Adwentowy Kalendarz Quizowy 2018 - przekaz myśli

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

edithkal
Nowy na forum

Re: Adwentowy Kalendarz Quizowy 2018 - przekaz myśli

Post autor: edithkal » wtorek 11 grudnia 2018, 21:18

Wygląda, że przy #11 niepotrzebnie kombinowalem i pierwsza koncepcja była dobra, ale nawet wyniku nie sprawdzałem - jakoś mi do zagadki nie pasował. Teraz z braku innych pomysłów go wpisałem i mam zielone. Ale powiązania z historyjką nadal nie łapię...

Edit: niektóre automaty w necie lub ściągane źle rozwiązują tą zagadkę - lepiej zrobić ręcznie
Ostatnio zmieniony wtorek 11 grudnia 2018, 21:18 przez edithkal, łącznie zmieniany 1 raz.

rybakja
Nowy na forum

Post autor: rybakja » wtorek 11 grudnia 2018, 21:49

Jak narazie wszystkie zrobione.

anonym
Nowy na forum

Post autor: anonym » wtorek 11 grudnia 2018, 22:50

Jak na razie 10:2
Pomoże ktoś z 8 i 10? :)

Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz

Post autor: 5nip3r » środa 12 grudnia 2018, 00:41

No to 12:0. Jakoś przez przypadek znalazłem drogę... no i wpis bez spacji !
Obrazek Obrazek Obrazek

edithkal
Nowy na forum

Post autor: edithkal » środa 12 grudnia 2018, 09:15

Fajna ta dwunastka.
Historyjka dobrze naprowadza na ciekawe rozwiązanie, a wynik mocno mnie rozbawił.

Dałbym zielone ;-)

Awatar użytkownika
cezaryprentki
Bywalec

Post autor: cezaryprentki » środa 12 grudnia 2018, 14:12

Mam
12:0
Bardzo ciekawy szyfr z wątkiem CIA.
To podpowiedź Uhyhz Vkoepèze’c ;-)
ObrazekObrazekObrazek

Qlas01
Nowy na forum

Post autor: Qlas01 » środa 12 grudnia 2018, 19:41

Bardzo fajna zagadka, ciekawa historia, ładne wykonanie, według mnie jedna z najlepszych. 11:1 - Na zagadkę nr 10 nadal nie mam pomysłu, może do świąt na coś wpadnę :D
EDIT: Dziesiątka pokonana z drobną pomocą, byłem blisko z pomysłem na rozwiązanie, ale nie tak blisko, nie wiem za bardzo dlaczego tym razem zadziałało, ale zagadka bardzo ciekawa. Dzięki!

Wojtek.
Bywalec

Post autor: Wojtek. » środa 12 grudnia 2018, 21:26

Na chwilę obecną 12:0. Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli w rozwiązaniu wszystkich dotychczasowych zagadek. Chętnie zrewanżuję się pomocą wszystkim tym, którzy mają jakieś braki

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » czwartek 13 grudnia 2018, 00:50

Dzisiejsza padła nawet łatwo, choć nie do końca wiemy czemu akurat tak, chyba zrobiliśmy jakiś skrót ;).
ObrazekObrazekObrazek

Wojtek.
Bywalec

Post autor: Wojtek. » czwartek 13 grudnia 2018, 09:54

13:0. Dzisiejsze hasło bardziej odgadnięte niż wymyślone, ale wchodzi :)

Edit: A jednak jest logiczny łańcuszek prowadzący do hasła :wink:

Awatar użytkownika
Jeanpaul
Bywalec
Podziękował: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 14 razy

Post autor: Jeanpaul » czwartek 13 grudnia 2018, 16:04

Chciałbym zauważyć, że niektóre tegoroczne zagadki wymagają dobrej znajomości obsługi komputera, umiejętności korzystania z narzędzi internetowych, czy wręcz zaawansowanej wiedzy informatycznej (jak choćby ta dzisiejsza). Rozumiem, że trzeba iść z duchem czasu ale czy AKQ nie staje się przez to zbyt elitarne. Powoli tracę radość z rozwiązywania zagadek. Mam wprawdzie bilans 13-0, ale co drugą zagadkę z dużą pomocą kolegi informatyka, dla którego wszystkie zagadki to pestka. Ja nie jestem informatykiem, nie potrafię zaprząc komputera do pracy, patrzę na niektóre zagadki i zadaję sobie pytanie, czy ja jestem taki głupi, czy straciłem umiejętności logicznego myślenia? Może zapiszę się na Uniwersytet Trzeciego Wieku i podszkolę z tego kompiutera albo wrócę do Rewii Rozrywki i Szaradzisty.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Jeanpaul za post (razem 4):
Wojtek.JanoBłękitna Teambrasia
ObrazekObrazekObrazek

edithkal
Nowy na forum

Post autor: edithkal » czwartek 13 grudnia 2018, 16:29

Przy #11 wyszło, że trzeba sprawdzać banalne odpowiedzi, nawet jeżeli wydają się przypadkowe/luźno powiązane z tematem/nie całkiem pasujące.
W #13 aż tak mocno bym nie podsumował, ale druga część jest trochę "na czuja", a na pewno w mocnym kontraście do - skrajnie logicznej - pierwszej. Może to celowa zmyłka... I może data w odpowiedzi by lepiej współgrała ze zdjęciem...

A zdjęcie? Wiedziałem, że widziałem ten obiekt, ale gdzie, kiedy, z kim... I nagle wskoczyło - pozdrowienia dla KaPi-talsów ;-)

edithkal
Nowy na forum
Otrzymane podziękowania: 3 razy

Post autor: edithkal » czwartek 13 grudnia 2018, 16:55

Jeanpaul pisze:Chciałbym zauważyć, że niektóre tegoroczne zagadki wymagają dobrej znajomości obsługi komputera, umiejętności korzystania z narzędzi internetowych, czy wręcz zaawansowanej wiedzy informatycznej (jak choćby ta dzisiejsza).
Z jednej strony lekko przesadzasz - wpisujesz w googla nazwę z zagadki i na 3 pozycji masz przystępny artykuł na Wiki z ładnie rozrysowanym przykładem. I ta część zagadki jest banalna- myślenie zaczyna się dalej...
Jeanpaul pisze:Rozumiem, że trzeba iść z duchem czasu ale czy AKQ nie staje się przez to zbyt elitarne. Powoli tracę radość z rozwiązywania zagadek. Mam wprawdzie bilans 13-0, ale co drugą zagadkę z dużą pomocą kolegi informatyka, dla którego wszystkie zagadki to pestka. Ja nie jestem informatykiem, nie potrafię zaprząc komputera do pracy, patrzę na niektóre zagadki i zadaję sobie pytanie, czy ja jestem taki głupi, czy straciłem umiejętności logicznego myślenia? Może zapiszę się na Uniwersytet Trzeciego Wieku i podszkolę z tego kompiutera albo wrócę do Rewii Rozrywki i Szaradzisty.
I to jest druga strona.
Ja akurat jestem z IT i mam radochę z rozkminiania takich tematów. Nawet jak trzeba głębiej poryć, to się przynajmniej można czegoś nowego dowiedzieć.
ALE, jednocześnie
miałem dokładnie takie same odczucia jak Ty - wydrukować sobie zagadkę, a potem spokojnie pomyśleć un-plugged, bez kompa, bez mobilki, bez pośpiechu, z ołówkiem w ręce. #8 była pod tym względem idealna.

Żeby było jasne: bardzo doceniam trud włożony przez autorów w zorganizowanie kolejnego dorocznego maratonu szarych komórek. Czekałem z niecierpliwością i nie krytykuję.
Więc koledze proponuję: weźmy się sami za wymyślanie zagadek "w innym stylu" na kolejne AKQ. Każdy może swoją propozycję wysłać - czekam na Twoją.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi edithkal za post:
Czarodziej

Awatar użytkownika
cezaryprentki
Bywalec

Post autor: cezaryprentki » czwartek 13 grudnia 2018, 18:02

13:0
ObrazekObrazekObrazek

anonym
Nowy na forum

Post autor: anonym » czwartek 13 grudnia 2018, 18:36

Ufff, #8 pokonana
13:0
Dzisiejsza zagadka bardzo przyjemna i dość intuicyjna :)

ODPOWIEDZ