Nowe atrybuty: Zgoda na serwis/zgoda na reaktywację

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: Nowe atrybuty: Zgoda na serwis/zgoda na reaktywację

Post autor: deg » sobota 12 maja 2018, 00:30

karwdo pisze:
sobota 12 maja 2018, 00:20
Co proponujesz? :)
Już pisałem - jasną i czytelną informację przy zakładaniu/edycji kesza z prośbą o wpisanie polityki (zezwolenia/zabronienia/warunków) reaktywacji i serwisu w opis kesza. A jeśli ktoś nie wpisze - to też przecież wybrał opcję "wszystko mi jedno".
karwdo pisze:
sobota 12 maja 2018, 00:20
PS.
Z tego co pamiętam... przed reaktywacją było chyba kilka dnfów:)))
Masz rację. Kesza nie było. Tylko reaktywacją zmieniłeś charakter kesza. To był kesz dwusystemowy i pewnie celowo miał tak wysoką trudność terenu, by wypełniać "matrixy" na GC.
Z drugiej strony - trzeba zawsze pamiętać też o podstawowym celu naszej zabawy. Geocaching ma wyprowadzać ludzi sprzed kanapy w teren. Ma pokazywać zajefajne miejsca i opowiadać niezwykłe historie. Pojemnik w którym jest logbook - ma znaczenie mocno drugorzędne. Wiadomo, że bardziej cieszę się z bajeranckiej skrzynki niż z eppendorki, ale... i tak hasam po terenie z GPSem i mam radochę z poznawania nowych miejsc! Jak sam pisałeś - czasami bajeranckie skrzynki psują geocaching, szczególnie osobom początkującym.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » sobota 12 maja 2018, 00:43

Bajeranckie skrzynki nie psują geocachingu. :) One go wzbogacają. :)
(Ale wiem o co chodziło - że takie super kesze mogą powodować, że ktoś inny nie założy w pobliżu skrzynki, bo nie będzie w stanie takiemu bajeranckiemu keszowi dorównać i/lub nie będzie w stanie poświęcić na to dużej ilości czasu potrzebnego do założenia takiego wypasa.)

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » sobota 12 maja 2018, 00:50

Azymut pisze:
sobota 12 maja 2018, 00:43
Bajeranckie skrzynki nie psują geocachingu. :) One go wzbogacają. :)
To zależy od perspektywy. Z Twojej - pewnie tak. Z mojej - też wzbogacają.
Ale wejdź sobie w buty keszera, który wybiera się na drugiego kesza w życiu. Wybiera sobie "kesz tygodnia". Milion gwiazdek i innych orderów. Nawet #wrednydeg w logu napisał same miłe słowa ;). Nowy keszer idzie szukać kesza. I nic. Nie ma kilpsiaka pod kamykiem. Nie ma falcona na choince. Wraca do domu myśląc, że skrzynka zniknęła. Ale chwilę później pokazują się kolejne zachwycone logi (pewnie @karwdo pojechał na tego kesza :D ). Nowy keszer więc wraca. I... znów nic. Po kilku próbach zrezygnuje myśląc, że nie nadaje się do tej zabawy. Gdyby poszedł w tym czasie na podparapeciaki - znalazłby kilkanaście, zobaczył sporo fajnych miejsc, na najbliższa okolicę spojrzałby jak doświadczeni na wyimki - gdzie się tu jeszcze coś kryje. Byłby zainteresowany tematem. Ale nie jest, bo trafił na najbardziej bajerancką skrzynkę w serwisie i zrezygnował...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Azymut
Bywalec
Podziękował: 22 razy
Otrzymane podziękowania: 64 razy

Post autor: Azymut » sobota 12 maja 2018, 01:19

Moim zdaniem całkowity nowicjusz nie zaczyna keszowania od świadomego ataku na najtrudniejsze skrzynki i czasem nawet przez jakiś czas nie ogarnia, że jest coś takiego jak skrzynka tygodnia. Poza tym, jeśli największą przyjemność daje szukanie niewiadomego, to co się początkującemu może szybciej spodobać/znudzić w zabawie? X takich samych parapeciaków i rynnowców, czy jakaś większa różnorodność? :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Azymut za post:
karwdo

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

Post autor: karwdo » sobota 12 maja 2018, 01:26

@ Deg... i to do mnie przemawia w temacie nie ruszania niczego! Przykład idealny.
Pełne poparcie z mojej strony, ale...

uważam też że systemowe rozwiązanie pozwalające w jednym miejscu skondensować info o ewentualnych opcjach serwisowo reaktywacyjnych (znów powołam się na Mangusa, Lorda czy Gagu) byłaby fajnym ułatwieniem dla kogoś kto korzysta z tego rozwiązania.

Powiem więcej... bo jak zauważyłem przykład ten jest omijany w naszej dyskusji... TO IDEALNE ROZWIĄZANIE dla keszy, które sadzimy w terenie np. podczas wakacji, kilkaset kilometrów od domu. Możliwość serwisu jest praktycznie żadna, a miejsce pokazane keszem fajne i warte zachowania.
Tu argument o jakości, patencie, skali zaangażowania zupełnie odpada... wkładam kesza, bo miejsce jest tego warte, mając świadomość, że nigdy pewnie tu nie wrócę. Posyłanie do piachu tego typu keszy z argumentem, bo autor dbać powinien, jest dość kontrowersyjne...bo czy ideą naszej zabawy jest stworzenie arcydzieła pod stałą opieką czy może jednak pokazanie fajnego miejsca i przekazanie cząstkowe ODPOWIEDZIALNOŚCI SPOŁECZNEJ za zakładaną skrzynkę? W końcu tworzyć chcemy społeczność, a nie bandę zapatrzonych w swe dzieła idealistów!

Mam przeświadczenie graniczące z pewnością, że 80% naszej społeczności podziela (w tym konkretnym przypadku keszy tzw. wyjazdowych) mój pogląd.
I chociażby dlatego WARTO o jakimś technicznym rozwiązaniu pomyśleć.

Dlatego osobie, która mowi:
- nie bo nie;
- bo to moje arcydzieło;
- bo to mega patent;
- bo może to wystarczyć nowicjuszy;
- etc..
ZOSTAWIMY OPCJĘ BEZ ZMIANY.

Natomiast dla tych, którzy np. :
- lubią spontaniczne kesze na wyjazdach;
- nie mają problemu z faktem serwisu czy reaktywacji
- etc.
DAJMY NARZĘDZIE POMOCNICZE, które jednocześnie będzie STAŁĄ OPCJĄ (ATRYBUTEM/KOMENTARZEM/POLEM) podczas zakładania kesza.

Wilk syty i owca cała:)))

Mnie się łatwo pisze, bo to nie będzie moja ewentualna robota... niemniej jednak dzieją się w systemie rzeczy (moim zdaniem) mniej istotne (nie mówię, że to źle) jak choćby tematy kolejnych sprawności pezy którym mamy wieljie halo, pdczas gdy np. kuleje podstawowa funkcjonalność... o której już wiele razy wspominałem, a mianowicie PERSONALIZACJA Menu:)

Może więc i taki pomysł uda się wrzucić na sławetnego githuba i kiedyś w przyszłości, takim pierdołom jak ja, dać możliwość określenia zasad serwisowania keszy
:)
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » sobota 12 maja 2018, 01:49

Widziałem całkiem sporo reaktywacji zrobionych dla + 1 do statów, bo ktoś nie znalazł pierwotnego pojemnika. Jednocześnie widziałem skrzynki, których ewidentnie nie było, a które były odwiedzane (bo były po drodze między innymi keszami), gdzie nikt nie zrobił ani serwisu, ani nawet nie zalogował DNF-a. Sprawa z reaktywacjami nie jest jednoznaczna i dobrze by było, jakby był chociaż mały element, który by tą kwestię porządkował. Kwestia serwisów to co innego, to jest dobra praktyka i podstawowy obowiązek każdego keszera, by po sobie zostawić kesza w porządnym stanie. Czasem jednak są wątpliwości co do tego, co możemy przy keszu zrobić. Myślę, że pole opisowe z zaznaczonymi/nie zaznaczonymi "ptaszkami" mogłoby tu załatwić sprawę. Przykładowo w polu wyboru przy zakładaniu kesza mogłyby się znaleźć takie informacje:
- zgoda na wymianę logbooka
- zgoda na zmianę pojemnika w razie uszkodzenia
- zgoda na reaktywację/odtworzenie kesza po zaginięciu skrzynki

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 475 razy

Post autor: deg » sobota 12 maja 2018, 08:38

(...)
- zgoda na dodanie ołówka
- zgoda na dołożenie ołówka
- zgoda na naostrzenie ołówka
- zgoda na wymianę magnesów
- zgoda na zainstalowanie mocniejszych magnesów, bo kesz słabo trzyma
- zgoda na zmianę pojemnika na inny rozmiar
- zgoda na wymianę pojemnika wyłącznie przy zachowaniu rozmiaru
- zgoda zmianę maskowania
- zgoda na zmianę miejsca ukrycia
- zgoda na zmianę kesza z magnetycznego na niemagnetyczny (lub odwrotnie)
(...)
Checkboxy nie załatwią sprawy. Nie dość, że drastycznie komplikują proces, to są rozwiązaniem zamkniętym - obejmują tylko określone przypadki. Będą trzy checkboxy i za pół roku problem powróci, bo ktoś będzie chciał następnych 10 checkboxów. W dodatku - checkboxy NIE pokażą się w Garminie czy c:geo, więc to zaprzecza sensowi ich istnienia...

Problem reaktywacji jest zupełnie gdzie indziej. Nie w technice, a w edukacji. Najważniejsza jest świadomość keszerów, że:
- jeśli nie znalazłeś skrzynki - ZGŁOŚ DNF! (to już rozwiązuje sporo problemów)
- jeśli ze skrzynką coś jest nie tak - ZGŁOŚ JĄ DO COG! (to nie ujma na honorze dla kogokolwiek, to dobra robota w trosce o jakość keszy dla Społeczności)
- jeśli jesteś Założycielem - napisz w opisie jaki jest Twój stosunek do serwisów/reaktywacji
Edukujmy, edukujmy i jeszcze raz edukujmy! Tu, na Facebooku, w Wiki, podczas edycji kesza.

Dlaczego nie przekonuje mnie dodatkowe pole? Bo żeby to pole znalazło się w Garminach, c:geo i tak musi być sklejone z pozostałą treścią opisu. A jeśli z dwóch pól trzeba zrobić jedno, to po co dwa pola? W dodatku chyba by mnie szlag trafił, gdybym na https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=40205 zobaczył dorzuconą przez system ramkę, która rozwala mi kolorystykę opisu.

Dajmy ludziom decydować. Komuś nie podobają się reaktywacje- niech o tym napisze. Tam gdzie chce i tak jak chce.
Serio uważacie, że trzeba pola, checkboxy zamiast... tak prostego rozwiązania jak tu: https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=54947 ?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 2):
parlandobrasia
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » sobota 12 maja 2018, 08:50

Postanowiłem napisać post pod postem, bo sprawa jest totalnie offtopicowa, ale ważna.
karwdo pisze:
sobota 12 maja 2018, 01:26
dzieją się w systemie rzeczy (moim zdaniem) mniej istotne (nie mówię, że to źle) jak choćby tematy kolejnych sprawności pezy którym mamy wieljie halo, pdczas gdy np. kuleje podstawowa funkcjonalność... o której już wiele razy wspominałem, a mianowicie PERSONALIZACJA Menu:)
BARDZO proszę, żeby nie wysnuwać takich wniosków. I to z pozycji COG.

Wdrażane są sprawności - siedzi nad nimi Kociewie, który jest grafikiem, ale nie zna się na kodzie. To on ma robić personalizację menu? Albo ewentualnie triPPer, który mam wrażenie, że niezbyt pewnie czuje się w grubszych tematach (nie znam jego kompetencji, wnioskuję po sprawach do których się zabiera). Kojoty to zdolny facet - z pewnością zrobiłby cokolwiek z "ważnych" (wg Ciebie) rzeczy, ale... ma ultimatum postawione przez Google i musi przepisać cały silnik mapowy od zera w ciągu miesiąca. Zupełnie Was to nie obchodzi, pewnie wszyscy będą narzekać, że znów trzeba zmienić przyzwyczajenia bo kontrolki zoomu są 1cm dalej, a mapy jakby inaczej działają. Ale jeśli tej pracy nie wykona - nasz serwis będzie można zamknąć, bo przestaną działać najważniejsze mapy w systemie. I tak część przestanie działać, bo nie ma szans zdążyć w ciągu miesiąca. Ma rzucić tę pracę i zająć się personalizacją menu? Rapotek właśnie wyprodukował świetnie zapowiadający się system harmonogramowania zadań. Nie mamy nawet czasu, by go przetestować. Dla Was - wiele to nie zmieni, dla osób technicznych - jest od wielu lat oczekiwanym zdecydowanym ułatwieniem zarządzania zadaniami systemowymi. To przełomowy kod, którego działania nawet nie zobaczycie. Ja - mam nawał pracy zawodowej i już ogromny stres czy zdążę dokończyć RODO. To znów coś dla Was praktycznie niewidoczne - jeden przycisk więcej, a do przewalenia cały system.
Proszę - jeśli ktokolwiek chce oceniać, czy RT/techniczni zajmują się ważną pracą czy nie - niech wgryzie się w temat i go zrozumie. Bo zdecydowaną większość zmian nie widać, a są cholernie ważne. Albo wykonywane są zgodnie z kompetencjami osób.

Krytycznie ważne na dzisiaj jest przepisanie API mapowego na inny silnik i RODO. Jedno i drugie w systemie niewiele zmieni, nie za bardzo będzie to widać, a jedno i drugie wymaga sporych nakładów pracy i czasu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
ptys50
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował: 332 razy
Otrzymane podziękowania: 175 razy

Post autor: parlando » sobota 12 maja 2018, 09:05

Ponieważ teraz jest tak, że przed założeniem skrzynki odpowiadamy twierdząco (nie da się inaczej:)) na m.in. takie pytanie:
Czy jesteś w stanie zapewnić serwis dla skrzynki przez cały czas jej istnienia w serwisie?
to zakładam, że dla wszystkich jest jasne, że to właściciel odpowiada za serwis, więc klauza typu "nie wyrażam zgody na serwis" jest niejako powtórzeniem. Natomiast nie mam nic przeciwko, jeśli się tego zrzeknie, ale nie awansem, bo to oznacza, że już na starcie daje sygnał "rupta co chceta z tym keszem". Później się okazuje, że jest jeden wielki bałagan - co innego w opisie, co innego w rzeczywistości.
No, powtarzam się:)
Bo żeby to pole znalazło się w Garminach, c:geo i tak musi być sklejone z pozostałą treścią opisu. A jeśli z dwóch pól trzeba zrobić jedno, to po co dwa pola?
Wbrew pozorom takie pole miałoby bardzo praktyczne zastosowanie. Kiedyś też coś takiego mi przyszło do głowy przy innej okazji i wtedy też r00t7 podzielił się swoim pomysłem. W takim polu można by było wpisywać wszelkie uwagi dotyczące odnalezienia kesza. Jest to przydatne zwłaszcza przy nietypowych, quizach, czy multikeszach. Wtedy takie pole można by doklejać na początku (praktyczne, bo nie trzeba przewijać np. długiego opisu, zwłaszcza na wąskich erkanach), czy na końcu (jak kto woli). Nie wypełnisz pola - nic się nie dokleja.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
KEISOR

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » sobota 12 maja 2018, 09:28

Czy ktoś z dwusystemowców mógłby opisać jak to na gjecu działa? Czy tam są podobne problemy? A może są jakoś rozwiązane? Muszę sobie jakiegoś kesza tam założyć, bo nawet nie wiem jak ten proces wygląda ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

Post autor: karwdo » sobota 12 maja 2018, 09:42

@ Degu... nie do końca wiem po co Twój mega długi post w temacie sprawności... Wyrwałeś z kontekstu, a wyraźnie napisałem, iż cały pomysł zmian łatwo jest wymyślać jak nie robi się tego później. Podałem również przykład Z MOJEJ PERSPEKTYWY (o czym już wielokrotnie pisałem), więc proszę COGów w to nie mieszaj... Może niezbyt wyraźnie napisałem, robię to więc poniżej DOBITNIE.
Kwestie techniczne i KOLEJNOŚĆ ich wdrażania, zostawiam w rękach FACHOWCÓW. Mam świadomość wyzwań przed jakimi stajemy (np.RODO) i NIGDZIE nie napisałem, że coś jest tu nie po kolei / nie tak / czy bezsensu.
Jeślim kogoś uraził - to zupełnie niezamierzenie i wielkie sorry za to!
To tak finalnie w temacie OFF (ew.temat na inną dyskusję)
-----

A teraz do rzeczy:

- padła sugestia traktująca, iż pole z informacjami o serwisach, mogłoby odstraszać nowych użytkowników, tudzież szerzyć jakieś złe praktyki... w tym więc kontekście EDUKACJA POPRZEZ DNFy... wydaje mi się identycznie (a nawet bardziej) odstraszająca.
Przykład:
Często keszuję z ludźmi i wielokrotnie słyszałem (krew mnie wtedy zalewa): "O DNFy w logach - olewamy" Nie mówię tu o nowych keszerach, a o wygach. Jak więc edukować świeżaczka, który widzi DNFy i śmiałości mieć nie będzie podjechać?

- EDUKACJA moim zdaniem to log WYKONAŁEM SERWIS... bo to oznacza dla kolejnej osoby, że kesz jest i śmiało można uderzać. Dlatego zacząłem logować serwisy.

- Idealizmem jest również liczenie że ktoś uzupełni opis o treśći serwisowo - reaktywacyjne. Skrajnym idealizmem jest myślenie (znów żeby nie było napiszę wprost - co nie znaczy że idealizm jest zły!), że ludzie czytają całe opisy, etc.

Czy naprawdę pole opisowe to tak duży problem (wyzwanie)?

KURDE zrobiła nam się dyskusja mocno odstająca od zamierzonej (po części z mojej winy).

Jeśli edukować, to najprostszymi metodami... obrazowo, nie zaś poprzez "liczenie" na zdrowy rozsądek, etc.
Jak widzimy każdy z nas ma INNE PATRZENIE na sprawę, każdy kieruje się innymi zasadami... Tak więc można zrobić COŚ co pozwoli każdemu z nas ów punkt widzenia przedstawić (lub nie dla osób, które nie czują takiej potrzeby).

Być może wystarczy redefiniować pole "Dodatkowe informacje"?
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » sobota 12 maja 2018, 10:49

karwdo pisze:
sobota 12 maja 2018, 09:42
EDUKACJA POPRZEZ DNFy... wydaje mi się identycznie (a nawet bardziej) odstraszająca.
Przykład:
Często keszuję z ludźmi i wielokrotnie słyszałem (krew mnie wtedy zalewa): "O DNFy w logach - olewamy" Nie mówię tu o nowych keszerach, a o wygach. Jak więc edukować świeżaczka, który widzi DNFy i śmiałości mieć nie będzie podjechać?
Jaka edukacja przez DNFy? Co to jest?
Nie ma kesza -> prawidłową reakcją jest zgłoszenie DNFa, a nie wrzucenie eppendorfki, by mieć +1 i święty spokój.
DNF jest sygnałem dla Założyciela, że musi coś ze skrzynką zrobić. Założyciel się nie bawi -> kesz należy zarchiwizować! Nie reanimujmy trupów.

A jak w logu są DNFy, to ja też nie jadę na kesza, bo po co miałbym pojechać, skoro kesza nie ma, a Założyciel go nie odtworzył? To nie odstrasza, tylko informuje - wybierz innego kesza, bo z tym możesz mieć problemy.
karwdo pisze:
- Idealizmem jest również liczenie że ktoś uzupełni opis o treśći serwisowo - reaktywacyjne. Skrajnym idealizmem jest myślenie (znów żeby nie było napiszę wprost - co nie znaczy że idealizm jest zły!), że ludzie czytają całe opisy, etc.
Jeśli komuś przeszkadzają reaktywacje/serwis - uzupełni opis.
Jeśli ludzie nie czytają opisów - to po co dodawać dodatkowe treści (pytanie retoryczne)?
Nie zmuszajmy ludzi do niczego! To jest OPENcaching i każdy niech samodzielnie decyduje. Zdecydowanie sprzeciwiam się doklejaniu czegokolwiek do keszy wbrew intencji Założycieli.
karwdo pisze:
Czy naprawdę pole opisowe to tak duży problem (wyzwanie)?
Informatycznie - tak średnio. Ale wciąż nie widzę sensu podziału opisu na sekcje. Jeśli osobno ma być polityka reaktywacji - czemu (jak ktoś wyżej zaproponował) - nie ma być też osobno "jak odnaleźć kesza"?
Pozwólmy Założycielom decydować co zawiera opis i jak wygląda. Bo nam się tu cholerny socjalizm robi i serwis, który myśli za keszera. To uczy braku odpowiedzialności za swoje czyny.

Znam (Karwdo - Ty też znasz) keszera, który... nie serwisuje swoich keszy w mieście w którym mieszka, bo liczy, że przecież ktoś inny za niego to zrobi. To znany, zasłużony keszer z dużą ilością znalezień...
karwdo pisze:
Jeśli edukować, to najprostszymi metodami... obrazowo, nie zaś poprzez "liczenie" na zdrowy rozsądek, etc.
?? To wycofujemy wszystkie kesze ekstremalne z systemu? Jeśli nie możemy liczyć na zdrowy rozsądek w kwestii wpisania polityki reaktywacji, to czy możemy liczyć na rozsądek zdobywania keszy ekstremalnych? Jesteśmy dorośli, bądźmy odpowiedzialni i nie usuwajmy tej odpowiedzialności z keszerów.
karwdo pisze:
Być może wystarczy redefiniować pole "Dodatkowe informacje"?
Nie wystarczy. Bez edukacji userów i tak pole pozostanie puste. Tak jak teraz nie ludzie nie wpisują polityki reaktywacyjnej, tak nie będą korzystali z jakiegokolwiek dodatkowego pola, jeśli nie będą rozumieli sensu. Krytykujesz "idealizm", opierając swoje tezy na równie "idealistycznym" założeniu, że gdy dodamy jedną rameczkę, nagle cały serwis się zmieni, ludzie będą wpisywali to, czego do tej pory nie wpisują, a tło serwisu zmieni się na tęczowe i zawsze będzie świeciło słońce ;)

PS: Lubię te nasze dyskusje, w których każdy ma rację, choć te racje są mocno odmienne.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
parlando
Obrazek

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » sobota 12 maja 2018, 12:40

@deg, co do zgodności z Garminem. Czy nie wystarczy, że generowany GPX będzie w treści (opisie) kesza zawierał, to co na stronie jest atrybutem? Czyli jeżeli np. przyjmiemy rozwiązanie checkbox/radio to przy generowaniu GPX na końcu zostanie dodany odpowiedni zapis tekstowy?

Co do samej zasadności tematu, to powiem jak to wygląda z mojego punktu widzenia. Mam "kilka" keszy patentowych i "kilka" keszy podparapetowych. Oczywiste dla mnie jest, że w miejscu gdzie znajdują się patenty nie chciałbym, aby Iksiński robił swoją reaktywację, bo przecież nie tak ma kesz wyglądać, a skoro zrobiłem tu patent, to Tu właśnie ma wyglądać fajnie.

Tam gdzie popełniłem (keszerską zbrodnię) magnetyczną eppendorfkę, nie mam żadnych przeciwskazań, żeby Kowalski zrobił mi reaktywację, o ile nie będzie to kinder jajko rzecz jasna.

Dla mnie jest to najbardziej racjonalne i sensowne podejście. Ale zdaję sobie sprawę, że keszer, który nie znalazł mojej skrzynki może nie wiedzieć, czy w tym miejscu był patent, czy zwykła eppendorfka. Dlatego uważam, że dobrze byłoby temat reaktywacji jakoś wyróżnić na stronie kesza.

Deg pisze, że można dodawać te informacje po prostu w opisie. Ale jeżeli czytający forum (5% społeczności OC) nawet to zrobią wszyscy, to zdecydowana większość keszerów i tak nie będzie wiedziała o "akcji". W efekcie mało kto będzie takich informacji szukał w opisie, bo bardziej ich nie będzie niż będą. ;)

Jeżeli system by wymuszał decyzję, to z czasem może w nawyk by weszło, aby sprawdzać przed wykonaniem reaktywacji zgodę autora.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » sobota 12 maja 2018, 12:56

areckis pisze:
sobota 12 maja 2018, 12:40
Deg pisze, że można dodawać te informacje po prostu w opisie. Ale jeżeli czytający forum (5% społeczności OC) nawet to zrobią wszyscy, to zdecydowana większość keszerów i tak nie będzie wiedziała o "akcji". W efekcie mało kto będzie takich informacji szukał w opisie, bo bardziej ich nie będzie niż będą. ;)
Ale jak to :?:

Inna sprawa, że jak ktoś reaktywuje kesza bez konsultacji, to nie powinien mieć pretensji, jeżeli taki serwis i log "znaleziona" zostaną skasowane przez właściciela (w imię założenia, że to właściciel odpowiada za swojego kesza).

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » sobota 12 maja 2018, 13:36

areckis pisze:
sobota 12 maja 2018, 12:40
Oczywiste dla mnie jest, że w miejscu gdzie znajdują się patenty nie chciałbym, aby Iksiński robił swoją reaktywację, bo przecież nie tak ma kesz wyglądać, a skoro zrobiłem tu patent, to Tu właśnie ma wyglądać fajnie.

Tam gdzie popełniłem (keszerską zbrodnię) magnetyczną eppendorfkę, nie mam żadnych przeciwskazań, żeby Kowalski zrobił mi reaktywację, o ile nie będzie to kinder jajko rzecz jasna.

Dla mnie jest to najbardziej racjonalne i sensowne podejście. Ale zdaję sobie sprawę, że keszer, który nie znalazł mojej skrzynki może nie wiedzieć, czy w tym miejscu był patent, czy zwykła eppendorfka. Dlatego uważam, że dobrze byłoby temat reaktywacji jakoś wyróżnić na stronie kesza.
To napisz w opisie przy takim patentowym keszu:

Bardzo się napracowałem nad tym keszem, nie szukajcie zwykłego klipsiaka czy innej eppendorfki i nie życzę sobie żeby go reaktywować, bo i tak nie zrobicie tego tak jak sobie wymyśliłem. Jak coś jest nie tak z keszem to zgłaszajcie w logach żebym wiedział i mógł samodzielnie naprawić

Przecież, jak sugeruje cały czas deg, takie coś można już teraz wpisać i nie trzeba mieć do tego osobnego pola tekstowego na stronie zakładania/edycji kesza, tym bardziej że z dyskusji wynika, iż treść tego pola byłaby łączona z opisem w celu zgodności z różnymi urządzeniami.
Po co programista ma tracić czas na zakodowanie tego dodatkowego pola i łączenia jego treści z opisem skoro każdy, kto che może to sobie już teraz dopisać samodzielnie?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ