Wybory 2020

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Re: Wybory 2020

Post autor: krystiant »

Azymut pisze:
poniedziałek 27 kwietnia 2020, 13:13
krystiant pisze:
poniedziałek 27 kwietnia 2020, 12:43
Ale taka rotacja zawsze była - ktoś w trakcie kadencji rezygnował (lub zrobił taki wałek, że go usuwano) i wchodził następny na liście...
Tylko, że to jednak jest inna sytuacja i choć oczywiście miewa miejsce, to w tym przypadku ona jedynie uzupełnia proces wyborczy na okoliczność zmian w trakcie kadencji. W tym konkretnym przypadku jest naturalna, ale w sensie zamysłu jej występowania jest w pewien sposób wyjątkowa (występuje tylko wówczas, gdy ktoś odchodzi/wypada).
Sytuacja będzie dokładnie taka sama - ktoś wybrany do COG odejdzie, a na jego miejsce wejdzie następny w kolejności uzyskanych głosów. Inny będzie tylko powód odejścia, bo dotychczas nikt z COG nie odszedł do CDO, którego nie było :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Azymut
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Azymut »

Oj nie, Krystiant. :) Tylko mechanizm jest taki sam, ale nie sytuacja. Z tego powodu, że tutaj te przesunięcia jednak mogą zmienić wynik wyborczy, gdy odpadną te głosy, które poszły na osoby przechodzące do CDO. I te odpadające głosy zostaną zmarnowane/unieważnione. Przeciwieństwem jest sytuacja śródrocznych zmian, gdzie wynik wyborów się nie zmienia, żadne głosy nie odpadają i gdzie żaden głos oddany się nie marnuje. :)
Zresztą już za parę dni będzie wszystko wiadomo, czy i jaki realny wpływ miało to na wybory i oby miało jak najmniejszy.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Oj tak! I mechanizm i sytuacja. Inne są tylko powody odejścia i czas (zaraz po wyborach). Aczkolwiek wcześniej nic nie stało na przeszkodzie, żeby ktoś zrezygnował od razu po wyborach...
Nawet teraz może się okazać, że ktoś kandydujący tylko do COG po wygraniu może stwierdzić: "o nie, z tym składem CDO nie chcę współpracować" i zrezygnuje...

Ok, nie ma co się przekomarzać kto ma rację. Pojutrze powinniśmy wiedzieć co z tego wyszło...
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek

Bar i Lepsza Połówka
Bywalec
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: Bar i Lepsza Połówka »

Dziwne... jest dopiero godzina 09.25, a na stronie głównej OC nie ma już ogłoszenia o wyborach i linku. To jakiś błąd?
Keszowanie to stan umysłu i serca, nie przebieranie nogami. :wink:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
uhuhu
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Post autor: uhuhu »

@ Bar i Lepsza Połówka

Dzięki za zwrócenie uwagi - już naprawione.
Pozdrawiam
uhuhu
Za ten post autor uhuhu otrzymał podziękowanie:
Bar i Lepsza Połówka

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Łże-wybory za nami. Wiem, że to mocne określenie, ale tak należy odbierać parcie COG-u na ich przeprowadzenie w tej właśnie formie, mimo braku wewnętrznie spójnej koncepcji, braku akceptacji ze strony społeczności oraz licznych uwag z zewnątrz. Ciekawie wyszło. Potwierdziło się, że podwójnie startujący okradli z głosów tych, którzy startowali uczciwie, tylko do jednego gremium. Mimo braku legalizacji CDO należy zwrócić uwagę na świetny wynik elmodemonico, co potwierdza jego pozycję i dorobek w OC. Gdyby więcej takich weszło do CDO ... Można tylko marzyć, albo wywrócić tę konstrukcję np. po 3 miesiącach i ocenie osiągnięć "wybrańców". COG -dobrze, że weszli nowi keszerzy, kojarzący się z aktywnością w swoim regionie i dobrym odbiorem. To jakaś nadzieja na przyszłość.
Obrazek Obrazek

wallon1
Nowy na forum
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wybory 2020 - GDZIE SĄ WYNIKI (?)

Post autor: wallon1 »

Nie ma w meni głównym OPENCACHING.pl "Strona główna"! (zalogowane, odświeżone)
Nie ma w meni bocznym OPENCACHING.pl "Aktualności"! (zalogowane, odświeżone)
Są pod adresem https://wybory.opencaching.pl/. A jednak czasem przydaje się nawyk niezamykania stron, w tym przypadku - głosowania na CDO i COG. :wink:

...chwilę po tym
Aaa... Jeszcze na forum: viewtopic.php?f=19&p=144279#p144279 i to z podziałem na CDO i COG. Zabrakło info o liczbie uczestników wyborów. Ale...
  • jak ktoś nie korzysta z forum to "jest do tyłu" (cokolwiek by to znaczyło);
  • i pytanie: czy to passe oczekiwać, że informacja o wynikach pojawi się w pierwszej kolejności na OPENCACHING.pl?
... w trakcie obliczeń
Ooo... Już na OPENCACHING.pl. przekierowania do info o oddanych głosach oraz do podziału na CDO i COG na forum SĄ!!! No tak, najpierw musi być temat na forum, a dopiero link z OPENCACHING.pl. I tylko mały drobiazg został na "po wyborach 2021": lepiej najpierw dodać na OC nowy wpis z linkami dot. wyników wyborów, po czym dopiero skasować wcześniejszy wpis z przekierowaniem do strony wyborów. Wówczas strona OC jest pierwszym źródłem informacji o wynikach - tu gdzie głosujesz tu masz wynik, jako pierwszy

... ciągle w trakcie obliczeń, a już jest odpowiedź na post od COG - no nie, ale tempo :D
Liczba wszystkich głosujących: co najmniej 421 (uw. 1, 3, 4, 5)
Liczba "głosujących na CDO": co najmniej 412 (uw. 2, 3, 4, 5)
Liczba tych, co wybrali CDO: co najmniej 296 (uw. 1, 3, 4, 5)
Liczba "głosujących na COG": co najmniej 429 (uw. 1, 3, 4, 5)
Liczba tych, co ostatecznie wybrali COG: co najmniej 296 (uw. 1, 3, 4, 5)
Liczba głosów bez wpływu na wybór do COG: = 184, czyli co najmniej 92 wyborców (uw. 6)

UWAGI
  1. tylko jeden|trzy głosy nie wykorzystane; jeśli więcej, liczba będzie wyższa
  2. wszystkie dostępne głosy zostały wykorzystane; jeśli nie, liczba będzie wyższa
  3. (suma oddanych głosów / 2); jeśli l. nienaturalna, zaokrąglona w górę
  4. obliczenia z ręki; będą na koniec raz weryfikowane, zatem póki co, są tymczasowe
  5. przy założeniu, że każdy z wyborców korzysta tylko z jednego głosu, mimo uprawnienia do czterech, "liczby głosujących wyborców" wzrastają czterokrotnie
  6. wynika z rezygnacji z COG na rzecz CDO; nie szacuję liczby wyborców; za dużo kombinacji (tych z rachunku prawdopodobieństwa oczywiście) :wink:
...koooooniec liczenia, a tu już są trzy nowe posty - w takim tempie długo bym nie przetrwał :lol:, ale danych z RT jeszcze chyba nie ma? Póki co - szacunki MIN-MAX.
Uzasadnienie dla posta:
  • była świetna zabawa z liczeniem w atmosferze z duchem w koronie wirującym
  • a może kogoś interesują tego typu informacje i byłaby to jakaś wskazówka dla RT - oczywiście zasady wyborów mogą się zmienić
Ostatnio zmieniony czwartek 30 kwietnia 2020, 15:06 przez wallon1, łącznie zmieniany 8 razy.

tsalarioth
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: tsalarioth »

Nie wiem, czy to właściwe miejsce, ale chciałem podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głos.
Nie zawiodę Waszego zaufania.
Za ten post autor tsalarioth otrzymał podziękowania (total 3):
r00t7Błękitna TeamJAsiek.

Awatar użytkownika
Błękitna Team
Podziękował;: 249 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

Błękitna Team serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach: tym którzy kandydowali, a także tym, którzy głosowali. Nie ma tu znaczenia, czy na nas, czy na innych kandydatów. Ważne, że oddaliście swoje głosy. Na pewno wszyscy stworzymy fajny zespół, który będzie działał dla dobra opencaching.pl. Dziękujemy.

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Re: Wybory 2020 - GDZIE SĄ WYNIKI (?)

Post autor: r00t7 »

wallon1 pisze:
czwartek 30 kwietnia 2020, 09:20
Nie ma w meni głównym OPENCACHING.pl "Strona główna"! (zalogowane, odświeżone)
Nie ma w meni bocznym OPENCACHING.pl "Aktualności"! (zalogowane, odświeżone)
Są pod adresem https://wybory.opencaching.pl/. A jednak czasem przydaje się nawyk niezamykania stron, w tym przypadku - głosowania na CDO i COG. :wink:

Aaa... Jeszcze na forum: viewtopic.php?f=19&p=144279#p144279 i to z podziałem na CDO i COG. Zabrakło info o liczbie uczestników wyborów. Ale...
  • jak ktoś nie korzysta z forum to "jest do tyłu" (cokolwiek by to znaczyło);
  • i pytanie: czy to passe oczekiwać, że informacja o wynikach pojawi się w pierwszej kolejności na OPENCACHING.pl?
o liczbę uczestników musimy zapytać RT, ja nie mam dostępu do tych danych, opublikowałem jedynie to co jest na stronie wyborczej.

Przy okazji - dziękuję wszystkim głosującym za udział, zabieramy się do pracy, COG do stałej pomocy użytkownikom a CDO do rozwoju naszej zabawy. Czekam z niecierpliwością na jej ożywienie!
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

r00t7 i ronja - może wydzielić wam jakiś osobny kawałek forum, żebyście mogli się tam "boksować" wirtualnie, ale nie wszyscy to widzieli...
ps. A wybranym gratuluję i nie zazdroszczę ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek

wallon1
Nowy na forum
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Wybory 2020 - WCIĘŁO MÓJ POST

Post autor: wallon1 »

krystiant pisze:
czwartek 30 kwietnia 2020, 18:07
r00t7 i ronja - może wydzielić wam jakiś osobny kawałek forum, żebyście mogli się tam "boksować" wirtualnie, ale nie wszyscy to widzieli...
ps. A wybranym gratuluję i nie zazdroszczę ;-)
Wcięło mój post; może przypadkiem, przy porządkach po bokserach - tam, gdzie dwóch się bije, trzeci łatwo oberwać może :o. Jeśli przypadkiem to napiszę go jeszcze raz; jeśli nie - to usuń również ten.

...Ouu, link "Wyniki wyborów do COG/CDO: wybory.opencaching.pl" na stronie OC już działa. Dzięki nie wiem komu.

PS Usunąłem screeny; wyjaśnienie w innym poście.
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 09:15 przez wallon1, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

wallon1 pisze:
czwartek 30 kwietnia 2020, 19:08
Wcięło mój post; może przypadkiem, przy porządkach po bokserach...
Odpowiem na pytanie zadane na screenie:
Źródło statystyk jest dostępne dla COGu. Gdyby te statystyki były miarodajne nie miałbym nic przeciwko upublicznieniu dla każdego użytkownika. Niestety statystyki mogą być bardzo krzywdzące, o czym nei jednokrotnie pisałem np. tu:
viewtopic.php?p=143065#p143065
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

brasia pisze:
czwartek 30 kwietnia 2020, 21:09
wallon1 pisze:
czwartek 30 kwietnia 2020, 19:08
Wcięło mój post; może przypadkiem, przy porządkach po bokserach...
Odpowiem na pytanie zadane na screenie:
Źródło statystyk jest dostępne dla COGu. Gdyby te statystyki były miarodajne nie miałbym nic przeciwko upublicznieniu dla każdego użytkownika. Niestety statystyki mogą być bardzo krzywdzące, o czym nei jednokrotnie pisałem np. tu:
viewtopic.php?p=143065#p143065
zgadzam się z tym co pisze Brasia. w różnych województwach jest różnie, więc każdy ma inną ilość zgłoszeń nie ze swojej winy, albo że mu się nie chce. obrazek posłużył mi jedynie do porównania że nic nie robienie = 0

ale swoją drogą może warto poprosić RT o zmianę generowania statystyk ?
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
uhuhu
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Post autor: uhuhu »

Serdecznie podziękowania należą się wszystkim głosującym. To niezmiernie ważne, że Wam się chce.

Dziękuję bardzo za głosy, ale także za maile, telefony, czaty. Doładowania dobrą energią nigdy za wiele.

Przed nami parę dni na ogarnięcie różnych spraw technicznych (nowe składy, nowe listy mailingowe itp.). Sądzę, że w pierwszej kolejności zajmiemy się tematem zmian w kodeksie, tak aby oba organy miały dobre podstawy do pracy.

Pozdrawiam i życzę udanej majówki
uhuhu

ODPOWIEDZ