Apel w sprawie nadchodzących wyborów COG

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Aris
Wyjadacz
Podziękował: 49 razy
Otrzymane podziękowania: 40 razy

Apel w sprawie nadchodzących wyborów COG

Post autor: Aris » niedziela 25 marca 2018, 15:55

Uprasza się o nie zaśmiecanie prywatnych maili agitacją. Zwłaszcza ludzi którzy keszuja od wielkiego dzwonu.
Pozdro 112
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Aris za post (razem 2):
parlandoSebastian

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: Apel w sprawie nadchodzących wyborów COG

Post autor: deg » niedziela 25 marca 2018, 20:54

Kto Ci zaśmieca maile agitacją?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » środa 28 marca 2018, 23:03

Mi nikt bo wiedział, że nic nie wskóra. Kolega keszujacy od święta napomknął, że pewna osoba wysyła maile do ludzi. Dodam, że był w nich przytyk do COGowicza aktualnie sprawującego pieczę.
Pozdro 112

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 28 marca 2018, 23:47

Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.
Napisz konkretnie o kogo chodzi, wrzuć zrzut maila i sprawa będzie jasna. Bo tak to każdy może napisać "ja słyszałem od kogoś tam, jeden z COGowiczów bije dzieci!", ale... jaką taka wypowiedź będzie miała wartość?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » czwartek 29 marca 2018, 10:55

była taka sytuacja, ale rok temu. poza tym wszystko chyba zostało wtedy wyjaśnione.
Teraz to chyba już tylko szukanie dziury w całym....
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

kociewie
Bywalec
Podziękował: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 23 razy

Post autor: kociewie » czwartek 29 marca 2018, 12:44

Mi to osobiście nie przeszkadzało i nadal nie przeszkadza.
Codziennie przychodzą niechciane maile, które bez czytania się wywala, a taki z pomysłem na rozwinięcie zabawy jest chyba OK. Tu (forum) mało kto wchodzi, żeby poczytać np. "program".

Ten wątek, to chyba taki dość personalny atak jest.

A może warto zebrać ew. programy w jedną całość i podpiąć w aktualnościach na stronie głównej po ogłoszeniu wyborów? Tak, by cała społeczność miała bezpośredni dostęp (w tym "ludzie którzy keszują od wielkiego dzwonu").
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kociewie za post:
Sebastian
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

Post autor: karwdo » czwartek 29 marca 2018, 14:11

Wysyłanie maili to kwestia wyboru... nigdzie nie ma opcji o zakazie lub możliwości "nie chcenia"... tak więc na tą chwilę, apel to tylko apel bazujący na dobrej woli stron.
Może warto umożliwić kandydującym w sposób systemowy wysyłkę maila z programem (uruchamiany na czas wyborów!?), a jednocześnie umożliwić użytkownikownikom odklikanie: Mam w d*pie maile agitacyjne?
Rzecz jasna od 2019:)
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował: 335 razy
Otrzymane podziękowania: 179 razy

Post autor: parlando » czwartek 29 marca 2018, 15:29

Ludzie, jest forum i tutaj należy przedstawiać program, a nie spamować maile.
Kilka lat temu też dostałem taką wiadomość od kogoś z innego końca Polski. Gość albo miał słabe rozeznanie w użytkownikach z regionu, albo po prostu liczył na ten zbędny, drugi głos, który przysługuje głosującym.

Przypomina mi się jakie było oburzenie, gdy swego czasu RR wysyłała masowo maile chyba z przypomnieniem o wyborach. Pomimo słusznych intencji metoda okazała się zła i szkodliwa. Jeśli ktoś spamuje "prywatnie", to już jest OK?
Co, jeśli ktoś sobie oznaczy takie wiadomości jako spam (całkiem słusznie), a dany kandydat jednak wygra i w przyszłości będzie miał potrzebę skontaktowania się z danym użytkownikiem?

Wielu COG-owiczów (takie mam wrażenie) w ogóle nie udziela się publicznie, nie animuje zabawy, czy dyskusji na forum, nie wiadomo kim są (tak na prawdę), bo jedyna publiczna ich aktywność ogranicza się do przedstawienia programu. Może i tak powinno być, jeśli ktoś chce być niezależnym, lub chce sprawiać takie wrażenie.

Natomiast raz do roku, przy okazji tych wyborów, można chyba sklecić parę zdań od siebie i odpowiedzieć publicznie na pytania?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post (razem 2):
degSebastian

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował: 217 razy
Otrzymane podziękowania: 79 razy

Post autor: Sebastian » piątek 30 marca 2018, 10:49

kociewie pisze:
czwartek 29 marca 2018, 12:44
Mi to osobiście nie przeszkadzało i nadal nie przeszkadza.
Codziennie przychodzą niechciane maile, które bez czytania się wywala, a taki z pomysłem na rozwinięcie zabawy jest chyba OK. Tu (forum) mało kto wchodzi, żeby poczytać np. "program".

Ten wątek, to chyba taki dość personalny atak jest.

A może warto zebrać ew. programy w jedną całość i podpiąć w aktualnościach na stronie głównej po ogłoszeniu wyborów? Tak, by cała społeczność miała bezpośredni dostęp (w tym "ludzie którzy keszują od wielkiego dzwonu").
Byłbym zniesmaczony gdybym otrzymał taką nachalną agitację do skrzynki pocztowej. Już się to zdarzyło 2 razy. W roku 2014 [...](chinczyk) i [...](bechem) agitowali wykorzystując e-mail. Rok później co najgorsze zrobili to wykorzystując adres e-mail serwisu.

Natomiast jestem jak najbardziej za tym, by programy kandydatów do COG umieścić w aktualnościach, oprócz tego tam gdzie to możliwe. Sam umieściłem informacje o wyborach w w mediach społecznościowych. Przede wszystkim zachęcając członków naszej społeczności do kandydowania, by służyć w COG keszerskiej społeczności.

Pomyślcie by coś napisać, bowiem w ubiegłym roku jedynie dwóch kandydatów przedstawiło program i obaj zostali wybrani do COG.

Napisałem swój program wyborczy, informacje co zrobiłem dla społeczności OC, co chciałbym zrobić dla rozwoju serwisu, służąc Wam. Zajęło to sporo czasu. Program oficjalnie zostanie przedstawiony 3 kwietnia.

Łączę wyrazy szacunku,
Sebastian Czapla
Ostatnio zmieniony piątek 30 marca 2018, 13:07 przez RoDaJJ, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zgłoszenie, odo
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Sebastian za post:
parlando

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował: 86 razy
Otrzymane podziękowania: 148 razy

Post autor: dallas » piątek 30 marca 2018, 15:08

Jak dla mnie zrobienie czegokolwiek, aby zasygnalizować swoje pomysły i chęć pracy jest lepsze, niż nie zrobienie niczego (nawet napisanie paru słów o sobie). Jak będzie to zrobione z umiarem, to nie widzę problemu aby do mnie każdy z kandydatów napisał. Prawie codziennie każdy aktywny użytkownik OC dostaje powiadomienia o nowych skrzynkach, znalezionych i obserwowanych, problemu nie ma, a burzę robi się o 1 czy 2 niechciane maile w roku. Zdecydowanie dłużej zeszło tu niektórym napisanie odpowiedzi niż kliknięcie delete w skrzynce z tą wiadomością.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dallas za post:
krystiant

tat11
Bywalec
Podziękował: 48 razy
Otrzymane podziękowania: 13 razy

Post autor: tat11 » piątek 30 marca 2018, 18:55

Ja bardziej martwię się tym czy zgłosi się wystarczająca liczba kandydatów .
a koledzy tu mają wymagania : nie wysyłać @ , program napisać , przedstawić się .
Ciekawy jestem bardzo .
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi tat11 za post:
Sebastian

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » piątek 30 marca 2018, 21:08

tat11 pisze:
piątek 30 marca 2018, 18:55
Ja bardziej martwię się tym czy zgłosi się wystarczająca liczba kandydatów .
a koledzy tu mają wymagania : nie wysyłać @ , program napisać , przedstawić się .
Ciekawy jestem bardzo .
Od dłuższego czasu staram się zrobić wszystko, by jak najwięcej osób z naszej społeczności mogło służyć w naszej zabawie. Mam nadzieję że staniecie na wysokości zadania i zdecydujecie się rozwijać serwis Opencaching Polska, służąc społeczności OC w Centrum Obsługi Geocachera. Zapraszam serdecznie każdego uczestnika zabawy, któremu nie jest obojętny rozwój Opencachingu, do startu w wyborach, zaprezentowania siebie, a po obdarzeniu zaufaniem, dobrej pracy dla społeczności.

sebek
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 114 razy
Otrzymane podziękowania: 330 razy

Post autor: krystiant » piątek 30 marca 2018, 21:22

tat11 pisze:
piątek 30 marca 2018, 18:55
Ja bardziej martwię się tym czy zgłosi się wystarczająca liczba kandydatów
A może warto wrócić do zgłaszania kandydatów przez wszystkich użytkowników i głosowanie na tych, którzy wyrażą zgodę, tak jak było dawniej?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post:
deg
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » piątek 30 marca 2018, 21:57

krystiant pisze:
piątek 30 marca 2018, 21:22
A może warto wrócić do zgłaszania kandydatów przez wszystkich użytkowników i głosowanie na tych, którzy wyrażą zgodę, tak jak było dawniej?
Ten dawniejszy system promował "spółdzielnie", co z czasem doprowadziło do paru przesileń. Efektem jest m.in. ten obecny, który stawia na reprezentację w województwach. To chyba lepsza wersja dla tak ułomnej demokracji, jaką jest OC :) Czy ktoś przedstawi program ? Jakie to ma znaczenie ? Przecież wielu dzisiejszych dyskutantów w przeszłości akceptowało obowiązujące przy kolejnych wyborach reguły i nie rwało szat. Podobnie z kandydatami: jedni milczeli, drudzy obiecywali Niderlandy, inni składali rzeczowe propozycje, a o wygranej decydowało jeszcze coś innego :wink: Tegoroczne zasady zostały ogłoszone, za chwilę zacznie się cała procedura. Zamiast napinania się przygotujcie sobie tezy do dyskusji z nowym COG-iem i zacznijcie rozmowy na starcie kadencji, a nie w przeddzień wyborów.
Obrazek Obrazek

tat11
Bywalec
Podziękował: 48 razy
Otrzymane podziękowania: 13 razy

Post autor: tat11 » sobota 31 marca 2018, 13:53

jakoś tak brakuje mi RR
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi tat11 za post:
Sebastian

ODPOWIEDZ