WYBORY 2018

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 203 razy
Otrzymane podziękowania: 479 razy

Re: WYBORY 2018

Post autor: deg » piątek 16 marca 2018, 13:44

Podpisuję się w 100% pod słowami triPPera.

Choć szybko przejrzałem sobie statystyki - jak dla mnie ciekawym kandydatem z woj. śląskiego mógłby być np. LordArnoth - (490 znalezień, jest z nami od V.2017!). Gość aktywnie uczestniczy w życiu OC, przychodzi na eventy, skupia wokół siebie uwagę, pokojowo nastawiony jest do wszystkich (oberwało mu się solidnie i niesłusznie od pewnego znanego keszera, a Lord potrafił chwilę później z tym keszerem wspólnie keszować). Nie widzę problemu, aby osoba z takim doświadczeniem oceniała choćby i moje skrzynki (5500 znalezień, jestem od IX.2012). Tak jak nie widzę problemu, by oceniał je np. krcr, który w tym samym czasie zdobył 6 razy mniej skrzynek niż ja (890 znalezień od VI.2012).

PS: Ten post nie ma na celu umniejszania komukolwiek, czegokolwiek. Nie jest żadną próbą oceny prac czy przydatności do COG wspomnianych osób. Jest tylko przykładem jak łatwo wykluczamy cenne dla OC osoby i jak wielką uwagę trzeba przywiązać do dobrego wyboru kryterium kandydowania. Szczególnie w czasach takich jakie mamy.

Więcej zaufania dla wyborców! A sami będą chcieli głosować, jeśli będą mieć świadomość, że mają realny wybór, a nie tylko możliwość głosowania na przeselekcjonowanych wcześniej przez COG kandydatów.

EDIT: Wiecie, że sp2ong nie spełniłby żadnych kryteriów i nie mógłby być w COG. Twórca OC PL...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 2):
triPPerparlando
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował: 335 razy
Otrzymane podziękowania: 179 razy

Post autor: parlando » piątek 16 marca 2018, 14:47

Mam taki przykład w obserwowanej okolicy, gdzie to super wielkie doświadczenie bardzo się "przydało".
https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP8NND
Ponieważ logi z weryfikacji nie zostały skasowane do tej pory (sic!), to zobaczmy:
Przede wszystkim jeżeli używasz opisu zaczerpniętego z internetu powinieneś podać jego źródło.
Najwidoczniej początkujący użytkownik zastosował się do rady i widzimy w opisie "Źrodło : wikipedia.pl"
Warto też dodać jakieś zdjęcia
Cenna rada, ale... Skoro była już troska o prawa autorskie dot. opisu, to kto by się przejmował zdjęciem, które zostało pobrane z Inernetu bez podania nawet źródła? Coś mi świta, że była jakaś afera związana ze zdjęciami właśnie... Zdjęcie chyba pochodzi stąd http://www.ostrowiecnr1.pl/zdjecie/Pala ... zkowicach/

Klepnięte, można szukać.

Z innego podwórka, trochę dawniejsze dzieje: COG-owicz puszcza skrzynkę w miejscu, gdzie jest inna skrzynka, ale niedostępna czasowo. Albo najlepsze: COG-owicz kasuje logi użytkownikom, tylko dlatego, że ktoś od razu zalogował jako współzałożyciel.

To tyle na razie z mojej strony, jeśli chodzi o wagę doświadczenia w kwestii bycia cogowiczem i jak to się ma do trzymania się zasad i Regulaminu.
BTW, coś mi też świta, że dla niektórych osób robiono wyjątki od przyjętych kryteriów.
Zmiana zasad tuż przed wyborami to też zupełne kuriozum, spotykane chyba tylko na OC. Jeśli już zmiany miałyby obowiązywać, to od kolejnych wyborów, a nie bieżących.
Kwestia dwóch głosów na użytkownika - super! Tu sobie zagłosuję na kogoś, kogo lubię, a tam żeby ktoś inny nie wygrał. Ponieważ mamy 16 województw, to głosów może powinienem mieć 16? Kurcze, muszę chyba napisać do COG, żeby przegłosowali tę kwestię i napisali co mam robić. W końcu wiedzą lepiej!
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
deg

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » piątek 16 marca 2018, 15:10

parlando pisze:
piątek 16 marca 2018, 14:47
Najwidoczniej początkujący użytkownik zastosował się do rady i widzimy w opisie "Źrodło : wikipedia.pl"
Problem w tym, że wielu Użytkowników (jak i członków COG) nie wie, że to nadal łamanie prawa. Pominę kwestię zupełnie błędnego stwierdzenia "jeżeli używasz opisu zaczerpniętego z internetu powinieneś podać jego źródło" (jeśli ukradłeś komuś utwór, powinieneś napisać skąd ukradłeś, a będziesz legalny... taaaaaa.....). Ale z Wiki można cytować. Jest nawet piękny mechanizm to ułatwiający. Ale wpisanie "źródło: wikipedia.pl" i nic więcej jest nadal łamaniem prawa.

To tak zupełnie obok tematu wyborów. Mało kto o tym wie i będę o tym pisał tak często jak się da...
wiki.png
wiki.png (5.31 KiB) Przejrzano 1075 razy
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 2):
parlandokociewie
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

Post autor: karwdo » piątek 16 marca 2018, 15:20

To może mój głos tak pół na pół w temacie.
Średnio podoba mi się kwestia dwugłosu, bo jest bezsensowna.
Średnio podoba mi się konieczność zdobycia choć jednego głosu w woj. gdzie jest jeden kandydat (co jeśli wszyscy podobnie jak ja pomyślą że to głos stracony i nikt nie zagłosuje... nie przez niechęć ale z czystej kalkulacji!?)
Dalej nie wiem czy mogę np wystartować we wszystkich województwach w których spełniam wymogi!?
Tego dalej nie rozumiem i średnio mi się to podoba, ale ok... powiem więcej zniesienie niemożności kandydowania ex Cogowiczow akurat może pozwolić mi startować.

Może... ale...

Jest na forum kilka osób bardzo aktywnych, bardzo z naciskiem na BARDZO. W teorii również świetnych (mówię szczerze).
Może więc prócz propozycji jakie przedstawił Deg (fajny pomysł, fajny keszer), warto by np. Parlando czy wspomniany Deg, porzucili na rzecz pracy w COG cześć zaangażowania z forum. Mówię całkiem poważnie i kompletnie nie w złośliwym kontekście.

COGowi trzeba zarówno nowego oddechu, jak i doświadczenia ludzi, którzy mają pojęcie, ale moim zdaniem mogą je lepiej spożytkować :)
Mają pojęcie troszkę odmienne od obowiązującego, a to może przynieść wszystkim sporo korzyści.

COGowi potrzeba również transparentności i większej komunikacji z ludźmi, bo to strasznie szwankuje.
To takie wolne myśli...

Tak więc Drodzy Państwo APEL DO AKTYWNYCH FORUMOWICZÓW: COG z Dallasem, Degiem, Parlando... czy to zły pomysł? Sądzę że nie...
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » piątek 16 marca 2018, 15:27

deg pisze:
piątek 16 marca 2018, 15:10
Problem w tym, że wielu Użytkowników (jak i członków COG) nie wie, że to nadal łamanie prawa.
Mam nadzieję, że każdy odczyta ironię w moim poście.
deg pisze:
piątek 16 marca 2018, 15:10
Pominę kwestię zupełnie błędnego stwierdzenia "jeżeli używasz opisu zaczerpniętego z internetu powinieneś podać jego źródło" (jeśli ukradłeś komuś utwór, powinieneś napisać skąd ukradłeś, a będziesz legalny... taaaaaa.....). Ale z Wiki można cytować. Jest nawet piękny mechanizm to ułatwiający. Ale wpisanie "źródło: wikipedia.pl" i nic więcej jest nadal łamaniem prawa.

To tak zupełnie obok tematu wyborów. Mało kto o tym wie i będę o tym pisał tak często jak się da...
Dobrze, że o tym wspominasz. Uważam, że skoro i tak na OC pojawia się mało skrzynek, to każdą nową COG mógłby zlustrować choćby pod kątem zdjęć, czy podanych źródeł.
Wiem, że niektórzy bardzo lubią mega rozbudowane opisy (trochę też wina szukających, bo "gwiazdkują" za opisy), ale często to nie jest praca autorska, tylko przekopiowany artykuł. Serio lepiej zacytować niewielki fragment i podać linka, gdzie można przeczytać całość. W swoich skrzynkach też powoli robię porządek, bo wcześniej nie przywiązywałem do tego wagi.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » piątek 16 marca 2018, 15:41

karwdo pisze:
piątek 16 marca 2018, 15:20
Może więc prócz propozycji jakie przedstawił Deg (fajny pomysł, fajny keszer), warto by np. Parlando czy wspomniany Deg, porzucili na rzecz pracy w COG cześć zaangażowania z forum.
Dzięki, ale tak zestawione zdanie sprawia wrażenie, że działalność na forum można poczytywać za coś negatywnego. Uważam, że tak nie jest:)
Dzięki za tzw. dobrą radę i sugestię, gdzie lepiej spożytkuję swój czas (mówiłem, że COG wie lepiej, nawet ten były):D

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » piątek 16 marca 2018, 15:48

karwdo pisze:
COGowi potrzeba również transparentności i większej komunikacji z ludźmi, bo to strasznie szwankuje.
Kawrdo - wiesz, że o to długo walczyłem.
Tylko transparentność nie jest na rękę. Co jakby ludzie się dowiedzieli, że jeden z COGowiczów nie potrafi ROZPOCZĄĆ rozpatrywania problemu przez... 18 miesięcy!!! Ani pół maila ani nic przez 18 miesięcy! I to COGowicz, który jest COGowiczem od wielu "pokoleń". Właściwa osoba na właściwym stanowisku... Cholernie. (Dzięki Brasia za zajęcie się tematem "niefrasobiliwego" kolegi. Wydaje mi się, że Społeczność powinna wiedzieć kto olewa zgłoszenia).

Twoje Karwdo odejście to był duży cios dla OC. Pięknie sformuowałeś post pożegnalny, ale jego główną (pięknie pomalowaną treścią) było "odchodzę, bo nie zgadzam się na to co dzieje się w COG".

Dwa lata temu - po abdykacji RR i oddaniu serwisu w ręce COG Radę Techniczną AKTYWNIE tworzyli: Wrygiel, Czarodziej, Kojoty, Łza, triPPer, Chinczyk, ja, później doszedł Kociewie. W sumie 8 osób rozwijających serwis. Ile dzisiaj aktywnych osób liczy RT? JEDNĄ! Kociewie odszedł ze względu na niefajne historie związane z OC Teamem. Ja - w proteście przeciwko totalitarnym decyzjom COG, łamiącym Regulamin. Pozostali po prostu po cichu przestali pisać. Dokąd zmierzamy i jak ma wyglądać OC rozwijane przez JEDNĄ osobę?

Mamy w regulaminie wyborów wpisane, że nie można łączyć RT z COG. Fajnie. Mario&Monia to para keszerów będących w COG. I dobrze. Kojoty&Makotka - to para keszerów będąca... w RT i COG. Po cholerę nam zasady niełączenia w takim wypadku (nie chcę być źle zrozumiany - nie mam nic przeciwko obecnemu "układowi" Kojoty&Makotka - jestem przeciwny czysto teoretycznym zapisom).
karwdo pisze:
Tak więc Drodzy Państwo APEL DO AKTYWNYCH FORUMOWICZÓW: COG z Dallasem, Degiem, Parlando... czy to zły pomysł? Sądzę że nie...
Ja bym pozabijał wszystkich w COG :). Nie nadaję się.
Jakbym zobaczył, że jakieś zgłoszenie leży 18 miesięcy, to by wióry leciały. Z resztą - jak się o tym dowiedziałem, to wióry poleciały :D.

Kilka dni temu odbyła się telefokonferencja w cholernie ważnej sprawie - zgodności z przepisami RODO. Telekonferencja odbyła się na "zlecenie" COG (Brasia). RoDaJJ przygotował się do niej fantastycznie - przez 2h opowiadał konkretnie co w przypadku OC trzeba zmienić, by być zgodnym z przepisami. Cierpliwie i fachowo odpowiadał na pytania. Przez 2h non-stop. Wiecie ilu COGowiczy było zainteresowanych krytycznie ważnym dla OC tematem? Dwóch. Brasia i Andrzejj.

Tyle w temacie obecnych zaangażowanych specjalistów. Mógłbym długo podawać przykłady...

EDIT: triPPer - mam nadzieję, że nie poczujesz się dotknięty zaliczeniem Ciebie do grona nieaktywnych. Dodawanie sprawności jak dla mnie - nie jest rozwojem serwisu tylko jego normalną obsługą. Tak jak dodanie kesza nie zwiększa funkcjonalności serwisu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
karwdo
Obrazek

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

Post autor: karwdo » piątek 16 marca 2018, 15:50

Dzięki, ale tak zestawione zdanie sprawia wrażenie, że działalność na forum można poczytywać za coś negatywnego. Uważam, że tak nie jest:)
Dzięki za tzw. dobrą radę i sugestię, gdzie lepiej spożytkuję swój czas (mówiłem, że COG wie lepiej, nawet ten były):D
Nie wiem jak mam napisać żebyś tak nie odczuł 😀?
Piszę CAŁKOWICIE POWAŻNIE i bez cienia sarkazmu.
Każdy chce nowego, a ja myślę, że "stare, ale inne", też może być DOBRE.
To co piszesz na FORUM (choć nie zawsze się z Tobą zgadzam), to ciekawy punkt widzenia, który mógłby podnieść COG jakościowo do góry.

Pomyśl POWAŻNIE o tym!
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » piątek 16 marca 2018, 16:06

Kiedyś chciałem zakładać geościeżki, to przez ten głupi limit nie mogłem i nadal nie mogę. Jak sobie przypomnę tamte dyskusje, to mierzi mnie do tej pory.
Mam już na koncie 100 założonych skrzynek, jest to jakby czołówka pod tym względem na OC, no ale bardziej zauważalny jest licznik postów na forum;)
W każdym razie, czas największej aktywności mam już raczej za sobą. Kto wie, może za pół roku już w ogóle nie będę keszował?

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

Post autor: karwdo » piątek 16 marca 2018, 16:13

Kawrdo
No wiesz co?! Teraz będę miał problemy z tożsamością :)))
Grzegorz przemyśl temat... fajnke byłoby zobaczyć Cię agresywnego.... tego jeszcze nie widziałem :)

Albo inaczej... Deg Małopolski... jakby to ładnie wyglądało😀

Bez odbioru do poniedziałku- jadę w świętokrzyskie, może przemyślę kilka spraw w temacie😀
Obrazek

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

Post autor: karwdo » piątek 16 marca 2018, 16:29

parlando pisze:
piątek 16 marca 2018, 16:06
Kiedyś chciałem zakładać geościeżki, to przez ten głupi limit nie mogłem i nadal nie mogę. Jak sobie przypomnę tamte dyskusje, to mierzi mnie do tej pory.
Mam już na koncie 100 założonych skrzynek, jest to jakby czołówka pod tym względem na OC, no ale bardziej zauważalny jest licznik postów na forum;)
W każdym razie, czas największej aktywności mam już raczej za sobą. Kto wie, może za pół roku już w ogóle nie będę keszował?
No i masz już pierwszy temat do dyskusji w ramach COG :) Może czas to zmienić, wiele osobom to przeszkadza by coś stworzyć. Niestety głowa pełna pomysłów zostaje pokonana przez ów limit :(

Praktyka JEST!
Doświadczenie JEST!
Wiedza JEST!
Pomysły SĄ!
Według mnie masz WSZYSTKO by wystartować 😀

Zróbmy coś fajnego dla OC!
PS.
Tak to jest już czysta AGITACJA z mojej strony:)
Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: chinczyk » sobota 17 marca 2018, 21:28

Kce na prezydenta ! :)
Obrazek

ODPOWIEDZ