Co nowego w COG-u

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: dzejbi »

Nie zawężam okresu występowania takiego rodzaju aktywności COG-u, tylko do obecnej kadencji. Jeśli były (był) w poprzedniej, chętnie bym poznał.

dzejbi
Stały bywalec

Zupełnie inne zagadnienie choć związane. Pytanie kierowane raczej do RT ?: czy istnieje możliwość zamieszczenia na stronie głównej w menu głównym czy dodatkowym lub na belce za OPENKWIDZYN kolejnego okienka INFORMACJE COG, gdzie w podziale na województwa, odnotowany byłby aktualny stan uzgodnień z różnymi instytucjami ?. Dla przykładu : województwo A - dnia xyz wystąpiono do Parku Narodowego - czekamy na odpowiedź, dnia xyz wystąpiono do Nadleśnictwa B - pełna zgoda dla OC, dnia xyz wystąpiono do Nadleśnictwa C - zgoda na stan istniejący, brak zgody na nowe działania itd, itp. Czy niestety z braku informatyków nie jest to możliwe, przynajmniej w przewidywanym czasie ? W AKTUALNOŚCIACH również takich informacji nie ma. Myślę ze tego typu informacje powinny być dostępne po zalogowaniu się użytkownika, więc może w innym miejscu ? Co z jaskiniami (Konserwator Przyrody)? Występuje COG o zgodę na terenie województwa, czy to już raczej pojedyncze przypadki w gestii założycieli i eksplorujących ?
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowanie:
ronja

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: ronja »

dzejbi pisze:
poniedziałek 18 listopada 2019, 11:23
Zupełnie inne zagadnienie choć związane. Pytanie kierowane raczej do RT ?: czy istnieje możliwość zamieszczenia na stronie głównej w menu głównym czy dodatkowym lub na belce za OPENKWIDZYN kolejnego okienka INFORMACJE COG, ...
Pomysł fajny, ale nie spodziewaj się jego realizacji. Jak widzisz, na postawione jakiś czas temu pytanie COG dotąd nie raczył odpowiedzieć (poza nielicznymi, indywidualnymi wpisami). COG ma to najwyraźniej w 4 literach i tyle. Działa wg. zasady "wybraliście nas, to się nie czepiajcie" ;) Z drugiej strony nie ma co się dziwić - mamy taki COG, na jaki nas stać. Sami się na to godzimy.
Kwestii możliwości RT nie ruszam. Przy tak ograniczonym składzie trzeba się modlić, żeby jeszcze długo dawali radę :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

dzejbi pisze:
środa 13 listopada 2019, 18:19
... Zapytam wprost: - kiedy i kto z COG-owiczów pomógł założycielowi obronić skrzynkę, pomimo pierwotnego sprzeciwu jakiejś instytucji ? Był taki przypadek ? Czy wzorem odpowiedzi jaką dostałem kiedyś na inne pytanie dotyczące działań COG mam przyjąć, że "wszelka animacja geocachingowa, zaangażowanie się w pomoc dowolnemu uczestnikowi zabawy nie jest nigdzie zdefiniowana jako powinność COG" ?
Trochę po czasie, ale napiszę: w zeszłej kadencji COG reprezentowałem nas wszystkich w pracach z PNGS. Jako równorzędni partnerzy poruszaliśmy wtedy wiele spraw, m.in. obecność dotychczasowych skrzynek w obrębie Parku. Wypracowaliśmy wspólne stanowisko, które zachowało 3 kesze, z opcją wciągnięcia ich w przyszłości w realizowane projekty PNGS. Da się, jeśli podejmowana jest inicjatywa i rozmawia się. Mimo reprezentacji COG traktuję to jako swój osobisty sukces - mam do tego prawo :)
Obrazek Obrazek

dzejbi
Stały bywalec

Dzięki ronja za odpowiedź. O nawiązanej współpracy z PNGS pisałem w poście z dnia 13.XI. Z innych wątków można było się o tym dowiedzieć, wierząc że przetarty szlak uruchomi działania. Pytałem o przypadki z innych regionów. Brak odpowiedzi to też odpowiedź. Wyprzedzająco ostatnie pytanie skierowałem do RT, ale przecież można było się spodziewać, że wykorzystując wewnętrzne połączenia, zostanie ustalona wspólna linia - przeczekać ... - :). Jednym słowem: Obsłużony w rozumieniu zadań COG. Ad acta.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 211 razy
Otrzymał podziękowań: 252 razy

Post autor: brasia »

Z tego co się orientuję w Kampinowskim PN i w Twierdzy Modlin zostały skrzynki, które miały być wywalone. Szczegóły zna Elvis.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

baloniarz
Stały bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Post autor: baloniarz »

To fajnie, że się dzieje i COG działa, tylko czemu trzeba tak Was za język ciągnąć aby się czegoś dowiedzieć. Szkoda że tylko nieliczni COGowicze się się wypowiedzieli. Odczytywać to należy za daleko idącą skromność czy brak materiału do pochwalenia się - wynik np nieudolność, braku chęci lub wynik lenistwa? Tym bardziej chylę czoła przed tymi którym się chce społecznie udzielać dla społeczności OC. Tym którzy w COG są tylko dla "lansu" przy następnych wyborach trzeba będzie podziękować.

dzejbi
Stały bywalec

Pisząc swój pierwszy post w tym wątku (13.11.2019), zapoznałem się z informacją @uhuhu (17.10.) i wykazem 7 Parków Narodowych, z którymi nawiązano współpracę (między innymi Kampinowski Park Narodowy). Nie wymieniałem wszystkich wskazanych, lecz tylko przykładowe. Ciekawe i w miarę wyczerpujące (przynajmniej na forum) informacje zamieścił @ elmodemonico, dotyczące Borów Tucholskich. Dlaczego moje pytanie o szczegóły rozmów i negocjacji jest zbywana milczeniem ? Czeka mnie rozmowa z jedną z instytucji (absolutnie nic nie wskazuje że decyzja będzie na NIE, wszystko wskazuje że na TAK), chciałem jednak uzyskać jakąś podpowiedź - na co położyć szczególny nacisk i jakie argumenty przekonały decydentów np w przedstawionych przypadkach. Na chwilę obecną jak wiadomo jest utworzonych 23 Parki Narodowe i 12 parków jest planowanych. Nadleśnictw - bez liku. Jest jeszcze co robić. Szczegóły dotyczące wybronionych skrzynek Twierdzy Modlin i KPN mogłyby być jakąś podpowiedzią dla wszystkich. Ale siedźcie koleżanki i koledzy spokojnie. O postępie uzgodnień nie informujcie i nie zdradzajcie szczegółów. Choć nie opatentowana, to przecież Wasza własność.

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował;: 275 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: r00t7 »

dzejbi pisze:Pisząc swój pierwszy post w tym wątku (13.11.2019), zapoznałem się z informacją @uhuhu (17.10.) i wykazem 7 Parków Narodowych, z którymi nawiązano współpracę (między innymi Kampinowski Park Narodowy). Nie wymieniałem wszystkich wskazanych, lecz tylko przykładowe. Ciekawe i w miarę wyczerpujące (przynajmniej na forum) informacje zamieścił @ elmodemonico, dotyczące Borów Tucholskich. Dlaczego moje pytanie o szczegóły rozmów i negocjacji jest zbywana milczeniem ? Czeka mnie rozmowa z jedną z instytucji (absolutnie nic nie wskazuje że decyzja będzie na NIE, wszystko wskazuje że na TAK), chciałem jednak uzyskać jakąś podpowiedź - na co położyć szczególny nacisk i jakie argumenty przekonały decydentów np w przedstawionych przypadkach. Na chwilę obecną jak wiadomo jest utworzonych 23 Parki Narodowe i 12 parków jest planowanych. Nadleśnictw - bez liku. Jest jeszcze co robić. Szczegóły dotyczące wybronionych skrzynek Twierdzy Modlin i KPN mogłyby być jakąś podpowiedzią dla wszystkich. Ale siedźcie koleżanki i koledzy spokojnie. O postępie uzgodnień nie informujcie i nie zdradzajcie szczegółów. Choć nie opatentowana, to przecież Wasza własność.
Ja na tę chwilę usiłuje dobić się do parku świętokrzyskiego - z innych kanałów wiem ze pismo dotarlo i cos tam szli sprawdzac w teren ale z żadnej strony zero odpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

dzejbi pisze:
niedziela 24 listopada 2019, 23:12
...Dlaczego moje pytanie o szczegóły rozmów i negocjacji jest zbywana milczeniem ? ...
Bo maluczkim nic do tego. Czytasz Forum więc widzisz, że na inne pytania COG także nie odpowiada. Chyba więcej wsparcia uzyskasz pisząc PW do (w moim przekonaniu) liderów prac z PN: elmodemonico, kuriera, czy uhuhu. Spoza COG-u warto skontaktować się z keramem (- Kampinoski PN). Jak coś, to pisz także do mnie - podzielę się swoimi doświadczeniami.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
kurier
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: kurier »

Muszę zdementować pogłoski jakobym był jakimś liderem prac z PN. Na dwa parki z którymi próbowałem nawiązać kontakt żaden nie odpowiedział. Najbliższymi parkami natomiast zajmuje się elmodemonico. Moje działania stały się bardziej lokalne (nie licząc Rowerowego Pomorza). Tak więc niestety ale nie podzielę się doświadczeniami, których nie nabyłem.

Awatar użytkownika
uhuhu
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: uhuhu »

@dzejbi, ronja: ja również dementuję, bo nic bardziej mylnego: jestem z tych maluczkich, zdecydowanie. Poza tym PN-ów nie było w mojej okolicy zbyt wiele, a jeszcze miałem to szczęście, że spotkałem się z bardzo konkretnymi i znakomicie przygotowanymi osobami. Natomiast na Twoje główne pytanie, dzejbi, nie potrafię odpowiedzieć, ponieważ nie mam doświadczeń, o które pytasz (bo zrozumiałem, że pytasz o doświadczenia obronne na linii COG - instytucje). Natomiast jeśli mogę w czymkolwiek pomóc w jakiś inny sposób, np. opisując przebieg jakiegoś spotkania czy dzieląc się własnymi spostrzeżeniami, czy odpowiadając na Twoje konkretne pytania, to oczywiście bardzo chętnie, a najwygodniej telefonicznie - będzie wtedy szybko i sprawnie.

Pozdrawiam
uhuhu

Awatar użytkownika
MatZG91
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: MatZG91 »

Gdzie są wypisane obowiązki (oraz zalecane działania) członków COG? Myślę, że przydałoby się takie coś ewentualnym kandydatom (heh) do COG.
Zapraszam do swoich dwóch geościeżek w Zielonej Górze. Obie są całkowicie możliwe do zdobycia i są nowe.
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... trail=1046
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... trail=1113

Awatar użytkownika
elmodemonico
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Post autor: elmodemonico »

Cześć, ewentualni kandydaci napewno powinni zapoznać się z treścią kodeksu działania COG:
https://wiki.opencaching.pl/index.php?t ... 82ania_COG
Pozdrawiam
Elmodemonico
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 115 razy
Otrzymał podziękowań: 351 razy

Post autor: krystiant »

Oprócz tego jeszcze informowanie o ASF :wink:
Propagowanie zabawy, organizacja/uczestnictwo w eventach, korespondencja z urzędami, organami państwowymi itd. itp...
Niepełna lista sporządzona na podstawie kilku wątków z forum :mrgreen:
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 2):
art_noisekrcr
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ