12 Dni Świąt Bożego Narodzenia

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

JAsiek.
Centrum Obsługi Geocachera

12 Dni Świąt Bożego Narodzenia

Post autor: JAsiek. » piątek 16 listopada 2018, 09:15

Cześć.

Chciałbym Was namówić na zorganizowanie w Waszych miastach bożonarodzeniowych geościeżek o wspólnym mianowniku - 12 Dni Świąt Bożego Narodzenia.

Te 12 dni to tradycyjny czas świętowania Bożego Narodzenia, zaczyna pierwszego dnia świąt - 25 Grudnia i trwa aż do wigilii święta "Trzech Króli" - do 5 Stycznia. Zabawa polegać miała by na tym, że każdego dnia o z góry umówionej godzinie pojawiała by się jedna skrzynka TRADYCYJNA zaś ostatniego dnia (5 Stycznia) zorganizowany byłby dodatkowo tematyczny event. Wszystkie skrzynki i event miałyby mieć zacięcie świąteczne (i okołoświąteczne) wyrażające się przez miejsce ukrycia, maskowanie, opis. Zakładam też nieduży poziom trudności poszukiwań i terenu. Skrzynki tradycyjne z założenia mają mieć krótki żywot - najdłużej do 2 Lutego.

Skąd pomysł?

A no z AKQ, a właściwie to z narzekania niektórych keszerów na AKQ. Chciałbym zaproponować coś dla równowagi:
- zamiast jednego kesza AKQ - dwanaście fizycznych keszy;
- zamiast quizów - tylko tradycyjne, bez udziwnień;
- zamiast rozwiązywania zagadek w domu przed komputerem - wyścigi po FTFy;
- zamiast borykania się z trudnościami - prostota;
- zamiast publikacji późno w nocy - kesze wyskakują o jakiejś rozsądnej godzinie (np o 19:00 lub 20:00);
- zamiast przed świętami kiedy człowiek jest zaganiany - po świętach, kiedy jest może troszkę więcej luzu.

Wspólne pozostają z AKQ:
- świąteczna tematyka;
- jedna publikacja na dobę;
- 100% skuteczności aby osiągnąć sukces (zaliczyć geościeżkę).

Ponadto w niektórych miastach i tak pojawiają się co rok geościeżki świąteczne, jak choćby ta stołeczna dotycząca iluminacji bożonarodzeniowych. Cieszyłbym się gdyby w większości dużych miast pojawiały się takie ścieżki a ponadto dobrym pomysłem wydaje mi się, abyśmy "bawili się w to samo" - tak jak przy AKQ. Jest to dla mnie jakoś tak integrujące.

W ubiegłym roku pomysł w Łodzi bardzo się spodobał. Na podsumowujący event przybyło kilkanaście osób, które lały miód na moje serce na żywo i w logach :D Wiem też, że keszerzy bardzo cieszyli się z tego, że pojawiło się tych kilkanaście keszy w okresie tradycyjnej keszerskiej posuchy. Statystyki "same się robiły". Same plusy.

W ramach przeszczepiania pomysłu na inne miasta proponuję, aby chętni zgłaszali się do zrobienia takich ścieżek w swoich okolicach. Można samemu, można w tandemach, może być nawet tak, że zbierzecie się w 12 osób i każdy założy po jednym keszu. Zobaczmy, w których miastach keszerzy potrafią świętować ;)

EDIT: 2018.11.18: W Konurbacji Śląskiej temat ogarnie crazy_baby. Czekamy na kolejnych mentorów ścieżek.
Ostatnio zmieniony niedziela 18 listopada 2018, 21:39 przez JAsiek., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: 12 Dni Świąt Bożego Narodzenia

Post autor: deg » piątek 16 listopada 2018, 18:54

JAsiek. pisze:
piątek 16 listopada 2018, 09:15
W ubiegłym roku pomysł w Łodzi bardzo się spodobał.
"Ta GeoŚcieżka jest niewidoczna (jeszcze nieopublikowana, zablokowana, itp.)"
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

JAsiek.
Centrum Obsługi Geocachera

Re: 12 Dni Świąt Bożego Narodzenia

Post autor: JAsiek. » piątek 16 listopada 2018, 19:38

Najwidoczniej niestety nie da się podejrzeć opisu zarchiwizowanej ścieżki. Poniżej szybki zrzucik opisu ścieżki: klik.

ODPOWIEDZ