Instagram

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elmodemonico
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 75
Rejestracja: czwartek 09 lutego 2017, 15:12
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 66 razy

Re: Instagram

Post autor: elmodemonico »

Elvis7 pisze:
czwartek 07 czerwca 2018, 11:13
Nie - lepiej na wzór profilu na FB oddać to jednej osobie. Ze storny COG - info, że prosimy o tagowanie ;)
P.S. A co z twitterem ;)
Generalnie profil na FB jest administrowany także przez 2 COGistów, którzy mają pełną kontrolę i dostępność do tego co się dzieje na profilu, m. in kolega Elvis7. Uważam, że - o ile jest taka możliwość? - można zastosować taką samą metodę na insta...
Wiadomo, że dominować będą posty osoby prowadzącej/koordynującej profil, ale COG jednak ma nieograniczoną dostępność do wszelkich funkcjonalności związanych z takowym profilem. Tak to obecnie działa na FB.
Dodam, że mamy ze sobą bieżący kontakt na linii COG- pozostali w obrębie administrowania profilem na FB. Konsultujemy, planujemy i jak do tej pory działa to sprawnie.
Nie kumam za to insta, ale jestem zdania, że warto iść tą drogą :-)
Pozdrawiam
elmo
Obrazek

mangus i 27@
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 02 kwietnia 2018, 17:49
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Instagram

Post autor: mangus i 27@ »

Oczywiście może być problem ze spojlerami, ale warto pokazywac ciekawe skrzynki - na swoim profilu mam przynajmniej kilka zdjęć tego typu, nie mówiąc o dwóch fotorelacjach z urbeksów - ale to u mnie.
Oczywiście w grę wchodzi edukacja, jakże by inaczej - jeżeli ktoś wie jak posługiwac się instagramem to można publikowć relacje innych osób.
Pamiętajcie też o jednej rzeczy - ludziom nie chce się teraz czytać, bardziej docierają obrazy, krótkie wpisy, nie elaboraty
Tagowanie to odrębna historia i wszystko z głową trzeba robić.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 1762
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 262 razy

Re: Instagram

Post autor: brasia »

Pisałem już wcześniej, nie powinno się publikować spojlerów, maskowań, zdjęć z otoczenia kesza, jeśli to quiz itp. pozwalające zidentyfikować kesza.
Jeśli pokażesz zdjęcie super maskowania kesza, którego znalazłeś kiedyś i nie podasz miejsca to OK, ale jeśli napiszesz patrzcie, jakiego wczoraj znalazłem kesza - to już jest spojler - każdy może sprawdzić co wczoraj znalazłeś.
Oczywiste rzeczy i chyba wszyscy to rozumieją.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Posty: 1086
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 214 razy
Otrzymał podziękowań: 487 razy

Re: Instagram

Post autor: deg »

Czy da się na Instagramie zrobić tak, by więcej niż jedna osoba prowadziła profil (oczywiście nie chodzi o "dzielenie się" hasłem)? Bo jeśli nie - to nie będzie to dobry profil. Jeśli tak - można zrobić w ten sposób, że ekipa odpowiedzialna za FB odpowiedzialna jest też za Insta. Można zaprosić do współtworzenia jeszcze więcej osób, bo na Insta liczą się zdjęcia, a nie treść.

Co do spojlerów - jeśli to będzie konto oficjalne - nie będzie problemu z "zobaczcie co wczoraj znalazłem". Poza tym - z krótkiej działalności profilu na FB wynika, że ludzie SZUKAJĄ inspiracji do maskowań i dobrych metod ukrycia keszy. Spojlerowanie było, jest i będzie - temu nie zapobiegniemy. Ale w moim rozumieniu to niska cena porównując do tego, ile nowych dobrych keszy powstanie na skutek inspiracji fajnymi zdjęciami.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

parlando
Forumator
Posty: 885
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 339 razy
Otrzymał podziękowań: 179 razy

Re: Instagram

Post autor: parlando »

Co do spoilerów, to wystarczy nie pisać (i nie odpowiadać na prośby o podanie, jeśli się pojawiają) co to za OP, kto jest autorem, nie wstawiać bieżących fotek z keszowania (jeśli znany jest autor fotki). Inspiracje są jak najbardziej OK moim zdaniem.
Tagi to grubszy temat. Można się zastanowić, czy wydać jakieś zalecenie, żeby używać tagów tylko "okołokeszowych" (np. geocaching, opencaching, opencachingpl, keszowanie.), czy też kierować posty do lubiących przygody, wycieczki, urbexy, turystykę itd..

Tu taki przykład, pierwszy z brzegu:
#geocaching #geocache #groundspeak #cache #caching #cacher #cachearoundtheworld #worldcaching #simplygeocaching #geocachinggermany #cachehunter #opencaching #hobby #scary #freaky #baby
- masa niepotrzebnych (moim zdaniem) tagów