Wybory CDO - elmodemonico

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elmodemonico
Centrum Decyzyjne Opencaching
Podziękował;: 73 razy
Otrzymał podziękowań: 127 razy

Wybory CDO - elmodemonico

Post autor: elmodemonico »

Cześć,
na wstępie wypadało by się przedstawić. Mój nick: elmodemonico, jestem z Kwidzyna, a mój obszar działania jako obecnego członka COG to województwo pomorskie. Kandyduję w tym roku do CDO.
Przez ostatni rok pracy w COG starałem się przede wszystkim możliwie najszybciej rozpatrywać zgłoszenia i weryfikować nowe skrzynki. To był podstawowy zakres mojej działalności, istota funkcjonowania w COG, ale nie tylko to zaprzątało moją głowę...
  • Media społecznościowe - jestem twórcą i administratorem naszego oficjalnego fanpage na Facebooku. Jest to jeden tematów, który sprawia mi przyjemność i chciałbym mu poświęcać więcej czasu.
    Fanpage się rozwija, jednak nie w takim tempie jakim bym chciał. Brakuje przede wszystkim zaangażowania ludzi, nowych i świeżych pomysłów. Co jakiś czas udaje mi się zwerbować keszerów do współpracy, czy to jako bezpośrednio działający redaktor, czy też na za zasadzie korespondenta terenowego, tj. wysyłasz materiał, zazwyczaj zdjęcia, kilka słów do tego i udostępniamy. Jednak są to jednostkowe sytuacje. Brakowało też konkretnego wsparcia z samego COG - tak, niestety to prawda - być może nie wszyscy czują media społecznościowe.
    PROGRAM na 2020/2021:
    - dalszy rozwój oficjalnego fanpage na Facebooku (wykup reklam, konkursy dla użytkowników, dużo więcej treści)
    - zebranie ekipy min. 4 osób, które na bieżąco AKTYWNIE będą moderowały fanpage. Będę poszukiwał osób, które chcą się zaangażować, z myślą o długofalowej współpracy.
  • OpenKwidzyn - za mną pierwsza edycja kwidzyńskiego zlotu. Jednak to nie była jedyna inicjatywa, jaką udało się zrealizować w ubiegłym roku w Kwidzynie. Zlot był pewnym podsumowaniem bardzo dużego wysiłku, którego podjęli się nie tylko keszerzy z Kwidzyna i okolic:
    - GeoŚcieżka Kwidzyńska Kolej Dojazdowa - to wzorcowy projekt na bazie współpracy na linii keszer - instytucje lokalne, w tym wypadku Urząd Miasta, KCK, Zamek w Kwidzynie, GOK Kwidzyn,
    - liczne artykuły do prasy lokalnej, artykuł do biuletynu turystycznego Pomeranka (wspólnie z kolegą Ronja), wywiad do telewizji lokalnej, aktywna obecność w lokalnych grupach na Facebooku - opencaching w Kwidzynie i okolicy to marka znana, nasza zabawa nie jest jakimś tam tabu. Sami keszerzy niejednokrotnie zdziwieni, przekazywali mi czy to w logach czy osobiście, że jakiś przypadkowy przechodzeń podczas podejmowania kesza zwraca się: "spokojnie, ja wiem czego szukacie, nie krępujcie się, śmiało szukajcie... ", o keszach wie Straż Miejska, w Kwidzynie jest po prostu komfort keszowania,
    - do połowy 2019 roku na terenie Kwidzyna i okolic tak naprawdę było aktywnych 2 keszerów, w chwili obecnej ta liczba to 9 keszerów, w tym 6 osób stanowi dobrze zorganizowaną grupę OpenKwidzyn Team (jest to twór bardzo otwarty na nowych keszerów w okolicy). Taka aktywność keszerów to efekt wszystkich realizacji, których podjęliśmy się w mieście, w tym też spotkań organizowanych z młodzieżą
    - Opencachingowa Noc Muzeów 2019 - było to sprytne podejście mugoli mające na celu bezpośrednie zainteresowanie naszą zabawą. Gra terenowa, której finałem była meta ze skrzynką i pierwszym wpisem do logbooka. Wydaliśmy przeszło 500 kart do gry, wpisało się ok. 400 osób. Nieświadomych mugoli na mecie czekała nie tylko skrzynka, ale też keszerzy, którzy z pasją opowiadali o naszej zabawie. Tu kawał dobrej roboty odwalił kolega Kurier. Sam bym tego lepiej nie zrobił, a dzięki współpracy wyszło perfekcyjnie. Sama gra terenowa w dalszym ciągu funkcjonuje na Zamku w Kwidzynie zarówno jako skrzynka, jak i gra turystyczna dla mugoli,
    - OPENbocce - w okresie lata to doskonała zabawa dla każdego, zapraszamy keszerów i ich rodziny. Rozgrywamy turniej OPEN w trzech kategoriach. W tym roku jako Opencaching Polska wzięliśmy także udział w mistrzostwach w bocce na piasku, wygrywając 3 mecze i remisując z reprezentacją Litwy. Temat jest bardzo rozwojowy, bowiem w tym roku kolejna edycja OPENbocce, mamy też w planach kolejne mistrzostwa,
    - OpenKwidzyn Zlot 2019, jak już wspomniałem wcześniej, była to esencja bardzo pracowitego sezonu w Kwidzynie. Nie było idealnie, zabrakło kilku rzeczy, aby uznać ten zlot za udany w 100%, ale punkt odniesienia na kolejne lata jest.
    Przede wszystkim koncepcja konferencji poprzedzającej zlot. Moim zdaniem, był to strzał w dychę. Do tej pory eventy/zloty ograniczały się do klasycznej integracji keszerskiej. W ubiegłym roku mieliśmy okazję na konferencji przedstawić możliwości jakie niesie współpraca na linii Parki Narodowe - serwis Opencaching. Zaprosiliśmy na konferencję przedstawiciela Parku Narodowego Gór Stołowych, który przedstawił koncepcje i wizję współpracy z serwisem Opencaching, była także możliwość dyskusji (niestety w mojej ocenie ten punkt programu konferencji powinien być dłuższy i bardziej zorganizowany - nauka na kolejne lata).
    Wróciły nagrody na najlepsze skrzynki, tj. "Złote Klipsiaki" - mój autorski projekt uprzednio podparty dyskusją wewnątrz COG i przy pomocy Trippera.
    Do współpracy przy zlocie udało mi się zaangażować kolejne kwidzyńskie instytucje: Nadleśnictwo Kwidzyn, Stowarzyszenie EKO- INICJATYWA.
    PROGRAM 2020/2021:
    - jako ewentualny członek CDO będę miał realny wpływ na kształt tegorocznej konferencji, będę namawiał pozostałych członków CDO do aktywnej moderacji i wspólnego budowania programu. W tym roku panel dyskusyjny chciałbym wyraźnie podzielić na dwie części: merytoryczna, tj. panel tematyczny poświęcony konkretnej tematyce, oraz robocza/techniczna, tj. panel dyskusyjny, rozbudowany, przy uczestnictwie CDO, COG i keszerów, w trakcie którego będą omawiane tematy czasem trudne, wymagające dyskusji i konsultacji z keszerami.
    Tegoroczny panel merytoryczny chciałbym poświęcić współpracy na linii serwis OC - instytucje lokalne (samorząd terytorialny, instytucje kultury, lokalne organizacje turystyczne). Mam w planach zaproszenie zarówno przedstawicieli instytucji, które już współpracują z serwisem OC, jak i te, którym jeszcze nie było dane nawiązanie takowej współpracy. Celem takiego spotkania jest przede wszystkim zainteresowanie naszym serwisem ludzi, którzy mają lokalnie realny wpływ na rozwój turystyki j oraz pokazanie jakie możliwości daje taka współpraca,
    - kontynuacja projektu "Złote Klipsiaki", w tym budowa marki i prestiżu tych nagród. Zamierzam wspólnie z CDO wprowadzić pewne modyfikacje w przyznawaniu tych nagród, tj. wyłączenie mojej osoby jako potencjalnego odbiorcy/laureata nagrody, wprowadzenie dodatkowej nagrody za zasługi dla serwisu Opencaching, być może także uhonorowanie keszerów, którzy dawniej tworzyli ten serwis,
    - pozostałe kwestie dotyczące projektu OpenKwidzyn zostawiam w swoich rozważaniach. Jest to projekt lokalny o wydźwięku ogólnopolskim i pewne pomysły chciałbym realizować tak jak do tej pory korzystając z lokalnych zasobów, niekoniecznie angażując w ten proces CDO.
  • Współpraca z instytucjami, w tym Parki Narodowe - ubiegła kadencja COGu w dużej części poświęciła swoje działania na rzecz nawiązania współpracy z Parkami Narodowymi. Mieliśmy trudną, ale owocną współpracę z Parkiem Narodowym Gór Stołowych, ale kolejne PN mówiąc trywialnie "leżały". Pewien mrożący krew w żyłach artykuł w prasie na temat niszczenia i zaśmiecania keszami Parków Narodowych przyczynił się do podjęcia tematyki uregulowania keszy w parkach narodowych. Byłem jednym z inicjatorów kwestii podjęcia szerokiego dialogu z Parkami Narodowymi. Wspólnie z częścią kolegów z COGu przygotowaliśmy pisma do parków z zaproszeniem do współpracy. Wspólnymi siłami udało się nam nawiązać kontakt z większością parków narodowych. Odzew z ich strony z reguły był pozytywny, odbyliśmy nawet kilka spotkań z przedstawicielami parków, a finałem i esencją miała być odwołana z uwagi na pandemię kwietniowa konferencja w PNGS, na której wraz z kolegą Uhuhu mieliśmy aktywnie uczestniczyć, reprezentując serwis Opencaching.
    PROGRAM 2020/2021:
    - startuję do CDO, bowiem mam poczucie niedokończonej misji w temacie współpracy z parkami narodowymi. Z jednej strony udało mi się nawiązać współpracę z PN Bory Tucholskie (spotkanie w siedzibie PN, weryfikacja i uregulowanie skrzynek na terenie parku, plany na wspólne projekty keszerskie, monitoring nowych keszy na terenie parku), z drugiej strony jednak próby nawiązania konkretnej współpracy z Słowińskim PN do chwili obecnej okazały się bezskuteczne (tu się biję w pierś, bo nie poświęciłem temu zagadnieniu wystarczająco dużo czasu), aczkolwiek w ostatnim czasie pojawiło się też światełko w tunelu, bowiem przedstawiciele tego parku mieli zamiar pojawić się na konferencji w PNGS, a ja już się przygotowałem na ewentualne rozmowy.
    Liczę na to, że owa konferencja po ustaniu pandemii jednak dojdzie do skutku, a ja będę w stanie godnie reprezentować serwis w trakcie jej trwania. Mój plan jest prosty: rozmowa, argumenty podparte doświadczeniem przy współpracy na linii serwis - instytucje. Zrobienie tzw. gruntu pod dalsze interesy.
    Nie tylko CDO, czy COG mają animować ewentualne projekty w parkach - tu nasuwa się kolejny problem, który trzeba rozwiązać, czyli udział lokalnej społeczności keszerskiej w tych projektach, przy oczywistym, jednoczensym wsparciu przez CDO,
    - bazując na własnym doświadczeniu w kontaktach z różnymi instytucjami chciałbym się nim dzielić zarówno z pozostałymi członkami CDO, jak i ze zwykłymi keszerami. Są sytuacje, gdzie wykonanie telefonu, napisanie maila, podjechanie w konkretne miejsce i realne wsparcie keszera w jego lokalnym środowisku może skutkować kolejnymi bardzo ciekawymi projektami. Jestem otwarty, chciałbym pomagać każdemu kto wykaże taką inicjatywę. Nie mam oporów, żeby się produkować nawet po kilka godzin tak, aby kogoś przekonać do swoich racji.
Współpraca w OC Team - różnie to bywało, bywa, ale jestem przekonany, że wąska grupa osób zaangażowanych w CDO podoła misji rozwoju serwisu Opencaching Polska.
Jestem osobą nastawioną na pracę zespołową i będę wspierał każde dobre inicjatywy moich koleżanek/kolegów w OC team nie tylko skupiając się na zadaniach, które sobie wyznaczę w oparciu o mój program działania przedstawiony wyżej. Jestem też otwarty na społeczność OC. Odbieram każdy telefon, w miarę możliwości staram się pomagać każdemu, kto o taką pomoc poprosi.
Nie chcę przy tym obiecywać przysłowiowych gruszek na wierzbie. Idealny nie jestem, mistrzem dyskusji na forum też nie będę. Można mi także zarzucić, że nie udało się podnieść z marazmu Trójmiasta - uważam ten fakt za oczywistą porażkę, ale nie chcę się poddawać - inaczej bym też nie stratował w tych wyborach.
Praca na rzecz OC to wolontariat, hobby, pasja, dodatek do życia. Mam rodzinę, wymagającą i odpowiedzialną pracę przez co mam też ograniczenia - zresztą jak każdy z nas.
Praca na rzecz OC to nie etat, dlatego zawsze będę podpierał się ludźmi, chętnie korzystając z każdego wsparcia. To ludzie są siłą serwisu i tak jak już słusznie zauważył Czarodziej warto się pochylić nad problemem pozyskiwania nowych userów i to będę wspierał będąc, czy nie będąc w CDO.
Pozdrawiam
elmodemonico
Za ten post autor elmodemonico otrzymał podziękowania (total 11):
Błękitna TeamxmallronjaCiacholkurierr00t7JAsiek.huculPAzymutbaloniarzQlas01
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 132 razy
Otrzymał podziękowań: 205 razy

Re: Wybory CDO - elmodemonico

Post autor: ronja »

I to jest konkret. Każdy powinien głosować na elmo.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 3):
Błękitna TeamhuculPbaloniarz
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
MatZG91
Bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: MatZG91 »

Bardzo mi się to podoba, powiedz mi proszę elmo:

- czy jesteś w stanie spisać wasze kwidzyńskie modus operandi w kwestii kontaktów z władzami, pozyskiwania nowych keszerów, tej gry miejskiej, współpracy z muzeami itp.? Wiadomo, że nie wszystko da się przełożyć na inne miasta oraz że nie wszystko da się "spisać" ale taka instrukcja/przykład co po kolei robiłeś/robiliście żeby dojść do tego miejsca, gdzie jesteście teraz byłaby dobrym przykładem i inspiracją.
- da radę zrobić podsumowanie dotychczasowej "trudnej współpracy" z PNGS? Widziałem tu jakieś debaty i narzekania na forum ale to było dawno i forum to tylko wycinek rzeczywistości.
- ogólnie wprowadzić transparentność wszystkiego, co się da, współpraca z PNGS, PNBT, wiem, że są nawiązane relacje z PNUW i tak dalej, ale dokładnie jak to zrobiono? Z kim gadać? Jak gadać? Jak zachęcać? Kto to robił? Jak podzieliliście się zadaniami? Bo nie wierzę, że wszystko sam robiłeś - robienie czegokolwiek samemu prowadzi do frustracji. Dzielenie się doświadczeniem jest megaważne i powinno być dostępne dla każdego zainteresowanego (to kieruję do wszystkich, którzy mają na koncie skrzynki w jakichś muzeach, sponsorowane przez miasto czy coś).
- konferencja Opencaching musi być bezwzględnie streamowana wraz ze wszystkimi panelami i możliwa do obejrzenia później np. na Youtube. To co tam się omawia, na pewno jest bardzo ciekawe i ważne i każdy OpenKeszer powinien mieć do tego dostęp. Większości ludzi nie stać, by poświęcić czas i pieniądze na jeżdżenie po eventach keszerskich na drugi koniec kraju, Polska to nie Czechy, mamy więcej niż 3 miasta. :)
Za ten post autor MatZG91 otrzymał podziękowanie:
baloniarz
Zapraszam do swoich dwóch geościeżek w Zielonej Górze. Obie są całkowicie możliwe do zdobycia i są nowe.
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... trail=1046
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... trail=1113

Awatar użytkownika
elmodemonico

MatZG91 pisze:
czwartek 16 kwietnia 2020, 14:12
Bardzo mi się to podoba, powiedz mi proszę elmo:

- czy jesteś w stanie spisać wasze kwidzyńskie modus operandi w kwestii kontaktów z władzami, pozyskiwania nowych keszerów, tej gry miejskiej, współpracy z muzeami itp.? Wiadomo, że nie wszystko da się przełożyć na inne miasta oraz że nie wszystko da się "spisać" ale taka instrukcja/przykład co po kolei robiłeś/robiliście żeby dojść do tego miejsca, gdzie jesteście teraz byłaby dobrym przykładem i inspiracją.
- da radę zrobić podsumowanie dotychczasowej "trudnej współpracy" z PNGS? Widziałem tu jakieś debaty i narzekania na forum ale to było dawno i forum to tylko wycinek rzeczywistości.
- ogólnie wprowadzić transparentność wszystkiego, co się da, współpraca z PNGS, PNBT, wiem, że są nawiązane relacje z PNUW i tak dalej, ale dokładnie jak to zrobiono? Z kim gadać? Jak gadać? Jak zachęcać? Kto to robił? Jak podzieliliście się zadaniami? Bo nie wierzę, że wszystko sam robiłeś - robienie czegokolwiek samemu prowadzi do frustracji. Dzielenie się doświadczeniem jest megaważne i powinno być dostępne dla każdego zainteresowanego (to kieruję do wszystkich, którzy mają na koncie skrzynki w jakichś muzeach, sponsorowane przez miasto czy coś).
- konferencja Opencaching musi być bezwzględnie streamowana wraz ze wszystkimi panelami i możliwa do obejrzenia później np. na Youtube. To co tam się omawia, na pewno jest bardzo ciekawe i ważne i każdy OpenKeszer powinien mieć do tego dostęp. Większości ludzi nie stać, by poświęcić czas i pieniądze na jeżdżenie po eventach keszerskich na drugi koniec kraju, Polska to nie Czechy, mamy więcej niż 3 miasta. :)
Cześć MATZG,
zacznę od modus operandi. Nie ma jednolitego przepisu na "sernik" w tym wypadku. Ja miałem o tyle dobrze i łatwiej, bo też i partnerzy (miasto Kwidzyn) od samego początku wykazywali duże zainteresowanie tematyką i bez żadnych oporów zaangażowali się w pierwszy kwidzyński event. Nie znając specyfiki naszej zabawy "w ciemno" postawili na współpracę. Jak się później okazało, pierwszy Zakręcony Kwidzyn okazał się sukcesem. Dopisała frekwencja, dużo ciepłych słów spadło na kwidzyńską organizację, gościnność. To keszerzy tak naprawdę nakręcili Kwidzyn na kolejne lata: miło się czytało wpisy przy skrzynkach, przy wydarzeniu, przy ognisku. Ludzie, z którymi współpracuje w mieście byli zachwyceni nie tylko specyfiką naszej zabawy, ale też przede wszystkim ludźmi. Jestem za to wdzięczny nie tylko keszerom z Pomorza, bo oni byli większością, ale także wielu gościom z całej Polski: Poznań, Łódź, Bydgoszcz, Warszawa.
To wszystko zrobiło wrażenie na wlodarzach miasta. Zaznaczam przy tym, że nie spodziewali się tu nie wiadomo jakich tłumów, bo też posiadali wiedzę o niszowym charakterze naszej zabawy. Moim zdaniem to KESZERZY stworzyli ten projekt, ja w tym wypadku byłem czynnikiem sprawczym, pomostem między miastem, a społecznością keszerską.
Jak to spisać i zrobić instruktaż?
Musiałbym się nad tym zastanowić, bo jak wspomniałem już wcześniej, nie ma takiego jednolitego przepisu, bowiem każdy partner/instytucja jest inny. Zależy na kogo trafisz. Mi się udało, bo trafiłem na otwartych ludzi.
W większych miastach jest trochę trudniej. Takie zabawy jak geocaching przechodzą bardziej w niszowych instytucjach, NGOsach, LGD, czy inne organizacje turystyczne. Niestety duża część takich instytucji nie działa długofalowo: mają projekt, kasa z UE, projekt się kończy, kesze gniją, wszyscy mają gdzieś serwisowanie, telefony milczą (przykład: LGD Brodnica, Koło Gotyku).
Ty jako keszer, który chcesz działać, chciałbyś zainteresować jakąkolwiek instytucję musisz zacząć od prostego planu działania. Co chcesz zrobić, zacznij od jednego prostego pomysłu na jakiś projekt związany ze swoim regionem, opracuj go sobie, spisz argumenty jakimi chcesz przekonać potencjalnego partnera. Ja wybrałem na początek kontakt bezpośredni, bo lepiej gadam, niż piszę - wybrałem metodę, w której lepiej się czuję. Doświadczenie zawodowe, własna działalność i doświadczenie w negocjacjach z klientem, czy też praca z ludźmi m. in jako kurator sądowy były moim dodatkowym atutem.
Ty możesz wybrać drogę mailową, z tym, że po 2-3 dniach jeżeli wiadomość pozostaje bez odpowiedzi, nawiązujesz próbę kontaktu telefonicznego. Czasem pomagają jakieś znajomości: wujek pracuje w Magistracie, ciocia w Domu Kultury - warto wykorzystać to, czy jesteś w stanie dysponować na starcie.
Jedno jest pewne ODWAGA, KONSEKWENCJA, ZAANGAŻOWANIE, to cechy, które są ważne na początku, ułatwiają realizację celu.
Kolejne etapy współpracy to konsekwencja pierwszych realizacji, tak jak już wcześniej wspomniałem u mnie keszerzy zrobili robotę :-)
Ja swoimi doświadczeniami chcę dzielić się z każdym, mój telefon, mail do Waszej dyspozycji. Jestem do dyspozycji nawet poza CDO czy COG. W moje ocenie zdalnie jesteśmy w stanie wspólnie osiągnąć sukces w innych miastach. Mogę coś napisać, zadzwonić, a jeżeli zajdzie potrzeba i będzie realna szansa na fajna współpracę to nawet podjechać i prowadzić rozmowy na miejscu. Jest coś takiego jak telekonferencja. Możliwości mamy wiele...
Co do "trudnej" współpracy z PNGS: bywała trudna i to jest przeszłość. Po części z naszej winy i zaangażowania, ale to wszystko za nami. O trudnych rzeczach i kuluarach się nie pisze. Ważne co jest tu i teraz. Jest porozumienie i szerokie pole do dalszych działań. Na podsumowanie współpracy przyjdzie jeszcze czas, przed nami jeszcze konferencja w PNGS. Sam te tego tematu nie ogarniałem. Miałem wsparcie. Decydujący był wolontariat w ubiegłym roku i wielkie uznanie się należy przede wszystkim Malesce, Grażce i i innym, którzy byli tam na miejscu. Ja swoje zrobiłem już na miejscu w Kwidzynie, bardzo się cieszę z tego spotkania, bowiem ono procentuje i daje możliwości na przyszłość.
Oczywiście w kwestiach Patków Narodowych nie wszystko to moja sprawa. Podzieliliśmy się w COGU pracą. Jak wspomniałem w moim pierwszym poście udało mi się nawiązać współpracę z PN Bory Tucholskie. Najpierw mail, potem kontakt telefoniczny, następnie weryfikacja skrzynek w parku i wreszcie spotkanie w siedzibie Parku. Świetna sprawa, na jednym spotkaniu udao nam się wypracować wszystkie szczegóły współpracy. Większość skrzynek zostało, jedna się zaopiekowali na czas remontu kładki. Mamy regularny kontakt.
Jak wspomniałem w moim programie, nie udało mi się podjąć współpracy ze Słowińskim PN. Tu zabrakło mi czasu, konsekwencji i w tym wypadku nie ma się czym chwalić, nie mniej jednak ja się nie poddaje i o ile będzie mi to dane taką współpracę spróbuję nawiązać. Skrzynki znajdujące się w parku mam zweryfikowane, jestem przygotowany do rozmów.
Jeżeli chodzi o współpracę z pozostałymi Parkami, to muszą się już wypowiedzieć moi koledzy z COG.
Co do transparentności naszych działań. Zgadzam się, powinniśmy się dzielić z innymi realizacjami na bieżąco. Jednak bez kuluarowych zagadnień, bo być może w jakimś tam przypadku nie będzie sobie tego życzyć druga strona. W takich sytuacjach nie pieniądze są narzędziem, bo nimi nie dysponujemy, vwobec czego transparentność powinna ograniczyć się do konkretnych komunikatów co się udało, a czego nie zrobiliśmy. Co stało na przeszkodzie, aby zrealizować zadanie. Z tym, że konkretnie, bez lakonicznych wpisów typu: Kochani, wczoraj nawiązaliśmy współpracę z Parkiem Narodowym, będą kesze, event i będzie fajnie. Hura.
Oststnie Twoje pytanie:
- masz całkowita rację, ja na to jeszcze nie wpadłem. Streamowanie konferencji w Kwidzynie to znakomity pomysł. Już wdrażam to do realizacji na tegoroczny zlot. Dziękuję Ci za ten pomysł. Tu nie ma nawet z czym polemizować.
Dziękuję za pytania.
Pozdrawiam
Elmodemonico
PS. Przepraszam za styl i za ewentualne błędy, ale piszę z koma :-)
Za ten post autor elmodemonico otrzymał podziękowania (total 5):
Qlas01keram58Błękitna TeambaloniarzAzymut
Obrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico

PS. Odnośnie szeroko pojętej współpracy z instytucjami. W mojej ocenie warto stworzyć ogólną prezentację multimedialną, która przedstawi charakter naszej zabawy z jej zaletami i walorami.
Plik z taką prezentacją powinien być dostępny dla każdego keszera i znajdować się w zakładce DOWNLOAD.
Pomysł ten jakiś czas temu podsunąłem w wewnętrznej korespondencji COG.
Pomysł ten był poprzedzony kilkoma zapytaniami od keszerów czy takową prezentację posiadam.
Niestety nie mam umiejętności, aby taką profesjonalną prezentację stworzyć, ale będę szukał rozwiązań i ludzi, którzy chętnie by się podjęli takiego działania. Być może jakiś konkurs?
Uważam, że posiadając takie narzędzie każdy z nas wybierając się na pierwsze spotkanie z daną instytucją będzie czuł się pewniej, co też jest ważnym atutem w prowadzeniu rozmow.
Za ten post autor elmodemonico otrzymał podziękowania (total 4):
Błękitna TeamPawel brasiastasiekmAzymut
Obrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico

Cześć,
kredyt zaufania jakim mnie obdarzyliście bardzo mobiluzuje do działania. Dziękuję przy tym każdemu, kto oddał głos nie tylko na mnie, ale także i na pozostałych kandydatów, bowiem każdy z tych głosów to cenny kapitał dla każdego z nas.
Nie będzie lekko, zdaje sobie sprawę z ciężaru jaki na mnie spoczywa. To nie jest +10 do lansu, to jest odpowiedzialność i zaangażowanie - tak to ja traktuję i będę się tego trzymał.
Jeżeli uznam, że zrobiłem wszystko co mogę to zakończę swoją działalność w OC Team z poczuciem spełnienia i satysfakcji, że coś po mnie zostanie na tym serwisie. Nie zamierzam tu grzać wiecznie stołka, chce skończyć to, co zacząłem...
Jestem też otwarty na każdą współpracę, na dobre pomysły wszystkich keszerów. Piszcie, dzwońcie, zagadujcie. Jestem tu oczywiście dla Was, pamiętajcie jednak, że jestem też człowiekiem i mam swoje wady i ograniczenia.
Pozdrawiam
Elmodemonico
Za ten post autor elmodemonico otrzymał podziękowania (total 3):
r00t7Azymutmarcin_Rio
Obrazek

ODPOWIEDZ