Wybory do COG 2018 - Elvis7

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 152 razy
Otrzymane podziękowania: 66 razy

Wybory do COG 2018 - Elvis7

Post autor: Elvis7 » wtorek 17 kwietnia 2018, 14:14

Skoro @Deg wywołał mnie do tablicy to zakładam nowy wątek na forum i odpowiadam na pytania.
Jedno zdanie na mój temat: na imię mam Hubert, mam 32 lata i od pewnego czasu odpowiadam za województwo mazowieckie.
deg pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 10:16
[ Post jest i będzie uzupełniany o kolejne pytania pojawiające się w tym wątku ]
- jaką masz wizję ożywienia lokalnej Społeczności? Eventy? Geościeżki? Jak chcesz zachęcać i motywować do zakładania nowych skrzynek i poszukiwań istniejących?
Coś tam w głowie mi się kołacze. W grudniu ubiegłego roku odpaliłem początek warszawskich Cy Cusiów. Kilka kolejnych osób zaczęło zakładać swoje warszawskie wyimki i ich liczba dochodzi do 60. Nic tylko finał zakładać.
Co do eventów - nie jestem ich fanem, nigdy żadnego nie założyłem. Raz przyłożyłem rękę do organizacji takowego - podobno się udał. Zieloną gwiazdkę dostał na jakimś zlocie.
promuję OC w lokalnym środowisku jak tylko mogę. Kilka osób udało mi się do zabawy. Mam listę pomysłów podrzuconych i własnych na temat aktywizacji środowiska lokalnego.
deg pisze: czy zamierzasz aktywnie współpracować z Lasami Państwowymi, Samorządami Terytorialnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi tego typu podmiotami. Aktywnie, to znaczy, że to Ty do nich się zwracasz w celu promocji Opencachingu i podjęcia wspólnych działań.
Kiedyś była sprawa związana z KPN, który kazał wyeksmitować wszystkie kesze z lasu. Byłem upierdliwy i w końcu złagodzili zdanie, dali zielone światło na ich zakładanie (GC nie ma tam ani jednego kesza).
Co więcej - kilka wywiadów do gazet lokalnych i ogólnopolskich. Szkolenia i prezentacje zabawy dla dzieci z przedszkola, w którym uczył się mój syn. Byliśmy (jak, keram58, fotoimpresje, kaszel3) obecni na Pikniku Radia Kolor gdzie promowaliśmy grę terenową (dzięki @Azymut za zaproszenie!).
deg pisze:co myślisz o zniesieniu limitu 500 skrzynek potrzebnych do założenia geościeżki? Uzasadnij odpowiedź.
Limit dobra rzecz. Daje możliwość nauczenia się czegoś na temat zabawy jaką jest opencaching. Nie będę jednak protestować jeśli ktoś przekona mnie racjonalnie czemu ten limit należałoby znieść lub zmniejszyć. Nie przeszkadza mi myśl, że założenie geościeżki będzie możliwe np. po 200 znalezionych skrzynkach (limit przypadkowy). Znalezienie 200 skrzynek nie jest problemem nawet w najmniejszych keszowo województwach.
deg pisze: czy satysfakcjonuje Cię zasada 3xDNF jeśli chodzi o przestawianie nieznalezionych skrzynek w stan tymczasowo niedostępna? Czy na podstawie udokumentowanego, pewnego JEDNEGO nieznalezienia - nadal trzeba skrzynkę utrzymywać jako dostępna czasami przez kilka lat - ze względu na brak kolejnych DNFów?
Nie będę płakał w sytuacji gdy zasada ta zostanie zniesiona. Jeśli poprzedni znalazca może potwierdzić, że kesza nie ma to można go zawiesić.
@deg doprecyzował pytanie - jesli ktoś jedzie na miejsce i zamiast drzewa jest autostrada to oczywiście, że COG nie powinien czekać na reakcje i kesza zawiesić.
deg pisze: co myślisz o łączeniu stanowisk RT i COG. Dlaczego jest takie Twoje zdanie?
Nie da się siedzieć na dwóch stołkach naraz. lepiej jak każdy pcha swój wózek ale możemy się przecież wspierać w naszych działaniach. Prawda? W kolejnym pytaniu napisałem zdanie na temat kandydatury chińczyka. Jeśli miałoby to pomóc rozwojowi, późniejszej integracji serwisów OC to byłbym skłonny zaakceptować taką praktykę.
deg pisze: co myślisz o wprowadzeniu transparentności zgłoszeń rozpatrywanych przez COG? Pamiętaj, że w procesie obsługi zgłoszeń mogą pojawić się informacje, których publikacja psuje zabawę innym keszerom (miejsce i sposób ukrycia skrzynki, zdjęcia itp).
Ewentualny dostęp tylko dla stron "sporu" - pozwoli to uniknąć sytuacji, w której każdy może mieć dostęp do danych wrażliwych kesza. Już widzę aferę rozkręconą z tego właśnie powodu.
deg pisze:co myślisz o zasadzie nieomylności COG. Obecnie od decyzji COG nie da się w żaden sposób odwołać. Czy widzisz jakąś metodę rozwiązania tego problemu?
Od decyzji cogisty można się odwołać do całego COG. W ubiegłym roku była taka sytuacja, że z moją decyzją się nie zgadzano i odwołano się do całego COG. Ja nie brałem udziału w głosowaniach na ten temat. Decyzja całego COG powinna być w mojej ocenie ostateczna. To zabawa ale czasami panują zbyt duże emocje, a to szkodzi.
Także nie jest prawdą, że decyzja COGisty jest ostateczna. Ostateczna jest decyzja całego składu COG. Powoływanie kolejnych instytucji odwoławczych jest zbędna. Wolałbym aby nie doszło do sytuacji, w której zgłoszenia ciągną się miesiącami przez przedłużanie procedury odwoławczej.
deg pisze: jak zareagowałbyś, gdyby jeden z COGowiczów nie wypełniał swoich obowiązków przez kilka tygodni/miesięcy (pytanie jest realne - jeden z obecnych COGowiczów olewał sprawy przez długie miesiące). Jaki masz konkretny pomysł na zapobieganie tego typu patologiom w przyszłości?
Była taka sytuacja ale udało się ją rozwiązać. Mam nadzieję, że więcej takich sytuacji nie będzie. Ostatnio miałem podobny casus w swojej pracy zawodowej - ktoś nie wypełniał swoich obowiązków społecznych i padło pytanie co teraz. Męska rozmowa wystarczyła a dodatkowo usłyszałem - nie można przewidzieć każdej sytuacji a czasami nawet lepiej jak wszystko nie jest zapisane formalnie.
deg pisze:czy uważasz, że zasady wyborów do COG powinny być stałe i niezmienne? Kiedy i na jakich zasadach powinny być wprowadzane do nich poprawki? O ile wcześniej niż odbywają się same wybory?
Zasady wyborów do COG są stałe i niezmienne. Teraz jednak powstała nowa funkcjonalność - sprawności, która ułatwia rejestrację kandydatów.
deg pisze: co z eventami "wirtualnymi" - spotkaniami w necie? Powinny być zakazane? A może definicja w Wiki powinna być rozszerzona o tego typu spotkania? Jeśli tak - jak przeciwdziałać patologiom, że 2 osoby spotykają się na Skype i robią z tego event ciesząc się +1?
Raz brałem udział - nie przeszkadza mi. Była to fajna opcja pogadać z opencacherami z innych społeczności. Co do zapobiegania patologiom to każdy tego typu event mógłby być weryfikowany przez COG.
deg pisze: co myślisz o prowadzeniu regularnych webminarów? Jak często? OC DE (mniejsza od nas Społeczność) robi je co 2 tygodnie. O czym byłyby webminary i kto miałby je prowadzić? Kto odpowiadałby za ich organizację?
Nie wiem co na ten temat myśleć. Zorganizowaliśmy raz akcję COG odpowiada i poza zachwytem na temat urody jednej z cogistek nie było większego odzewu.
Nie wykluczam jednak, że idea może się wykiełkować.
deg pisze: co myślisz o blogu OC na głównej stronie? Wywalić ze strony głównej? Ożywić? Jak?
Kiedyś był taki chłopak z podkarpacia - Banan, który kręcił ekstra filmy z wypraw keszerskich. Potem ja sam próbowałem ale poza wiatrem, nieskładnymi wypowiedziami i nienaturalnym obrazem nie wyszło z tego nic. Blog mógłby istnieć (tak jak istnieją blogi innych osób) gdyby znalazł się redaktor takiego blogu.
I właśnie rodzi mi się jedna idea.

Dodatkowo, dla kandydatów, którzy byli w poprzedni(ej/ich) kadencjach dodałbym pytanie o to jakie działania, po za obsługą codzienną skrzynek (akceptacja/zawieszanie/odwieszanie/ itp.) podjąłeś na rzecz popularyzacji/rozwoju/itp. OC podczas swoich poprzednich kadencji. (areckis)
@areckis funkcja w COG to nie tylko weryfikacja zgłoszeń. Moja aktywność była taka, że żona groziła mi rozwodem jak tego nie rzucę. No ale w końcu się przyzwyczaiła. Szukam, zakładam, pokazuję innym jak to należy robić. Trochę na ten temat napisałem wyżej.
Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ? (triPPer)
@triPPer z tego co pamiętam to popierałem Twoją koncepcję 1 keszer-1 głos. Z drugiej jednak strony zasady wyborów powinny być niezmienne. Myślę, że w kolejnym roku zasady wyborów do COG powinny być takie jak w tym (chyba, ze wprowadzone zostaną zmiany likwidujące niektóre wymogi np. zakaz łączenia funkcjo RT-COG)
deg pisze: czy masz jakąś wizję wykorzystania serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i inne) w swojej pracy jako COG?
Nie znam się na social media. Konta na twitterze nie mam (FB już tak) a najbardziej aktywny byłem na grono.net (ale to było bardzo dawno). Jeśli znalazła by się osoba, która chciałaby prowadzić kanał na social media to udzielę jej swojego poparcia. Może ktoś z czytelników tego forum ma doświadczenie, czas i pomysł aby zająć się social media?

deg pisze: czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twojego konta? Jeśli stanowisz team - napisz.
W nicku mam 7 ale jestem tylko jeden.
Rada Techniczna obecnie jest w rozsypce. Czy kandydaci mogą zadeklarować jakąś inicjatywę, by sytuację poprawić? (parlando)
@parlando gdybym znał się na programowaniu to zrezygnowałbym z COG i poszedł do RT. Ale się nie znam. Jedyne co przychodzi mi do głowy to ogłoszenie na naszej stronie głównej, że szukamy chętnych do bezpłatnej pracy na rzecz OC. Myślę, że jeśli chińczyk będzie chciał pomóc RT będąc w COG to procedura impeachmentu nie zostanie wdrożona.
czy ktoś czytający chciałby wspomóc RT w jej pracy?
Czy to COG teraz, czyt RR wcześniej - zawsze trochę znikają po wyborach. Tymczasem na forum nieraz robi się gorąco, a czasami jest przestój. Czy jako wybrańcy nie powinniście łagodzić tonu dyskusji? Jeśli nic się nie dzieje, to może należy wrzucić coś na forum - jakiś temat, inicjatywę, coś pochwalić itd. Po prostu animować to forum, tak żeby nie pojawiały się głosy, że aktywne wątki należy wywalić ze strony głównej serwisu? Przy pozytywnych treściach, dyskusja też będzie pozytywna. (parlando)
@parlando od administrowania forum są moderatorzy - ja nie mogę wywalić czyjegoś wpisu czy danych wrażliwych z posta. Mogę jedynie udzielać informacji i mogę obiecać, że będę to robił częściej.

Edit: mały edit z mojej strony po postach DEGA
Ostatnio zmieniony wtorek 17 kwietnia 2018, 14:14 przez Elvis7, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Elvis7 za post (razem 3):
Błękitna Teamkeram58Werrona

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 152 razy
Otrzymane podziękowania: 66 razy

Re: Wybory do COG 2018 - Elvis7

Post autor: Elvis7 » czwartek 03 maja 2018, 09:38

Chciałem podziękować za Wasze głosy i zaufanie, którym kolejny raz mnie obdarzyliście.
Dzięki raz jeszcze

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Elvis7 za post:
parlando

ODPOWIEDZ