Wybory 2020

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Azymut
Stały bywalec
Podziękował;: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Wybory 2020

Post autor: Azymut »

krystiant pisze: poniedziałek 13 kwietnia 2020, 22:13 Moim zdaniem frekwencja spada ponieważ coraz więcej osób widzi, że zarówno wybory, jak i samo istnienie (bądź nie) tworów COG, CDO, RR czy innych, wokół których tyle krzyku na forum nie ma większego znaczenia dla zabawy...
Niekoniecznie. Bo frekwencja wyborcza (jeśli faktycznie maleje) może spadać też z następujących powodów:
a) z tego powodu, że ogólnie maleje ruch w serwisie.*
b) z tego powodu, że na forum stosunkowo często bywały fajne dyskusje, a na końcu i tak okazywało się, że np. Rada Techniczna nie jest w stanie w ogóle tematu ruszyć, albo też nie było nikogo z COG, kto by temat z dyskusji podsumował/pociągnął/przypilnował i w dalszym okresie nic się z tym nie działo. A takie rzeczy bardzo mocno zniechęcają.

* Tu przypomnę, że kiedyś ukazywały się podsumowania roczne, których od jakiś 2-3 lat nie ma, więc obecnie nie znamy tego ruchu.

krystiant pisze: poniedziałek 13 kwietnia 2020, 22:13 Żeby serwis [...] się rozwijał potrzeba programistów, którzy potrafią przekuć pomysły DOWOLNEJ osoby na linijki kodu.
W mojej ocenie jednym z najważniejszych przyszłych zadań dla CDO, jest ruszenie właśnie tego tematu.

krystiant pisze: poniedziałek 13 kwietnia 2020, 22:13 Co jest potrzebne do zabawy - oczywiście oprócz nowych keszy?
- Z punktu widzenia zwykłego keszera - działający serwis
- Z punktu widzenia zakładacza - działający serwis
- Z punktu widzenia miłośnika statystyk - działający serwis
- Z punktu widzenia COG - działający serwis
Dokładnie tak. Dlatego uważam jak wyżej.
Za ten post autor Azymut otrzymał podziękowanie:
baloniarz

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Lista zamknięta, odpowiedzi na pytanie o koncepcje rozwoju właściwie nie ma (jest drobny wyjątek). Raz jeszcze apeluję - nie do honoru kandydujących, bo cienko im z tym idzie - lecz do zwykłej przyzwoitości względem wyborców: kandydujesz do COG, odpuść start do CDO i odwrotnie. Po jakiego diabła asekurujecie się? Nie macie pewności, więc liczycie się z porażką i dlatego potrzebny jest spadochron? Po co zabieracie głosy kandydatom, którzy wybrali jedną opcję, decydując się na konkret, nie kalkulacje? Ktoś da radę?
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Post autor: kurier »

Jak uważam, że do CDO należałoby przedstawić jakiś program (jeden ciekawy już jest i trzeba by go wykonali) bo faktycznie mają być do tego i owego z bieżącymi tematami ale i rozwojowymi, to do COGu ciężko coś napisać. Co mogę dać od siebie?
Jako kandydat do COG deklaruje:
- niezmiennie weryfikować w krótkim czasie
- na bieżąco zajmować się zgłoszeniami i skrzynkami z paroma nieznalezieniami
- pomagać w razie takiej potrzeby przy zakładaniu nowym użytkownikom jak i starym przy innych problemach.
Dodatkowo chociaż to mogę robić bez COGowania:
- nadal zamierzam męczyć niektórych użytkowników przy różnych projektach czy to w jednym czy drugim województwie na północy.
-nadal zakładać niekoniecznie jakieś super kesze ale za to dużo. Uważam że ruch każdemu się przyda a i daje to ciekawe możliwości na spotkania.
Za ten post autor kurier otrzymał podziękowania (total 3):
Błękitna Teamronjabaloniarz

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Post autor: dzejbi »

Jak klika ronja lista zamknięta. Potasowano i mamy nowe rozdanie. Z obecnego 16-osobowego składu COG kandyduje 12 osób, co stanowi 75% członków. Pisałem wcześniej ze zakładam właśnie takie cyferki ale nie oznacza to, że umiem grać w toto-lotka. Oznacza to natomiast że zauważana przez COG konieczność zmian może być różnie interpretowana. Albo oznacza że sygnalizowane uwagi, pretensje czy zawiedzione oczekiwania w rozumieniu tych osób, dotyczyły nie ich samych lecz pozostałej 15-stki, albo w rozumieniu ogółu winien niedociągnięciom, jest (był) schemat organizacyjny grupy. Oby prawdziwe okazało się to drugie, czego Wszystkim i sobie życzę :).

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

ronja pisze: wtorek 14 kwietnia 2020, 08:31 Lista zamknięta, odpowiedzi na pytanie o koncepcje rozwoju właściwie nie ma (jest drobny wyjątek). Raz jeszcze apeluję - nie do honoru kandydujących, bo cienko im z tym idzie - lecz do zwykłej przyzwoitości względem wyborców: kandydujesz do COG, odpuść start do CDO i odwrotnie. Po jakiego diabła asekurujecie się? Nie macie pewności, więc liczycie się z porażką i dlatego potrzebny jest spadochron? Po co zabieracie głosy kandydatom, którzy wybrali jedną opcję, decydując się na konkret, nie kalkulacje? Ktoś da radę?
Chyba pierwszy raz zgadzam się z ronją, że to nie fair, jak dwie osoby startują do COG i do CDO, zgarniając niepotrzebnie głosy. Niestety nie będę na nich głosowała, czyli już na starcie mają po 1 głosie mniej. Nie powiem na kogo chciałam głosować, bo chyba nie można, ale szkoda, że znaleźli się na dwóch różnych listach. Nie cierpię asekuranctwa, lubię czystą grę, macie jeszcze szansę na wycofanie się z honorem.
Za ten post autor Iwmali otrzymał podziękowania (total 2):
ronjabaloniarz
Dzień bez kesza - dzień stracony.

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował;: 315 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

dzejbi pisze: wtorek 14 kwietnia 2020, 09:40 Jak klika ronja lista zamknięta. Potasowano i mamy nowe rozdanie. Z obecnego 16-osobowego składu COG kandyduje 12 osób, co stanowi 75% członków. Pisałem wcześniej ze zakładam właśnie takie cyferki ale nie oznacza to, że umiem grać w toto-lotka. Oznacza to natomiast że zauważana przez COG konieczność zmian może być różnie interpretowana. Albo oznacza że sygnalizowane uwagi, pretensje czy zawiedzione oczekiwania w rozumieniu tych osób, dotyczyły nie ich samych lecz pozostałej 15-stki, albo w rozumieniu ogółu winien niedociągnięciom, jest (był) schemat organizacyjny grupy. Oby prawdziwe okazało się to drugie, czego Wszystkim i sobie życzę :).
Chęć zmiany powstała z tego iż wyraźnie widzieliśmy w trakcie kadencji podział na tych, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu OC, jedni bardziej przez osobiste spotkania z LP, parkami etc, organizację eventów inni telefonicznie jeszcze inni w szeregu dyskusji, oraz na tę część gdzie ludzie w ogóle się nie wypowiadali w tematach "ustrojowych" za to świetnie wywiązywali się z zadań weryfikacji/zgłoszeń.

Kto gdzie się widzi i w czym się odnajdował widać po liście zgłoszonych, chociaż do CDO brakuje mi jednej osoby, która moim zdaniem powinna się tam była zgłosić. I nie widzę tu asekuranctwa - chcemy dalej pracować na rzecz OC nie ważne w którym ciele.

Dostanę się do CDO - chętnie pójdę drogą Czarodzieja bo nowych użytkowników nam najbardziej potrzeba.
Szczególnie chciałbym żeby Czarodziej dostał się i sprowadził nam programistów bo to jest coś co w ogóle do tej pory ani jednemu składowi się nie udało. Być może dlatego, że żaden z nas nie jest typowym programistą i nie umie szukać ? Być może dlatego że był przez pewien czas tylko COG? Za to chętnie pomogę osobie z kręgu czy to będąc w CDO czy nie. Bo i rozwój serwisu jest konieczny by przyciągać do niego nowe osoby. Również po przemyśleniach uważam że łączenie RT i CDO powinno być możliwe, nie zakładajmy od razu że ktoś to wykorzysta do niecnych celów.

Chętnie włączę się w projekty bliżej mojego miejsca zamieszkania, w różne spotkania etc, mam trochę doświadczenia w kontaktach z instytucjami, na co dzień w wielu realizuję różne projekty - akurat IT ale znajomości zostają.
Chętnie również wybiorę się jako przedstawiciel na jakieś spotkania instytucjonalne w ramach dostępnego czasu.

A jak dostanę się do COG - dalej obiecuję rzetelną pracę na rzecz jakości skrzynek i ewentualnego wspomagania ludzi z CDO w mojej najbliższej i nieco dalszej okolicy.

Ale to wcale nie znaczy że chce się dostać gdziekolwiek bo tak. Chcę dalej działać na rzecz OC.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 3):
Błękitna TeamatrisQlas01
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

r00t7 pisze: wtorek 14 kwietnia 2020, 11:01 Dostanę się do CDO - chętnie pójdę drogą Czarodzieja bo nowych użytkowników nam najbardziej potrzeba.
Szczególnie chciałbym żeby Czarodziej dostał się i sprowadził nam programistów bo to jest coś co w ogóle do tej pory ani jednemu składowi się nie udało. Być może dlatego, że żaden z nas nie jest typowym programistą i nie umie szukać ? Być może dlatego że był przez pewien czas tylko COG? Za to chętnie pomogę osobie z kręgu czy to będąc w CDO czy nie. Bo i rozwój serwisu jest konieczny by przyciągać do niego nowe osoby. Również po przemyśleniach uważam że łączenie RT i CDO powinno być możliwe, nie zakładajmy od razu że ktoś to wykorzysta do niecnych celów.

Chętnie włączę się w projekty bliżej mojego miejsca zamieszkania, w różne spotkania etc, mam trochę doświadczenia w kontaktach z instytucjami, na co dzień w wielu realizuję różne projekty - akurat IT ale znajomości zostają.
Chętnie również wybiorę się jako przedstawiciel na jakieś spotkania instytucjonalne w ramach dostępnego czasu.

A jak dostanę się do COG - dalej obiecuję rzetelną pracę na rzecz jakości skrzynek i ewentualnego wspomagania ludzi z CDO w mojej najbliższej i nieco dalszej okolicy.

Ale to wcale nie znaczy że chce się dostać gdziekolwiek bo tak. Chcę dalej działać na rzecz OC.
A co zrobisz jak dostaniesz się tu i tu, komu oddasz te niepotrzebne Tobie głosy? :roll:

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował;: 315 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

Iwmali pisze: wtorek 14 kwietnia 2020, 11:11
r00t7 pisze: wtorek 14 kwietnia 2020, 11:01 Dostanę się do CDO - chętnie pójdę drogą Czarodzieja bo nowych użytkowników nam najbardziej potrzeba.

A co zrobisz jak dostaniesz się tu i tu, komu oddasz te niepotrzebne Tobie głosy? :roll:
to zależy kto gdzie się dostanie. Rozważam przypadek czysto teoretyczny że Elvis7 dostaje się do CDO, wtedy widzę się w COG w roli recenzenta w mazowieckim bo znam te rejony i tu mam najwięcej keszerskiej aktywności. I chciałbym żeby ten region miał kogoś stąd - mimo że byłem za odejściem od sztywnego przydziału. Dlatego piszę że zależy kto gdzie się dostanie bo potem COG podzieli się sam po 3-4 województwa i wieżę że będą to osoby znające mniej lub bardziej przydzielone tereny. I dlatego zgłosiłem się tu i tu.

Niestety nikt nie przewidział możliwości oddania komuś głosów.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

r00t7 pisze: wtorek 14 kwietnia 2020, 11:16 Niestety nikt nie przewidział możliwości oddania komuś głosów.
Wiem... to był sarkazm, po prostu szkoda mi, że przez ten start na dwóch listach ktoś na kogo oddam głos na COG może się nie dostać, bo mu zabraknie jednego głosu. Takie wybory nie mają wielkiego sensu. :(
Za ten post autor Iwmali otrzymał podziękowania (total 4):
xmalldzejbibaloniarzAzymut

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Post autor: dzejbi »

Chociaż przyłączam się do powyższego głosu, to myślę że wspólna decyzja o podwójnym kandydowaniu, była głęboko przemyślana :) .

Awatar użytkownika
uhuhu
Bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Post autor: uhuhu »

Jeśli kandydat zgłasza się do COG, traktujmy to jako deklarację: chce wesprzeć OC przez weryfikowanie keszy i rozpatrywanie zgłoszeń.
Jeśli kandydat zgłasza się do COD, traktujmy to jako deklarację: chce wesprzeć OC w innych działaniach niż COG.
Jeśli kandydat zgłasza się do COG i CDO, traktujmy to jako deklarację: chce wesprzeć OC i czuje się na siłach wesprzeć je zarówno w zakresie działań COG, jak i w zakresie działań CDO. Ja nie widzę w takiej deklaracji niczego niehonorowego.

A to społeczność zadecyduje, gdzie i czy w ogóle będzie wspierał OC.

Pozdrawiam
uhuhu
Za ten post autor uhuhu otrzymał podziękowania (total 5):
JAsiek.Błękitna TeamPawel brasiaatrisCezex

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec
Podziękował;: 108 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy

Post autor: JAsiek. »

Co do kandydowania na dwóch listach to mam identyczne zdanie jak uhuhu. To nie jest kwestia asekuranctwa, braku honoru czy przyzwoitości. To jest po prostu deklaracja na jaki rodzaj wolontariatu jestem gotów. Widać, że są ludzie gotowi tylko na CDO, tylko na COG lub na obie grupy. Ja jestem chętny przede wszystkim na pracę w COG, ale nie wykluczam również pracy w CDO jeśli do tego delegują mnie użytkownicy.

Jeśli uda mi się dostać do COG to będę dalej cogował, ot, tyle. Tu nie ma się czym chwalić, nie ma co szukać idei. To jest po prostu wolontariat, zwykła, regularna praca. Jeśli zależy Wam na deklaracji obszaru to deklaruję się na woj. łódzkie, może być świętokrzyskie czy pomorskie. To województwa, z którymi już miałem do czynienia w COG. Ale równie dobrze mogę wziąć każde jedno, bo praca w COG wcale tak bardzo nie zależy od obszaru.

Jeśli chodzi o CDO to tutaj przede wszystkim napiszę, że zgadzam się w dużej części z komentarzem krystianta. Serwis ma działać. To podstawa. Cała reszta w dużej mierze zależy od zwykłych użytkowników. I jeśli zdarzy mi się w ciągu roku przyłączyć do jakiegoś ciekawego projektu albo samemu coś uruchomić to nie będę tego robił jako członek CDO tylko jako zwykły użytkownik. W związku z ewentualnym członkostwem w CDO nie będę również animował, namawiał, pozyskiwał nowych użytkowników, reklamował, ani wykonywał żadnych innych ruchów aby ożywić i uatrakcyjnić naszą zabawę. Jeśli zdarzy mi się coś takiego zrobić to jako zwykły użytkownik. Jeśli chodzi o kontakty z instytucjami to nie będę ich zaczepiał jako chłonek CDO (może to zrobię jako zwykły użytkownik), ale jeśli trafi do nas jakieś pismo jako do społeczności to jako członek CDO będę pracował aby się do niego odnieść (np usankcjonowanie obecności skrzynek na terenach podlegających szczególnej prawnej ochronie). Niestety nie będę mógł brać udziału w eventach, konferencjach ani innych zjazdach - ograniczenia rodzinno-zawodowo-organizacyjne.

Wiecie już czego nie będę robił. Co mam zamiar robić? Nie wiem. Jestem z tych osób, które zawsze mają więcej wątpliwości niż gotowych odpowiedzi. Na pewno będę chciał odpowiadać na potrzeby społeczności w sposób jak najbardziej odpowiedzialny, zrównoważony i bezstronny. Nie dam się wciągnąć w personalne wojenki, podjazdy i prowokacje. Będę się starał rozwiązywać problemy, które zgłoszą nam użytkownicy, a przynajmniej nie pozostawiać ich tak zupełnie bez odpowiedzi. Oczywiście nie da się ogarnąć wszystkiego, będę wybierał więc te zagadnienia, z którymi będę się mógł zmierzyć w przewidywanym czasie i przy przewidywanym nakładzie pracy. Wszystko po to, aby od strony zawartości serwis miał ręce i nogi.

Pozdrawiam, JAsiek.
Za ten post autor JAsiek. otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna Teambaloniarz

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 85 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: xmall »

kurier pisze: poniedziałek 13 kwietnia 2020, 21:44 Masz konto na GC i tam sobie radzą we czterech, prawda? ;) Tak wiem, że mniej tam korzystasz.
Nie mam nic do GC i tam się bawiących. Wolę OC z różnych powodów.
krystiant pisze: poniedziałek 13 kwietnia 2020, 22:13 przekuć pomysły DOWOLNEJ osoby na linijki kodu
Zły pomysł :) Skąd tylu programistów?
Być może postawić na amatorów związanych z OC?
Można https://github.com/opencaching/opencach ... d_usage_pl i wywrócić się po aktualizacji.
Można na starej wersji, ale wgryzienie sie amatorowi zajmuje więcej czasu niż znalezienie mikromagnetyka.
Ułatwienie dla chętnych do pracy z HTML czy CSS bez babrania się w githubie nie byłoby złym rozwiązaniem. Poniżej o tym dlaczego.
Czarodziej pisze: wtorek 14 kwietnia 2020, 01:17 z braku nowych użytkowników w serwisie
Proponuję postawić się w miejscu zupełnego nowicjusza, który trafił na OC. To skrytki, infrastrukura oraz informacja.
Dla większości z nas wszystko jest oczywiste.
Nowicjusz trafia na stronę oc.pl - ja w przypadku oglądania takiej strony na smarkfonie odkładam sprawę na później i zapominam o niej nim wrócę do domu. A to zabawa terenowa.

Blog, forum, wiki, aktywność.
No wiadomo, że składanie z klocków.
Czy nie lepiej byłoby gdyby blog był częścią OC zamiast kobyły WP? Czy nie lepiej byłoby gdyby forum było częścią OC zamiast kobyły phpBB?
Pod jednym logowaniem. Jakoś u innych to działa ;)
Plus, da się czytać na smartfonie.

Czytałem marudzenie, że na FB jest tylu a na forum tylu. Nie lubię FB i nie lubię phpBB w takiej formie. Wchodzę na forum a tam cytat, cytowanego, cytatu, trzy słowa od autora i obszerna stopka autora z jego przemyśleniami i gifami. Kogo to interesuje(pomijając wypowiedź)? To było modne 15 lat temu.

Dalej nowicjusz na smarkfonie.
Przebrnął i szuka informacji. No są aktualizacje silnika wiki. Wikipedię da się wygodnie czytać na smarkfonie, wiki.opencaching.pl niestety nie.

Nie lepiej byłoby gdyby informacje obecne na wiki były dostępne w formie artykułów na OC.pl a wiki było wersją roboczą?

Teraz dopiero podpadnę :)
Menu OC.
OpenKwidzyn - fajna sprawa, ale czy zasługuje na pozycje w menu?

RT jest tu jakoś pomijana. Nie podoba mi się konieczność rozdziału RT od CDO czy COG. Nie widzę sprzeczności interesów.
Zrzutka na utrzymanie serwisu czy wynagrodzenie dla siedzących przy klawiaturze zamiast biegania po lesie wydaje się sensowna.
Kto da? Ja:)
Za ten post autor xmall otrzymał podziękowanie:
JAsiek.

Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: elmodemonico »

[/quote]
Teraz dopiero podpadnę :)
Menu OC.
OpenKwidzyn - fajna sprawa, ale czy zasługuje na pozycje w menu?
[/quote]

Jeszcze nie podpadasz :lol: .
Czy OK zasługuje na pozycję w menu? Przyjedź i to sprawdź osobiście. Ja zapraszam przy okazji na pogaduchy :D
Poza tym była to prośba i wniosek ze strony partnera, tj. Miasta Kwidzyn, aby ten projekt w jakiś sposób był wyszczególniony na stronie głównej OC. Współpraca powinna być z korzyściami dla OBU stron.
Za ten post autor elmodemonico otrzymał podziękowania (total 4):
ronjaBłękitna TeamhuculPCezex
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

Ci co piszą, że lepiej gdyby wybrać, do którego gremium chce się kandydować wcale nie muszą uważać, że to niehonorowe. Chodzi o zwykłą matematykę... Podam przykład:
Wybieramy 1 osobę do CDO i 1 do COG a zgłosiło się trzech kandydatów, głosuje 20 osób i każdy może głosować na 1 kandydata do każdej z list
A - do CDO i COG - zdobywa 14 i 6
B - do CDO i COG - zdobywa 5 i 5
C - tylko do COG - zdobywa 0 i 9
Przechodzą A do CDO i C do COG, a gdyby A kandydował tylko do CDO a głosy, które dostał jako COG poszłyby dla B to wynik byłby inny... Co w sytuacji gdyby kandydat C tak naprawdę się do niczego nie nadawał?
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 2):
xmallAzymut
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ