mobilniaki to nie owny żeby je nosić ze sobą albo trzymać w chałupie

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

lec
Nowy na forum
Podziękował: 10 razy
Otrzymane podziękowania: 4 razy

mobilniaki to nie owny żeby je nosić ze sobą albo trzymać w chałupie

Post autor: lec » niedziela 04 sierpnia 2019, 22:25

Zaobserwowane ostatnimi czasy: chcesz zdobyć mobilniaka idź na ewent albo wykorzystaj kontakty osobiste

z definicji, gwoli przypomnienia szczególnie starym wyjadaczom:
Skrzynka mobilna to skrzynka ukryta metodą tradycyjną, czyli możliwa do odnalezienia pod podanymi przez ostatniego znalazcę współrzędnymi lub w przypadku braku możliwości wykonania pomiaru - współrzędnymi przybliżonymi, ale z precyzyjnie określoną lokalizacją. Różni się od pozostałych typów tym, że każdy jej znalazca powinien zabrać skrzynkę ze sobą aby przenieść ją jak najszybciej w nowe miejsce. Skrzynka mobilna może być również nośnikiem danych - Skrzynka Dead Drop. Jeśli znalazca nie jest w stanie jej ukryć natychmiast w nowej lokalizacji, w logu internetowym zaznacza jedynie jej znalezienie, co jest sygnałem dla innych poszukiwaczy że skrzynka została zabrana. Niezwłocznie po ukryciu skrzynki w nowej lokalizacji znalazca wprowadza do logu internetowego drugi wpis: "Przeniesiona", podając jej nowe współrzędne i ewentualnie uzupełniający opis. Pojemnik skrzynki zawiera logbook i/lub hasło do logu internetowego.

Uwaga: Nie gromadzimy skrzynek mobilnych w domu, czy w plecaku oraz nie wysyłamy ich pocztą. Skrzynek mobilnych nie nosimy również na event'y i nie przekazujemy sobie ich z rąk do rąk.

pomijając szczególne rodzaje mobilniaków wypadało by zacząć traktować je jak prawdziwe skrzynki.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi lec za post (razem 2):
Jażdżukrystiant

Jażdżu
Bywalec

Re: mobilniaki to nie owny żeby je nosić ze sobą albo trzymać w chałupie

Post autor: Jażdżu » środa 07 sierpnia 2019, 06:57

Uważam podobnie, jednak tej patologii raczej się nie da wyplenić. Reguły swoje, a życie swoje. Nie powiem zdażyło mi się zdobywać mobile "nielegalnie" ale teraz unikam tego jak ognia. I tak oto bardzo rzadko udaje mi się je złapać, gdyż w terenie ich jest jak na lekarstwo. Głównie na spotkaniach można je spotkać, a jak ktoś na eventy nie jeździ to mobili w terenie raczej nie znajdzie. A jak znajdzie to bardzo mało. Temu byłem przeciwny ich powrotu do gry.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » czwartek 08 sierpnia 2019, 10:31

Niestety nierozróżnianie skrzynek nadających się do przekazywania z rąk do rąk (own) i do pozostawienia w terenie (mobile) jest dość powszechne. Szkoda, bo lubię ten dreszczyk emocji czy zastanę skrzynkę na miejscu, czy ktoś był szybszy. Albo niespodziankę, kiedy znajduję w skrzynce mobilniaczka.
Jażdżu pisze:
środa 07 sierpnia 2019, 06:57
jak ktoś na eventy nie jeździ to mobili w terenie raczej nie znajdzie.
Przykład mobilniaka, który jest w terenie i raczej szybko nie zniknie, gdyż miejsce dostępne tylko pieszo: https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=38881
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » wtorek 13 sierpnia 2019, 15:26

Jażdżu pisze:
środa 07 sierpnia 2019, 06:57
Uważam podobnie, jednak tej patologii raczej się nie da wyplenić. Reguły swoje, a życie swoje. Nie powiem zdażyło mi się zdobywać mobile "nielegalnie" ale teraz unikam tego jak ognia. I tak oto bardzo rzadko udaje mi się je złapać, gdyż w terenie ich jest jak na lekarstwo. Głównie na spotkaniach można je spotkać, a jak ktoś na eventy nie jeździ to mobili w terenie raczej nie znajdzie. A jak znajdzie to bardzo mało. Temu byłem przeciwny ich powrotu do gry.
niestety, w warszawie 98% skrzynek jest w rękach prywatnych prawie wcale nie występuje w terenie. a zdobywa się na spotkaniach. Kiedyś lubiłem za mobilami jeździć, dalej mi się to zdarza ale niestety większość z mapy jest tylko w kieszeni.
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ