Wybory do COG 2018 - brasia

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 192 razy
Otrzymane podziękowania: 235 razy

Wybory do COG 2018 - brasia

Post autor: brasia » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:11

Cześć jestem Paweł, od ponad 10-ciu lat szukam plastikowych pojemników aby zaznaczyć w nich na kawałku papieru swoją obecność...
Ale teraz przejdę do pytań (jako, że jestem zwolennikiem porządku pozwolę sobie je ponumerować):
deg pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 10:16
1. jaką masz wizję ożywienia lokalnej Społeczności? Eventy? Geościeżki? Jak chcesz zachęcać i motywować do zakładania nowych skrzynek i poszukiwań istniejących?
Każdą wizję, która mam wprowadzam w życie. Utworzyłem Granice Poznania jeszcze zanim powstały geościezki, utworzyłem lokalne, wielkopolskie forum (stąd wzięła się nazwa WIO), kilku osobom opowiedziałem i pokazałem na czym polega keszowanie. Na ten czas nie mam żadnej wizji, gdybym miał, niezwłocznie wprowadziłbym ją w życie.
deg pisze:
2. czy zamierzasz aktywnie współpracować z Lasami Państwowymi, Samorządami Terytorialnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi tego typu podmiotami. Aktywnie, to znaczy, że to Ty do nich się zwracasz w celu promocji Opencachingu i podjęcia wspólnych działań.
W miarę możliwości tak. Za parę dni wraz z dwoma kolegami idziemy do UAM przedstawić Opencaching chętnym osobom.
deg pisze:
3. co myślisz o zniesieniu limitu 500 skrzynek potrzebnych do założenia geościeżki? Uzasadnij odpowiedź.
Uważam, że kryterium nie powinny być znalezione skrzynki a jakość założonych skrzynek, czyli np. odpowiednia ilość otrzymanych rekomendacji. Ktoś może znaleźć 10 skrzynek, założyć 20, z których każda będzie miała reko, chyba wie o co w tym wszystkim chodzi i powinien mieć możliwość zrobienia z tego geościeżki.
W ogóle w temacie geościeżek jest wiele do zrobienia, pomysły przekazywałem na bieżąco do RT. Najważniejsze wg mnie to wprowadzenie terminu "zaliczenie kesza", czyli równe traktowanie w geościeżce kesza, którego się założyło i tego, którego się znalazło. Chodzi o geościeżki "otwarte", składające się z keszy wielu użytkowników. Obecna sytuacja powoduje, że założyciele mają gorsze warunki do zaliczenia geościezki niż bierni szukający. Np. z tego powodu nie założę skrzynki w Geostradzie, póki jej nie zaliczę.
deg pisze:
4. czy satysfakcjonuje Cię zasada 3xDNF jeśli chodzi o przestawianie nieznalezionych skrzynek w stan tymczasowo niedostępna? Czy na podstawie udokumentowanego, pewnego JEDNEGO nieznalezienia - nadal trzeba skrzynkę utrzymywać jako dostępna czasami przez kilka lat - ze względu na brak kolejnych DNFów?
Tak i nie. Tzn zasada 3xDNF jest w porządku, jednak jeśli ktoś udokumentuje, że miejsca, gdzie był kesz już nie ma (np. poprzedni znalazca), bez problemu zarchiwizuję i archiwizacje przy jednym DNF-ie miały miejsce.
deg pisze:
5. co myślisz o łączeniu stanowisk RT i COG. Dlaczego jest takie Twoje zdanie?
Uważam, że nie powinno się łączyć. Po pierwsze niech każdy robi to co potrafi najlepiej, nie rozpraszając się w innych dziedzinach. Myślę, że połączenie dwóch obowiązków odbiłoby się na jakości zarówno jednego jak i drugiego stanowiska. Po drugie, może to rodzić obawy o różnego rodzaju machlojki, wpływanie w ten czy inny sposób na decyzje. Po trzecie, jeśli koś umie "grzebać w kodzie" i ma ochotę zawsze może to robić nie będąc członkiem RT (np. Deg ;) )
deg pisze:
6. co myślisz o wprowadzeniu transparentności zgłoszeń rozpatrywanych przez COG? Pamiętaj, że w procesie obsługi zgłoszeń mogą pojawić się informacje, których publikacja psuje zabawę innym keszerom (miejsce i sposób ukrycia skrzynki, zdjęcia itp).
Uważam, że zgłaszający otrzymując wiadomości o zgłoszeniu powinien otrzymywać linka do zgłoszenia, które mógłby obserwować w trybie tylko do odczytu. Ewentualnie mógłby zareagować pisząc na cog@. W przypadku nadejście drugiego zgłoszenia dotyczącego tej samej skrzynki kolejny zgłaszający również powinien dostać link do pierwszego zgłoszenia. Osoby nie zainteresowane nie powinny mieć dostępu.
deg pisze:
7. co myślisz o zasadzie nieomylności COG. Obecnie od decyzji COG nie da się w żaden sposób odwołać. Czy widzisz jakąś metodę rozwiązania tego problemu?
Od decyzji COGowicza można się odwołać do całego COGu, decyzja całego COGu jest nieodwoływalna. Myślałem o tym kiedyś, aby w sprawach kiedy zgłaszający dalej jest nie usatysfakcjonowany powołać coś w rodzaju ławy przysięgłych (chyba za dużo amerykańskich filmów), składającej się z losowo wybranych np. 10 Przewodników (10 gniewnych ludzi ;) ), którzy mogliby przedyskutować, zagłosować i ostatecznie zamknąć sprawę. Jednak wymaga to dużego wkłady informatycznego w naszą stronę i aktywności przewodników, aby nie było sytuacji, że z 10 zagłosował jeden.
deg pisze:
8. jak zareagowałbyś, gdyby jeden z COGowiczów nie wypełniał swoich obowiązków przez kilka tygodni/miesięcy (pytanie jest realne - jeden z obecnych COGowiczów olewał sprawy przez długie miesiące). Jaki masz konkretny pomysł na zapobieganie tego typu patologiom w przyszłości?
Tak, taka sytuacja miała miejsce. Po prostu przejąłem te zgłoszenia i dokończyłem.
Obecny system zgłoszeń działa rewelacyjnie, jednak jego wadą jest brak kontroli na bieżąco (domyślnie) poczynań innych COGowiczów. Aby takie sytuacje ograniczyć (bo wyeliminować się nie da) proponuję aby domyślnie wyświetlały się zgłoszenia Moje+nowe+przeterminowane (Deg, wiesz o czym piszę). Inna możliwość to powołać z grona COG osobę Koordynatora, która przez pewien czas (np. 2 miesiące) będzie kontrolowała innych członków, zgłoszenia mailowe itp i ewentualnie reagowała w takich sytuacjach.
deg pisze:
9. czy uważasz, że zasady wyborów do COG powinny być stałe i niezmienne? Kiedy i na jakich zasadach powinny być wprowadzane do nich poprawki? O ile wcześniej niż odbywają się same wybory?
Z jednej strony zasady powinny być stałe, z drugiej drobne zmiany również powinny być wprowadzane. Tutaj nie mam jednoznacznego zdania.
deg pisze:
10. co z eventami "wirtualnymi" - spotkaniami w necie? Powinny być zakazane? A może definicja w Wiki powinna być rozszerzona o tego typu spotkania? Jeśli tak - jak przeciwdziałać patologiom, że 2 osoby spotykają się na Skype i robią z tego event ciesząc się +1?
Wirtualne spotkania jak najbardziej tak, ale nie powinny się liczyć +1 do statystyk. W ogóle uważam, ze powinno się wprowadzić brak możliwości organizacji "spontanów". Tzn. informacja o evencie powinna się ukazywać co najmniej Xdni wcześniej. Ile do przedyskutowania, ale tydzień to minimum.
deg pisze:
11. co myślisz o prowadzeniu regularnych webminarów? Jak często? OC DE (mniejsza od nas Społeczność) robi je co 2 tygodnie. O czym byłyby webminary i kto miałby je prowadzić? Kto odpowiadałby za ich organizację?
Jestem za, tylko kto to będzie prowadził?
deg pisze:
12. co myślisz o blogu OC na głównej stronie? Wywalić ze strony głównej? Ożywić? Jak?
Ożywić, sam podjąłem próbę... Nie mam pomysłu jak, oprócz tego, ze pisać a lekkiego pióra nie mam.
deg pisze:
13. Dodatkowo, dla kandydatów, którzy byli w poprzedni(ej/ich) kadencjach dodałbym pytanie o to jakie działania, po za obsługą codzienną skrzynek (akceptacja/zawieszanie/odwieszanie/ itp.) podjąłeś na rzecz popularyzacji/rozwoju/itp. OC podczas swoich poprzednich kadencji. (areckis)
Podawałem mnóstwo różnych (głupich i mądrych) pomysłów do RT na "utrudnienie życia" użytkownikom (czytaj zmiany w serwisie) i często te zmiany aktywnie testowałem. Np. panel COG (nie widoczny dla użytkowników), wiele moich okolic, przycisk do szukania skrzynek z mojej okolicy ....
Zebrałem zasady, którymi kieruje się COG w "Kodeks działania COG", celem ujednolicenia działań, stworzenia czegoś w rodzaju KPA dla użytkowników.
Czynnie zaangażowałem się w poszerzenie serwisu o nowe sprawności.
Więcej nie przychodzi mi do głowy.
deg pisze:
14. Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ? (triPPer)
Uważam obecny system 1/2 za dobry, gdyż pozwala zagłosować nie tylko na lokalnego członka, ale również np. z sąsiedniego województwa lub po prostu na osobę, która jest aktywna w swoich działaniach. Patrząc na obecny COG tych głosów dla aktywnych rozdałbym więcej ;)
parlando pisze:
niedziela 15 kwietnia 2018, 12:45
15. Jak Ci się udało zalogować https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP11D6 skoro jest błąd w zagadce i rozwiązanie nie daje hasła?
Byłem na miejscu, jechałem wyboistą drogą dziwiąc się, że tam dojeżdżają również autobusy. Szczerze mówiąc nie pamiętam, nawet nie pamiętam na czym polega błąd zagadki, widocznie nie miałem z tym wielkich problemów.

Właściwie po co odpowiadałem, przecież i tak wygram :D . Nie mam żadnego konkurenta :(.

Edit:
deg pisze:
poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:09
Żeby nie było łatwo - dorzucam dwa pytania:
16. czy masz jakąś wizję wykorzystania serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i inne) w swojej pracy jako COG?
17. czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twojego konta? Jeśli stanowisz team - napisz o tym.
16. Czasami wykorzystuję FB jako komunikator. Nie mam żadnej wizji jak wykorzystać serwisy oprócz napisania niekiedy jakiejś informacji (np. o wyborach).
17. nie
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
deg
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

parlando
Forumator

Re: Wybory do COG - brasia

Post autor: parlando » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:19

Ej, ale ja Ci nie zadawałem tego pytania;P

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:35

parlando pisze:
poniedziałek 16 kwietnia 2018, 10:19
Ej, ale ja Ci nie zadawałem tego pytania;P
Nie ważne komu, było zadane, odpowiedziałem ;)

keram58
Bywalec

Post autor: keram58 » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 18:10

Dziękuję Paweł za wyczerpującą i ciekawą odpowiedź. Pozdrawiam
keram58
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Podziękował: 192 razy
Otrzymane podziękowania: 235 razy

Re: Wybory do COG 2018 - brasia

Post autor: brasia » wtorek 01 maja 2018, 09:59

Dziękuję bardzo za wszystkie oddane głosy, w szczególności za głosy oddane na mnie. Jednocześnie dziękuję koleżankom i kolgom z ustępującego COGu i witam nowych członków.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
keram58

ODPOWIEDZ