Wybory 2020 - JAsiek.

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec
Podziękował;: 108 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy

Wybory 2020 - JAsiek.

Post autor: JAsiek. »

Skoro już wiadomo, że wybory z całą pewnością dobrną do końca, to może jednak podsumuję tutaj kilka moich deklaracji jako kandydata, bo ciężko się do nich dokopać w różnych innych wątkach.

Mój nick to JAsiek. Prawdziwe imię jet tożsame. Mieszkam niedaleko Łodzi i tutaj głownie keszuję. Staram się być aktywny na lokalnym podwórku, więc możecie mnie kojarzyć ze skrzynek jeśli keszowaliście w Łodzi. Niestety na gościnnych występach bywam rzadko, ale zdarza mi się.

Kończę swoją pierwszą pełną kadencję jako delegat do COG na województwo łódzkie, wcześniej byłem przez około pół roku w COG interwencyjnie, po rezygnacji delegata z województwa świętokrzyskiego. W ostatniej kadencji skupiałem się na regularnej pracy COGisty: weryfikacjach (statystyki mi pokazują 36 weryfikacji), obsługiwaniu zgłoszeń (ponoć prowadziłem ich 26, w kilku kolejnych pomagałem), pilnowaniu nieznalezionych skrzynek (co najmniej dwadzieścia kilka przypadków przez ten rok), pilnowaniu niezdobywalnych geościeżek (z tego co pamiętam to 3). Ponadto starałem się angażować w rozstrzyganie sporów pomiędzy użytkownikami, w ostatnim czasie stałem się trochę rzecznikiem COG w wątku o wyborach. Resztę aktywności przypisuję sobie na swoje konto zwykłego użytkownika a nie COGisty.

Byłem jednym ze zwolenników rozdzielenia wolontariatu na COG i CDO. Kandyduję do obu list, co wzbudza nieco kontrowersji. Przyznam po raz pierwszy skąd ta decyzja: bardzo martwiłem się, że jako COG umywamy ręce od wzięcia odpowiedzialności za wydzielenie CDO. Dwie i pół doby przed końcem zgłoszeń do CDO zgłosił się jedynie Paweł Brasia, nikt inny się nie kwapił. A tak wypadło, że dwie ostatnie doby to były święta. W poczuciu odpowiedzialności za podjęte w COG decyzje o wydzieleniu CDO, postanowiłem kandydować na obu listach. Mimo, że na początku planowałem startować tylko do COG. Na szczęście pojawiło się więcej kandydatur, ja już się nie wycofywałem, bo jak mówię "A" to jestem gotów na "B" - jestem gotów na wolontariat zarówno tu i tu. Przypisywanie mi pazerności na stanowiska albo krętactwo przy wybieraniu sobie funkcji uważam za obraźliwe. Kandydując oddaję się pod ocenę społeczności i jeśli ta społeczność zechce mnie powołać do COG albo do CDO to przyjmę tą funkcję, jeśli natomiast społeczność mnie nie wybierze to nie mam zamiaru płakać. Dwie porażki wyborcze mam już za sobą, ale przegrać z Maleską to żadna ujma. Jeśli historia się powtórzy to będę działał jako zwykły użytkownik.

Tak, jak pisałem, w kandydowaniu do COG nie chodzi o żadną wizję, więc jeśli przyjdzie mi pracować w COG, to nadal będę robił swoje. Jestem gotów zająć się każdym województwem, choć wolałbym uniknąć sztolnianio-bunkrowych klimatów - to kompletnie nie moja bajka.

Jeśli chodzi o CDO, to trochę chodzi już o wizję pracy. Jak pisałem wcześniej, moja kandydatura ma przyczynę, nie ma natomiast wielkich celów. Chciałbym więc tu zadeklarować nie do końca to, co mam zamiar zrobić, ale sposób, w jaki chcę to zrobić. Nie będę ukrywał, że jestem gorącym zwolennikiem konsensusu, trochę mniej lubię kompromisy i traktuję je jako ostateczność. Nie widzę możliwości aby nie dojść do porozumienia. Jestem z takich osób, które będą gadać i gadać aż w końcu coś ustalą ze swoimi rozmówcami. Bez fałszywej skromności powiem, że potrafię prowadzić merytoryczną rozmowę i mimo pojawiających się prowokacji i zaczepek udaje mi się unikać wchodzenia w tematy nie związane z meritum. Nie obrażam się i nie unoszę kiedy ktoś się ze mną nie zgadza, szanuję swoich rozmówców. Czasem zdarzy mi się stracić cierpliwość do kogoś, ale to już trzeba się mocno postarać. Za absolutnie konieczne uważam konsultowanie decyzji CDO ze społecznością, czy to przez ankiety, czy tutaj na forum czy też w indywidualnych rozmowach. Nie mam patentu na nieomylność, rozsądnymi argumentami można mnie przekonać do swojej racji. Uważam, że we wszystkim należy zachować umiar, idea złotego środka jest mi szczególnie bliska.

O tym jak widzę pracę w CDO pisałem już w innym wątku:
JAsiek. pisze: niedziela 19 kwietnia 2020, 12:39 Ja osobiście uważam, że to również będzie obsługa, ale w sprawach większego kalibru, jak np.:
- zmiany w regulaminie, kodeksie geokeszera, kodeksie działania COG, kodeksie działania CDO (które samo CDO będzie musiało wprowadzić), zmiany w artykułach na wiki - wszystko to w porozumieniu ze społecznością;
- odpowiedzi na oficjalne pisma kierowane do społeczności OC przez instytucje i organy państwowe (nadleśnictwa, parki narodowe, policja itd.) a także reprezentowanie OC na żywo przed takimi instytucjami;
- mediacje w dużych konfliktach między użytkownikami serwisu i rozwiązywanie naprawdę dużych sporów.
Po ostatnio toczącej się dyskusji na temat konstrukcji wyborów uważam, że w pierwszej kolejności:
JAsiek. pisze: wtorek 21 kwietnia 2020, 07:41 - najpierw nowo wybrane CDO wraz ze społecznością precyzuje kodeks CDO, z zakresem uprawnień i obowiązków;
- następnie w przeprowadzonej tu dyskusji CDO wraz ze społecznością ustala nowy "kodeks wyborczy" minimalizujący ryzyko nadużyć i niejasności;
- dopiero wtedy CDO się rozwiązuje i rozpisywane są nowe wybory.
Zakładam, że to wszystko może zająć kilka miesięcy, ale może przy mniejszym składzie niż dotychczas uda się to zrobić w kilka tygodni.

Jeśli chcecie jeszcze czegoś się dowiedzieć, to zapraszam do dyskusji. Jeśli daliście się przekonać to zapraszam do głosowania.
Za ten post autor JAsiek. otrzymał podziękowania (total 3):
Pawel brasiaAzymutr00t7

Azymut
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Wybory 2020 - JAsiek.

Post autor: Azymut »

Bardzo dobra wypowiedź, ale obawiam się, że w kontekście wyborów już po jabłkach. Bo jeśli potwierdzi się, że większość wyborców faktycznie zagłosowała na samym początku, to nie miała możliwości, aby wziąć ją pod uwagę.
Za ten post autor Azymut otrzymał podziękowanie:
JAsiek.

ODPOWIEDZ