Strona 1 z 3

Instagram

: poniedziałek 04 czerwca 2018, 21:43
autor: witas86
Drogi Zespole OC.

Tak sobie niedawno pomyślałem, że skoro wreszcie profil na Facebooku stał się oficjalnym kanałem informacyjnym, uprawnionym do publikowania w Waszym imieniu, to może warto pójść krok dalej i zrobić oficjalny profil na Instagramie? Z tego co wiem i używam to nie ma problemu z publikowaniem jednocześnie na obu portalach, nawet jest to ułatwione. Od razu zastrzegam, że fotograf ze mnie marny, lecz jakieś patentowe skrzynki mogę na ten cel uwiecznić.

Re: Instagram

: poniedziałek 04 czerwca 2018, 22:37
autor: chinczyk
To moim zdaniem mało sensowne , Insta to "lans" zdjęciowy a często gęsto zdjęcie kesza - z miejsca ukrycia czy pobliża to spory spojler . Ale to moje osobiste zdanie ...

Re: Instagram

: poniedziałek 04 czerwca 2018, 23:02
autor: witas86
Zdjęcie samego pojemnika, bez waypointa czy nazwy kesza niewiele pomoże ;)
Wiem, że instagram może być odbierany jako "lansiarski" lecz chyba nie warto rezygnować z takiej formy promocji.

Re: Instagram

: poniedziałek 04 czerwca 2018, 23:11
autor: deg
Według mnie - propozycja jest ciekawa.
Robienie zdjęć miejsc ukrycia keszy - jak słusznie zauważa Chinczyk - nie ma sensu i psuje zabawę. Ale... przed chwilą wróciliśmy ze XII Zlotu OC. Wspinaczki, zamki, owny, ognisko, integracja - mnóstwo tematów na zdjęcia. Piękne widoki przy keszach umieszczonych w górach. Wszystko, co może zachęcić do ruszenia 4 liter z tyłka i ruszenia w teren. Niech #geocaching na Insta nie będzie kierował tylko na gjece.

PS: Aktualnie gjece na Instagramie prowadzi intensywną płatną kampanię reklamową...

Re: Instagram

: poniedziałek 04 czerwca 2018, 23:40
autor: parlando
E tam spoilery... Nie takie rzeczy ludzie tam wrzucają:) Chyba nie potrzeba oficjalnego konta, skoro funkcjonują tam tagi. Każdy może coś wrzucić. Co jakiś czas sam sprawdzam, szukam pomysłów, inspiracji.
Także spoilery, zdjęcia pojemników, sposobów ukrycia zawsze chętnie zobaczę:) Byle tylko nie wiązać konta (nazwy użytkownika) z nazwą na OC i nie podawać OP kesza.
A, przy okazji - warto tagować z głową. Nieraz patrząc na tagi łapię się za głowę:) Nie warto np. tagować jakiegoś kesza i wiązać to np. z nazwą miasta - przecież później zobaczy to każdy sebix, gimbaza itd., itp.. Konsekwencje można sobie wyobrazić.

Re: Instagram

: wtorek 05 czerwca 2018, 08:41
autor: Elvis7
Skoro weszliśmy w social media to czemu nie i na instagram.

Re: Instagram

: wtorek 05 czerwca 2018, 08:45
autor: parlando
Tylko nazwę już ktoś zajął.
https://www.instagram.com/opencaching/

Re: Instagram

: wtorek 05 czerwca 2018, 09:07
autor: krystiant
Mam jednego podejrzanego :wink:

Re: Instagram

: wtorek 05 czerwca 2018, 09:11
autor: Pawel brasia
Jest wiele osób, które robi fajne zdjęcia i wrzuca gdzieś w sieć. I tak jak piszą poprzednicy warunek konieczny nie mogą to być spojlery, maskowanie, ładna skrzynka, ładny logbook, ciekawa okolica itp. Ale maskowanie i patenty nie mogą pozwolić na identyfikację kesza, czy miejsca ukrycia.
Witek, chcesz się tym zająć - napisz oficjalnego maila do COG, podając więcej szczegółów jak to widzisz. Myślę, że zielone światło dostaniesz bez problemu :)

Re: Instagram

: wtorek 05 czerwca 2018, 17:25
autor: karwdo
Ja wrzucając (od niedawna) zdjęcia z keszowania taguje #opencachingpl i to chyba jest najczęściej tagowana opcja na Insta związana z Naszą zabawą

Re: Instagram

: środa 06 czerwca 2018, 14:10
autor: adamszuba
Ja też taguję i obseruję #opencachingpl Ładne widoczki w okolicach keszyków 😀

Re: Instagram

: czwartek 07 czerwca 2018, 10:48
autor: mangus i 27@
Owszem jest profil opencaching ale zereo postów - a obserwowania są. Sam też robi e sporpo zdjęć i taguje odpowiednio. Można założyć profil - nie widze przeszkód to minuta roboty, ale tak jak mówią to kwestia tagowania. Chyba że chcemy jako COG mieć nasz insta oficjalny kanał?

Re: Instagram

: czwartek 07 czerwca 2018, 11:13
autor: Elvis7
Nie - lepiej na wzór profilu na FB oddać to jednej osobie. Ze storny COG - info, że prosimy o tagowanie ;)
P.S. A co z twitterem ;)

Re: Instagram

: czwartek 07 czerwca 2018, 11:30
autor: mangus i 27@
Nie do końca się zgodzę z przekazaniem Insta do kogos z poza COG - jrest alternatywa na zgłoszenie np skrzynki, albo infoi o nieprawidłowości co w profilu powinno być napisane. Poszedł mail na cog z info o Insta - zobaczymy co reszta na to.
Twittera kompletnie nie ogarniamk ,a próbowałem - tam jest totalne wariactwo z tagowaniem.

Re: Instagram

: czwartek 07 czerwca 2018, 12:08
autor: parlando
Dalej uważam, że konto oficjalne nie jest potrzebne, chociaż warto coś zarezerwować (np. opencaching.pl jeśli
jest dostępny, albo coś podobnego).
Dlaczego nie konto?
- jeśli wiadomo kto je prowadzi, to łatwo o spoilery (choć nie sądzę by na takim koncie się to zdarzało; większe "zagrożenie" jest ze strony użytkowników, którzy posługują się jedną nazwą użytkownika tu i tam)
- raczej ograniczony obszar działania. Tutaj wychodzi zaleta tagów - gdzie mamy rozproszone miejsca.

Chyba, że takie konto służyłoby też do edukacji - pokazanie przykładów maskowań, typów skrzynek, propagowanie dobrych wzorców itd. (generalnie artykuły z wiki są tu pomocą i inspiracją).

No i jak wspomniałem w przypadku instagrama - należy zachować umiar w tagowaniu. Tu przydałoby się jakieś ogólne zalecenie odnośnie tagowania i opisów zdjęć, bo i tak kontrolować tego nie sposób.