Co nowego w COG-u

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: dzejbi »

Kto na forum ukrywa się pod nickiem "obcas" ? :)

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

dzejbi pisze:
wtorek 14 stycznia 2020, 00:02
Kto na forum ukrywa się pod nickiem "obcas" ? :)
Chyba nie ten wątek ;) https://opencaching.pl/viewprofile.php?userid=126994 świeży, czysty użytkownik.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Podziękował;: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy
Kontakt:

Post autor: Iwmali »

No ja piszę jakby w dobrym temacie... co nowego w COGu, hm wszystko po staremu.
Nie wiecie co się dzieje na COG-u, rano otwieram OC a tu Ciachol zawiesza skrzynki, dziwne to mi się wydawało, więc za telefon i dzwonię do niego. Okazuje się, że znowu w naszych "władzach" zaczyna się bagno i cyrk, ktoś kogoś chce udupić, za pokazanie prawdy. Ciachol nie chciał mi powiedzieć konkretnie, ale podobno jedna z osób nowego tworu CDO chce go zniszczyć. Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego CDO wtrąca się do COG, przecież to miały być niezależne od siebie jednostki, a wyszło jak zwykle. Kurde, kiedyś zniszczyli Dezertera jak był w COG, potem chcieli Dulusa. Ludzie opamiętajcie się to są tylko plastikowe pudełka, czasami z maskowaniem. Pamiętam jaki Ciachol był szczęśliwy, że dostał się do COGu, miał taki zapał, a po niecałym miesiącu chce zrezygnować nie tylko z COGu ale z całego OC. Jak czegoś nie zrobimy to będziemy z szambie, jak cały nasz KRAJ. Mnie też powoli odechciewa się robić coś co jest niszczone przez keszerów, bo przecież w CDO to są dalej aktywni keszeszy? No chyba, że się mylę?
Dzień bez kesza - dzień stracony.

baloniarz
Wyjadacz
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Post autor: baloniarz »

@Iwmali co się dzieje z CDO i COG nie mam pojęcia. Ale chciałbym nawiązać do Dulusa. On został przyłapany na nieuczciwych, nie etycznych praktykach jako COGowicz i jak za to dostał po "łapkach", to się wycofał a może na wszystkich obraził. Nawet w zabawie w chowanie "śniadaniówek" obowiązują jakieś zasady. Wykorzystywanie stanowiska do ich obejścia po prostu nie jest Fair i ludzie uczciwi to piętnują bo nie chcą być oszukiwani przez swoją władzę. Tyle w tym temacie.

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Baloniarz, nie wiem jak było w COGu, bo jestem pionkiem i zwykły keszer nic nie wie o "władzy", ale pamiętam te podchody jak startował do COG, że dulus-y to nie jest jedna osoba i nie ma prawa startować i inne cyrki.

baloniarz
Wyjadacz

@Iwmali faktycznie ktoś podnosił kwestie 2 osób pod nickiem Dulus zmieniony na Dulus-y. Więc skoro tak ciężko było się dostać do "władzy" aby służyć społeczności keszerskiej, to po co robił walki jako COG, oszukując zwykłych KESZEROW takich jak np Ty.

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

No niestety, jestem zwykłym, szarym keszerem, który uwielbia zakładać skrzynki i szukać. Co do Dulusa to nigdy nie słyszałam o jego oszukaństwach, bo wszystko zamiatane jest pod dywan, a naprawdę chętnie bym się dowiedziała o jego nieuczciwości, bo też na niego głosowałam w wyborach.

baloniarz
Wyjadacz

@Iwmali Napisz maila do COG lub CDO tam jest chyba jeszcze z 2 kolegów Dulusa, którzy wtedy zachowali się niewłaściwie delikatnie rzecz ujmując. Niech sami zainteresowani się wypowiedzą ale lepiej na priv, bo po co odgrzewać stare kotlety. PS jak nie dostaniesz od nich odpowiedzi pisz do mnie.

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 219 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Post autor: krcr »

baloniarz pisze:
niedziela 17 maja 2020, 22:38
PS jak nie dostaniesz od nich odpowiedzi pisz do mnie.
Cześć. Jesteś rzecznikiem COG/CDO? :)
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

baloniarz
Wyjadacz

@krcr Nie Karolu nie jestem rzecznikiem! Ale doprowadziłem do zdemaskowania osób zamieszanych w tej sprawie. Więc info mam z pierwszej ręki.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

No dobrze. Na "fejsie" toczy się (lub toczyła - nie zaglądałem od dawna) jakaś dyskusja. W kuluarach wiadomo, że na linii CDO-COG zadział się gnój, ale jak zwykle - cichutko i nie ma sprawy. Brytany targają się pod dywanem, a powszechnie już wiadomo: czeka nas kryzys i rezygnacje, a to źle wpłynie na oczekiwany rozwój Serwisu.

Zapytam więc publicznie CDO:
1. czy prawdą jest, że członek CDO - telefonalarmowy - nadużył swoich uprawnień i zaingerował w prace COG? Wielokrotnie przestrzegałem przed tym, oczekiwałem jasnego rozgraniczenia kompetencji tych organów. Nie zgadzałem się na to, by CDO samowolnie, bez uznania społeczności, nadawało sobie jakiekolwiek uprawnienia kontrolne w stosunku do kogokolwiek. Mieliście się zajmować rozwojem, nie prywatnymi wojenkami.
2. czy prawdą jest, że w swoim piśmie do COG telefonalarmowy napisał, że działa w imieniu i z porozumieniem całego CDO, mimo że takich ustaleń nie było?
3. czy prawdą jest, że mimo braku uprawnień telefonalarmowy zakwestionował pracę recenzenta COG - Ciachola, a podłożem do tego było zgłoszenie innego użytkownika, kwestionujące przejrzystość działań (czytaj: wykorzystywanie przez telefonaalarmowego logo OCPL w swojej działalności prywatnej, reklamowanej w opisie swojego profilu [już usuniętej na prośbę Ciachola]? Ma to wszelkie cechy prywatnej zemsty, co dodatkowo dyskwalifikuje usera z działalności w jakimkolwiek wybieralnym organie OC.

Zapytam publicznie COG:
1. czy prawdą jest, że telefonalarmowy, mimo braku kompetencji, wykorzystał panel administracyjny COG do przeczesania działań tylko jednego recenzenta - Ciachola i kwestionował jego kompetencje? Czy prawdą jest, że swoje wystąpienie argumentował akceptacją CDO?
2. czy COG wystąpił do CDO o ograniczenie aktywności telefonaalarmowego w tym temacie, jako całkowicie nieuzasadnionej i nieakceptowalnej? Brak takiej reakcji źle świadczy o niezależności COG.
3. czy prawdą jest, że Ciachol w temacie zgłoszenia telefonaalarmowego dochował standardów rzetelności, konsultował z członkami COG swoje procedowanie i COG nie widział powodów do jakiejkolwiek nadinterwencji ze strony kogokolwiek?

Zapytam publicznie telefonaalarmowego:
1. czy prawdą jest, że w korespondencji do COG skłamałeś, że posiadasz akceptację całego CDO?
2. czy prawdą jest, że w korespondencji do Ciachola zapewniałeś go o całkowitym poparciu i chęci pomocy, a jednocześnie ryłeś mu panel COG i oskarżyłeś o wykroczenia, do których oceny nie miałeś żadnych kompetencji, bo te ma tylko COG?

Na dzisiaj, jasne że nieoficjalnie, wiem o mających nastąpić rezygnacjach w obu gremiach. Tylko dlaczego w tym wszystkim sprawca ma zostać nietykalny i chodzić w aurze wszechwiedzącego? Człowiek, który w ostatnich kadencjach COG nic nie robił (nawet r00t publicznie napisał, że telefonaalarmowy był jeszcze mniej aktywny od niego, a to już blisko dna) włączył sobie tryb boskości i chce rządzić wszystkim? Mści się lekceważenie rozdziału kompetencji. Miesiąc minął, a już się komuś odkleiło.
Czas na szybkie reakcje. Straty już będą i to nieodwracalne. Szkoda.

EDIT: jedna litera na początku.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 6):
CezexkrcrxmalldegIwmalikeram58
Obrazek Obrazek

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: xmall »

ronja pisze:
wtorek 19 maja 2020, 11:10
No dobrze. Na "fejsie" toczy się (lub toczyła - nie zaglądałem od dawna) jakaś dyskusja.
Nie, w temacie na FB nie można już komentować.

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: xmall »

No i cisza. Jak ***** były wybory to na forum, PW i FB tętniło. Bardzo jest irytujące i zniechęcające to milczenie osób zamieszanych w sprawę.
No sytuacja jak w Trójce.
Nie podoba mi się to, że temat o tej sprawie zostałał zablokowany na FB.
Nie podoba mi się to, że kilka osób chce odejść ze stanowisk na które głosowaliśmy.
Miłego wieczoru :)
Ostatnio zmieniony wtorek 26 maja 2020, 10:56 przez r00t7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zasygnalizowane przekleństwo.
Za ten post autor xmall otrzymał podziękowanie:
Iwmali

Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Kontakt:

Mnie też się to wszystko nie podoba, kurde jak to nazwać: bagno czy cóś, że po 19 dniach, a nawet wcześniej zrobił się syf na CDO i na COGu. Ludzie my na Was głosowaliśmy, więc mamy prawo znać odpowiedzi na te pytania, które zadał Ronja. :twisted:
Za ten post autor Iwmali otrzymał podziękowanie:
xmall

got100
Wyjadacz
Podziękował;: 95 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Post autor: got100 »

Czy możemy poznać szczegóły działań Ciachola, które spowodowały tak spontaniczną akcję telefonaalarmowego? Generalnie...o co chodzi, szczegóły poprosimy, tak żeby każdy mógł sobie wyrobić zdanie na ten temat.
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowanie:
xmall

ODPOWIEDZ