RODO - zmiany w Regulaminie

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

kociewie
Bywalec

Re: RODO - zmiany w Regulaminie

Post autor: kociewie » wtorek 10 kwietnia 2018, 21:07

No i się merytoryczna dyskusja skończyła...
Ronja, jak w takiej atmosferze włączyć się z własnymi propozycjami?
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » środa 11 kwietnia 2018, 16:15

kociewie pisze:
wtorek 10 kwietnia 2018, 21:07
No i się merytoryczna dyskusja skończyła...
Ronja, jak w takiej atmosferze włączyć się z własnymi propozycjami?
Normalnie, z własnymi argumentami. Zadałem pytania pozbawione podtekstów. Dostałem zwrotnie emocje dega. Muszę się z nim użerać, zamiast posłuchać np. tego, co "zawodowcy" wiedzą bądź sądzą lub kto ma ciekawą propozycję. Do tej pory nikt merytorycznie nie odniósł się do przedstawionych kwestii (samo "mylisz się" lub odniesienie do GC nie wystarczy). Fatalnym jest, że nikt z wprowadzających RODO nie pokazuje argumentów, nie tłumaczy zmian, nie podejmuje próby poszukania innych rozwiązań. Za kulisami są różne opinie, oficjalnie ich nie ma. Chętnie skończę dyskusję, bo po kiego grzyba mam szukać czegoś, co i tak jest tylko pretekstem dla dyżurnej grupy łapkowiczów ? Jeśli jest jakaś szansa dla dzieciaków, to OK. Jeśli jest zwis na to, to poproszę tylko o odpowiedzi na pytania o administrowanie wg. zasad RODO. Ten temat powinien być zupełnie neutralny. Przecież "spec-zawodowcy" musieli go przerobić? Chętnie też poczytam o tym, jak na etapie szacowania ryzyka oceniono bezpieczeństwo i nietykalność danych userów (powraca temat nieuprawnionych ingerencji w sferę prywatną, jak to miało miejsce przy aferze multikont). Ważne tematy, dotyczą każdego usera i każdy ma prawo wiedzieć, jakie są reguły.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 11 kwietnia 2018, 20:13

ronja pisze:
środa 11 kwietnia 2018, 16:15
Zadałem pytania pozbawione podtekstów. Dostałem zwrotnie emocje dega. Muszę się z nim użerać, zamiast posłuchać np. tego, co "zawodowcy" wiedzą bądź sądzą lub kto ma ciekawą propozycję.
Wcale nie musiałeś się z nikim użerać - mogłeś te emocje zignorować bez komentarza... Tak, wiem że to wcale nie takie proste
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » czwartek 12 kwietnia 2018, 17:45

krystiant pisze:
środa 11 kwietnia 2018, 20:13
ronja pisze:
środa 11 kwietnia 2018, 16:15
Zadałem pytania pozbawione podtekstów. Dostałem zwrotnie emocje dega. Muszę się z nim użerać, zamiast posłuchać np. tego, co "zawodowcy" wiedzą bądź sądzą lub kto ma ciekawą propozycję.
Wcale nie musiałeś się z nikim użerać - mogłeś te emocje zignorować bez komentarza... Tak, wiem że to wcale nie takie proste
Masz dużo racji, jednak czasem trzeba dać odpór.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » piątek 13 kwietnia 2018, 01:40

Uważam, że przed wejściem przepisów, powinniśmy w gronie społeczności o tym rozmawiać.
sebek
Obrazek

ODPOWIEDZ