcy nie loguje się do serwisu, więc może to być trudne.

Czy przed reaktywacją muszę uzyskać zgodę osoby, która opiekuje się obecnie skrzynkami na Śląsku? Nie umiem znaleźć na forum informacji, kto został przypisany do mojego województwa.

Czy skrzynka musi być reaktywowana dokładnie w tym samym miejscu co oryginał? Chyba czasem jest to niemożliwe...

Dziękuję z góry za wszystkie merytoryczne odpowiedzi. Proszę darować sobie teksty, że wszystkie odpowiedzi na moje pytania są gdzieś na forum, bo niestety bardzo trudno się je czyta ze względu na masę niemerytorycznych dyskusji.

Pozdrawiam!
Astilla
Jeśli autor faktycznie się nie loguje i nie odpisuje na maile to ja bym na Twoim miejscu zagadał do poprzednich znalazców i podpytał ich czy coś pamiętają albo czy Ci mogą pomóc zreaktywować. Tak będzie najszybciej. W razie niepodpowiedzenia masz jeszcze instytucję lokalnych przewodników, a kontakt z COGiem bym traktował jako ostateczność (niemożnośc reaktywacji9 w ten sam sposób chyba jest takim przypadkiem).

Skrzynka o szczególnej wartości to np taka, która istnieje sporo lat, jest w miejscu trudno dostępnym albo pokazuje coś co w Googlu istnieje tylko dzięki naszemu serwisowi (np wieża obserwacyjna poligonu w Jagodnym) lub jej forma jest wyjątkowo oryginalna i jej zniknięcie byłoby stratą dla społeczności (np nieodżałowane skrzynki 9 BAS).
Za ten post autor Cezex otrzymał podziękowanie:
astilla
Urban Exploration, chaszcze i skrzynki >/="Mała".

W razie czego kontakt przez prv albo ss-manem: VII - IX - III - I - VI - VI - VIII - III - VII

Telefonów nie odbieram.

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

astilla pisze:
niedziela 24 maja 2020, 10:38
Witam!

Jakoś nikt nie zapytał o jakich keszach mowa. Zawsze łatwiej rozmawiać o konkretach, a może gdybyś podała OP skrzynek, to od razu odezwałby się ktoś, kto je zna... Moim zdaniem zasadnicze znaczenie ma aktualny status kesza w serwisie, jeżeli jest zarchiwizowana, to lepiej zrobić swoją.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec
Podziękował;: 108 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy

Post autor: JAsiek. »

Przyszły już zgłoszenia do COG i zapewne Mangus je obsłuży rozwiewając wszystkie wątpliwości. Z tego co widzę oba kesze aktywne ale chyba wszystko inne je różni.
Wiem, że ten artykuł nie jest bardzo czytelny, ale jest kompromisem pomiędzy tak skrajnie różnymi oczekiwaniami użytkowników, że po prostu taki wyszedł. Rzeczywiście na konkretach rozmawia się lepiej.
Za ten post autor JAsiek. otrzymał podziękowanie:
astilla

astilla
Nowy na forum

JAsiek. pisze:
niedziela 24 maja 2020, 16:28
Przyszły już zgłoszenia do COG i zapewne Mangus je obsłuży rozwiewając wszystkie wątpliwości. Z tego co widzę oba kesze aktywne ale chyba wszystko inne je różni.
Wiem, że ten artykuł nie jest bardzo czytelny, ale jest kompromisem pomiędzy tak skrajnie różnymi oczekiwaniami użytkowników, że po prostu taki wyszedł. Rzeczywiście na konkretach rozmawia się lepiej.

Zgłoszenie poszło, czekam na wskazówki. Wolę zapytać zanim coś zrobię, żeby potem nie popełnić jakiego faux pas.
Teraz mam akurat łatwy dostęp do lokalizacji tych skrzynek i mogę je reaktywować, jeśli tylko dostanę zielone światło.
Artykuł rzeczywiście mało czytelny, ale na szczęście jest wsparcie w forumowiczach.

Pozdrawiam!

KEISOR
Stały bywalec
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: KEISOR »

A ja mam takie trochę naiwne pytanie: Jaki jest sens reaktywować kesza komuś, kto od ponad roku się nie bawi?

Pierwsza rzecz, którą należałoby chyba zrobić, to zalogować DNFa?...

A może się mylę?

astilla
Nowy na forum

KEISOR pisze:
niedziela 24 maja 2020, 19:06
A ja mam takie trochę naiwne pytanie: Jaki jest sens reaktywować kesza komuś, kto od ponad roku się nie bawi?

Pierwsza rzecz, którą należałoby chyba zrobić, to zalogować DNFa?...

A może się mylę?
Nie bardzo widzę gdzie w Twoim logu jest odpowiedź na zadane przeze mnie pytania.
Uzyskałam już wyczerpujące odpowiedzi wcześniej, więc proszę o zamknięcie tematu.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 98 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

W tym logu jest zasadnicza odpowiedź związana z sensem założenia tego tematu.
astilla pisze: Mam na oku dwie skrzynki, które jestem w stanie zreaktywować (...) Nadmieniam, że od ponad 12 miesięcy nie loguje się do serwisu...
Nie loguje = nie interesuje się = nie bawi sie.
A skoro się nie bawi to reaktywacja na siłę nie ma sensu poza +1 dla odwiedzających.

astilla
Nowy na forum

Jeszcze raz proszę o zamknięcie tematu. Zaczynają się wypowiadać osoby, które nic do niego nie wnoszą.
Za ten post autor astilla otrzymał podziękowanie:
Cezex

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

Zamknąłem, na temat sensu reaktywacji i logowania DNF-ów są już wątki na forum...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
Cezex
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Zablokowany