Wybory do COG 2018 - makotka

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

makotka
Bywalec
Podziękował: 26 razy
Otrzymane podziękowania: 23 razy

Re: Wybory COG 2018 - makotka

Post autor: makotka » piątek 20 kwietnia 2018, 14:50

ODCINEK 11.
- Rada Techniczna obecnie jest w rozsypce. Czy kandydaci mogą zadeklarować jakąś inicjatywę, by sytuację poprawić? (parlando)
Nie wiem, czy jakakolkwiek odgórna inicjatywa z naszej strony jest w stanie zapewnić napływ rąk do pracy. To, co robi RT, opiera się na ludziach i ich chęciach. Jest to zarówno piękno jak i zagrożenie projektów opensource. Nie znam sposobu, jak namówić kolejne osoby, by poświęcały swój wolny czas na przekopywanie tego nieco zaśniedziałego kodu w zamian za często jedynie własną satysfakcję, bez wdziędzności i docenienia.

Co więcej, to pytanie jest dla mnie osobiście nieco krępujące... :p
Tak, jestem z zawodu programistą. Owszem, mogłabym partycypować w tej ciężkiej pracy, jaką jest rozwój i utrzymywanie naszego serwisu. Kiedyś nawet jakieś drobiazgi popoprawiałam. Ale, pomijając osobiste kwestie, z powodu których tego zaprzestałam, ja nie jestem wyznawcą kodowania 24h/dobę. Lubię moją pracę, ale po 8h czaszkowania dobrze jest zająć się czymś innym. Jak się wkręcę to potrafię siedzieć nad kodem po nocach, ale staram się tego unikać. Dla zdrowia.
W pewnym sensie podziwiam osoby, które porafią dawać z siebie tak wiele, łączyć to wszystko do kupy z pracą zawodową i rodziną i jednocześnie ogarniać życie.

Przy okazji publicznie mogę się przyznać, że kojoty ma u mnie obiecaną już sporą liczbę roboczogodzin (wygranych/przehandlowanych), które mam poświęcić na rzecz naszego projektu OC, tak więc pewnie niebawem dorzucę coś od siebie (chociaż będzie to bardziej zasługa kojoty niż moja).

- Czy to COG teraz, czyt RR wcześniej - zawsze trochę znikają po wyborach. Tymczasem na forum nieraz robi się gorąco, a czasami jest przestój. Czy jako wybrańcy nie powinniście łagodzić tonu dyskusji? Jeśli nic się nie dzieje, to może należy wrzucić coś na forum - jakiś temat, inicjatywę, coś pochwalić itd. Po prostu animować to forum, tak żeby nie pojawiały się głosy, że aktywne wątki należy wywalić ze strony głównej serwisu? Przy pozytywnych treściach, dyskusja też będzie pozytywna. (parlando)
Na samiutkim początku keszowania pewien prawie sąsiad, notabene topowy keszer, udzielił mi paru dobrych rad, a wśród nich "tylko nie wchodź na forum". Być może za bardzo sobie to wzięłam do serca :)

Pozdr,
makotka
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi makotka za post (razem 2):
parlandodeg

makotka
Bywalec
Podziękował: 26 razy
Otrzymane podziękowania: 23 razy

Re: Wybory COG 2018 - makotka

Post autor: makotka » piątek 20 kwietnia 2018, 17:09

ODCINEK 12

Pytania do kandydatów. Kesz z założenia tradycyjny ewidentnie ma złe kordy (widać np. na mapie) - prosicie o zmianę typu na "nietypowa"?
W jaki sposób najlepiej wyznaczyć współrzędne skrzynki? Jakie znacie sposoby na weryfikację wyznaczonych współrzędnych?
Chodzi mi o Wasze doświadczenie, praktykę i wiedzę, oraz w jaki sposób możecie pomóc nowym w wyznaczeniu odpowiednich kordów.
Czy kandydaci będący już w COG w ogóle przywiązują wagę do kordów weryfikowanych skrzynek?
Jeszcze raz się powtórzę :)

Oczywiście że przywiązujemy wagę, na tyle na ile da się to sprawdzić na mapie czy wyczuć z korespondencji.
W takim przypadku ja raczej sugeruję sprawdzenie dokładności, jeśli opis ewidentnie nie zgadza się z mapą, piszę i pokazuję co się nie zgadza, żeby na przyszłość byli w stanie to sami sprawdzić. Jeśli ktoś używa smartfona to ja osobiście polecam uśrednianie przy użyciu GPS Averaging i weryfikację kordów na mapie.
Wykrycie problemu z koordynatami zdarzyło mi się kilka razy.

Co najmniej dwa razy to były to ewidentne przypadki, pewnie błąd przy przepisywaniu, szybko poprawione.

Raz sytuacja była nie do końca jasna, więc nawet postanowiłam pojechać pod ruską granicę i spróbować znaleźć kesza osobiście, bo miałam przeczucie, że coś jest nie tak, ale nie chciałam blokować kesza bez dowodu. Niestety miałam rację.

Pamiętam też sytuację, gdy wpisane współrzędne były bardzo złe, na skutek chyba jakiejś dziwnej pomyłki, ale użytkownik nie miał już wyników pomiarów i nie był w stanie wrócić zmierzyć je ponownie, bo bywał w tym mieście raz na jakiś czas. Zapakowałam się, pojechałam do Ostródy, znalazłam kesze po opisie i pomierzyłam współrzędne, by pomóc w opublikowaniu keszy.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi makotka za post:
parlando

ODPOWIEDZ