Co nowego w COG-u

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

baloniarz
Stały bywalec

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: baloniarz » piątek 04 października 2019, 08:24

r00t7 pisze:
poniedziałek 30 września 2019, 21:27
baloniarz pisze:Ja bym nie przypisywać całemu COGowi pracy Elmo w sprawie eventu i współpracy z PNGS i innymi PN. Przyglądając się statystykom aktywności e-mailowej i zaangażowaniu poszczególnych COGowiczów w "dyskusjach" nad "problemami" to jasno widać komu zależy a kto tylko się wozi na pracy innych. W mojej ocenie wcale tak różowo nie jest jak pisze Paweł i Krzysiek.
Hmm, chyba coś pokręciłeś. Wyraznie napisalem czyje zaslugi sa w kwestii Kwidzyna i PNGS. Współpraca z PNGS i wczesniej KPN (Elvis7) byla wzorem dla napisania do innych parków. Do ppzostalych parków pisze kazdy odpowiedzialny za dane województwo lub ochotnik.

A skoro masz wgląd w mojego maila i wiesz ile mailuje no to cóż.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Krzysiek nie mam dostępu do Twojej ani nikogo innego poczty bo to jest zabronione. Napisałem, że znam statystyki aktywności COGu w sprawach ważnych dla serwisu. Przykro jest patrzeć jak tylko nieliczni coś robią a reszcie się po prostu nie chce lub ikry brakuje aby się czasem wypowiedzieć w sprawach pilnych, ważnych czy istotnych dla przyszłości funkcjonowania OC.pl

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » piątek 11 października 2019, 10:39

Skoro w COGu praca wre i wszystko jest wzorcowo to bardzo chętnie poznałbym zestawienie aktywności poszczególnych COGowiczów w temacie współpracy z Parkami Narodowymi. Wystarczy mi informacja ile poszczególni COGowicze wystosował pism, w ilu spotkaniach z przedstawicielami PN uczestniczyli, jak często udzielali się w dyskusjach wewnątrz COGowych na powyższy temat. Drugą sprawą która mnie interesuje jest zestawienie statystyk pracy poszczególnych członków COG. Ile weryfikacji skrzynek, ile rozpatrzono zgłoszeń i ile i jak długo wiszą (wisiały) nierozpatrzone (nie podjęte) zgłoszenia. Taki ranking chwały dla aktywnych i wstydu dla leniwych. PS mam nadzieję, że nie pytam o tajne dane. Jak trzeba mogę wystąpić w trybie zapytania o udostępnienie informacji publicznej.

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » piątek 11 października 2019, 18:49

baloniarz pisze:
piątek 11 października 2019, 10:39
Drugą sprawą która mnie interesuje jest zestawienie statystyk pracy poszczególnych członków COG. Ile weryfikacji skrzynek, ile rozpatrzono zgłoszeń i ile i jak długo wiszą (wisiały) nierozpatrzone (nie podjęte) zgłoszenia.
Cześć. Odpiszę Ci jako COG opolski. To jest najmniejsze województwo i najmniej tu się dzieje.
Ciężko więc porównywać moją pracę np do województw typu mazowieckie, dolnośląskie, wielkopolskie, etc...
Co poradzisz na fakt, że w opolskim pojawia się np nowy użytkownik (który musi mieć zweryfikowaną skrzynkę) raz na miesiąc, a w innych województwach np raz na dwa dni?
Tu nie ma żadnej rozsądnej miary działania.
Druga część pytania jest już bardziej realna żeby udzielić realnej odpowiedzi...
Wszelakie sprawy zazwyczaj załatwiamy na bieżąco. Zdarzają się jakieś drobne zastoje, ale to kwestia poboczna.
Ogólnie rzecz ujmując - reagujemy od razu.

Taki przykład z mojego podwórka, abyś miał pogląd.
Dostałem dnia 06.10 informację, że w opolskim czeka nowa skrzynka na weryfikację. Gdy tylko przeczytałem maila, kliknąłem w komórce na odnośnik do panelu i przypisałem tego kesza "do siebie".
Jako, że z zawodu jestem kierowcą nie mogę za bardzo klikać podczas jazdy. Po jakiejś chwili, gdy nie prowadziłem napisałem do założyciela parę pytań a`propos kesza. Nikt nie czeka na reakcję COGu.
Może ktoś Tobie zaprezentuje statystyki, ale przyznam szczerze że nie mam pojęcia jak je wygenerować :) Może na podstawie jakiś logów ?
Pozdrawiam,.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » piątek 11 października 2019, 20:43

Zespół OC Team Mo możliwości aby wygenerować statystyki o które prosiłem. PS zawsze byli COGowicze, którzy mieli ciężej inni lżej. Moja prośba motywowania jest chęcią pokazania społeczności OC kto jest w COG tylko dla "lansu" a kto naprawdę pracuje jak trzeba. W poprzedniej kadencji było kilka przypadków, że sprawy w danym województwie leżały odłogiem a nie po to Was wybieramy. PS2 czekam na rzetelną odpowiedź na zadane pytania.

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » piątek 11 października 2019, 21:40

nie wiem jak wyświetlić więcej statystyk poza zakładką statystyki COG. To jest dokładnie nie wiem jak pokazać ile czekały zgłoszenia.

nie korzystamy z maili z domeny opencaching.pl do kontaktu z parkami więc nie wiem jak chcesz to sprawdzać ? tu potrzeba by każdy od siebie napisał ile takich pism wystosował. Ja mówię za siebie: na swoim terenie napisałem, odpowiedzi brak, więc napisałem ponownie - masz zatem 2 - słownie DWA maile. Umawialiśmy się że każdy ogarnia swój region ewentualnie jak nie chce ma dać znać.
Jedni otrzymali odpowiedź inni nie, myślę że będzie stosowny komunikat. Dalej jednak nie rozumiem gdzie tu gaszenie światła ?!

co do aktywności w sprawach trudnych - tutaj nie wypowiem się.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » sobota 12 października 2019, 21:33

Statystyki COG niewiele mówią, bo po pierwsze działają od lipca do lipca (pierwsze zakłamanie), po drugie jeśli Krcr weryfikował tylko jedną skrzynkę a ja 24 (dane ze statystyk) wcale nie znaczy, że jestem 24 razy lepszy (różnice są choćby dlatego, że województwo jest ponad 3 razy większe).
Statystyk o przeterminowanych zgłoszeniach i jak długo były rozpatrywane nie można wygenerować w prosty sposób. Kod jest otwarty, więc jeśli ktoś potrafi to droga wolna, sam jestem ciekaw. Przy czym jeśli zgłoszenie jest rozpatrywane np. przez 3 tygodnie to nie znaczy, że nie ma korespondencji między zgłaszającym, właścicielem i COGiem.
Obecnie jest jedno zgłoszenie, gdzie właśnie minął siedmiodniowy termin. Podejrzewam, że po weekendzie kolega zakończy sprawę, a być może czeka na reakcję właściciela (właściciel aktywny i z dużą ilością znalezień). Jest kilka skrzynek, gdzie minął termin odpowiedzi ze strony właścicieli, ale tu działamy na korzyść właścicieli (nie blokujemy skrzynek). Jak widać wszystko toczy się na bieżąco, mam nad tym kontrolę i zaglądam od czasu do czasu. Nie ma większych zaległości. Zdarzają się sporadycznie kilkudniowe: ktoś wyjedzie, ma chwilowy brak czasu itp.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » poniedziałek 14 października 2019, 16:24

Nie prosiłem o tłumaczenie sie o dane statystyczne. Mam cichą nadzieję, że moje proste zapytanie nie przerasta możliwości COG.
PS Czekam dalej.

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował: 273 razy
Otrzymane podziękowania: 200 razy

Post autor: r00t7 » poniedziałek 14 października 2019, 22:41

baloniarz pisze:
poniedziałek 14 października 2019, 16:24
Nie prosiłem o tłumaczenie sie o dane statystyczne. Mam cichą nadzieję, że moje proste zapytanie nie przerasta możliwości COG.
PS Czekam dalej.
wyjaśnij dokładnie jakie i napisz na rt@opencaching.pl - powinni pomóc. ja w statystykach COG widzę 4 obrazki - jeśli nie o nie chodzi pisz śmiało do RT :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi r00t7 za post:
krcr
Obrazek Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » wtorek 15 października 2019, 16:55

Ja swoje pytania zadałem 11.10.2019 w poście z 10:39.
Jak ja byłem w zespole OC i nadzorowałem pracę COG to nie było dla mnie problemem "ręcznie" przerzucić kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt zgłoszeń aby sprawdzić czy wszyscy realizują swoje zadania jak należy. Teraz ani w statystykach ani ręcznie się nie da, trzeba pisać do RT! Śmiech na sali.
Czyżby nie było się czym pochwalić a może zasłona milczenia ma przykryć "nierubstwo" i brak zaangażowania u kilkorga z Was?

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował: 86 razy
Otrzymane podziękowania: 148 razy

Post autor: dallas » wtorek 15 października 2019, 18:51

Śląskie działa perfekt w kwestii częstych zgłoszeń. 🤗
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dallas za post:
krcr

Awatar użytkownika
uhuhu
Podziękował: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 8 razy

Post autor: uhuhu » wtorek 15 października 2019, 19:05

Cześć, Forumowicze,

pozwoliłem sobie wynotować dane spisane w dniu dzisiejszym o godz. 17 z obrazków, które mi się wyświetlają, kiedy klikam w opcję "Statystyka COG":

Statystyka COG, prowadzone zgłoszenia

elmodemonico – 58
Elvis7 – 28
huculP-y – 5
JAsiek – 5
k.mil – 2
krcr – 4
kurier – 25
MaciekBDG – 9
mangus_i_27 – 45
Paweł brasia – 38
Psikiszek – 12
r00t7 – 25
telefonalarmowy – 5
uhuhu – 75
Volfram – 9

Statystyka COG, skrzynki weryfikowane

Andrzejj – 2
elmodemonico – 18
Elvis7 – 11
huculP-y – 10
JAsiek – 22
k.mil – 3
krcr – 1
kurier – 10
MaciekBDG – 7
mangus_i_27 – 49
Paweł brasia – 24
Psikiszek – 8
r00t7 – 6
telefonalarmowy – 4
uhuhu – 82

Tyle, jeśli chodzi o gołe dane generowane przez system w tych dwóch kwestiach. Natomiast co do bieżąco prowadzonych zgłoszeń i/lub skrzynek czekających na akceptację, to mnie się nie wyświetlają żadne zaległości.

Pozdrawiam
uhuhu
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi uhuhu za post:
krcr

Awatar użytkownika
krcr
Podziękował: 184 razy
Otrzymane podziękowania: 101 razy

Post autor: krcr » wtorek 15 października 2019, 19:21

uhuhu pisze:
wtorek 15 października 2019, 19:05
Cześć, Forumowicze,

pozwoliłem sobie wynotować dane spisane w dniu dzisiejszym o godz. 17 z obrazków, które mi się wyświetlają, kiedy klikam w opcję "Statystyka COG":

Statystyka COG, prowadzone zgłoszenia
Zapomniałeś umieścić w statystykach Werronę, która przejęła woj. lubelskie po Ś.P. Andrzejju.
Ona wg statystyk, których domaga się Baloniarz ma słownie 'zero'.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krcr za post:
r00t7
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 114 razy
Otrzymane podziękowania: 330 razy

Post autor: krystiant » wtorek 15 października 2019, 19:50

baloniarz pisze:
wtorek 15 października 2019, 16:55
Jak ja byłem w zespole OC
Oooo, a tak z ciekawości ile TY napisałeś maili do PN jak byłeś w zespole OC?
ps. uprzedzając - też byłem w zespole OC, ale w nadzorowanym m.in. przez baloniarza COG (było to za czasów RR) i nie napisałem żadnego... Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko napisać, że w opolskim nie mamy Parków Narodowych...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post (razem 2):
krcrr00t7
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

baloniarz
Stały bywalec
Podziękował: 8 razy
Otrzymane podziękowania: 56 razy

Post autor: baloniarz » wtorek 15 października 2019, 21:16

Brawo. Odpowiedź na jedno pytanie już mamy. Teraz czekam na odpowiedź na 2 pytanie.
PS @krystiant zdziwisz się jak Ci napisze, że napisałem 1 raz do PNGS i otworzyłem drzwi do lasów państwowych dla OC. Parę wizyt i rozmów w RDLP i się udało przekonać Leśników, że to co o OC mówili ludzie z drugiego serwisu to brednie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi baloniarz za post:
krystiant

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » wtorek 15 października 2019, 22:10

baloniarz pisze:
wtorek 15 października 2019, 21:16
Wystarczy mi informacja ile poszczególni COGowicze wystosował pism, w ilu spotkaniach z przedstawicielami PN uczestniczyli, jak często udzielali się w dyskusjach wewnątrz
To pytanie ?
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ