Wybory 2020

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Re: Wybory 2020

Post autor: krystiant »

JAsiek. pisze:
sobota 18 kwietnia 2020, 12:47
Jakie konkrety masz na myśli? I czemu nie uważasz za konkret weryfikacji skrzynek i rozpatrywania zgłoszeń. Przypomnę ci - COG właśnie jest od tego aby weryfikować, rozpatrywać, pilnować nieznalezionych skrzynek i niezdobywalnych geościeżek. To są jego uprawnienia, których nie mają zwykli użytkownicy. A więc całą resztę, którą sobie przypisujesz wykonywałeś prawdopodobnie jako zwykły użytkownik. [...] Niestety usunąłem twoją sprawozdawczą wiadomość, którą wysłałeś do wszystkich COGowiczów zdając swoją kadencję . [...] Ale teraz wziąłbym ją na tapet i sprawdził ile z tego elaboratu tak naprawdę dotyczyło COGowania, a ile w nim było "dodatkowych inicjatyw", od których akurat COG nie jest.
Bo podobnie jak w każdym COG-u w tym, w którym był ronja wytworzyła się grupa COG+, która teraz jest przemianowywana na CDO i ronja, któremu chciało się robić coś więcej niż tylko weryfikacje itp. robił więcej...

Z takim podejściem jakie prezentujesz w stosunku do ronjii wychodzi, że np. elmodemonico rónież się jako COG nie przysłużył jakoś szczególnie wybitnie, bo OpenKwidzyn nie wchodził w zakres obowiązków COG i robił go prywatnie :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec
Podziękował;: 108 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy

Post autor: JAsiek. »

Otóż to, uważam, że elmo jak i ronja mogą mieć wybitne zasługi, ale niekoniecznie wynikające z zajmowanego stanowiska. To jest to o czym pisał dżejbi - zrobienie wspaniałej imprezy (jak ŚK) nie wymaga funkcji COG. Sam to kilka razy podkreśliłem - jeśli będę miał jakieś większe lub mniejsze osiągnięcia w dodatkowych inicjatywach, to nie będę ich sobie liczył na poczet wolontariatu w COG, zrobię to wszystko jako regularny użytkownik.

I ja nie chcę im odbierać zasług, ale nie zgadzam się na deprecjonowanie osiągnięć innego członka COG, który poprzestał na zwykłym COGowaniu. Miał do tego prawo, do tego został przez społeczność wybrany.

EDIT:
ps.: Może Openkwidzyn wymagał jakiejś funkcji w COG, choćby ze względu na ten przycisk na stronie głównej (a może wystarczyło napisać do RT) albo z jakiegoś innego powodu. Nie wiem, nie brałem w tym udziału. Może tak jest również z innymi inicjatywami. Jednak ja, tak dla przykładu, nie szczycę się przeprowadzeniem konsultacji w sprawie reaktywacji skrzynek. Na upartego można to było zrobić nie będąc w COG a jedynie utrzymując z nim stały kontakt. I na pewno nie posunę się do tego, aby komuś wypomnieć, że takich inicjatyw w COG nie podjął.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

JAsiek. pisze:
sobota 18 kwietnia 2020, 14:01
I na pewno nie posunę się do tego, aby komuś wypomnieć, że takich inicjatyw w COG nie podjął.
I słusznie. Też wielokrotnie o tym pisałem, że nie trzeba mieć jakieś funkcji żeby coś zrobić dla OC...

W sumie gdyby tak do CDO trafili zwolennicy rezygnacji z obowiązku weryfikacji trzech pierwszych keszy, to mogliby przegłosować taką rewolucję i rozwiązać COG jako niepotrzebny, później samorozwiązać się i w następnym roku nie byłoby komu ogłaszać wyborów :lol: Spora część powodów do przepychanek na forum by wtedy zniknęła i szukalibyśmy długo i szczęśliwie... Ale się rozmarzyłem :wink:
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 4):
JAsiek.baloniarzxmallkrcr
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Azymut
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Azymut »

JAsiek. pisze:
sobota 18 kwietnia 2020, 12:47
Nie wiem jak wiele razy trzeba jeszcze powtórzyć [...] czemu zdecydowaliśmy się kandydować na dwóch listach. Ale może trzeba jeszcze raz: jestem gotów na wolontariat w każdym z ciał, dlatego zgłosiłem się na obie listy.
Niżej moja wypowiedź ze stycznia z tego wątku:
Azymut pisze:
środa 22 stycznia 2020, 00:10
uhuhu pisze:
wtorek 21 stycznia 2020, 07:55
Wydzielenie obu grup następowałoby po wyborach, w ramach wewnętrznej dyskusji, choć oczywiście kandydaci mogliby już podczas zgłaszania się deklarować, w jakim "zakresie czynności" widzieliby się najlepiej.
Oj, nie... Tylko nie po wyborach, bo wtedy to wyjdzie albo nie wyjdzie. Jeśli to mają być oddzielne zadania, to niech od razu kandydaci się do tych konkretnych zadań zgłaszają. Rozdzielając zadania mamy szansę (przynajmniej teoretycznie) na większą ilość chętnych. Jeśli zaś trafią się tacy, którzy chcą się zgłosić do obu rodzajów zadań, to niech startują w wyborach do obu zespołów. Wejdą do tego, do którego zostaną wybrani. A jeśli zostaną wybrani do obu i będą uważać, że temu podołają, to proszę bardzo - niech będą w obu i w obu działają, jeśli tylko mają tyle poweru i czas im pozwoli.
Nie ma nic złego w tym, że ktoś jest gotów działać w obu zespołach. "Zło" siedzi w czym innym - w bardzo wadliwym sposobie obecnego głosowania, z czego wcześniej nikt nie zdawał sobie sprawy, a o czym teraz wiedzą wszyscy łącznie z COG.

Na podstawie wyników ankiety COG podjął słuszną decyzję o rozdziale list do CDO i COG. Jednocześnie podjął decyzję o zakazie łączenia funkcji w RT/COG/CDO, co wydaje się być powieleniem wprost wcześniejszych zasad przyjętych na OC i do tego miejsca wszystko jest ok. (Choć w obliczu powstawania nowej sytuacji na OC i choćby w kontekście wypowiedzi Czarodzieja w jego wątku wyborczym, wydaje się, że ten temat warto było może przemyśleć.) Ale do tego miejsca wszystko jest ok. Bo problemem nie jest chęć startowania do obu zespołów, nie jest forma jednoczesnego głosowania, nie zakaz łączenia funkcji lub brak takiego zakazu, a ten konkretny zapis formuły wyborów: "Kandydaci mogą startować na obu listach COG i CDO jednocześnie, ale obejmie tylko jedną funkcję." To jest ten zapis, który sprawia, jak wykazali tu Iwmali i Krystiant, że te obecne wybory są wadliwe, kompletnie nieczytelne i przez teoretyczną możliwość dokonywania po wyborach ustawek, niestety także nie w pełni demokratyczne.

COG z założenia ma służyć społeczności, do tego jest wybierany. Czy obciążone poważną wadą wybory służą tej społeczności? W momencie, kiedy aż 7 osób startuje równolegle do obu zespołów i może je sobie dowolnie wybierać po wyborach? NIE i to dlatego pojawił się wniosek o przerwanie tych wyborów i przeprowadzenie ich w poprawnej formule.

Wydaje się, że wszystkie najważniejsze argumenty z obu stron już tu padły i nie ma co tego przeciągać. COG powinien podjąć ostateczną decyzję. Im szybciej to zrobi, tym lepiej.

Ps.
Jeśli decyzja nie będzie jednogłośna, to niezależnie od kształtu samej decyzji, powinniśmy otrzymać informację kto jak głosował - ponieważ wyborcom powie to bardzo wiele o kandydatach, zarówno w kontekście tych, jak i wszystkich przyszłych wyborów.
Za ten post autor Azymut otrzymał podziękowania (total 2):
baloniarzronja

Awatar użytkownika
uhuhu
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Post autor: uhuhu »

Cześć, Społeczności,

w dniu wczorajszym do COG-u trafił mail od kolegi Azymuta, w którym zwrócił się do nas z wnioskiem o przerwanie wyborów i przeprowadzenie nowych w zmienionej formule. Jako argumenty zostały przywołane wpisy z tego forum (m.in. Wnioskodawcy, Iwmali, Krystianat). Jednocześnie Azymut poprosił, aby odpowiedź na jego wniosek została przez nas napisana na forum oraz aby podać imiennie, jaki był rozkład głosów przy podejmowaniu decyzji. Niniejszym spełniamy tę prośbę.

Jako że wybory się toczą, postaraliśmy się przedyskutować temat możliwie szybko i, jak się okazało, możliwie burzliwie… O jednomyślności tym razem mogliśmy zapomnieć. Argumenty były po obu stronach, czyli zarówno za przerwaniem, jak i za kontynuowaniem wyborów. Nie odkryliśmy niczego nowego ponad to, o czym dyskutowano już w tym wątku: oba rozwiązania mają swoje wady, oba mają zalety. Pozostało nam przeprowadzić głosowanie.

Ostatecznie, stosunkiem głosów 8 do 6, przy 1 głosie wstrzymującym się, większość z nas opowiedziała się za kontynuowaniem wyborów w obecnej formie. Wierzymy, że nowo wyłonione organy wezmą sobie do serca wszystkie uwagi, jakie padły w dyskusjach, i pozwolą przygotować przyszłoroczne wybory z uwzględnieniem głównej proponowanej zmiany, czyli najpierw wyłonienia składu CDO, a następnie składu COG.

Z pozdrowieniami, w imieniu COG-u i własnym
uhuhu

I jeszcze rozkład głosów, zgodnie z prośbą:
- za przerwaniem wyborów: 6 osób (kurier, elmodemonico, r00t7, huculP-y, mangus i 27@, Elvis7)
- przeciw: 8 osób (Werrona, Paweł Brasia, uhuhu, telefonalarmowy, krcr, k.mil, MaciekBDG, Psikiszek)
- wstrzymanie się od głosu: 1 osoba (JAsiek)
- nie zagłosował: Volfram

Azymut
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Azymut »

Dziękuję za zajęcie się wnioskiem i pełną informację.
Za ten post autor Azymut otrzymał podziękowanie:
huculP

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Post autor: baloniarz »

Skoro jednomyślności nie było a oba pomysły miały mocne i słabe strony to może warto rozważyć inną sytuację. Dokończcie wybory. Nowa "władza" pokazując, że jest dla społeczności keszerskiej a nie dla stołków, podaję się do dymisji. Doprecyzowuje ordynacje wyborczą pozbawioną obecnych wad i ogłasza nowe wybory. Aż tyle i tylko tyle i wszystkich można będzie pogodzić. No chyba, że górę weźmie przywiązanie do stołków zamiast praca dla serwisu i keszerów.
Za ten post autor baloniarz otrzymał podziękowania (total 3):
JAsiek.r00t7Azymut

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec

Wypowiadam się wyłącznie we własnym imieniu, nie w imieniu COG.
baloniarz pisze:
wtorek 21 kwietnia 2020, 05:14
Skoro jednomyślności nie było a oba pomysły miały mocne i słabe strony to może warto rozważyć inną sytuację. Dokończcie wybory. Nowa "władza" pokazując, że jest dla społeczności keszerskiej a nie dla stołków, podaję się do dymisji. Doprecyzowuje ordynacje wyborczą pozbawioną obecnych wad i ogłasza nowe wybory. Aż tyle i tylko tyle i wszystkich można będzie pogodzić. No chyba, że górę weźmie przywiązanie do stołków zamiast praca dla serwisu i keszerów.
Pomysł nie jest zły, ale w moim przekonaniu powinna być trochę inna kolejność:
- najpierw nowo wybrane CDO wraz ze społecznością precyzuje kodeks CDO, z zakresem uprawnień i obowiązków;
- następnie w przeprowadzonej tu dyskusji CDO wraz ze społecznością ustala nowy "kodeks wyborczy" minimalizujący ryzyko nadużyć i niejasności;
- dopiero wtedy CDO się rozwiązuje i rozpisywane są nowe wybory.
Zakładam, że to wszystko może zająć kilka miesięcy, ale może przy mniejszym składzie niż dotychczas uda się to zrobić w kilka tygodni.

Jednak czy to się w ten sposób potoczy w dużej mierze zależy już od tych wyborów :( Wszak wśród kandydatów jest jeden, który wprost deklaruje, że toczone tutaj rozmowy na forum i wcześniej przeprowadzona ankieta to sytuacje, w których "demokracja weszła za mocno". Uważa też uzgadnianie mojego stanowiska z Wami, w tej tutaj dyskusji (i w prywatnych rozmowach poza forum), za "ustawkę" mającą na celu sam-nie-wiem-co. W dodatku postuluje zapisy w projekcie kodeksu CDO (który obecnie jest już wstępnie przygotowany) utrudniające lub nawet uniemożliwiające odwołanie członka CDO przez kolegów. A czy w ogóle samorozwiązanie CDO wtedy będzie możliwe? Wątpię. Dużo więc zależy od tego kto się do tego nowego CDO dostanie.

EDIT:
Ten punkt w projekcie kodeksu CDO jest już na szczęście nieaktualny.
Ostatnio zmieniony wtorek 21 kwietnia 2020, 11:17 przez JAsiek., łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor JAsiek. otrzymał podziękowania (total 2):
r00t7Pawel brasia

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

JAsiek. pisze:Wypowiadam się wyłącznie we własnym imieniu, nie w imieniu COG.
baloniarz pisze:
wtorek 21 kwietnia 2020, 05:14
Pomysł nie jest zły, ale w moim przekonaniu powinna być trochę inna kolejność:
- najpierw nowo wybrane CDO wraz ze społecznością precyzuje kodeks CDO, z zakresem uprawnień i obowiązków;
- następnie w przeprowadzonej tu dyskusji CDO wraz ze społecznością ustala nowy "kodeks wyborczy" minimalizujący ryzyko nadużyć i niejasności;
- dopiero wtedy CDO się rozwiązuje i rozpisywane są nowe wybory.
Zakładam, że to wszystko może zająć kilka miesięcy, ale może przy mniejszym składzie niż dotychczas uda się to zrobić w kilka tygodni.

Jednak czy to się w ten sposób potoczy w dużej mierze zależy już od tych wyborów :( Wszak wśród kandydatów jest jeden, który wprost deklaruje, że toczone tutaj rozmowy na forum i wcześniej przeprowadzona ankieta to sytuacje, w których "demokracja weszła za mocno". Uważa też uzgadnianie mojego stanowiska z Wami, w tej tutaj dyskusji (i w prywatnych rozmowach poza forum), za "ustawkę" mającą na celu sam-nie-wiem-co. W dodatku postuluje zapisy w projekcie kodeksu CDO (który obecnie jest już wstępnie przygotowany) utrudniające lub nawet uniemożliwiające odwołanie członka CDO przez kolegów. A czy w ogóle samorozwiązanie CDO wtedy będzie możliwe? Wątpię. Dużo więc zależy od tego kto się do tego nowego CDO dostanie.
Zgadzam się z Wami i jednocześnie obawiam się dokładnie tego samego co Jasiek. Mam wrażenie ze jak ta osoba dostanie się do CDO to nici z jego rozwiązania a doprecyzowanie zapisów będzie szło w inna stronę. Szkoda ze aktywność okazuje dopiero teraz na sam koniec.
W każdym razie skoro te wybory są jednak kontynuowane to nowi tez nie mogą się tylko zająć regulaminem i nowymi wyborami bo serwis stanie w stagnacji. Ja to widzę tak ze trzeba będzie powołać grupę z samego CDO i wśród keszerow i razem to przepracować. Potem rozwiązać i przeprowadzić nowe wybory (pytanie czy tylko do CDO czy i COG i CDO).
A jednocześnie dalej na boku wszelkie ważne inicjatywy jak spotkania z Parkami/Lasami etc muszą mieć swoją reprezentacje z OC, a łatwiej z takimi rozmawiać jak mówi się z pozycji decyzyjnej. Niestety nasi partnerzy czytają to forum i te nasze słowne przepychanki i pozytywnie ich to nie nastraja a czasem nawet przeszkadza w rozmowach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 3):
xmallJAsiek.Pawel brasia
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

uhuhu pisze:
poniedziałek 20 kwietnia 2020, 23:22
w dniu wczorajszym do COG-u trafił mail od kolegi Azymuta, w którym zwrócił się do nas z wnioskiem o przerwanie wyborów i przeprowadzenie nowych w zmienionej formule.
Szkoda, że sami z siebie nie zareagowaliście na mój wpis tutaj, z 17.04.2020, odnośnie odwołania tych wyborów. Dobrze, że chociaż Azymuta posłuchaliście. Źle, że nie zrozumieliście tego, co Wam przekazuje.
uhuhu pisze:
Ostatecznie, stosunkiem głosów 8 do 6, przy 1 głosie wstrzymującym się, większość z nas opowiedziała się za kontynuowaniem wyborów w obecnej formie. Wierzymy, że nowo wyłonione organy wezmą sobie do serca wszystkie uwagi, jakie padły w dyskusjach, i pozwolą przygotować przyszłoroczne wybory z uwzględnieniem głównej proponowanej zmiany, czyli najpierw wyłonienia składu CDO, a następnie składu COG.
Czy możemy poznać przebieg dyskusji, w szczególności argumentację poszczególnych COG-owiczów? Jakiż to ważny interes sprawił, że tak zdecydowaliście?

Na naszych oczach dokonujecie przewrotu (jednego z największych wałków w historii OCPL). Można go porównać ze zniesieniem ostatniej, legalnie wybranej i najlepszej jak dotąd RR. Powiem tak - nie będziecie mieli jakichkolwiek kompetencji do tego, by traktować Was poważnie. Zwykłe ...... i tyle (wstawcie tam sobie, co chcecie). Zasługujecie jedynie na to, by traktować Was jako uzurpatorów, ze wszystkimi konsekwencjami tego.
uhuhu pisze:
I jeszcze rozkład głosów, zgodnie z prośbą:
- za przerwaniem wyborów: 6 osób (kurier, elmodemonico, r00t7, huculP-y, mangus i 27@, Elvis7)
- przeciw: 8 osób (Werrona, Paweł Brasia, uhuhu, telefonalarmowy, krcr, k.mil, MaciekBDG, Psikiszek)
- wstrzymanie się od głosu: 1 osoba (JAsiek)
- nie zagłosował: Volfram
To jedyny plus w ostatnich tygodniach. Gdybyście od początku informowali userów, a przede wszystkim wciągali ich we współpracę, nie byłoby dzisiaj tego syfu. Mimo wszystko dziękuję tym, którzy mieli odwagę spojrzeć realnie i głosować za przerwaniem wyborów.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
uhuhu
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Post autor: uhuhu »

@baloniarz, @ronja

Starałem się w miarę zwięźle przedstawić przebieg i wynik COG-owej dyskusji. Na oko to kilkadziesiąt maili plus sporo telefonów. Nie czuję się upoważniony do ich upubliczniania ani do ich streszczania, a zwłaszcza do wyciągania wypowiedzi z szerszych kontekstów. Myślę, że jeśli poszczególni uczestnicy naszej dyskusji będą mieli chęć wyłuszczania wszem i wobec argumentów, którymi się kierowali, to ewentualnie zrobią to indywidualnie.

Ja natomiast wypowiem się za siebie.

W mojej ocenie COG sam sobie i wbrew ogółowi niczego nie postanowił. Najpierw przedstawił Społeczności chęć dokonania zmian w strukturze, była dyskusja w COG-u i na forum, była ankieta itd.; dyskusja toczyła się co najmniej 2-3 miesiące przed wyborami. Sądzę, że nie było problemu z tzw. dostępem do informacji. Podział na CDO i COG był znany od momentu ogłoszenia o wyborach.

Uzasadnienie, dlaczego zdecydowałem się zgłosić do pracy w CDO lub w COG, już zamieściłem na tym forum, ale jeszcze raz powtórzę: wskazałem w ten sposób swoją gotowość do pracy na rzecz serwisu i że czuję się na siłach robić to zarówno w ramach jednej, jak i drugiej struktury; natomiast kandydując w wyborach (nie mylić z "pchaniem się do władzy", "przywiązywaniem się do stołka" czy jak to jeszcze miło nazywacie), po prostu oddaję się pod osąd Społeczności - i to wszystko. Przypisywanie mi jakichkolwiek innych motywów, kunktatorstwa, knucia, cwaniactwa, "robienia wałków", tchórzostwa (wszak "inni mieli odwagę"), uczestnictwa w spisku czy do jakich tam jeszcze rzeczowników czy przymiotników się uciekniecie, jest dla mnie krzywdzące, bo rażąco mija się z prawdą.

Ale do rzeczy. Zdecydowaliśmy się, aby w jednych wyborach od razu wyłonić oba organy (oczywiście, rozważaliśmy też klasyczny wybór COG-u i dopiero późniejsze, wewnętrzne wyłonienie się grupy CDO, ale po ankiecie i dyskusjach wybraliśmy wariant dwóch osobnych list). Na forum wskazano już potencjalne minusy takiego rozwiązania. Ale przecież można też spokojnie odwrócić sytuację i wskazać również wady rozbijania wyborów na dwie następujące po sobie tury. Po prostu nie ma idealnego rozwiązania i którekolwiek nie zostanie wybrane, zawsze znajdą się niezadowoleni. Zawsze.

Uważam, że, jak to ujął Paweł Brasia, majstrowanie przy wyborach w trakcie jest niedopuszczalne, a ich przerwanie uważam za "nie fair" wobec Społeczności, a zwłaszcza tej jej części, która już się w nie zaangażowała i oddała głosy. W mojej ocenie nie są one "obarczone wadą", jak to zostało podniesione przez pojedyncze osoby na tym forum. Nie zdziwiłbym się też, gdyby w przypadku ich przerwania od razu pojawiły się głosy oburzenia (ewidentnie coś knują + podejrzeli wyniki i im nie pasuje + co to za majstrowanie w trakcie, spadam z tego niepoważnego portalu i tak dalej) i kolejne wielotygodniowe kłótnie, które doprowadzą do kolejnej eskalacji zniechęcenia i do dalszej, pogłębiającej się inercji serwisu. I dlatego właśnie po wpłynięciu wniosku Azymuta (a także wcześniej, bo podobne dyskusje toczyliśmy w COG-u już tygodnie temu) optowałem za tym, żeby wybory spokojnie dokończyć w obecnej formule, po czym dołożyć wszelkich starań, aby wyłonione CDO, bez względu na to, kto w nim się znajdzie, wypracowało wewnętrznie i skonsultowało ze Społecznością na forum regulamin swego działania, a w dalszej kolejności odpowiednio wcześniej przygotowało i skonsultowało zasady kolejnych wyborów, tak aby ogólny konsensus był jak najszerszy (jednomyślności nigdy nie osiągniemy). Uważam, że jest to spokojnie do zrobienia.

Tyle z mojej strony w tej sprawie, przepraszam za przydługi wywód.

Pozdrawiam
uhuhu
Za ten post autor uhuhu otrzymał podziękowania (total 5):
JAsiek.krcrptys50Pawel brasiar00t7

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

ronja pisze:
wtorek 21 kwietnia 2020, 08:44
Czy możemy poznać przebieg dyskusji, w szczególności argumentację poszczególnych COG-owiczów? Jakiż to ważny interes sprawił, że tak zdecydowaliście?
Odpowiem za siebie. Przerwanie wyborów w trakcie ich trwania uważam za niepoważne i nieodpowiedzialne. Ogłoszenie ich ponownie może być uznane przez część użytkowników jako manipulowanie i tym samym brak głosu w kolejnych "poprawkowych" wyborach.
Jest taka gra Fluxx, gdzie zasady zmieniają się w trakcie gry. Po piwku fajnie to wygląda i jest dużo zabawy, jednak na trzeźwo wolę gry o niezmienianych w trakcie regułach.
Nie zachowujmy się jak w Sejmie ("trzeba anulować bo przegramy") :lol:
Jeśli zwolennicy przerwania wyborów na mnie nie zagłosują to nie. Nie mam parcia znalezienia się w CDO za wszelką cenę.
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowanie:
JAsiek.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec

ronja pisze:
Znając przebieg dyskusji na forum, a właściwie będąc jej czynnym uczestnikiem, rozumiałem argumenty obu stron. Dlatego od samego początku nie chciałem opowiadać się jednoznacznie na "nie" ani na "tak". Jednocześnie zacząłem rozpytywać znajomych keszerów nie zaglądających na forum o to, co wiedzą o obecnych wyborach, i okazało się, że nikt z tych 5 osób nie rozumiał dlaczego głosowanie wygląda tak jak wygląda. 4 z nich powiedziało, że system jest głupi, jedna osoba stwierdziła, że jest jej to obojętne, i tak by zagłosowała jeszcze raz tak samo. 4 osoby stwierdziły, że lepiej by było to przerwać. W związku z tym pod koniec zmieniłem zdanie na "tak, jestem za przerwaniem wyborów". Ale wtedy ktoś wysunął wobec mnie zarzut, że całe to przerwanie wyborów to jest "ustawka" z użytkownikami forum i wszystkimi COGistami, którzy są za. A ponieważ brzydzę się wszystkimi ustawkami i brudnymi gierkami, to wróciłem do pierwszego swego zdania, aby wytrącić argument o całej tej "ustawce". Jak się z resztą okazało moje zdanie i tak nie miało znaczenia.
ronja pisze:
Na naszych oczach dokonujecie przewrotu (jednego z największych wałków w historii OCPL). Można go porównać ze zniesieniem ostatniej, legalnie wybranej i najlepszej jak dotąd RR. Powiem tak - nie będziecie mieli jakichkolwiek kompetencji do tego, by traktować Was poważnie. Zwykłe ...... i tyle (wstawcie tam sobie, co chcecie). Zasługujecie jedynie na to, by traktować Was jako uzurpatorów, ze wszystkimi konsekwencjami tego.
A to już jest klasyk. Powiem ci ronja, że właśnie przez takie pieniactwo nikt nie zareagował na twój post z 17.04, a na wiadomości Azymuta owszem.
Za ten post autor JAsiek. otrzymał podziękowania (total 2):
r00t7krcr

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

ronja pisze:

Początkowo uważałem że mieszanie w wyborach nie powinno mieć miejsca czy to w parlamentarnych czy na szefa gry o złote kalesony czy gdziekolwiek indziej. Bo nie zmienia się reguł w trakcie gry.

ALE:

Pojawiły się jednak zdania Azymuta i krystianaT oraz inne kwestie, które wyszły w wewnętrznej rozmowie COG ale których tutaj ujawniać nie będę bo nie są w 100% potwierdzone - jednak moim zdaniem rzuca to cień na wybory. Wcześniej się z tym nie spotkałem stąd głównie zmiana zdania. Główna chociaż inne uważam za słuszne, ale do rozwiązania po wyborach ustaleniach i rozwiązaniu nowego CDO i ogłoszeniu wcześniejszych wyborów.

Dodatkowo zagadałem z keszerami z terenu - oni myśleli podobnie jak u Jaśka ze wybierają 1 osobę dw dwóch ciał.
Obrazek Obrazek Obrazek

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: xmall »

Aż przykro to wszystko czytać :(
Chętnie cofnąłbym oddane głosy i olał te [moderacja (KT)] wybory.

ODPOWIEDZ