Strona 1 z 1

Adwentowy Kalendarz Quizowy

: poniedziałek 14 stycznia 2019, 13:18
autor: Pawel brasia
Zapewne zauważyliście, że dzięki zaangażowaniu kilka osób mamy nową sprawność, zatytułowaną po prostu AKQ. Udało mi się uzyskać materiały, poskładać to i w najbliższych dniach dzięki Czarodziejowi powinna być dostępna zagadka na stronie skrzynki.

Padł też pomysł, aby sprawdzić/odnowić/przeserwisować stare finały, również w miastach, w których ich nie było (np. finał 2009 był tylko w Warszawie). Taka wielka reaktywacja. Co o tym sądzicie?

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy

: wtorek 15 stycznia 2019, 11:33
autor: Bar i Lepsza Połówka
Dobry pomysł. Coś dla osób, które dopiero dołączyły do zabawy, a rozsmakowały się w quizach (nie, nie mam siebie na myśli, chociaż kto wie? ;-) ). Te osoby nie miałyby bowiem w innym przypadku możliwości "nadgonienia" zaległości i zdobycia sprawności.
Ale czy to możliwe, by zrobić serwis/reaktywować wszystkie finały? Słyszałam, że wielu już nie ma, chyba też nie wszyscy Autorzy finałów nadal się bawią. Po dziesięciu latach nie jest to niczym dziwnym.
Tak więc uważam, że pomysł świetny, przeprowadzenie go może być trudne i zapewne potrzebne będzie spore zaangażowanie Keszerów w akcję.
I to dodatkowy plus tej sytuacji, ponieważ może stać się kolejnym czynnikiem integrującym ogólnopolskie środowisko keszerrskie.
Dziękuję Brasia za fajną inicjatywę i za duży wkład pracy, Czarodziejowi i "kilku osobom" za realizację tego pomysłu od strony technicznej. :-)

Pozdrawiam ciepło,
Lepsza Połówka

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy

: wtorek 15 stycznia 2019, 15:28
autor: krystiant
Bar i Lepsza Połówka pisze: wtorek 15 stycznia 2019, 11:33 Te osoby nie miałyby bowiem w innym przypadku możliwości "nadgonienia" zaległości i zdobycia sprawności.
Ale czy to możliwe, by zrobić serwis/reaktywować wszystkie finały?
Można też sprawność uzależnić od samego rozwiązania zagadek (ewentualnie dać drugą - "rozwiązywacz AKQ")...

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy

: środa 16 stycznia 2019, 18:22
autor: ronja
krystiant pisze: wtorek 15 stycznia 2019, 15:28 Można też sprawność uzależnić od samego rozwiązania zagadek (ewentualnie dać drugą - "rozwiązywacz AKQ")...
Istniejąca była z założenia ciepłym prezentem dla wszystkich, z okazji 10 edycji :) Jeśli ma mieć swój urok, to - moim zdaniem - powinna być jedyną, niepowtarzalną (np. do następnego "okrągłego" jubileuszu).