Strona 1 z 1

Zmiana regulaminu i małoletni

: piątek 25 maja 2018, 17:11
autor: Sykkel
Widzę, że się zmienił regulamin, zajrzałem do zmian, w zasadzie nic szczególnego. Tylko jedno: teraz dzieciaki do 16 roku nie mają prawa się bawić? A co z tymi, które już mają bogate statystyki? Albo mają własne kesze?

Sorki, jeśli przeoczyłem gdzieś dyskusję o tym,

Re: Zmiana regulaminu i małoletni

: piątek 25 maja 2018, 17:46
autor: kojoty
do 16? miało być do 13 - to chyba jakieś niedopatrzenie.

Natomiast 13 lat jest obligatoryjne w PL i koniec - to nie jest wymysł OC-teamu tylko takie jest prawo,a my ostatnio chcemy być z nim w zgodzie - 13 lat to wiek uzyskanie "niepełnej zdolności do czynności prawnych", więc wszelkie zgody dzieci poniżej 13 lat są nieważne - dzieci poniżej 13 lat nie mogą też mieć konta w innych serwisach (np FB), nie mogą mieć subkonta w banku i nie mogą wielu innych rzeczy, gdzie człowiek musi mieć jakąś odpowiedzialność, wyrazić zgodę na coś etc.

Z drugiej strony OCPL- team nie ma sposobu na weryfikację wieku i ufa swoim użytkownikom - zakładamy, że jeśli ktoś kliknie, że ma 13 lat to je pewnie ma - przecież by nas nie okłamał.

Re: Zmiana regulaminu i małoletni

: piątek 25 maja 2018, 18:18
autor: ronja
Kwestie wieku i RODO pokazuje m.in. ten artykuł (innych też sporo w necie). Kwestie wprowadzenia do Regulaminu - to pytanie do osób, które decydowały o jego zapisach i raczej jest to poprzedni COG + jego "eksperci" (cudzysłów pozbawiony jest podtekstów).

Re: Zmiana regulaminu i małoletni

: piątek 25 maja 2018, 19:58
autor: kojoty
Ech. Faktycznie chyba prawo od nas wymaga takich zapisów i tyle. Szkoda gadać.

Re: Zmiana regulaminu i małoletni

: piątek 25 maja 2018, 22:39
autor: Pawel brasia
Było dyskutowane (w poprzedniej kadencji) i wydawało się, że wiek użytkownika będzie powyżej 13 lat - takie były początkowe ustalenia. Ostatecznie ustawodawca się wycofał i pozostawił 16 lat jak w GDPR (rozporządzeniu UE) i tak też ostatecznie wpisałem do regulaminu.