Prośba do COG odnośnie ogłoszeń

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

rapotek
Stały bywalec

Prośba do COG odnośnie ogłoszeń

Post autor: rapotek » niedziela 09 września 2018, 16:35

Witam,

Wczoraj ukazało się ogłoszenie COG dotyczące skrzynek wirtualnych, o którym mowa w poście: viewtopic.php?f=30&t=8967. I przyznam, że gdyby nie ten post, pewnie jeszcze długo nie dowiedziałbym się o tym ogłoszeniu. Dlaczego? Dlatego, że dla mnie (jak podejrzewam nie tylko dla mnie), stroną startową nie jest strona główna serwisu opencaching.pl, gdzie m.in. widoczne są najnowsze ogłoszenia, ale "Moja okolica", gdzie tych ogłoszeń nie ma. Stronę główną odwiedzam stosunkowo rzadko i, jak sądzę, nie ja jeden.

W związku z tym mam prośbę, aby ogłoszenia umieszczać nie tylko w "Aktualnościach" w serwisie opencaching.pl, ale również w ramach niniejszego forum. I pewnie również w ramach facebooka czy innych oficjalnych mediów, chociaż przyznam, że to akurat nie jest moja działka...

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 181 razy
Otrzymane podziękowania: 213 razy

Re: Prośba do COG odnośnie ogłoszeń

Post autor: brasia » niedziela 09 września 2018, 17:18

Sejm nowelizacje ustaw, rozporządzeń itp publikuje na stronie sejmu, jeśli dziennikarze nie napiszą artykułu a obywatel nie zagląda to też się nie dowie ;) Podobnie jest u nas, główna to podstawowy kanał informacyjny.
Ale dzięki za sygnał. Na FB info wisi od 8 godzin, postaram się (myślę, że pozostała część COGu też) również wrzucać informację tutaj. Zapewne wiele jest też osób, które nie odwiedzają ani forum ani głównej.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
rapotek
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 169 razy

Post autor: kojoty » niedziela 09 września 2018, 18:52

Myślę, że może można by wymyślić jakiś sposob, zeby ogłoszenia z głównej wyskakiwały jako jakis popup po wejsciu do serwisu - trzeba by to jakoś przemyśleć, ale może dało by się to ogarnać - wiele serwisów ma takie rozwiązania (np. banki).
O ile ogłoszenia pojawiają się rzadko nie powinno to być problemem.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post (razem 4):
krcrstasiekmronjaAzymut

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 09 września 2018, 22:22

kojoty pisze:
niedziela 09 września 2018, 18:52
Myślę, że może można by wymyślić jakiś sposob, zeby ogłoszenia z głównej wyskakiwały jako jakis popup po wejsciu do serwisu - trzeba by to jakoś przemyśleć, ale może dało by się to ogarnać - wiele serwisów ma takie rozwiązania (np. banki).
Ale jest już takie rozwiązanie i u mnie to zadziałało właśnie przy tym ogłoszeniu. Chodzi o RSS.

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » poniedziałek 10 września 2018, 08:47

parlando pisze:
niedziela 09 września 2018, 22:22
kojoty pisze:
niedziela 09 września 2018, 18:52
Ale jest już takie rozwiązanie i u mnie to zadziałało właśnie przy tym ogłoszeniu. Chodzi o RSS.
yyy - no nie?!

RSS wymaga tego, żeby user był świadomy, że RSS istnieje, umieć zainstalować i skonfigurowac klienta i w ogólne to zupełnie nie to o co mi chodzi

ja mysle o tym, że w momencie zalogowania się do stronki by gdzies na gorze strony pojawiała się notyfikacja w jakimś rodzaju dymku z tekstem w stylu "hello - mamy nowe ogłoszenie: <tytuł ogłoszenia>" czy cos w tym rodzaju

Po kliknieciu na przycisk - OK/zamknij/czy cos tam popup już nie byłby wyświetlany danemu użytkownikowi
Trzeba by jeszcze przemyśleć szczegóły takiego rozwiązania - ale myślę, że by załatwiało sprawę "widoczności" ogłoszeń.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » poniedziałek 10 września 2018, 12:50

Jak się uda coś takiego zrobić, to czemu nie? Na wielu stronach są komunikaty z prośbą o udzielenie pozwolenia na wyświetlanie powiadomień (jak rozumiem strona wtedy nie musi być nawet załadowana, wystarczy, że jest włączona przeglądarka).
Pewnie jest to jakiś standard. Pytanie tylko, czy łatwo to wdrożyć u nas?

Co do RSS, to racja. Po prostu chciałem zasygnalizować/przypomnieć, że coś takiego mamy na OC i warto z tego korzystać:)
viewtopic.php?f=30&t=8955

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » poniedziałek 10 września 2018, 13:21

parlando pisze:
poniedziałek 10 września 2018, 12:50
Jak się uda coś takiego zrobić, to czemu nie? Na wielu stronach są komunikaty z prośbą o udzielenie pozwolenia na wyświetlanie powiadomień (jak rozumiem strona wtedy nie musi być nawet załadowana, wystarczy, że jest włączona przeglądarka).
Pewnie jest to jakiś standard. Pytanie tylko, czy łatwo to wdrożyć u nas?

Co do RSS, to racja. Po prostu chciałem zasygnalizować/przypomnieć, że coś takiego mamy na OC i warto z tego korzystać:)
viewtopic.php?f=30&t=8955
nie - te powiadomienia to ja jestem jak najdalszy od spamowania ludzi powiadomieniami - te powiadomienia wyświetlają się w przeglądarce nawet kiedy nie wejdziesz na stronę - ja mówię o dymku po wejściu na stronę OC.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » poniedziałek 10 września 2018, 13:24

Aha. To ja jednak wolę powiadomienia bez wchodzenia na stronę - tak, żeby wyskakiwało to bez zbędnej zwłoki. Czyli to, co daje RSS:)

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » poniedziałek 10 września 2018, 13:26

nie no ja nie mam nic przeciwko RSS - tylko nie o to mi chodziło..

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 193 razy
Otrzymane podziękowania: 463 razy

Post autor: deg » poniedziałek 10 września 2018, 14:19

Ja tam jestem przeciwko. Są newsy na głównej, są na odpowiedniej podstronie i są na RSSach. Jeśli ktoś nie wchodzi na główną - świadomie rezygnuje m.in. z możliwości zapoznania się z newsami.
Internet zalewany jest milionem wyskakujących okienek, RODO, cookiesów i innych. Nie dokładajmy kolejnych tylko dlatego, że drobna część keszerów ŚWIADOMIE pomija newsy na głównej - jednocześnie utrudniając życie WSZYSTKIM keszerom popupami.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
brasia
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » poniedziałek 10 września 2018, 20:41

Ponieważ zacząłem ten temat, więc teraz proszę znów: nie rozpoczynajmy kolejnej "flame war" o duperele. Zdaję sobie sprawę, że niezbyt częste czytanie aktualności na stronie głównej jest moją "winą", dlatego nie krzyczałem: "dlaczego nie ma ogłoszeń na forum!!!", a tylko poprosiłem o zamieszczanie ich również tutaj, jeżeli nie sprawi to kłopotu. Zwłaszcza, że mamy dział "Ogłoszenia - OCTeam", który do tych celów był wykorzystywany.

Myślę, że temat można by już zamknąć.

PS: RSS-a nie lubię :P

ODPOWIEDZ