Magiczne 150 metrów

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 475 razy

Re: Magiczne 150 metrów

Post autor: deg » czwartek 24 maja 2018, 22:01

erykradek pisze:
czwartek 24 maja 2018, 12:02
Można okeszować ten sam obiekt zachowując zasadę odległości:
A mógłbyś mi powiedzieć (albo ktoś inny - zwolennik zachowywania obecnych odległości) co w sobie złego mają te geościeżki:
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=770 (7 skrzynek w PZZ Kozłów)
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=735 (5 skrzynek w tym samym budynku!)
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=722 (14 skrzynek w tym samym szpitalu)
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=713 (10 skrzynek w tym samym PGRze)
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=572 (5 skrzynek w tej samej sztolni)
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=590 (7 skrzynek w tej samej sztolni)

5 z tych 6 geościeżek zdobyłem i każdą z nich gorąco rekomenduję wszystkim, którzy lubią takie klimaty! Żadna z nich nie powinna istnieć, gdyby szanować zasadę minimalnej odległości... Czy zatem zasada odległości pomaga geocachingowi, czy mu szkodzi? Bo zgodnie z nią - wszystkie powyższe kesze powinny zostać usunięte, a geościeżki zamknięte. A praktycznie wszystkie te kesze wyrywają z butów, każda z tych geościeżek zapadła mi w pamięć ze względu na ogrom dostarczonych emocji.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
Sebastian
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 239 razy

Post autor: brasia » czwartek 24 maja 2018, 22:40

Jak już rzucamy przykłady:
https://opencaching.pl/cachemap3.php?la ... putZoom=15 - około 40 keszy na jednym cmentarzu :!:
i fajnie, że są
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
Sebastian
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
erykradek

Post autor: erykradek » piątek 25 maja 2018, 00:48

deg pisze:
czwartek 24 maja 2018, 22:01
(...) co w sobie złego mają te geościeżki (...)
Deg kiedy ją powiedziałem, kesze blisko siebie to coś złego? Bardzo nie lubię nadinterpretacji moich wypowiedzi i imputowania mi czegoś, czego nie było. Bardzo często to robisz i czasem aż się czytać nie chce tego forum, bo krew zalewa jak przekręcasz czyjeś wypowiedzi...
Pzdr

Erykradek

Awatar użytkownika
erykradek

Post autor: erykradek » piątek 25 maja 2018, 00:51

parlando pisze:
czwartek 24 maja 2018, 21:10
Info o 150 metrach chyba było znacznie wcześniej niż w 2016, ale znajduje się w informacjach, które trzeba potwierdzić przed założeniem skrzynki.
Możliwe, że było wcześniej - nie wiem. Tyle wyczytałem z edycji artykułu na openwiki
Pzdr

Erykradek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » piątek 25 maja 2018, 09:26

erykradek pisze:
piątek 25 maja 2018, 00:48
Deg kiedy ją powiedziałem, kesze blisko siebie to coś złego? Bardzo nie lubię nadinterpretacji moich wypowiedzi i imputowania mi czegoś, czego nie było. Bardzo często to robisz i czasem aż się czytać nie chce tego forum, bo krew zalewa jak przekręcasz czyjeś wypowiedzi...
Hmm... Mam wrażenie, że Ty nadinterpretowałeś moją wypowiedź ;). Składa się z cytatu (który przecież nie może być nadinterpretacją czy imputowaniem) i mojego głosu w sprawie. Pytanie - jak widać - kierowałem do wszystkich zwolenników limitów. Odnoszę wrażenie, że odebrałeś to jako atak na Ciebie, a mój post był skierowaną do wszystkich dywagacją na temat pożyteczności limitów. Z Tobą powiązany był tylko cytat, który tu po prostu pasował. Więc wrzuć proszę na luz, zawsze mnie możesz dodać do ignorów, ale proszę - duskutujmy merytorycznie. Bo ostatnimi czasy to co fajnego widać na Forum - potrafimy wspólnie dość do dobrych rozwiązań.

Ja więc ponawiam pytanie do zwolenników limitów - czy obecne limity sprzyjają rozwojowi Opencachingu czy go mocno ograniczają? Zacytowane Geościeżki w świetle limitów nie powinny istnieć - może warto mimo wszystko przemyśleć kwestię limitów?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » piątek 25 maja 2018, 18:36

erykradek pisze:
piątek 25 maja 2018, 00:51
parlando pisze:
czwartek 24 maja 2018, 21:10
Info o 150 metrach chyba było znacznie wcześniej niż w 2016, ale znajduje się w informacjach, które trzeba potwierdzić przed założeniem skrzynki.
Możliwe, że było wcześniej - nie wiem. Tyle wyczytałem z edycji artykułu na openwiki
Ja od zawsze kojarzę, że to było zalecenie a nie dozwolony limit... Jeżeli się zmieniło, to przeoczyłem ogłoszenie tego faktu - bo na pewno było ogłoszone, no bo jak? bez ogłoszenia by to ktoś wprowadził... :shock:
Internetowi szperacze na pewno znajdą to ogłoszenie w czeluściach internetowych archiwach...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » niedziela 27 maja 2018, 03:33

@krysriant, odkąd bawię się w serwisie OC, czyli od 10 lat, zawsze tak było, jak napisałeś - "Ja od zawsze kojarzę, że to by zalecenie a nie dozwolony limit." Skoro oboje bawimy się w poszukiwanie skrzynek, przez ponad 10 lat, to nie sądzę, by umknęło cosik naszej pamięci.
Obrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » poniedziałek 16 lipca 2018, 22:43

Ale ten limit był umowny, nikt nikogo nie ścigał za 120m od skrzynki. :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

rredan
Stały bywalec

Post autor: rredan » wtorek 17 lipca 2018, 11:08

Tylko i aż zalecenie. Nic więcej. Inna rzecz, że w mieście i w tysiącu innych lokalizacjach jest to kompletnie od czapy. Sam głosowałbym za zniesieniem ale mamy na OC tak wielu policjantów zawsze wiedzących lepiej od pozostałych, czym jest, a czym nie "prawdziwe keszowanie", że dla świętego spokoju i w ramach zgniłego kompromisu niech zostanie. Jako to nieszczęsne zalecenie.
Poza tym, że purnonsensem jest sam dystans. 150 metrów czyli tak zaokrąglona aby ładnie wyglądała kalka z komercyjnego serwisu, gdzie taka odległość ma sens, bo jest łatwa do wyobrażenia. Przynajmniej tam, gdzie powstał. Ale który z użytkowników OCPL bez zastanowienia potrafi zwizualizować sobie dziesiątą część mili?

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 18 lipca 2018, 10:35

Limit w mieście wynosi 50m.
Co nie zmienia postaci rzeczy, że moim zdaniem lepiej byłoby bez limitów a jedynie z określeniem, że kesz powinien być ukryty i opisany w sposób wykluczający możliwość pomylenia go z innymi, okolicznymi keszami.
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr

Post autor: krcr » środa 18 lipca 2018, 14:50

deg pisze:
środa 18 lipca 2018, 10:35
(...) moim zdaniem lepiej byłoby bez limitów a jedynie z określeniem, że kesz powinien być ukryty i opisany w sposób wykluczający możliwość pomylenia go z innymi, okolicznymi keszami.
Jesteśmy "open", więc nic nie stoi na przeszkodzie zmienić to w drodze "referendum “ :)
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ