Wybory 2020

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 85 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wybory 2020

Post autor: xmall »

Mam sporo wątpliwości.
O ile dobrze zrozumiałem COG będzie mieć funkcje wojewódzkie a CDO krajowe. Bedąc keszerem z Wielkopolski miałbym dylemat z Brasią (wybacz - pasujesz do przykładu). Wybrać do COG (gdzie pasował keszerowi) czy wybrać do CDO gdzie będzie miał wpływ na całość OC? Czy wybrać tu i tu i czekać co wyjdzie? Bedąć przy tym przykładzie oddaję głos na Brasię dwa razy . Brasia trafia do CDO a do COG trafia osoba na którą nie głosowałem bo chciałem i to i to.

Większość z głosujących i startujących zna się osobiście co z pewnością wpływa na wybór. Reszta (jak ja) wyrabia sobie zdanie na podstawie aktywności w logach, forum i FB(niestety).
Wydaje mi się, że kandydaci powinni być aktywni na oc.pl i forum. Używanie c:geo chyba nie wystarczy.

Dalej.
O kandydatach o COG możemy mieć wyrobione zdanie bo działają na naszym terenie. CDO? Może kandydaci nie tylko by się zgłosili, ale napisali co zamierzają robić w CDO? Administrować?

Informacja na email o wyborach nie jest ponoć dobrym pomysłem. Można jednak wysyłać PW. Ino narobić się trzeba zachęcając wyborców :)
Miłego dnia:)

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Post autor: dzejbi »

To nie jest watek o brasi, ale wiesz co JAsiek - masz rację. Ja tez nie widzę żadnego sensownego powodu, dla którego nie miałby być wybrany do CDO, niezależnie czy uzyskałby mój głos czy nie. Da radę ! :) .
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowanie:
JAsiek.

keram58
Bywalec
Podziękował;: 147 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Post autor: keram58 »

Dziękuję za wprowadzenie zmian do "Zasad". Wprawdzie brak mi tu jednoznacznego zapisu, że jeśli ktoś kwalifikuje się do obu gremiów to samodzielnie podejmuje decyzję w którym pozostaje ale może faktycznie dla wszystkich jest to oczywiste, że ta decyzja zapada z urzędu. Oby nikt nie czytał miedzy wierszami.
Wracając do "Ankiety" to szanuję decyzję COG ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że podjęte decyzje są zbieżne z opiniami z ankiety.
Otóż 76 uczestników ankiety (44%) opowiedziało się przeciwko ograniczaniu liczby członków COG, 61 uczestników (35%) było za ograniczeniem. Idąc dalej na podstawie 16 głosów wskazujących na ograniczenie składu do 10 osób (w tej części ankiety zgodnie z układem pytań brali udział tylko zwolennicy zmian czyli 35% biorących udział w ankiecie i w ten sposób te 16 głosów czyli niespełna 10% ankietowanych wskazało kierunek). Tak więc nie mówmy tu o zbieżności to małe mydlenie oczu. Taka decyzję podjęliście i bierzecie to jak określono na klatę ale nie mówcie, że jest to zbieżne z opiniami. Pewnie były jakieś inne przesłanki ale jak powiedziałem szanuję Waszą decyzję bo do podejmowania decyzji Was wybraliśmy.
Obrazek

xmall
Stały bywalec

Na okoliczność wyborów kandydaci "przypomnieli sobie" o istnieniu forum :)

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Dopuszczenie zasady, że można kandydować do obu "ciał" jest tak samo ułomne, jak majstrowanie przy tegorocznych wyborach prezydenckich. Jest najnormalniej w świecie nieuczciwe. Krystiant napisał: nie głosy wyborców zadecydują, kto będzie np. w COG. Więc co/kto? Przebłysk świadomości, iluminacja kandydata, wzrost endorfin? Głosując do dwóch gremiów kandydat odbiera punkty innym. Po co głosować na kandydata "x" do COG, skoro wiadomo, że pcha się do CDO. Dlaczego uważamy, że kandydaci do CDO mają mieć w razie czego spadochron, żeby krzywda się nie stała? Albo COG, albo CDO - proste.
Wrócę jeszcze do kryteriów tego drugiego: do CDO powinni trafić ludzie, którzy będą mogli działać nie tylko przed monitorem. Będą gotowi jeździć po kraju, spotykać się z przedstawicielami np. instytucji publicznych, będą dla nich partnerami. Żeby to zrobić muszą mieć - oprócz własnych znalezień i punktów chwały od znajomych - odpowiednie kompetencje, pozwalające być wiarygodnym dla drugiej strony. Umiejętności negocjacyjne, zdolność przewidywania, podejmowania decyzji, odpowiedzialność, umiejętność stosowania języka polskiego (tak, niestety, błędy wszelakie w pismach oficjalnych i w mowie skutecznie dyskwalifikują), zdolność do przemieszczania się, umiejętność tworzenia dobrych pomysłów i wiele innych zalet. Ostatnie lata pokazały, jak duże znaczenie mają podobne umiejętności. Sorry - lepszy będzie menedżer, niż student, taki klimat mamy :) To uogólnienia, ale sens powinien wyłapać każdy myślący. Chcecie rozwoju? Głosujcie na kandydatów gwarantujących to, a nie lanserów, często corocznych ;)
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 2):
xmallhuculP
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

I jeszcze jedno, ważne: kalendarz wyborczy jest do zmiany. COG samowolnie kolejny raz stwierdził, że nie będzie dyskusji wyborczej, przedstawiania programów. Znowu mamy głosować na koty w worku, co jest bardzo słabe, podobnie jak wiele innych pomysłów z mijającej kadencji, jak np. sławna płaska kartka papieru naklejona na rynnie, będąca w w decyzji COG-u pojemnikiem, czy bezpodstawne, autorytarne usuwanie logów prawidłowo zdobytych keszy. Tak, wiem, że to nudne, ale to akcje COG-u, nie moje :) Nie mamy dylematu majówki, nie ma potrzeby dostosowywania okresu wyborczego tak, jak w poprzednich latach - koronawirus skutecznie ograniczył wędrówki ludów. Skoro więc wszyscy siedzą w domu, to spokojnie można ustalić przekazanie władzy np. od 1 czerwca. Przynajmniej kandydaci będą mogli wykonać jakiś wysiłek intelektualny, przygotowując swoje elaboraty. Szanowni kandydaci! Chyba nie macie cykora przed pokazaniem się z dobrej strony?
Obrazek Obrazek

dzejbi
Stały bywalec

Tegoroczne wybory przeprowadzone wg nowo przyjętych zasad z podziałem na COG i CDO mogą doprowadzić do: albo braku jakichkolwiek zmian działania COG i CDO w odniesieniu do wszystkich użytkowników OC, albo do trudnych do przewidzenia konfliktów w obrębie i na styku obu ciał. Przyjmując za prawdziwe słowa brasi z postu z dn 31.01.2020 o wyodrębnieniu się grupy decyzyjnej z obecnego składu COG oraz zakładając że (tu strzelam) 75-80 % obecnego składu uzyska odpowiednią ilość głosów na kolejną kadencję, to jaka sytuacja powstanie w przypadku, gdy do CDO dostanie się tylko 1 osoba z przypiętą dziś metką "sztabowca" a pozostałe 4 osoby będą zupełnie nowe lub wywodzące się z tej drugiej grupy, której przypisano czynności administracyjne ? . Nie wróżyłoby to niczego dobrego, a wykluczyć tego nie można. Podział ten pewnie znany jest obecnemu składowi COG. Pytałem już o to wcześniej, dopytuje również xmall i ronja - jakie mają pomysły, czym chcieliby się zająć i co chcieliby zrealizować kandydujący do CDO ?
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowanie:
xmall

Awatar użytkownika
Błękitna Team
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 251 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

Trochę z innej beczki, ale nadal w związku. Naszym zdaniem, ogłoszenie o wyborach na stronie głównej powinno wyróżniać się z pozostałych informacji (powiększona, kolorowa czcionka).
Za ten post autor Błękitna Team otrzymał podziękowanie:
dzejbi

Bar i Lepsza Połówka
Bywalec
Podziękował;: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: Bar i Lepsza Połówka »

Obawiam się, że jak tak dalej pójdzie i tak nie będzie sensu przeprowadzać tych wyborów... nawet dostatecznej ilości kandydatów do obu ciał nie będzie. :(
Keszowanie to stan umysłu i serca, nie przebieranie nogami. :wink:

Obrazek Obrazek

xmall
Stały bywalec

No bez jaj... To może chociaż kandydaci do COG napiszą w zgłoszeniu jakim województwem zamierzają się zajmować.

dzejbi
Stały bywalec

Zastanawiające zjawisko i zaskakujące wyniki testu. Reakcja Cogowiczów następuje po zmianie koloru czcionki ! :) . Błękitna Team - gratuluję przepisania trafnej recepty :) .

xmall
Stały bywalec

Coś tu nie gra.

Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: elmodemonico »

dzejbi pisze: sobota 11 kwietnia 2020, 19:15 Zastanawiające zjawisko i zaskakujące wyniki testu. Reakcja Cogowiczów następuje po zmianie koloru czcionki ! :) . Błękitna Team - gratuluję przepisania trafnej recepty :) .
Nie, w moim przypadku to nie czcionka. Musiałem przekalkulować wszystkie za i przeciw. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: elmodemonico »

xmall pisze: sobota 11 kwietnia 2020, 19:34 Coś tu nie gra.
Co masz na myśli? Jak mogę rozwiać Twoje obawy i wątpliwości?
Obrazek

Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Post autor: kurier »

Wiadome było, że ruch zacznie się na koniec terminu i to jeszcze nie koniec. Są plusy i minusy tego wszystkiego. Mamy parę nowych nicków do COGu. Mamy też osobę z RT którą możemy stracić z jednej części pracy przy serwisie na rzecz innej. Strach głosować ;) Ale obecna lista do CDO powoduje ładny przewał listy w COG po wyborze ;)

ODPOWIEDZ