Skrzynki PNGS

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

PNGS
Nowy na forum

Re: Skrzynki wirtualne

Post autor: PNGS » czwartek 11 października 2018, 18:48

Tak właśnie przeczytałem mój wpis, trochę może zabrzmieć jak lament, że macie nas tylko chwalić. Nie tak to miało wyglądać, chciałem tylko pokazać, że hejt i uszczypliwość w naszym kierunku może spotkać się z zamknięciem projektu. Jeżeli Ministerstwo Środowiska zobaczy nieprzychylne komentarze i wylewanie fal krytyki w logach może dojść do wniosku, iż ten projekt niczemu dobremu nie służy. Geocaching na terenie PNGS to nie jest jakaś ścieżka, która jest założona byle by była. Chcieliśmy przetestować przez miesiąc na żywym organizmie jak to działa i co należy poprawić :-)

gura11
Bywalec

Post autor: gura11 » czwartek 11 października 2018, 19:02

Panie Krzysztofie
Odpowiem krótko na kilka poruszonych przez Pana tematów:
1. Jeśli podpisuje Pan korespondencję jako Dyrekcja Parku Narodowego Gór Stołowych to niech się Pan nie dziwi, że takie pisma są traktowane oficjalnie i poważnie. I upubliczniane. Jako reprezentujące stanowisko Parku.
Jeśli napisałby Pan, że pyta jako pracownik parku zajmujący się geocachingiem to taka korespondencja byłaby potraktowana inaczej. Chyba, żeby faktycznie zaczęła się od "siema mordo..."...
2. Nie znam, jak pewnie 99,99% keszerów wszelkich zawiłości i subtelności sytuacji w Parku. Proszę więc nie oczekiwać, że będę się zachowywał jakbym to wszystko wiedział.
3. Każda z wiadomości, którą dzisiaj dostałem od Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych była opresyjna. To jest żądała i z reguły (w mniej lub bardziej otwarty sposób) groziła.
Byliście Państwo przekonani, że to ja zniszczyłem urządzenie (służę cytatem z korespondencji jeśli trzeba) i z takiej pozycji prowadziliście tę korespondencję.
Rozumiem wzburzenie, ale zanim się je ukierunkuje na konkretną osobę to warto mieć jakieś argumenty, że to prawda.
Naprawdę myślą Państwo, że osoba która by zniszczyła drogie urządzenie chwaliłaby się tym publicznie????
4. Tak jak koledzy przykro mi słyszeć, że jeśli w Parku zdarzy się coś złego to jest to najprawdopodobniej wina keszera. Bo taka jest konkluzja z Państwa działan i tego co Pan napisał powyżej.
5. Tak jak już pisałem - co do tych keszy i ścieżek miałem mieszane odczucia. Niestety - teraz są one jednoznacznie negatywne.
Grzegorz Uramek (gura11)

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 11 października 2018, 19:58

PNGS pisze:
czwartek 11 października 2018, 17:04
W woli wyjaśnienia, [...]
Łącze wyrazy głębokiego szacunku
Krzysztof Spochacz
W woli wyjaśnienia i głębokiego szacunku domagam się oficjalnych wyjaśnień dlaczego dwukrotnie usunięto mój legalny wpis "Zdobyta" w geościeżce. Wpis usunięto z przyczyny "efewewgewgae" (tak! Dokładnie taką przyczynę podał Park!!!) i brzmiał:
Mam mieszane uczucia co do tej ścieżki.

Z jednej strony - powstała z pozycji siły - wcześniej administracyjnie usunięto wszystkie kesze założone przez Społeczność, później - kosztem pracy wolontariuszy założono własne. By w końcu - wypiąć dumnie pierś i mediach oświadczyć że Park promuje Geocaching. Promocja przez usuwanie wszystkich keszy to taka moralność na poziomie zero. Kesze mają przestrzelone kordy, nie mają spojlerów, co sprzyja zupełnie niepotrzebnej dewastacji Parku. Do użytkowników serwisu są rozsyłane maile w tonie prokuratorskim, gdy coś nie tak napiszą w logach.

Z drugiej strony - wszystkie skrzynki są starannie przygotowane, z pomysłem. A to co najcudowniejsze - to okoliczności przyrody. Dawno nie byłem w tych okolicach, lecz dzięki geościeżce - zakochałem się w nich ponownie. To świetny pomysł na przyjemny spacer! A panie w Centrum Edukacji bardzo pomocne i przyjazne (osobiste "dzięki!" dla nich!)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » czwartek 11 października 2018, 20:55

Panie Krzysztofie
Odpowiem krótko na kilka poruszonych przez Pana tematów:
1. Jeśli podpisuje Pan korespondencję jako Dyrekcja Parku Narodowego Gór Stołowych to niech się Pan nie dziwi, że takie pisma są traktowane oficjalnie i poważnie. I upubliczniane. Jako reprezentujące stanowisko Parku.
Jeśli napisałby Pan, że pyta jako pracownik parku zajmujący się geocachingiem to taka korespondencja byłaby potraktowana inaczej. Chyba, żeby faktycznie zaczęła się od "siema mordo..."...
2. Nie znam, jak pewnie 99,99% keszerów wszelkich zawiłości i subtelności sytuacji w Parku. Proszę więc nie oczekiwać, że będę się zachowywał jakbym to wszystko wiedział.
3. Każda z wiadomości, którą dzisiaj dostałem od Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych była opresyjna. To jest żądała i z reguły (w mniej lub bardziej otwarty sposób) groziła.
Byliście Państwo przekonani, że to ja zniszczyłem urządzenie (służę cytatem z korespondencji jeśli trzeba) i z takiej pozycji prowadziliście tę korespondencję.
Rozumiem wzburzenie, ale zanim się je ukierunkuje na konkretną osobę to warto mieć jakieś argumenty, że to prawda.
Naprawdę myślą Państwo, że osoba która by zniszczyła drogie urządzenie chwaliłaby się tym publicznie????
4. Tak jak koledzy przykro mi słyszeć, że jeśli w Parku zdarzy się coś złego to jest to najprawdopodobniej wina keszera. Bo taka jest konkluzja z Państwa działan i tego co Pan napisał powyżej.
5. Tak jak już pisałem - co do tych keszy i ścieżek miałem mieszane odczucia. Niestety - teraz są one jednoznacznie negatywne.
Grzegorz Uramek (gura11)
1.

Ty 10:07 AM
Dzień dobry.
Ostatnio w labiryncie Błędnych Skał przy skrytce "Sala Tronowa" odnaleźliśmy wyrwane urządzenie pomiarowe. Pański komentarz, że zaczęliście rozbierać komnatę sugeruje, iż mogliście mieć coś z tym wspólnego. Prosiłbym się odnieść do komentarza.
Pozdrawiamy
Dyrekcja Parku Narodowego Gór Stołowych
gura11
Dzień dobry. To jest komentarz żartobliwy, wskazujący na skale problemu a nie na rzeczywiste działanie. Sugeruje większy dystans, a nie skupianie się jedynie na szukaniu winnych różnych zdarzeń
Ty 12:10 PM
Dzień dobry.
Wcale nam nie jest do żartów przy koszcie, który został wygenerowany przez zniszczenie sprzętu.
Dlaczego upublicznia Pan prywatną korespondencję na forum? Jeżeli chciałbym napisać do Pana poprzez forum, to zwróciłbym się publicznie.
Pozdrawiamy
gura11
Po kolei:
1. To nie jest prywatna korespondencja, gdy z jednej strony jest "Dyrekcja Parku Narodowego Gór Stołowych", a więc organ instytucji publicznej. I to chyba Państwu powinno być wiadomo.
2. Nie żartuję ze zniszczenia żadnego urządzenia. Zresztą - ani takiego nie widziałem, ani nie wiedziałem, że zostało zniszczone.
3. Wpis dotyczący poszukiwan był w tonie lekko ironizującej hiperboli, ale to chyba nie jest zabronione.

Ty 12:44 PM
Jeżeli napisaliśmy do Pana wiadomość prywatną, to jest prywatna korespondencja, której nie należy upubliczniać. Jest mi to doskonale wiadomo, ponieważ takie sprawy były już prowadzone w PNGS. Proszę o usunięcie posta na forum. Dobrze, Pański log sugerował, że to Pan zniszczył urządzenie. Jeżeli nie był to Pan to w takim razie przepraszam.
Pozdrawiamy

gura11
Ani mój log nie sugerował ze zniszczyłem jakiekolwiek urządzenie ani tego nie zrobiłem.
Co do korespondencji - pozostaję przy swoim zdaniu. Nie nazwa formy przekazu ale jej treść, forma oraz kto ja wysyła
decydują czy jest prywatna czy tez nie.

Co do upubliczniania, to niech każdy już wie jak wyglądała korespondencja. Skoro rozmawiał Pan z jednostką publiczną to idąc tym torem mogę również upubliczniać rozmowę.
2. Dlatego napisałem wyjaśnienie.
3. Tak, groziliśmy. Używałem form grzecznościowych, na końcu przeprosiłem a spotkałem się tylko z wyśmianiem :)
4. Tak, stworzyliśmy ścieżki, żeby keszerów teraz winić za zło tego świata. Rozgryzł nas Pan. Sprzęt stał przez 10 lat (wymieniany był 2 lata temu) i nic mu się nie stało, nagle dochodzi do zniszczenia. Zgadnijcie kto za to oberwał? Wiadomo mogło to być dziecko, które zajrzało tam i z ciekawości wyszarpało czujkę.
5. Bez komentarza.
W woli wyjaśnienia i głębokiego szacunku domagam się oficjalnych wyjaśnień dlaczego dwukrotnie usunięto mój legalny wpis "Zdobyta" w geościeżce. Wpis usunięto z przyczyny "efewewgewgae" (tak! Dokładnie taką przyczynę podał Park!!!) i brzmiał:

Poprzedni tekst wyjaśnia.

Powyżej wyjaśniłem wszystko jak to wygląda ze strony osoby, która prowadziła ten projekt i jaka jest wizja jego przyszłości. Tekst został usunięty ponieważ dzisiaj po całej akcji była nagonka na gc i oc. Jeżeli coś budzi wasz niepokój albo niezadowolenie proszę o prywatne wiadomości. Chętniej kontaktuje się przez PW geocaching, ponieważ jest dla mnie bardziej przejrzyste.
Pozdrawiam

witas86
Nowy na forum
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 9 razy

Post autor: witas86 » czwartek 11 października 2018, 21:18

Jako inicjator tego wątku, powtórnie proszę o jego zamknięcie i przeniesienie dyskusji do innego tematu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi witas86 za post:
AER

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 11 października 2018, 21:27

PNGS pisze:
czwartek 11 października 2018, 20:55
Tekst został usunięty ponieważ dzisiaj po całej akcji była nagonka na gc i oc. Jeżeli coś budzi wasz niepokój albo niezadowolenie proszę o prywatne wiadomości. Chętniej kontaktuje się przez PW geocaching, ponieważ jest dla mnie bardziej przejrzyste.
Log w geościeżce opisywał moje subiektywne odczucia związane z geościeżką. Od tego właśnie jest log, nie prywatne wiadomości. Mam nadzieję, jeśli po raz trzeci wrzucę log, to nie zostanie już usunięty. Wiem, że COG kontaktował się z Wami w tej sprawie i wyjaśnił zasady obowiązujące na OC.

PS: Jeśli w dwóch systemach jest "nagonka" prawdopodobnie oznacza to nie że kilkadziesiąt użytkowników się myli, tylko że popełniono jakiś błąd, który warto naprawić, a nie zachowywać się chamsko. Dla mnie zdanie "Pański log sugerował, że to Pan zniszczył urządzenie" jest po prostu szczytem chamstwa. Podobnie jak usuwanie legalnych logów z powodu "efewewgewgae".
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » czwartek 11 października 2018, 21:44

Log w geościeżce opisywał moje subiektywne odczucia związane z geościeżką. Od tego właśnie jest log, nie prywatne wiadomości. Mam nadzieję, jeśli po raz trzeci wrzucę log, to nie zostanie już usunięty. Wiem, że COG kontaktował się z Wami w tej sprawie i wyjaśnił zasady obowiązujące na OC.

PS: Jeśli w dwóch systemach jest "nagonka" prawdopodobnie oznacza to nie że kilkadziesiąt użytkowników się myli, tylko że popełniono jakiś błąd, który warto naprawić, a nie zachowywać się chamsko. Dla mnie zdanie "Pański log sugerował, że to Pan zniszczył urządzenie" jest po prostu szczytem chamstwa. Podobnie jak usuwanie legalnych logów z powodu "efewewgewgae".
Nie chce być niemiły :)
Z jednej strony - powstała z pozycji siły - wcześniej administracyjnie usunięto wszystkie kesze założone przez Społeczność
Zalecam do edukować się czym jest Park Narodowy i jakie tu panują zasady. Dla takich ludzi jak Pan najlepiej usunąć wszystko i zabronić keszingu.
później - kosztem pracy wolontariuszy założono własne
Chyba jakiś niewidzialny wolontariusz u nas był, że poznał zaangażowanie pracowników PNGS.
By w końcu - wypiąć dumnie pierś i mediach oświadczyć że Park promuje Geocaching.
Jak wspomniałem, dla takich jak Pan lepiej wszystko usunąć :), przynajmniej byłby spokój
Promocja przez usuwanie wszystkich keszy to taka moralność na poziomie zero
Nie wiesz co piszesz, ale sie wypowiesz.....
Kesze mają przestrzelone kordy, nie mają spojlerów, co sprzyja zupełnie niepotrzebnej dewastacji Parku.
3 kesze mają kordy, które nie pasują ponieważ znajdują się w specyficznych miejscach jak labirynt Błędnych Skał. Z ciekawości zapytam jakim sprzętem mierzyłeś kordy?
Do użytkowników serwisu są rozsyłane maile w tonie prokuratorskim, gdy coś nie tak napiszą w logach.
Kolejny bełkot
Z drugiej strony - wszystkie skrzynki są starannie przygotowane, z pomysłem. A to co najcudowniejsze - to okoliczności przyrody. Dawno nie byłem w tych okolicach, lecz dzięki geościeżce - zakochałem się w nich ponownie. To świetny pomysł na przyjemny spacer! A panie w Centrum Edukacji bardzo pomocne i przyjazne (osobiste "dzięki!" dla nich!)
Choroba dwubiegunowa.

Podsumowując, nie dopuszczę do tego by komentarz opisujący ścieżki godził w Park Narodowy Gór Stołowych. Nie masz bladego pojęcia ile pracy i zaangażowania kosztował ten projekt. Dlatego nie widzę podstaw by osoba, która obrzuca nas błotem pisała takie B-Z-D-U-R-Y w logach.
Może chcesz porozmawiać o keszu na Pielgrzymie przy gnieździe sokoła? Chciałbyś przy podejmowaniu go dostać 500 PLN mandatu za wchodzenie pod zakaz?
Może kesz na Kopie Śmierci gdzie panują podobne zasady.
Widzę, że niedzielni goście Parków Narodowych wiedzą wszystko najlepiej, a jak coś im się nie podoba to wyrażą to publicznie. Oczywiście my jesteśmy chamscy :), czasami się zastanawiam czy wszystkiego nie dezaktywować i mieć święty spokój....

aha i moje uargumentowanie to moc twoich powyższych argumentów, dlatego napisałem coś na zasadzie "dfqewfsfqwfqw".

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 11 października 2018, 21:55

Momencik. Na początku byłem "Pan", potem nagle "Ty", by po chwili mnie oskarżać o choroby psychiczne. To jest chore. Osobiście napiszę opinię do Dyrekcji Parku o traktowaniu keszerów. Jednych się oskarża o zniszczenie mienia na podstawie informacji w logu, że długo szukali. Mnie oskarża się publicznie o choroby psychiczne...

Założę się, że co któraś osoba wchodząca do Parku nie płaci za bilet. Czy też będziecie oskarżać keszerów dlatego, że w logach napisali, że byli w parku? Absurd do kwadratu i wstyd. Panie Krzysztofie S. - lepiej milczeć, niż pisać bzdury...
Obrazek

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » czwartek 11 października 2018, 22:12

Momencik. Na początku byłem "Pan", potem nagle "Ty", by po chwili mnie oskarżać o choroby psychiczne. To jest chore. Osobiście napiszę opinię do Dyrekcji Parku o traktowaniu keszerów. Jednych się oskarża o zniszczenie mienia na podstawie informacji w logu, że długo szukali. Mnie oskarża się publicznie o choroby psychiczne...

Założę się, że co któraś osoba wchodząca do Parku nie płaci za bilet. Czy też będziecie oskarżać keszerów dlatego, że w logach napisali, że byli w parku? Absurd do kwadratu i wstyd. Panie Krzysztofie S. - lepiej milczeć, niż pisać bzdury...
Proszę o odniesienie się do informacji skąd uzyskał Pan takie informacje by pisać tego poziomu oszczerstwa. Nie mam zamiaru kopać się z koniem.
Problemy z prostą dedukcją. Keszer szuka skrzynki, po założeniu uległ zniszczeniu sprzęt, hmmmmmmm. Ktoś jeszcze piszę, że rozebrał Salę Tronową.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 11 października 2018, 22:19

Nie ma ŻADNYCH podstaw twiedzenia, że to keszer zniszczył sprzęt. ŻADNYCH!

A powyższe osobiste wycieczki i oceny mojej osoby (w tym oszczerstwa z chorobą psychiczną w tle) zarchiwizowałem i udokumentowałem. Polecą jako załącznik w piśmie do Dyrekcji Parku.

Smutne, że w sumie ciekawy projekt jest prowadzony przez kogoś, kto zachowuje się tak chamsko. Może Dyrekcja Parku zawczasu zorientuje się, że trzeba osobę prowadzącą pilnie zmienić, bo godzi to w dobre imię Parku. Działa Pan na szkodę Parku!
Obrazek

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » czwartek 11 października 2018, 22:26

Nie ma ŻADNYCH podstaw twiedzenia, że to keszer zniszczył sprzęt. ŻADNYCH!

A powyższe osobiste wycieczki i oceny mojej osoby (w tym oszczerstwa z chorobą psychiczną w tle) zarchiwizowałem i udokumentowałem. Polecą jako załącznik w piśmie do Dyrekcji Parku.

Smutne, że w sumie ciekawy projekt jest prowadzony przez kogoś, kto zachowuje się tak chamsko. Może Dyrekcja Parku zawczasu zorientuje się, że trzeba osobę prowadzącą pilnie zmienić, bo godzi to w dobre imię Parku. Działa Pan na szkodę Parku!
Dowody do loga poproszę, każdy umie obracać kota ogonem.
Proszę tylko nie pomylić adresu:
Siedziba Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych
Adres korespondencyjny
ul. Słoneczna 31
57-350 Kudowa Zdrój

Za to Pan działa na szkodę keszingu w naszym kraju. Park Narodowy angażuje się w inicjatywę- odbieranie jako zbieranie ciężkiej pracy wolontariuszy. Za to dumnie z honorem przejść przez Park Narodowy i na końcu napisać niedorzeczne głupstwa w logu. Godne poszanowania.

got100
Wyjadacz
Podziękował: 95 razy
Otrzymane podziękowania: 70 razy

Post autor: got100 » czwartek 11 października 2018, 22:33

Powiem tak, jeżeli po raz trzeci, log Dega zostanie usunięty, to ja osobiście wykasuję kilka nieprzychylnych wpisów z tej geościeżki - https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=160. W końcu robiliśmy to wspólnie z Lasami Państwowymi i nie możemy pozwolić na to, aby jakieś tam dyrdymały szkodziły wizerunkowi tak znamienitej firmy.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi got100 za post:
AER

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 169 razy
Otrzymane podziękowania: 99 razy

Post autor: krcr » czwartek 11 października 2018, 22:52

Logi o ile nie łamią prawa, nie są kłamliwe i wyrażają opinie są jak najbardziej normalne i nie można ich usuwać tylko dlatego że są dla kogoś niewygodne. O ile mi wiadomo wpis Grześka (dega) był merytoryczny, kulturalny i obiektywny. Kasowanie takich wpisów traktuję osobiście jako "zamykanie czyjejś gęby" tylko dlatego że nie pisze samych pochwał.

Mamy rok 2018 (jeszcze), i o ile wiem nie obowiązuje w internecie żadna cenzura.

Do sprawy keszy w PNGS się nie odniosę bo nie jestem kompetentny, ale jeżeli chodzi o ten skasowany wpis - zgłaszam swój sprzeciw jako reprezentujący keszerów.

Krytyka (jaka by nie była druzgocąca dla właściciela ścieżki ) póki nie łamie prawa i zasad jest potrzebna i wręcz wymagana.

Nadmienię tylko że prócz narzekań Grzesiek opisał również dobre strony tej ścieżki. W moim odczuciu jest to obiektywna i rzetelna opinia.

Pozdrawiam

PS: panie Krzysztofie. Pierwszy pana wpis "polajkowałem" ponieważ doceniam próbę dyskusji i (mam nadzieję) mediacji. Ale proszę wziąć pod uwagę że znajdą się na tym portalu ludzie, którzy mogą mieć inne zdanie co do projektu niż pan.
Zamiast się obrażać proponuję poczytanie tych wpisów i wyciągnięcie wniosków.

Milej nocy życzę
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krcr za post:
AER
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » czwartek 11 października 2018, 22:56

.
Ostatnio zmieniony czwartek 11 października 2018, 22:58 przez PNGS, łącznie zmieniany 1 raz.

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » czwartek 11 października 2018, 22:57

Logi o ile nie łamią prawa, nie są kłamliwe i wyrażają opinie są jak najbardziej normalne i nie można ich usuwać tylko dlatego że są dla kogoś niewygodne. O ile mi wiadomo wpis Grześka (dega) był merytoryczny, kulturalny i obiektywny. Kasowanie takich wpisów traktuję osobiście jako "zamykanie czyjejś gęby" tylko dlatego że nie pisze samych pochwał.

Mamy rok 2018 (jeszcze), i o ile wiem nie obowiązuje w internecie żadna cenzura.

Do sprawy keszy w PNGS się nie odniosę bo nie jestem kompetentny, ale jeżeli chodzi o ten skasowany wpis - zgłaszam swój sprzeciw jako reprezentujący keszerów.

Krytyka (jaka by nie była druzgocąca dla właściciela ścieżki ) póki nie łamie prawa i zasad jest potrzebna i wręcz wymagana.

Nadmienię tylko że prócz narzekań Grzesiek opisał również dobre strony tej ścieżki. W moim odczuciu jest to obiektywna i rzetelna opinia.

Pozdrawiam

PS: panie Krzysztofie. Pierwszy pana wpis "polajkowałem" ponieważ doceniam próbę dyskusji i (mam nadzieję) mediacji. Ale proszę wziąć pod uwagę że znajdą się na tym portalu ludzie, którzy mogą mieć inne zdanie co do projektu niż pan.
Zamiast się obrażać proponuję poczytanie tych wpisów i wyciągnięcie wniosków.

Milej nocy życzę
Jeżeli tylko poda konkretną argumentację, a nie unikał odpowiedzi z ogromną przyjemnością pozostawię ten log. Pozostaje nam czekać.
Co do krytyki, przyjmuje ją jednak zaprzecza ona prawą logiki, w niektórych momentach. Dobrze, że jest tu kilka osób zachowujących zdrowy rozsądek.

ODPOWIEDZ