CDO: informacje

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Re: CDO: informacje

Post autor: baloniarz »

@Leone masz rację, kiedyś wystarczał Waldek i garstka osób do prowadzenia serwisu. Tylko zauważ ile wtedy było w bazie keszy, keszerow oraz definicji keszów. Teraz jest nas dużo więcej, dużo więcej keszy, więcej typów skrzynek itp. Do "pracy" na rzecz OC potrzeba ludzi z pasją, z jajami a nie z ikrą. Niestety ale działamy w realnej rzeczywistości a nie wirtualnej, co czasem niesie za sobą problemy, konflikty interesów itd. Takich spraw jest coraz więcej, coraz więcej rzeczy trzeba definiować aby nie wchodzić w konflikt z "prawem". Od czasów kiedy OC było "open" sporo wody w Wiśle upłynęło. Ktoś mądry, nie ulegający zbytnio emocjom musi to nadzorować. Takich ludzi trzeba szukać i im pomagac.
Za ten post autor baloniarz otrzymał podziękowanie:
Błękitna Team

Awatar użytkownika
Cezex
Bywalec
Podziękował;: 75 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Kontakt:

Post autor: Cezex »

karwdo pisze:
piątek 05 czerwca 2020, 13:59
1. Niezależne wybory do obu struktur
2. Możliwość kandydowania tylko w jednych wyborach. Asekurantom stanowcze NIE!
3. Powrót do rejonizacji w COG (nie żadna lista ogólna, tylko wojewódzka) - znam lokalnych keszerów i chcę mieć na to wpływ. Nie chcę by o moim województwie decydowała osoba z drugiego końca Polski.
4. Jeden keszer = jeden głos do każdego z ciał Im więcej głosów, tym większa kombinacja alpejska z "kupczeniem" i układami.
5. COG i CDO jako dwa niezależne od siebie ciała z odrębnymi zadaniami. Nikt nie podlega nikomu. Jasno opisane kompetencje.
Czepiasz się na siłę. W tym roku Elmo zdeklasował innych kandydatów i jakby nie było drugiego głosu to by Elmo był jednooosobowym CDO. Drugi głos to szansa na brak dogrywki. Mi to pasuje. Jeden głos dla najlepszego kandydata, a drugi na najlepszego z moich okolic.

Telefonowi kiedyś napisałem w żołnierskich słowach by mi nie spamował ulotkami wyborczymi i od tamtej pory mam spokój. Jak ktoś sprzedaje swój głos to nie pomoże ograniczenie ilości głosów do oddania.
Za ten post autor Cezex otrzymał podziękowanie:
xmall
Urban Exploration, chaszcze i skrzynki >/="Mała".

W razie czego kontakt przez prv albo ss-manem: VII - IX - III - I - VI - VI - VIII - III - VII

Telefonów nie odbieram.

ObrazekObrazekObrazek

Leone
Stały bywalec
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy
Kontakt:

Post autor: Leone »

baloniarz pisze:
sobota 06 czerwca 2020, 06:52
@Leone masz rację, kiedyś wystarczał Waldek i garstka osób do prowadzenia serwisu. Tylko zauważ ile wtedy było w bazie keszy, keszerow oraz definicji keszów. Teraz jest nas dużo więcej, dużo więcej keszy, więcej typów skrzynek itp. Do "pracy" na rzecz OC potrzeba ludzi z pasją, z jajami a nie z ikrą. Niestety ale działamy w realnej rzeczywistości a nie wirtualnej, co czasem niesie za sobą problemy, konflikty interesów itd. Takich spraw jest coraz więcej, coraz więcej rzeczy trzeba definiować aby nie wchodzić w konflikt z "prawem". Od czasów kiedy OC było "open" sporo wody w Wiśle upłynęło. Ktoś mądry, nie ulegający zbytnio emocjom musi to nadzorować. Takich ludzi trzeba szukać i im pomagac.
Ależ ja się dokładnie z tym zgadzam. Dlatego po co wybory? Przecież to zwykły konkurs popularności, a nie konkurs na podstawie kompetencji. Wystarczy, że ktoś jest znany (rozpoznawalny), napisze kilka prywatnych wiadomości, i zdobywa wynik, mimo że faktycznie się do tego nie nadaje. I w drugą stronę - jeśli ktoś, mimo że jest świetnym menedżerem, nie jest znany, to szanse na wygranie wyborów są zerowe. Dlatego je... walić wybory. Ja osobiście wolałbym kilka kompetentnych osób, które ewentualnie dobiorą sobie ekipę, niż ludzi z przypadku.
Jak powiedziałeś, trzeba ludzi z jajami.
Za ten post autor Leone otrzymał podziękowania (total 2):
dallasdzejbi
nec temere nec timide
ObrazekObrazekObrazek
mój profil
moja wizytówka

baloniarz
Wyjadacz

Odświeżam temat. Co z szumnymi i dumnymi zapowiedziami o planach i zadaniach nowego tworu jakim jest (był) CDO? Ktoś to dalej ciągnie czy wszyscy na wszystkich się poobrażali i rozjechali się po kraju na wakacje?

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: dzejbi »

Prawdopodobnie Sebastian jako jedyny sukcesor (zgodnie z przyjętymi przez gremium decyzyjne zasadami) przejął obowiązki i pewnie organizację nowych wyborów ? Ale może być też inaczej. Może włączyć się COG, który podobno nie ma żadnych uprawnień do kompetencji CDO. Czas pokaże.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

A brakuje Wam czegoś? Bo ja się delektuję spokojem na forum :mrgreen:
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 5):
krcrdegkeram58dzejbiCezex
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Post autor: dzejbi »

Absolutnie niczego ! Błogostan w cenie :) wiec nawet nie pytam o - tu cytat "Od dłuższego czasu COG prowadzi negocjacje z Parkami Narodowymi ..." . Ma trwać :)

baloniarz
Wyjadacz

Więc ja zapytam - jak przebiegają negocjacje z PN? Jakieś ustępstwa z naszej lub może ze strony PN? Coś z tych negocjacji wynika?

Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: elmodemonico »

Cholercia... a miałem tu nie zaglądać :lol:
@baloniarz - w kwestii PN raczej nic się nie dzieje. Koronawirus w pewnym sensie wyhamował wszelkie działania. Parki obecnie skupiają się na bezpiecznej obsłudze ograniczonego ruchu turystycznego, konferencja, która miała się odbyć na wiosnę w PNGS odłożona na nie wiadomo kiedy, temat generalnie wisi w powietrzu.
Ze swojej strony mogę powiedzieć, że liczę na naszą keszerską młodzież w kwestii jakichkolwiek działań na terenie PN Bory Tucholskie, jestem dobrej myśli i gotowy, aby te działania "oddolnie" aktywnie wesprzeć.
W połowie sierpnia wybieram się z wizytą do PNGS. Napewno poruszę tam kilka kwestii odnośnie współpracy na linii PNarodowe serwis OC.
Zastrzegam przy tym, że oba tematy z mojej strony traktuje z pozycji zwykłego, zaangażowanego keszera, bardzo nieoficjalnie :twisted:
Za ten post autor elmodemonico otrzymał podziękowania (total 2):
Cezexkeram58
Obrazek

ODPOWIEDZ