Nowa Moja Okolica

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

RoDaJJ
Nowy na forum

Re: Nowa Moja Okolica

Post autor: RoDaJJ » czwartek 08 marca 2018, 12:42

Spostrzeżenia do nowego wyglądu
Przyzwyczailiśmy się, że na stronie OC wszystko jest skrajnie nawalone. Mikro literki, mniejsza od
stosowanej na Facebooku. W Google też. I w Microsofcie też. I w Apple. Tylko u nas są teksty nawalone mikroskopijną czcionką i uważamy to za "nowoczesne".
Autor cytowanych powyższych słów jest autorem zmiany poniżej. Gdzie po lewej stronie nowy wygląd.
Obrazek

Wersja komórkowa wygląda tak: (dotyczy przeglądarki Samsung) inne jakoś się poddały zmianom.

Obrazek
Optymistycznie zakładam, że to się nie utrwali.

Możliwość konfigurowana - plus. Nie jest idealnie, nie można definiować liczby elementów wyświetlanych w sekcji
(liczba wpisów suwaczkiem ustalana dotyczy wszystkich sekcji)
Możliwość ustalania zasięgu mojej okolicy w sposób graficzny - plus
Brak możliwości wpisania współrzędnych i zadeklarowania promienia - nie minus, tylko błąd do usunięcia.

Warto zajrzeć do słownika synonimów 'nowoczesny' nie jest synonimem słowa 'dobry'.
Fajnie , gdyby u nas dało się to pogodzić.
Jak wiadomo, nie od razu moją okolicę zbudowano, więc patrzmy na dalszy rozwój wydarzeń

p.s.
edit: Przychylam się do zdania PrincePolo w kwestii przydatności otwierania PPM w nowej karcie, oknie etc.
Bardzo często wykorzystywana opcja.
Pozdrawiamy i zapraszamy do szukania skrzynek
Danka&Roman&&

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » czwartek 08 marca 2018, 12:44

deg pisze:
czwartek 08 marca 2018, 12:14
PrincePolo pisze:
czwartek 08 marca 2018, 11:52
Przeglądam sobie nową "Moją okolicę" i w menu "Najnowsze wpisy do logów" nie mam opcji po najechaniu na skrzynkę i wciśnięciu PPM otwarcia jej w nowym oknie. W pozostałych listach działa to bez zarzutu. WIN 10, Mozilla 58.0.2. To tylko tak u mnie, czy może wkradł się jakiś błąd?
Hmm.. Faktycznie. To jest efekt używania tooltipa - tych wyskakujących po najechaniu myszą "chmurek" z logami. Sprawdzę co da się zrobić, ale nie obiecuję, że się da.
@deg wystarczy dodać odpowiednie "a" przed "img" cache w "nbh-desc-container" :wink:

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 08 marca 2018, 13:21

parlando pisze:
czwartek 08 marca 2018, 07:45
Może obok "pokaż/ukryj sekcję" znalazłoby się miejsce na "pokaż/ukryj na mapie"?:)
Temat ogarnąłem. Poprawka przygotowana. Wieczorem lub w nocy wrzucę ją na serwer. Po ukryciu sekcji kesze/logi nie będą pojawiały się na mapie. Będzie to jednak wymagało odświeżenia strony - czyli od następnego wejścia na Moją okolicę mapa będzie pokazywała tylko to, czego nie ukrywasz. I odwrotnie oczywiście analogicznie.
parlando pisze:
czwartek 08 marca 2018, 10:37
Brakuje mi daty założenia skrzynki (a może powinna być data publikacji?;)) na liście Najnowsze skrzynki.
Problem w tym, że w bazie nie mamy daty publikacji :(. Wisi issue do zrobienia, ale nie jest łatwe. A na Moją okolicę boję się już wrzucać cokolwiek innego, bo mam qpę postów, że jest przeładowana. Więc albo rybki albo akwarium... Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania. Najlepiej nic nie zmieniać i czekać aż samo zdechnie.
rapotek pisze:
czwartek 08 marca 2018, 12:44
@deg wystarczy dodać odpowiednie "a" przed "img" cache w "nbh-desc-container" :wink:
Pod img celowo nie ma a. To jest jedyna droga odczytania tooltipa na komórce, by nie wejść od razu na stronę z tym logiem.
RoDaJJ pisze:
czwartek 08 marca 2018, 12:42
Autor cytowanych powyższych słów jest autorem zmiany poniżej. Gdzie po lewej stronie nowy wygląd.
Hmm... w Mojej okolicy wielkość fontu to 12px, na cytowanym przez Ciebie obrazku - 13px, więc różnica 1 pixela. Większość "sprzeciwów" jakie otrzymuję dotyczą... że czcionka jest za duża... Nie potrafię zmniejszyć czcionki jednocześnie ją zwiększając. Ktoś chce większej, ktoś mniejszej. Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania - chyba to już pisałem :D

Co do ilości wpisów - absolutnie nie było moim celem naciśnięcie maksymalnej ilości wpisów na stronę. Cytowana przez Ciebie strona jest paskudna w obsłudze na ekranach dotykowych. Nowy wygląd - na mój gust - dużo bardziej czytelny. Szersze odstępy między wierszami i większe pola "klikalne" to krok w stronę ekranów dotykowych, które do tej pory mieliśmy w... głębokim poważaniu. Nie możemy ignorować połowy odwiedzających.
RoDaJJ pisze:
Wersja komórkowa wygląda tak: (dotyczy przeglądarki Samsung) inne jakoś się poddały zmianom.
Musiałeś wejść z jakiegoś starego linka lub zakładek. Odśwież stronę główną i wejdź z menu, usuń starą zakładkę.
RoDaJJ pisze:
Możliwość konfigurowana - plus. Nie jest idealnie, nie można definiować liczby elementów wyświetlanych w sekcji
(liczba wpisów suwaczkiem ustalana dotyczy wszystkich sekcji)
Konfigurator ma być łatwy, oczywisty dla wszystkich. Żaden inny element OC nie jest tak konfigurowalny jak Moja okolica. Ale jeśli przesadzimy z ilością opcji - zadziała to odwrotnie - przestanie być proste i intuicyjne. Wąska część użytkowników będzie zadowolona, większość - nie będzie korzystać. Nie o to chodzi.
RoDaJJ pisze:
Brak możliwości wpisania współrzędnych i zadeklarowania promienia - nie minus, tylko błąd do usunięcia.
To nie jest błąd.
RoDaJJ pisze:
edit: Przychylam się do zdania PrincePolo w kwestii przydatności otwierania PPM w nowej karcie, oknie etc.
Bardzo często wykorzystywana opcja.
Będę kombinował. Kwestia dotyczy tylko najnowszych logów, bo w pozostałych sekcjach działa bez problemu. Niełatwo jest pogodzić fakt, że na ekranach dotykowych nie da się "najechać myszą" z oczekiwaną funkcjonalnością. Ale zobaczę co się da zrobić.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 203 razy
Otrzymane podziękowania: 479 razy

Post autor: deg » czwartek 08 marca 2018, 13:52

parlando pisze:
czwartek 08 marca 2018, 10:37
Brakuje mi daty założenia skrzynki (a może powinna być data publikacji?;)) na liście Najnowsze skrzynki.
Ogarnąłem. Będzie w nocnym pakiecie poprawek.
(Jakże fajnie by było w tym miejscu pokazywać datę publikacji...)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
parlando
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 08 marca 2018, 14:06

Sorry za kolejny post pod postem, ale gdy będę edytował, to nie dostaniecie powiadomień
PrincePolo pisze:
Przeglądam sobie nową "Moją okolicę" i w menu "Najnowsze wpisy do logów" nie mam opcji po najechaniu na skrzynkę i wciśnięciu PPM otwarcia jej w nowym oknie.
Ogarnięte. Poleci w wieczornym pakiecie poprawek na serwer.
PrincePolo pisze:
Edit: Jeszcze jedno. Po wejściu w "Moją okolicę" klikam przycisk konfiguracja, bawię się kółkiem (bardzo fajnie zrobione). Po zakończeniu klikam w sąsiedni przycisk "Moja okolica" myśląc, że wyjdę z menu konfiguracji i pokażą mi się listy skrzynek, a tu... ciągle mapka z kółeczkiem.
Zduplikowałem przycisk "Zakończ konfigurację" - teraz będzie on też obok tworzenia nowej Okolicy. Teraz powinno być bardziej intuicyjnie. Wieczorem/w nocy będzie na głównym serwerze.
Obrazek

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » czwartek 08 marca 2018, 14:25

Mnie się podoba, kawał dobrej roboty. Dzięki deg. :)
A czy da się zrobić, aby na mapie była wyświetlana liczba skrzynek aktywnych w zadeklarowanej okolicy?
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » czwartek 08 marca 2018, 14:26

deg pisze:
czwartek 08 marca 2018, 13:21
Pod img celowo nie ma a. To jest jedyna droga odczytania tooltipa na komórce, by nie wejść od razu na stronę z tym logiem.
Aż sprawdziłem z komórki na swoim dewelopmencie (google chrome z androida). Jeżeli w całym wpisie z nowym logiem zrobisz linka do strony kesza (nie logu, bo o to właśnie chodzi) tylko na ikonce kesza, to tylko ta ikonka otwiera stronę kesza, reszta działa tak jak przedtem. Chyba, że ja czegoś nie rozumiem, ale to już raczej nie do dyskusji w tym miejscu.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 08 marca 2018, 14:33

rapotek pisze:
czwartek 08 marca 2018, 14:26
Jeżeli w całym wpisie z nowym logiem zrobisz linka
Tak też zrobiłem chwilkę wcześniej https://github.com/opencaching/opencach ... e858c31d9a

PS (do wszystkich): Po cichu powiem Wam, że być może dzięki Rapotkowi będziemy mieli w keszach daty publikacji! Po 10 latach istnienia serwisu ;). Zdolny człowiek z niego jest.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maleska
Bywalec

Post autor: Maleska » czwartek 08 marca 2018, 19:26

Mam pytanie.
Klikam, żeby mi się nie pokazywała mapka w mojej okolicy. Po czym klikam w inną zakładkę, wracam do mojej okolicy i mapka jest znów rozwinięta. Nie ważne, czy telefon, czy z pozycji komputera.
Ja coś źle robię? Czy tak po prostu jest?
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
m_si
Nowy na forum

Post autor: m_si » czwartek 08 marca 2018, 19:50

Helloł,
to ja jeszcze dodam coś od siebie, otóż stworzyłem sobie "nową" moją okolicę i mam problem z rozpoznaniem keszy, które zdobyłem a których jeszcze nie.
Te znalezione przeze mnie (i jednocześnie nie znalezione ostatnio) łatwo rozpoznać, ale znalazłem przykład, gdzie oznaczone są tak samo kesze, które znalazłem i kesze których jeszcze nie znalazłem (a zostały ostatnio przez innych keszerów znalezione). Wrzucę screen, żeby zobrazować :)
ccc.png
ccc.png (182.17 KiB) Przejrzano 634 razy
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 203 razy
Otrzymane podziękowania: 479 razy

Post autor: deg » czwartek 08 marca 2018, 20:02

Maleska89 pisze:
czwartek 08 marca 2018, 19:26
Klikam, żeby mi się nie pokazywała mapka w mojej okolicy. Po czym klikam w inną zakładkę, wracam do mojej okolicy i mapka jest znów rozwinięta
To jest błąd zgłoszony już do mnie rano. Jak widać nikt z testerów (w tym i ja) nie wpadł, że można nie chcieć oglądać mapki, ale nie jesteś pierwsza w tej sprawie - więc jak widać - można. Poprawka jest gotowa, jutro będzie działało ok.
m_si pisze:
czwartek 08 marca 2018, 19:50
to ja jeszcze dodam coś od siebie, otóż stworzyłem sobie "nową" moją okolicę i mam problem z rozpoznaniem keszy, które zdobyłem a których jeszcze nie.
Ta mapka to swego rodzaju nowość - wizualizuje dwa, niezależne źródła danych - zarówno skrzynki jak i logi. Do tej pory działało to osobno (na przykład skrzynki - w mapce obserwowanych skrzynek: https://opencaching.pl/mywatches.php?action=map (link działa oczywiście gdy coś obserwujesz) albo logi - https://opencaching.pl/logmap.php). Obydwa elementy, które masz zaznaczone na mapie to nie skrzynki, a logi - stąd inna ikonka, typowa dla logów. Logi pojawiają się niezależnie czy daną skrzynkę znalazłeś, czy nie. Jedynym wyjątkiem są oczywiście skrzynki ignorowane.

W (mam nadzieję) niedalekiej przyszłości będzie mechanizm wyróżniania kesza/logu po najechaniu myszą na niego na liście - wtedy będzie łatwiej połapać się w mapce. Ale tu jestem zależny od kodu Kojotów (nie żebym publicznie wywierał właśnie na nim presję ;) ).

deg
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 2):
Maleskam_si
Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » czwartek 08 marca 2018, 20:23

W mojej okolicy rzadko pojawiają się skrzynki mobilne, a co dopiero logi przeniesiona, znaleziona i do tego rekomendowana. No ale traf chciał, że dzisiaj taka sytuacja miała miejsce i zastanawia mnie, że w logu "przeniesiona" widzę gwiazdkę. Czy to normalne i tak powinno być?
pobrane.jpg
pobrane.jpg (16.6 KiB) Przejrzano 621 razy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 08 marca 2018, 20:38

parlando pisze:
czwartek 08 marca 2018, 20:23
w logu "przeniesiona" widzę gwiazdkę. Czy to normalne i tak powinno być?
Wynika to z budowy naszego systemu. Rekomendacja nie jest bezpośrednio przypisana do konkretnego logu. Jeśli znajdziesz skrzynkę - możesz dać rekomendację na przykład przy okazji np. wrzucania komentarza - system nie zapisuje z którym logiem rekomendacja jest powiązana, a tylko, że skrzynka x otrzymała od usera y rekomendację. Stąd niemożliwa jest odpowiedź na pytanie "do którego logu użytkownik przyznał rekomendację", a za to możliwa jest "czy użytkownik rekomendował danego kesza". Jeśli tak - rekomendacja w postaci gwiazdki się pojawia.
Więc gwiazdkę należałoby tu interpretować "użytkownik rekomenduje tego kesza", a nie "użytkownik dodał log i przy okazji zarekomendował kesza".

Można byłoby oczywiście filtrować i wyświetlać rekomendację tylko z logami "znaleziona", ale to "obcinałoby" część informacji o keszu. Szczególnie w przypadku, gdy komuś przy znalezieniu zabrakło rekomendacji i po kilku miesiącach dorzuca komentarz + rekomendację, której by nie było widać. Myślę, że warto promować rekomendowane kesze.
Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » czwartek 08 marca 2018, 20:50

Po prostu mnie to dziwi. Pierwszy raz widzę taką sytuację. Chyba kiedyś widziałem czyjś komentarz i z kontekstu wynikało, że przy okazji dał w tedy gwiazdkę (w komentarzu) i ona "wskoczyła" do logu znaleziona. Oczywiście gwiazdka przy logu "komentarz" nie wyświetlała się. Stąd zdziwienie, że przy "przeniesiona" to widać. Mało tego, trochę to wprowadza w błąd, bo sprawia wrażenie, jakby dało się 2 gwiazdki jednej skrzynce:)

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 08 marca 2018, 20:56

Zobaczymy - jeśli to faktycznie będzie wprowadzało w błąd - zostanie zmienione - nie jest to wielki problem.
ALE
Parlando - ostatni raz udało Ci się nie być testerem moich wypocin ;). Lubię konkretne, merytoryczne uwagi, a Twoje wypowiedzi mają ich mnóstwo i zwracasz sporą uwagę na użyteczność i logikę a nie tylko przyzwyczajenie.

PS: Wszystkie poprawki wrzucone na serwer.
Obrazek

ODPOWIEDZ