Wybory do COG 2018 - kociewie (Pan Samochodzik)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

kociewie
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 03 kwietnia 2017, 11:47
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Wybory do COG 2018 - kociewie (Pan Samochodzik)

Post autor: kociewie »

Pogram wyborczy, to za duże słowa, ot, kilka pomysłów...

Maciej (kociewie /Pan Samochodzik/). Kilka osób mnie poznało, kilka eventów za mną i kilka (chyba) fajnych skrzynek umieściłem w terenie. Obecnie honorowo w RT, gdyż dostęp mam tylko do ołówka, a nie do serwera, i tak od czasu, do czasu rysuję grafiki do Sprawności.

Powołanie reprezentacji OC. Po zlikwidowaniu RR jej nie ma. Moim zdaniem TO NIE JEST DOBRA SYTUACJA. (Dobry przykład to niechlubna akcja z Lasami Państwowymi, które wystosowały do OC pismo, na które nikt nie odpowiedział... Ja sam umówiłem ekologa-keszera, na ew. spotkanie, ale nikt z COG się nie pofatygował podjąć dialogu... NIEDOBRZE)

Wsparcie dla nowych keszerów oraz stworzenie realnej roli PRZEWODNIKOM. Dziś są „przewodnicy”, ale ich jedynym wyróżnikiem najczęściej jest „dziubek” odznaczony w profilu. A przecież to ludzie, którzy znają swój teren od podszewki. Sam miałem okazję 2 razy pomagać w weryfikacji za czasów Szanto (TYLKO). Było to zarówno miłe (docenienie) jak i przydatne.

• Nie zamierzam nagle stworzyć setek keszy. Nie w tym sens. Role COG upatruję raczej w animacji lokalnego
środowiska
.

Eventy? Pewnie. Nie wyobrażam sobie, by członek COG nie spotykał się z keszerami (troszkę udanych eventów mam na koncie, więc może i kolejny się uda) a także innymi COGowiczami.

• Na koniec: musimy jakoś uregulować relacje z takimi bytami prawnymi jak „Stowarzyszenie Opencaching Polska”… Każde stowarzyszenie, fundacja, PES, samorząd ogólnie KAŻDA inicjatywa, która wspiera OC jest mile widziana, ale warto pilnować sytuacji, w której jakikolwiek podmiot prawny i nieprawny nietożsamy z serwisem jest z zewnątrz widziany jako reprezentant OC.

A teraz lista dega:

- jaką masz wizję ożywienia lokalnej Społeczności? Eventy? Geościeżki? Jak chcesz zachęcać i motywować do zakładania nowych skrzynek i poszukiwań istniejących?

Oj, na pewno nie geościeżki robione przez COG. Raczej animację, wspieranie, pomoc. Eventy odrywają znaczącą rolę, byle nie było to spotkanie na 5 minut, albo tylko spotkanie przy piwie.

- czy zamierzasz aktywnie współpracować z Lasami Państwowymi, Samorządami Terytorialnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi tego typu podmiotami. Aktywnie, to znaczy, że to Ty do nich się zwracasz w celu promocji Opencachingu i podjęcia wspólnych działań.

Cała społeczność OC powinna w miarę możliwości i potrzeb współpracować w wyżej wymienionymi (oraz niestety nie wymienionymi podmiotami). Sam od lat rozmawiam, załatwiam rożne rzeczy typu: darmowe zwiedzanie, darmowa sala, darmowy posiłek, materiały informacyjne, promocja (radio, prasa), pozwolenia na loko keszy, pilnowanie keszy, przewodnicy na żądanie... dalej nie wymieniam, bo sobie zetrę linie papilarne. JEDNAK: na OC Team spada obowiązek reprezentacji. Tej lokalnej i globalnej *patrz wyżej).

- co myślisz o zniesieniu limitu 500 skrzynek potrzebnych do założenia geościeżki? Uzasadnij odpowiedź.

"Uzasadnij odpowiedź". Czuję się jak w szkole i już mam ochote pier... te wybory... Ale nich Ci będzie, że to przełknę.
500 keszy to DOBRA ILOŚĆ, żeby „ogarnąć” temat. Pozwala to poznać różne rodzaje skrzynek, maskowania, ideę quizów. Nie jest to wielkie wyzwanie, a wręcz doping. Sam ganiałem za zdobyciem tej pięćsetki robiąc pierwszą gś, i na samym końcu zainspirowałem się nowymi pomysłami.


- czy satysfakcjonuje Cię zasada 3xDNF jeśli chodzi o przestawianie nieznalezionych skrzynek w stan tymczasowo niedostępna? Czy na podstawie udokumentowanego, pewnego JEDNEGO nieznalezienia - nadal trzeba skrzynkę utrzymywać jako dostępna czasami przez kilka lat - ze względu na brak kolejnych DNFów?

3 x DNF jest OK. W przypadku jednego sprzed lat – wydaje się ważny kontakt z autorem, a jeżeli autor zrezygnował z zabawy: ostatnim „nieznalazcą”. Skrzynki – duchy to niemiły dodatek do OC. Osobiście z nimi walczę od lat.

- co myślisz o łączeniu stanowisk RT i COG. Dlaczego jest takie Twoje zdanie?

RT to jest bardzo niejasna definicja. Ciężko wyczuć kto może wyłączyć wtyczkę serwisu, kto może grzebać w danych, podglądać, edytować... Sam jestem obecnie w RT i moim jedynym orężem jest ołówek. Nie mam ŻADNEGO dostępu do baz danych. Deg w RT nie jest (bo się wywalił), a grzebie w kodzie jak szalony i wprowadza nowe funkcjonalności (szacun za tą pracę). Proszę inaczej ująć pytanie (urealnić), bo obecny stan nie jest zero-jedynkowy (raczej haksadecymalny).

- co myślisz o wprowadzeniu transparentności zgłoszeń rozpatrywanych przez COG? Pamiętaj, że w procesie obsługi zgłoszeń mogą pojawić się informacje, których publikacja psuje zabawę innym keszerom (miejsce i sposób ukrycia skrzynki, zdjęcia itp).

Transparentność na zasadzie zgłaszający-COG- autor z podglądem na bieżąco. TAK. Transparentność dla wszystkich tylko w BARDZO trudnych i naruszających regulamin przypadkach (ale to pod znakiem zapytania: czy można).

- co myślisz o zasadzie nieomylności COG. Obecnie od decyzji COG nie da się w żaden sposób odwołać. Czy widzisz jakąś metodę rozwiązania tego problemu?

Odwołanie od decyzji. Powinien być wprowadzony taki mechanizm. Pytanie nawiązuje nieco do poprzedniego. W sprawach spornych każda strona powinna mieć możliwość wypowiedzi. Pytanie, czy jest to technicznie możliwe?

- jak zareagowałbyś, gdyby jeden z COGowiczów nie wypełniał swoich obowiązków przez kilka tygodni/miesięcy (pytanie jest realne - jeden z obecnych COGowiczów olewał sprawy przez długie miesiące). Jaki masz konkretny pomysł na zapobieganie tego typu patologiom w przyszłości?

Każdy może mieć różne sytuacje w życiu. Choroba, szpital, wyjazd… Niemniej COG ma 16 członków, więc nie mam opcji, by kogoś nie poprosić o przejęcie na jakiś czas obowiązków. Mogą zaistnieć też sytuacje, gdy sprawa jest osobista. W przypadku, gdy ktoś ma w nosie rozpatrywanie zgłoszeń, to sprawa jasna. COG po COŚ jest i ma pewną odpowiedzialność.

- czy uważasz, że zasady wyborów do COG powinny być stałe i niezmienne? Kiedy i na jakich zasadach powinny być wprowadzane do nich poprawki? O ile wcześniej niż odbywają się same wybory?

Nie, nie ma takiej opcji, żeby były stałe. Obecne posłużenie się „sprawnościami” jest fajnym pomysłem, który wykorzystuje nowe funkcjonalności, . Być może będą kolejne pomysły. Zasady nie mogą być zmieniane po momencie ogłoszenia kolejnych wyborów.

- co z eventami "wirtualnymi" - spotkaniami w necie? Powinny być zakazane? A może definicja w Wiki powinna być rozszerzona o tego typu spotkania? Jeśli tak - jak przeciwdziałać patologiom, że 2 osoby spotykają się na Skype i robią z tego event ciesząc się +1?

Jestem na nie. To nie event, a rozmowa, ew. konferencja. Event powinien mieć określone kordy, ludzie powinni się spotkać. Po to są eventy.


- co myślisz o prowadzeniu regularnych webminarów? Jak często? OC DE (mniejsza od nas Społeczność) robi je co 2 tygodnie. O czym byłyby webminary i kto miałby je prowadzić? Kto odpowiadałby za ich organizację?

NIE jako eventy. Jeśli ludziska chcą pogadać, to czemu im zabronić? Jest forum, można się umówić. Można też ustalić stałe pory. Nie korzystałem z tej opcji, więc nie będę się mądrował (raz byłem na łączach, cały czas mówiła tylko jedna osoba).

- co myślisz o blogu OC na głównej stronie? Wywalić ze strony głównej? Ożywić? Jak?

Ze strony głównej wywalić przede wszystkim wątki na forum. Blog jest OK. Ale cóż… sam się nie ożywi. Wydaje się, ze ta forma nie ma przyszłości bez osoby, która będzie o nią dbać, pisać, wyciągać ciekawostki od społeczności.

- Dodatkowo, dla kandydatów, którzy byli w poprzedni(ej/ich) kadencjach dodałbym pytanie o to jakie działania, po za obsługą codzienną skrzynek (akceptacja/zawieszanie/odwieszanie/ itp.) podjąłeś na rzecz popularyzacji/rozwoju/itp. OC podczas swoich poprzednich kadencji. (areckis)

Nie dotyczy, ale co mi tam.
Realizacja swoich geościeżek „Na wąskiej ziemi”, „Tczewski Gryf”, „II wojna światowa zaczęła się w Tczewie”, pomoc przy zakładaniu projektów „Serce Kaszub”, „Koło Gotyku” oraz „Skarby Przyrody” (razem dodatkowe 83 kesze), seria eventów, próba pomocy COG (odrzucona) w ogarnięciu sytuacji z LP, rysownik „sprawności”.


- Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ? (triPPer)

2 głosy – jest to OK. Nie wiem czemu to komuś przeszkadza. Czasami by się przydały i 3 głosy, jeśli keszer mieszka np. w Debrznie. (gdzie się nie odwróci - inne województwo)

EDIT: Z racji faktu, że doszły 2 nowe pytania, mała edycja posta:

- czy masz jakąś wizję wykorzystania serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i inne) w swojej pracy jako COG?

Facebook ma się dobrze, bo użytkownicy są tam aktywni. A inne media społecznościowe? Twitter jest polityczny, Instagram zdjęciowy. Myślę, że nie jest rolą COG ich rozwijanie, to raczej zadanie użytkowników-pasjonatów. Bardziej by mi się podobało ożywienie bloga OC.

- czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twojego konta? Jeśli stanowisz team - napisz o tym.

Mam team rodzinny, ale tylko ja mam dostęp do mojego konta.

EDIT2: Nowe pytanie, nowa odpowiedź.

Czy to COG teraz, czyt RR wcześniej - zawsze trochę znikają po wyborach. Tymczasem na forum nieraz robi się gorąco, a czasami jest przestój. Czy jako wybrańcy nie powinniście łagodzić tonu dyskusji? Jeśli nic się nie dzieje, to może należy wrzucić coś na forum - jakiś temat, inicjatywę, coś pochwalić itd. Po prostu animować to forum, tak żeby nie pojawiały się głosy, że aktywne wątki należy wywalić ze strony głównej serwisu? Przy pozytywnych treściach, dyskusja też będzie pozytywna. (parlando)

Forum potrzebuje przede wszystkim sprawnej moderacji (w tym niedopuszczanie do "wycieczek osobistych" - od tego ew. jest PW).
Czy COG powinien sztucznie ożywiać forum? Forum to wspólna platforma dyskusji całej społeczności OC. Myślę, że nie taka jest rola COGu, bo podrzucać nowe "neutralne" tematy. Oczywiście wszelkie inicjatywy, które realizują COGowicze n forum mogą się znaleźć, jednak nie "na siłę".


C.D.N.
Ostatnio zmieniony wtorek 17 kwietnia 2018, 12:05 przez kociewie, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

parlando
Forumator
Posty: 885
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: parlando »

kociewie pisze: niedziela 15 kwietnia 2018, 20:31 500 keszy to DOBRA ILOŚĆ, żeby „ogarnąć” temat. Pozwala to poznać różne rodzaje skrzynek, maskowania, ideę quizów
Dlaczego nie 50 albo 5000? Żeby założyć skrzynkę wystarczy znaleźć 10 skrzynek. Ktoś kto nie założył ani jednej skrzynki może założyć GŚ (sic).
Sam stanowię przykład, że GŚ nie mogę założyć, choć założyłem już setkę keszy, przy tym 77% była już rekomendowana. Ustanowienie tego limitu nie ma logicznego uzasadnienia. Mało tego, "argumenty" zwolenników limitów spowodowały, że odwróciłem się od idei GŚ, czyli nie zamierzam zakładać, ani ich logować.
Co roku powstaje mniej skrzynek zakładanych przez mniejszą liczbę użytkowników, więc tym bardziej jaki sens ma limit?
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowanie:
rapotek

kociewie
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 03 kwietnia 2017, 11:47
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: kociewie »

parlando pisze: niedziela 15 kwietnia 2018, 21:24
kociewie pisze: niedziela 15 kwietnia 2018, 20:31 500 keszy to DOBRA ILOŚĆ, żeby „ogarnąć” temat. Pozwala to poznać różne rodzaje skrzynek, maskowania, ideę quizów
(...) odwróciłem się od idei GŚ, czyli nie zamierzam zakładać, ani ich logować.
500 keszy to rok w miarę aktywnego keszowania (bez szaleństw). Nie ja wymyśliłem ten limit, ale dla mnie jest ok.
Ponadto przy założeniu ponad setki keszy, aż mnie dziwi, że 500 znalezień nie "pyknęło".
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

parlando
Forumator
Posty: 885
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: parlando »

Zakładałem, bo i tak nie było czego szukać:) Im więcej keszy, to też więcej serwisów.
Ale co jest OK w limicie? Materiałów jak zrobić kesza są w necie tysiące w postaci filmów i zdjęć. Serio, nie trzeba do tego obejrzeć na żywo 500 keszy, które przecież mają różny poziom (najczęściej "normalny").

kociewie
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 03 kwietnia 2017, 11:47
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: kociewie »

Ja sobie założyłem, że pierwszą skrzynkę założę po zdobyciu setki. Korciło po 10-ciu, ale wytrzymałem.
Z gś też wytrzymałem i było warto (przynajmniej patrząc po opiniach keszerów), więc uważam (z doświadczenia), że limit jest OK (przynajmniej dla mnie). Internet jest fajny, ale nie ma jak to poszukać nowych rozwiązań w terenie, na żywo.
Takie moje zdanie.
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

keram58
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 04 listopada 2012, 08:34
Podziękował;: 150 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: keram58 »

Maciej bardzo ciekawa wypowiedź. Życzę powodzenia i pozdrawiam
keram58
Obrazek

parlando
Forumator
Posty: 885
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: parlando »

Panie Samochodzik, dlaczego Pan zmienił nick? Czy to zmiana na stałe? Czy zmiana nicka powinna być może zblokowana? Mnie swego czasu zraziło jak odkryłem, że ktoś kto się podawał do tej pory za XXX nagle stał się AAA. A że ma tysiące skrzynek założonych i znalezionych to np. ciężko się połapać nowym keszerom, czy utrudnia kontakt z właścicielem przypadkowym znalazcom, albo jakimś służbom. Tak samo komplikuje to kwestę weryfikacji wpisów.

Byłeś i trochę nadal jesteś w RT, no ale napisałeś oświadczenie, że zawieszasz działalność na rzecz sprawności. W COG można spodziewać się więcej spięć i sytuacji stresowych i frustracji. Dasz radę?:)

Są na OC skrzynki nietypowe, z pojemnikiem, ale bez logbooka, tylko z samym hasłem - czy zalogowałbyś taką skrzynkę bez jej znalezienia w terenie (np. zgadniesz hasło, ktoś Ci udostępni itd.)? Definicja nie wspomina, że trzeba ją odnaleźć:)

kociewie
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 03 kwietnia 2017, 11:47
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: kociewie »

parlando pisze: poniedziałek 16 kwietnia 2018, 20:39 Panie Samochodzik, dlaczego Pan zmienił nick? Czy to zmiana na stałe? Czy zmiana nicka powinna być może zblokowana? Mnie swego czasu zraziło jak odkryłem, że ktoś kto się podawał do tej pory za XXX nagle stał się AAA. A że ma tysiące skrzynek założonych i znalezionych to np. ciężko się połapać nowym keszerom, czy utrudnia kontakt z właścicielem przypadkowym znalazcom, albo jakimś służbom. Tak samo komplikuje to kwestę weryfikacji wpisów.
Nick zmieniłem/rozszerzyłem o (Pan Samochodzik) z racji mojego nowego owna (taka mała reklama, która pewnie zniknie, jak skrzynka skończy swój zywot - pewnie czytałes opis, wiec z grubsza wiesz na czym polega). Pan Samochodzik jest w nawiasie, w terenie zawsze się wpisuję jako "kociewie". Widzę, ze kolega mocno studiuje historię ;) Ale to dobrze.
Masz rację z bałaganem w logach, stąd ten nawias. Myślę, że w moim przypadku bałaganu nie będzie.
A służby chyba po nicku nie będą szukać (a jeśli nawet, to mnie znajdą).
parlando pisze: poniedziałek 16 kwietnia 2018, 20:39Byłeś i trochę nadal jesteś w RT, no ale napisałeś oświadczenie, że zawieszasz działalność na rzecz sprawności. W COG można spodziewać się więcej spięć i sytuacji stresowych i frustracji. Dasz radę?:)
Jak napisałem w jednym z postów: Moim orężem jest ołówek i pigmentowe markery + programy graficzne. Nadal na prośbę keszerów powstają nowe rysunki. W RT nie mam dostępu praktycznie do niczego, nawet o zmianę literówki muszę prosić osoby z dostępem. Także moje członkostwo to raczej kwestia docenienia włożonej pracy. Czy w RT, czy poza nią i tak w wolnych chwilach będę rysował, jeśli tylko będzie takie zapotrzebowanie.
Czy dam radę? Życie pokaże. Na co dzień pracuję z ludźmi i to na różnych stanowiskach, o różnym statusie społecznym, i jakoś mi to wychodzi. Podstawą jest dialog, a nie personalne wycieczki.
parlando pisze: poniedziałek 16 kwietnia 2018, 20:39Są na OC skrzynki nietypowe, z pojemnikiem, ale bez logbooka, tylko z samym hasłem - czy zalogowałbyś taką skrzynkę bez jej znalezienia w terenie (np. zgadniesz hasło, ktoś Ci udostępni itd.)? Definicja nie wspomina, że trzeba ją odnaleźć:)
To głównie wirtuale, choć raz spotkałem skrzynkę w postaci ogłoszenia na tablicy u sołtysa. Tam nie było hasła, tylko wskazówka, jak je odszukać. Tak, czasami, rzadko, ale jednak, loguję wirtuale wirtualnie, jeśli autor nie wymaga odwiedzenia miejsca (są takie kesze, w których jest to jasno napisane). Miałem duże opory, jednak dawno temu, będąc uziemionym przez gips na nodze, poszperałem w necie i zalogowałem kesza. I powiem, że taka forma daje więcej wiedzy, poznania, zabawy niż "cykniemy fotkę i lecimy dalej". Czasami to kilka godzin szperania i czytania o danym miejscu. Zdeeeeecyyyyydooowana większość takich skrzynek (wirtualnych) jest przeze mnie podjęta w terenie. Jeśli chodzi o hasła udostępnione od przyjaciela... Każdy musi sam sobie na to odpowiedzieć. Jak dla mnie to już nie zabawa.
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

parlando
Forumator
Posty: 885
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: parlando »

Dzięki za odpowiedzi. Co do ostatniego, nie pytałem o wirtuale, tylko nietypowe
Skrzynka posiada tylko i wyłącznie hasło - hasło musi zostać umieszczone w skrzynce w dowolnej formie, nie mogą to być napisy na tabliczkach, budynkach, murach, itp.
https://wiki.opencaching.pl/index.php?t ... _nietypowa

kociewie
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 03 kwietnia 2017, 11:47
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: kociewie »

parlando pisze: poniedziałek 16 kwietnia 2018, 22:44 Dzięki za odpowiedzi. Co do ostatniego, nie pytałem o wirtuale, tylko nietypowe
Nietypowe, to nietypowe, tutaj fantazja może sobie popracować. Mam też taką kolejną na koncie. Myślę, że to jest OK, byle ją uczciwie zdobyć (czyli trzymać w ręku i odczytać hasło).
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

parlando
Forumator
Posty: 885
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: parlando »

Czy byłbyś za przywróceniem wirtuali na opencaching - portalu gry terenowej, w tym takich, które nie wymagają wyjścia z domu?:)

kociewie
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 03 kwietnia 2017, 11:47
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: kociewie »

Czas zakładanie wirtuali moim zdaniem się skończył. Był na to czas, dzisiaj bym stawiał na skrzynki guizy/nietypowe/multaki w miejscach, gdzie trudno bezpośrednio umieścić pojemnik. Zawsze można odczytać odpowiednie informacje i odszukać pojemnik, który ukryty jest w bezpiecznym miejscu.
Te, które są, powinny zostać, wszak to też kawałek historii OC.
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

parlando
Forumator
Posty: 885
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: kociewie (Pan Samochodzik) wybory COG 2018

Post autor: parlando »

Dzięki za odpowiedzi!

kociewie
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 03 kwietnia 2017, 11:47
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Wybory do COG 2018 - kociewie (Pan Samochodzik)

Post autor: kociewie »

Dziękuję wszystkim za udział w wyborach, dziękuję za głosy.
Wehikuł Pana Samochodzika, tak jak jego pierwowzór, będzie częściej się pojawiał w warmińsko-mazurskiej krainie.
Za ten post autor kociewie otrzymał podziękowanie:
keram58
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

ODPOWIEDZ