Co nowego w COG-u

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: kurier »

Poczekajcie troche. W COGu podeszli do tego naprawdę poważnie i szykowana jest odpowiedź. Każdy tutaj wypowiada się sam co zajmuje chwile, natomiast tu trzeba zebrać wszystko od 10 osób.
Za ten post autor kurier otrzymał podziękowania (total 4):
JAsiek.Cezexr00t7keram58

Awatar użytkownika
mangus i 27@
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Post autor: mangus i 27@ »

W związku z zaistniałą sytuacją w imieniu COG odpowiadam na zadane pytania:

Zaznaczam iż nie zgadzamy się na stawienie w pytaniach żadnych tez, a sprawa jest na tyle skomplikowana, że odpowiedzi nie zawsze mogą być jednoznaczne i oczywiste. Postaramy się jednak w pełni zaspokoić oczekiwania autora pytań.

1. Telefonalarmowy miał (i jeszcze ma) dostęp do panelu administracyjnego COG i prawdopodobnie wykorzystał ten dostęp do skontrolowania zgłoszeń prowadzonych przez COG. Nie możemy potwierdzić, że kontrolował zgłoszenia tylko jednego COGisty. Nie możemy potwierdzić, że podważał jego kompetencje, wypunktował po prostu jego błędy. Trudno powiedzieć, że powoływał się na akceptację CDO, po prostu wysłał wiadomość o błędach Ciachola w imieniu całego CDO.

2. W ciągu pierwszej godziny od otrzymania wiadomości od telefonaalarmowego wysłane zostały przez dwóch członków COG odpowiedzi do niego z prośbą o nie omawianie błędów Ciachola na szerokim forum i o nie kontrolowanie prac COGu przez CDO. W kolejnych wiadomościach w dyskusji utarła się zgoda obu gremiów co do tego, że kompetencje są rozłączne i CDO nie będzie miało dostępu do panelu administracyjnego COG (może poza jedną osobą z CDO wyznaczoną do współpracy z COG). Do tej pory panel COG nie został wyłączony dla członków CDO, nie było też jeszcze oficjalnej wiadomości do RT ze strony COG. Sprawa jest w toku.

3. Nie jest prawdą, że Ciachol dochował rzetelności i standardów w zgłoszeniu dotyczącym skrzynki Nataszki. Przede wszystkim nie poinformował zgłaszającego (telefonaalarmowego) o przyjęciu zgłoszenia. Prawdopodobnie dlatego telefonalarmowy ponowił zgłoszenie dwie i pół doby później, przez co były rozpatrywane dwa zgłoszenia dotyczące tego samego. Przeglądając historię zgłoszeń trudno zrozumieć jak wyglądało ich rozpatrywanie. Prawdopodobnie Ciachol komunikował się prywatnymi kanałami z Nataszką i podejmował decyzje w oparciu o efekty swoich rozmów. Niestety status skrzynki w trakcie zgłoszeń był wielokrotnie zmieniony, skrzynka była kolejno: zawieszana (po 4 godzinach od zgłoszenia), blokowana (po kolejnej 1,5 godziny), archiwizowana (po kolejnych 46 godzinach), blokowana (po kolejnych 3 godzinach). Użytkownik Nataszka odpowiedział na zgłoszenie po 24 godzinach, i wtedy 8 członków (w tym byłych członków) COG zaproponowało sposób postępowania ze skrzynką, które zapewne Ciachol wziął pod uwagę.

Pragniemy podkreślić , iż COG jednomyślnie staje po stronie Ciachola, nawet w przypadku popełnienia błędów, w chwili obecnej i w przyszłości. Błędy te nie niosły za sobą trwałych negatywnych skutków, a działania były podejmowane w dobrej wierze. Każdy z nas kiedyś zaczynał i musiał zdobyć doświadczenie. Każdemu z nas przytrafiały się błędy, za które musiał zapłacić większą lub mniejszą cenę. Nie myli się tylko ten co nic nie robi. Człowiek uczy się na błędach – wszyscy zapewne wyciągniemy stosowne wnioski.

w imieniu COG.
Ostatnio zmieniony wtorek 19 maja 2020, 22:47 przez mangus i 27@, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor mangus i 27@ otrzymał podziękowania (total 6):
JAsiek.degr00t7Błękitna Teamkeram58Cezex

Awatar użytkownika
mangus i 27@
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Post autor: mangus i 27@ »

xmall pisze:
wtorek 19 maja 2020, 19:28
No i cisza. Jak k* były wybory to na forum, PW i FB tętniło. Bardzo jest irytujące i zniechęcające to milczenie osób zamieszanych w sprawę.
Skoro ktoś domaga się oficjalnego stanowiska COG to niestety musi się uzbroić w cierpliwość. Przypomnę jedynie, że praca w COG to jest wolontariat i każdy z nas pracuje zawodowo, ma rodzinę i być może jeszcze jakieś inne zajęcia - nikt nie będzie stawał na baczność w 5 minut. Rząd i agendy rządowe odpowiadają po miesiącu mimo, że im płacimy.
xmall pisze:
Nie podoba mi się to, że temat o tej sprawie zostałał zablokowany na FB.
Strona na FB ma służyć do promowania zabawy, nie do wałkowania problemów serwisu. Przypomnę tylko, że na FB może wejść każdy i wszelkiego rodzaju dyskusje na temat wojenek serwisowych nie służą rozwojowi naszego serwisu. Mało tego prowadzenie polemiki w tamtym miejscu uważam za działanie na szkodę serwisu. Polityka wkrada się "niestety" wszędzie.
Poza tym podnoszone było nie raz i nie dwa, że forum to główny kanał do kontaktu. Pozdrawiam.
got100 pisze:
wtorek 19 maja 2020, 20:33
Czy możemy poznać szczegóły działań Ciachola, które spowodowały tak spontaniczną akcję telefonaalarmowego? Generalnie...o co chodzi, szczegóły poprosimy, tak żeby każdy mógł sobie wyrobić zdanie na ten temat.
Takiej odpowiedzi mogą udzielić jedynie sami zainteresowani sprawą. Ja i myślę, że żadna osoba z COG nie czuje się upoważniona do przekazywania takich informacji. Pozdrawiam.
Za ten post autor mangus i 27@ otrzymał podziękowania (total 4):
Błękitna TeamJAsiek.keram58Cezex

Awatar użytkownika
uhuhu
Centrum Decyzyjne Opencaching
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Post autor: uhuhu »

Dobry wieczór,
postaram się jutro, najpóźniej pojutrze odpisać Wam w imieniu CDO. Dzisiaj mieliśmy dłuższy panel dyskusyjny, trochę rzeczy przedyskutowaliśmy. Mam dużą nadzieję, że wszystko nam się uda poukładać i usprawnić, tak żeby razem z COG-iem móc się skupić tylko na działaniach na rzecz prowadzenia i rozwoju serwisu.
Pozdrawiam
uhuhu
Za ten post autor uhuhu otrzymał podziękowania (total 3):
Błękitna Teamkeram58Cezex

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 216 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: krcr »

xmall pisze:
No i cisza. Jak k* były wybory to na forum, PW i FB tętniło. Bardzo jest irytujące i zniechęcające to milczenie osób zamieszanych w sprawę.
No sytuacja jak w Trójce.
Nie podoba mi się to, że kilka osób chce odejść ze stanowisk na które głosowaliśmy.
Miłego wieczoru :)
Hej xmall. Nie znamy się raczej.
Napisz mi proszę, coś więcej potrafisz zaprezentować niż bicie piany na forum?
Podczas wyborów latałeś tu jak (nieprzymierzając) żyd po pustym sklepie.
Taki Ronja chociaż (mimo że za bardzo za nim nie przepadam) potrafi rzeczowo się odnieść i niekiedy napisać coś mądrego.
A Ty tylko kręcisz młynkiem na tym forum, krzyczysz, marudzisz i zero z tego pożytku.
Znów odniosę się do Ronji. Chłop ciężki w obyciu, ale potrafi coś zrobić na rzecz OC (pomimo upierdliwości na forum :))

@xmall napisz tu proszę, co zrobiłeś na rzecz Opencachingu prócz darcia japy na forum?
Ja osobiście nie zauważyłem niczego.
Za ten post autor krcr otrzymał podziękowanie:
dallas
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 71 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Post autor: xmall »

krcr pisze:
środa 20 maja 2020, 00:25
Tu rozmawiamy o COG. Odpiszę na PW.

Awatar użytkownika
Cezex
Bywalec
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy
Kontakt:

Post autor: Cezex »

krcr pisze:
środa 20 maja 2020, 00:25
xmall pisze:
No sytuacja jak w Trójce.
Nie podoba mi się to, że kilka osób chce odejść ze stanowisk na które głosowaliśmy.
Miłego wieczoru :)
Hej xmall. Nie znamy się raczej.
Napisz mi proszę, coś więcej potrafisz zaprezentować niż bicie piany na forum?
Podczas wyborów latałeś tu jak (nieprzymierzając) żyd po pustym sklepie.
Taki Ronja chociaż (mimo że za bardzo za nim nie przepadam) potrafi rzeczowo się odnieść i niekiedy napisać coś mądrego.
A Ty tylko kręcisz młynkiem na tym forum, krzyczysz, marudzisz i zero z tego pożytku.
Znów odniosę się do Ronji. Chłop ciężki w obyciu, ale potrafi coś zrobić na rzecz OC (pomimo upierdliwości na forum :))

@xmall napisz tu proszę, co zrobiłeś na rzecz Opencachingu prócz darcia japy na forum?
Ja osobiście nie zauważyłem niczego.
Mniej przymiotników, więcej rzeczowników bym prosił. Poza tym to off top.

Nie wiem czy któryś z Was siedzi w RT, ale jeśli nie to porównajcie sobie oceny swoich skrzynek i temat sam się chyba wyjaśni.
Za ten post autor Cezex otrzymał podziękowanie:
xmall
Urban Exploration, chaszcze i skrzynki >/="Mała".

Kilka cytatów osób trzecich o mnie, żeby nie było że nie ostrzegałem:

1. "Ty to zostaniesz albo harcerzem albo anarchistą."
2. "O matko co za pojeb. Nie... To Cezex."
3. "O Kozin już czeka. I jakiś żul koło niego stoi."

W razie czego kontakt przez prv albo ss-manem: VII - IX - III - I - VI - VI - VIII - III - VII

Telefonów nie odbieram.

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Zastanawiam się, co siedzi w głowie usera telefonalarmowy, że rokrocznie pcha się do COG, gdzie potem nic nie robi (opinia z forum i od innych COGowiczów), a teraz gdy powstało CDO idzie do niego?
Co telefonalarmowy wniesie do CDO skoro nie ogarniał COGowania? Błysnął kiedyś jakimś pomysłem, inicjatywą (oprócz prywatnego sklepiku) służącą społeczności OC? Czy raczej jako ostatni wypowiadał się (lub wcale nie odpowiadał) w uzgodnieniach ogólnocogowych? W sumie OIDP jego "dokonania" były już tu opisywane na forum, ale może warto przypomnieć "zaangażowanie" :)

Nie wiem, jak wyglądało działanie na rzecz rozwoju OC.pl w ramach COG przez ostatnie kilka lat, ale skoro potrzeba było wyodrębnić "pion rozwojowy", to OK. Niestety okazuje się, że już na starcie zamiast ułatwienia pracy macie spore utrudnienie i sh..storm w stylu dawnych RR :(

Reasumując - uważam, że osoby mające działać na rzecz rozwoju serwisu powinny deklarować swą chęć działania (czy to w ramach COG, czy poza nim), a nie być wybierane. Czyli tak jak było w COG16. Teraz powstało CDO wybieralne, czyli de facto dawna RR, gdzie pchają się ludziki "dla zaszczytów" i pokazania, że mają "czerwony guziczek".
Swoją drogą, okazuje się, że do współpracy z zewnętrznymi instytucjami wystarczał COG (np PN), albo obrotny user (lasy, gminne ośrodki kultury itp). Choć może jest jakiś długofalowy pomysł, by w ramach powstania i działań CDO serwis dostał kopa do przodu, czego wszystkim życzę.
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowania (total 3):
xmallkrcrronja

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 393 razy

Post autor: krystiant »

sajmon pisze:
środa 20 maja 2020, 11:51
Zastanawiam się, co siedzi w głowie usera telefonalarmowy, że rokrocznie pcha się do COG, gdzie potem nic nie robi (opinia z forum i od innych COGowiczów), a teraz gdy powstało CDO idzie do niego?
Co telefonalarmowy wniesie do CDO skoro nie ogarniał COGowania? Błysnął kiedyś jakimś pomysłem, inicjatywą (oprócz prywatnego sklepiku) służącą społeczności OC? Czy raczej jako ostatni wypowiadał się (lub wcale nie odpowiadał) w uzgodnieniach ogólnocogowych? W sumie OIDP jego "dokonania" były już tu opisywane na forum, ale może warto przypomnieć "zaangażowanie"
Skoro jest tak jak piszesz, to ja się zastanawiam jak to się dzieje, że skoro rokrocznie jest wybierany, a potem nic nie robi, to kto na niego głosuje, że wchodzi do składu...
sajmon pisze:
środa 20 maja 2020, 11:51
Reasumując - uważam, że osoby mające działać na rzecz rozwoju serwisu powinny deklarować swą chęć działania (czy to w ramach COG, czy poza nim), a nie być wybierane.
CDO mogłoby tak działać, bo nie potrzebuje do tego dodatkowych "przycisków" w serwisie. COG ma jednak większe możliwości klikania i tych bym raczej zostawił jako wybierany skład...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Ciachol
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Ciachol »

Żeby było jasne, stanowisko COGu nie jest moim stanowiskiem.
Za kilka dni już mnie nie będzie w COGu, wtedy zabiorę głos.

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 71 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Post autor: xmall »

krystiant pisze:
środa 20 maja 2020, 13:48
ja się zastanawiam jak to się dzieje
Nie dostałeś ulotki na PW???

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 393 razy

Post autor: krystiant »

xmall pisze:
środa 20 maja 2020, 14:39
krystiant pisze:
środa 20 maja 2020, 13:48
ja się zastanawiam jak to się dzieje
Nie dostałeś ulotki na PW???
W sensie, że sporo osób głosuje na tego, komu chciało się wysłać PW?
Widocznie nie jestem w kręgu zainteresowań żadnego z kandydatów, bo nikt mnie nie nagabywał... A może ci co sensownie piszą na forum i widać, że mają jasno sprecyzowane poglądy zostali w wysyłce pominięci :wink:
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
xmall
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: dzejbi »

Szacunek Ciachol !. Wbrew pozorom, ważne jest z kim się siedzi przy jednym stole.
Pozdrawiam
dzejbi

sajmon
Wyjadacz
Podziękował;: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 186 razy

Post autor: sajmon »

Ja "ulotkę" dostałem raz i po grzecznym poproszeniu o zaprzestanie więcej nie było do mnie nic wysłane.
Jak to się dzieje? Nie wiem ilu głosuje nowicjuszy, ilu starych użytkowników, jednak już wiele razy było poruszane, że wielu kieruje się np profilem użytkownika (czyli jego statami). Wielu "znajomością" nicka (czyli że zna go osobiście/ z logów / lub nawet z wcześniejszego COGowania).
Niewiele osób ma orientację, ile dla serwisu robi np Brasia, kurier, czy elmo (wymieniam losowo), a ile telefonalarmowy czy mój "faworyt" Sebek (który też uparcie startuje i zdobywa głosy) ;)

Wyobraźmy sobie, że na 5+10 miejsc do obsadzenia startuje dokładnie tylu kandydatów, w tym ww i niejako z marszu wchodzą do CDO lub COG. Pamiętacie karierę Sebka w COG?

Nie zawsze społeczność wybierze najbardziej kompetentnych ale raczej najpopularniejszych. Podobnie jak wszędzie indziej :)
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowanie:
xmall

telefonalarmowy
Centrum Decyzyjne Opencaching
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: telefonalarmowy »

ronja pisze:
wtorek 19 maja 2020, 11:10
1. czy prawdą jest, że członek CDO - telefonalarmowy - nadużył swoich uprawnień i zaingerował w prace COG? Wielokrotnie przestrzegałem przed tym, oczekiwałem jasnego rozgraniczenia kompetencji tych organów. Nie zgadzałem się na to, by CDO samowolnie, bez uznania społeczności, nadawało sobie jakiekolwiek uprawnienia kontrolne w stosunku do kogokolwiek. Mieliście się zajmować rozwojem, nie prywatnymi wojenkami.
Uważam, że niczego nie nadużyłem, bo mam prawo zgłosić podejrzenia (które w tym wypadku są oczywiste - punkty 4.4, 4.6 oraz 4.8 kodeksu CDO/COG), że został złamany kodeks CDO/COG. Chciałbym, żebyśmy tutaj odpowiedzieli sobie czy jest on równoprawny z regulaminem OC wobec członków obu tych instytucji. Jeśli tak, to złamanie aż 3 podpunktów, w aż tylu zgłoszeniach jest moim zdaniem poważną sprawą. Co do  wzajemnego wglądu w działania to wszystko zostało ustalone w poprzedniej kadencji i zawiera się podpunkcie 2.5 i 2.6 Kodeksu CDO/COG. Wszystko ma umocowanie prawne. A prywatne wojenki zostało nakręcone po moim zgłoszeniu. W moim mailu wielokrotnie podkreślam, że nie chcę nikogo piętnować, a jedynie wnoszę o rozwiązanie tego ważnego problemu, zwracając na niego uwagę.
ronja pisze:
2. czy prawdą jest, że w swoim piśmie do COG telefonalarmowy napisał, że działa w imieniu i z porozumieniem całego CDO, mimo że takich ustaleń nie było?
Ustalenia były na temat zaistniałej sytuacji, jednak nie co do samej treści maila. Każdy z CDO miał świadomość, że chcę takiego maila wysłać, bo zaproponowałem to już w pierwszym mailu wysłanym do CDO i opisującym tę sprawę. Wszyscy potwierdzili, że Ciachol popełnił błędy. Dalej, jak twierdzą koledzy z CDO, sprawy zadziały się za szybko i nie przeczytali oni treści maila, pod którym podpisałem się jako CDO, którego jestem członkiem. Poza tym myślałem, że wszystko mamy ustalone, a wysłanie maila jest tylko formalnością, skoro miałem nawet informacje od innych osób w CDO, że Ciachol wie o moim zamiarze wysłania maila dotyczącego jego osoby do COGu i jest na niego przygotowany oraz samemu wyraża skruchę. Tak, to wygląda z mojej strony. 
Jednak nawet jeśli powyżej widać jakieś niezgodności, to uważam, że miałem prawo zgłosić łamanie kodeksu, nawet jako zwykły użytkownik, bo nie musiałem mieć dostępu do panelu, żeby zobaczyć, że w moich zgłoszeniach łamany jest np. jego punkt 4.4. Jednocześnie w mailu do COGu nie napisałem kto co ma zrobić, a tym bardziej nie zrobiłem tego za COG, wkraczając w ich kompetencje, a jedynie opisałem sprawę, która w mojej opinii jest jednym z największych błędów jakich mógł dokonać członek COGu w naszym serwisie, z prośbą do COG o przyjrzeniu się jej, a także wyznaczenie kogoś kto naprawi zaistniałe błędy.
ronja pisze:
3. czy prawdą jest, że mimo braku uprawnień telefonalarmowy zakwestionował pracę recenzenta COG - Ciachola, a podłożem do tego było zgłoszenie innego użytkownika, kwestionujące przejrzystość działań (czytaj: wykorzystywanie przez telefonaalarmowego logo OCPL w swojej działalności prywatnej, reklamowanej w opisie swojego profilu [już usuniętej na prośbę Ciachola]? Ma to wszelkie cechy prywatnej zemsty, co dodatkowo dyskwalifikuje usera z działalności w jakimkolwiek wybieralnym organie OC.
Każdy użytkownik ma prawo zakwestionować prace COGu, poprosić o zmianę osoby prowadzącej zgłoszenie lub zgłosić podejrzenie złamania regulaminu lub kodeksu CDO/COG. Wcześniej takich zgłoszeń dokonałem przy nieregulaminowym keszu Nataszki, jak również Nataszka potem zgłosiła wątpliwość co do zgodności mojego opisu z regulaminem. Obie sprawy zostały wyjaśnione. Dlaczego dopiero przy kolejnym moim zgłoszeniu zaniedbań kolegi z COGu pojawił się jakiś problem?
Oczywiście podłożem jest moje zgłoszenie nieregulaminowego kesza Nataszki, bo nie dostałem w mojej sprawie ani jednego oficjalnego maila od Ciachola (Nataszka zresztą też nie), a sprawa była już dawno zamknięta, zgłoszenia jak się okazało były do tego czasu aż 4, a kesz 4-krotnie zmieniał status. Przy okazji korzystania z punktu 2.5 kodeksu CDO/COG spojrzałem na owe zgłoszenie, by zobaczyć po kilku dniach co tam się dzieje, tym bardziej, że korespondowałem w tym czasie mailowo z Ciacholem i wynikało z tej korespondencji, że sprawa jest w toku (a nawet była już zamknięta o czym ja jako zgłaszający, ani Nataszka jako właścicielka kesza nie wiedzieliśmy).
Ale nie o to rozbija się cała sprawa. Przy okazji wejścia do panelu COGu i przefiltrowania zgłoszeń wyłącznie Ciachola (by dotrzeć do tego mojego, bo to on zajmował się sprawą), kiedy zauważyłem w nim niezgodne z kodeksem nieprawidłowości, spojrzałem do innych zgłoszeń obsługiwanych przez nieznanego mi osobiście Ciachola. Właściwie w każdym z nich były "kwiatki". Pomijam już, że zdecydowana większość łamała punkt 4.4 kodeksu, ale były też takie, jak zgłoszenie kesza z prośbą o jego adopcję, ponieważ ktoś mieszka w okolicy, a właściciel nie odpowiada. Na takie zgłoszenie Ciachol nikomu nawet nie odpowiedział. Przyjął je, kesza zarchiwizował (!!!) po 2 minutach od przyjęcia (!!! normalny tryb pracy w COGu to 7 dni po wysłaniu maila do właściciela, gdyby w ogóle zgłoszenie dotyczyło archiwizacji) i zamknął zgłoszenie. Nikt nie wiedział na ten temat zupełnie nic. Nie dodano nawet wewnętrznej notatki. Gdyby ktoś po jakimś czasie zapytał dlaczego jego kesz jest zarchiwizowany to nawet trudno by było do tego dojść, ponieważ zgłoszeń na tę chwilę mamy ok. 10 000 i trzeba by było go szukać ręcznie.
Podobnych sytuacji w 31 zgłoszeniach Ciachola (w tym zgłaszaniu keszy samemu sobie i archiwizowaniu ich bez powiadamiania właścicieli; pomijam też fakt, że 31 zgłoszeń w 2 tygodnie to piękna liczba, normalnie przeciętne województwo ma mniej więcej tyle przez całą kadencję) było kilkanaście - zaniedbania dotyczyły spraw błahych jak niewysłanie maila do zgłaszającego po moim zdaniem poważne takie jak przytoczona wyżej archiwizacja skrzynki, przy której nie było do niej żadnych podstaw, a zgłoszenie dotyczyło czegoś innego. Zdecydowana większość skrzynek, które były zgłoszone została zarchiwizowana nie informując przy tym nikogo. Zdaję sobie sprawę, że Ciachol mógł nie wiedzieć co ma zrobić (choć zgłoszenia z adopcją do dzisiaj nie rozumiem, bo nie mam pojęcia jak można zrobić coś innego niż jest napisane w zgłoszeniu), jednak przypominam, że każdy kto obejmuje funkcję ma obowiązek wdrożyć się w prace ze swoim poprzednikiem (lub inną osobą) w pierwszym tygodniu pracy. Dokładnie wtedy kiedy Ciachol zgłaszał już sam sobie pierwsze skrzynki, po kilku dniach je archiwizując...
Od początku nie winiłem za to Ciachola, jeśli ktoś tutaj zaniedbał sprawę to raczej cały skład COGu, który pominął zupełnie w tej kadencji sprawę wdrażania nowych członków i nie przedstawił im żadnych procedur.

ronja pisze:
Zapytam publicznie telefonaalarmowego:
1. czy prawdą jest, że w korespondencji do COG skłamałeś, że posiadasz akceptację całego CDO?
Niczego nie skłamałem, sprawa była konsultowana wcześniej w CDO, tak jak to opisałem wyżej, i każdy członek przyznał, że nastąpił błąd i trzeba go naprawić. To uznaję za legitymizację do działania całego CDO. Potem sprawy może potoczyły się za szybko, ponieważ wysłałem propozycję maila do COG do wglądu CDO i przeleżała tam niecały dzień, chociaż koledzy mówią, że jej nie zdążyli zobaczyć i nie tak by to napisali. Chciałem zadziałać szybko, bo w mojej opinii uwalenie komuś keszy, w dodatku bez jego wiedzy, to sprawa najwyższej wagi dla wiarygodności serwisu i powinna być rozwiązana szybko. Nawet jeśli nie było zgodności co do treści maila (w której uważam nie ma nic co mogłoby wywoływać oburzenie - wręcz staram się wskazać jak można naprawić zgłoszenia i odarchiwizować skrzynki), to mogłem go wysłać nawet nie będąc w CDO, jak zwykły użytkownik, który zgłasza podejrzenie złamania kodeksu.
Działałem w oparciu o wewnętrzną dyskusję CDO na ten temat, milczenie przez cały dzień na temat mojego maila reszty członków CDO (co okazało się zbyt szybkie, ale czy błędne?) oraz podpunktu 2.5 i 2.6 Kodeksu CDO/COG ustalonego w poprzedniej kadencji, który pozwolił mi na wykrycie naruszenia podpunktów 4.4, 4.6 i 4.8 tego samego kodeksu, przez Ciachola i wysłanie prośby do COGu o zajęcie się sprawą.

ronja pisze:
2. czy prawdą jest, że w korespondencji do Ciachola zapewniałeś go o całkowitym poparciu i chęci pomocy, a jednocześnie ryłeś mu panel COG i oskarżyłeś o wykroczenia, do których oceny nie miałeś żadnych kompetencji, bo te ma tylko COG?
Oczywiście, że zapewniałem o pełnym poparciu i pomocy. Wymieniłem z Ciacholem kilka prywatnych maili, w których proponowałem mu co powinien zrobić, na podstawie tego jak to było rozwiązywane w poprzednich kadencjach. Oczywiście z zastrzeżeniem, że to tylko rada i zrobi jak uważa. Zrobił, zmieniając przy tym zdanie czterokrotnie. Nie mam sobie nic do zarzucenia w tej kwestii, chciałem pomóc nowemu koledze jak tylko mogłem. Jeśli Ciachol wyraża na to zgodę chętnie udostępnię tę prywatną korespondencję do wglądu CDO i COG, by wykazać moją dobrą wolę. Jeśli chodzi o drugą cześć zdania to polecam zapoznać się z regulaminem i przede wszystkim kodeksem CDO/COG. Jak wykazałem wyżej działałem w oparciu o podpunkt 2.5, więc wszystko leżało również w moich kompetencjach i miałem prawo zajrzeć w owe zgłoszenia (tym bardziej, że nie dostałem o nich żadnej wiadomości jako zgłaszający, co jest złamaniem innego punktu 4.4 tego kodeksu). Rozpatrzenie mojego zgłoszenia oczywiście zostało w kompetencji COGu, co zresztą po długiej dyskusji zrobił i na tym sprawa powinna się zakończyć.

Jest to wyłącznie moje zdanie w tej sprawie. Jest to również moja ostatnia odpowiedź w tym wątku. Oficjalne oświadczenie CDO pojawi się niebawem.

Pozdrawiam,
telefonalarmowy

ODPOWIEDZ