Lifting strony głównej

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 469 razy

Lifting strony głównej

Post autor: deg » poniedziałek 19 lutego 2018, 19:33

Ech... mnie powinni klawiaturę zabrać. Kojot siedział masę czasu nad główną stroną, a ja mu to całe popsułem...
Zmiany jutro wrzucę na serwer. Na razie "preview" dla Was.
Slider niby taki podobny do poprzedniego, ale będzie działał zupełnie inaczej ;). Do tego kilka drobnostek typu dopieszczone przyciski "Pokaż więcej" na głównej.
start1.png
start1.png (7.92 KiB) Przejrzano 1307 razy
start2.png
start2.png (4.37 KiB) Przejrzano 1307 razy
start3.png
start3.png (8.07 KiB) Przejrzano 1307 razy
start4.png
start4.png (13.35 KiB) Przejrzano 1307 razy
Jeśli nie chcecie, żeby Wam #wrednydeg utrudniał życie i zmieniał Wasze przyzwyczajenia - wytnijcie mu dostęp do netu. Nic innego nie pomoże...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 3):
krcrparlandononamed
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

parlando
Forumator

Re: Lifting strony głównej

Post autor: parlando » poniedziałek 19 lutego 2018, 21:43

deg pisze:
poniedziałek 19 lutego 2018, 19:33
#wrednydeg
A gdyby tak wprowadzić tagi?:) Żartuję, ale "wołanie" na portalu by się przydało (na forum też).
Nie wiem jak z tym przewijaniem garści statystyk - czy to nie będzie regres, jeśli chodzi o wygodę i obsługę np. na ekranie dotykowym. Czegoś takiego doświadczam jak np. próbuję przejść na kolejną stronę w https://opencaching.pl/mycaches.php tzn. jest problem czasami trafić na kolejne numerki, które są małe i za blisko siebie.

Edycja. Wylogowałem się i kurcze faktycznie z tym przyciskiem "zarejestruj się" to była wtopa do tej pory :oops:
Patrząc na inne strony, to zdawało się już naturalne, że on musi być obok "zaloguj", u nas trzeba było sobie poszukać.

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 469 razy

Post autor: deg » poniedziałek 19 lutego 2018, 22:15

parlando pisze:
poniedziałek 19 lutego 2018, 21:43
Nie wiem jak z tym przewijaniem garści statystyk - czy to nie będzie regres, jeśli chodzi o wygodę i obsługę np. na ekranie dotykowym. Czegoś takiego doświadczam jak np. próbuję przejść na kolejną stronę w https://opencaching.pl/mycaches.php tzn. jest problem czasami trafić na kolejne numerki, które są małe i za blisko siebie.
Co do statystyk - jestem przekonany, że to progres ;). Ty pewnie już też, po otrzymaniu PW.
Paginacja o której piszesz to relikt przeszłości, który systematycznie przepisujemy na nowy system - napisany przez kojoty. Możesz go zobaczyć np. tu https://opencaching.pl/news.php czy w obserwowanych skrzynkach. Co więcej - nowa paginacja zrobiona jest tak, że wystarczy w jednym miejscu systemu np. powiększyć przyciski, a one w ulepszonej wersji pokażą się wszędzie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
parlando
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » wtorek 20 lutego 2018, 08:47

Zmiany zdecydowanie na plus, jedynie statystyki w poprzednim układzie bardziej mi się podobały. Przy okazji np. "nowych skrzynek" to w ciągu roku, kwartału, dnia ( :P )?
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 20 lutego 2018, 09:00

Zmiany wrzucone. Przy okazji dorzuciłem prostą ułatwiaczkę życia - jeśli ktoś się pomylił w haśle lub nazwie użytkownika przy logowaniu, musiał ponownie wprowadzić wszystko od nowa. Teraz system "przepisuje" poprzednie dane i wystarczy np. poprawić literówkę.

@Brasia - co Ci się podobało bardziej w poprzednim sliderze? Przyciski nawigacyjne? (to akurat da się dorobić)? Brak możliwości przesuwania palcem? Brak kropek? Fakt, że był statyczny i sam się nie ruszał? Fakt, że nie miał animacji? Bo ten jest mocno i łatwo konfigurowalny, więc da się go ewentualnie ztjuningować. Choć w dobie gdy ludziom nie chce się nawet przycisków naciskać (zawsze jest afera, gdy trzeba gdzieś kliknąć o RAZ więcej, sam z resztą pisałeś o nowej Mojej Okolicy), statystyki prezentują się same. Chyba, że piszesz o tych jeszcze starszych statystykach - sprzed przepisania strony głównej przez Kojoty.
Zaglądnąłem do kodu Kojotów (strasznie to schował ;) ) - "nowe" skrzynki to przedział 30 dni.
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » wtorek 20 lutego 2018, 10:06

deg pisze:
wtorek 20 lutego 2018, 09:00
@Brasia - co Ci się podobało bardziej w poprzednim sliderze? Przyciski nawigacyjne? (to akurat da się dorobić)? Brak możliwości przesuwania palcem? Brak kropek? Fakt, że był statyczny i sam się nie ruszał? Fakt, że nie miał animacji?
Właśnie przyciski mi się podobały, o pozostałych ułatwieniach nie wiedziałem, wychodzi na to, że najważniejszych zmian nie widać, przynajmniej na pierwszy rzut oka :). Nie upieram się co do przycisków.
deg pisze:
wtorek 20 lutego 2018, 09:00
Zaglądnąłem do kodu Kojotów (strasznie to schował ;) ) - "nowe" skrzynki to przedział 30 dni.
Dzięki, zauważyłem, że pojawia się chmurka po najechaniu kursorem :)

Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec

Post autor: Leśne oko » wtorek 20 lutego 2018, 16:45

Dlaczego otwiera mi się w języku niderlandzkim?
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....

Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec

Post autor: Leśne oko » wtorek 20 lutego 2018, 16:53

Już ok.
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » wtorek 20 lutego 2018, 17:00

Wydaje mi się, że dobrze by było (jeśli to jest możliwe) jakby między klawiszami "zaloguj się" i "zarejestruj się" był jakiś mały odstęp. Obecnie te klawisze stykają się bokiem, przez co trzeba się mocniej przyjrzeć, żeby zobaczyć w co klikamy. Po lekkim rozsunięciu powinno to być bardziej czytelne.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 20 lutego 2018, 17:27

Azymut pisze:
wtorek 20 lutego 2018, 17:00
Wydaje mi się, że dobrze by było (jeśli to jest możliwe) jakby między klawiszami "zaloguj się" i "zarejestruj się" był jakiś mały odstęp. Obecnie te klawisze stykają się bokiem, przez co trzeba się mocniej przyjrzeć, żeby zobaczyć w co klikamy. Po lekkim rozsunięciu powinno to być bardziej czytelne.
Hmm.. nie ukrywam, że mnie się podobają takie sklejone przyciski. Ale między "mnie się podobają", a "podobają się większości" czy "są czytelne i użyteczne" pewnie może być rozdźwięk. Więc proszę zatem o wypowiedzi większej liczby użytkowników na ten temat. Nie ma problemu, by zrobić je osobno.
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował: 332 razy
Otrzymane podziękowania: 175 razy

Post autor: parlando » wtorek 20 lutego 2018, 18:06

Nie mam za bardzo zdania nt. przycisków, bo raczej się nie wylogowuję:)
Mam natomiast pomysł odnośnie strony głównej. Skoro opencaching.pl jest najnowocześniejszym serwisem geocachingowym, to dlaczego by o tym nie informować nowych odwiedzających? Podoba mi się ten dynamiczny slajder ze statystykami i na podobnej zasadzie można by wyświetlać informacje o cechach OC: że mamy "Moją okolicę (czy też wkrótce Moje okolice:))", darmowe powiadomienia, rekomendacje, geościeżki, medale, skrzynki tygodnia, wiki itd. W sumie już to deg wyliczałeś: viewtopic.php?f=30&t=6864&start=45#p139527
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
brasia

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » wtorek 20 lutego 2018, 18:27

deg pisze:
wtorek 20 lutego 2018, 17:27
Więc proszę zatem o wypowiedzi większej liczby użytkowników na ten temat. Nie ma problemu, by zrobić je osobno.
Zasadniczo mi wszystko jedno, ale ze względów wizualnych: między okienkami login/hasło/zaloguj się jest przerwa, więc chyba lepiej będzie wyglądało jak tu też będzie.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 20 lutego 2018, 19:26

parlando pisze:
wtorek 20 lutego 2018, 18:06
Skoro opencaching.pl jest najnowocześniejszym serwisem geocachingowym, to dlaczego by o tym nie informować nowych odwiedzających? Podoba mi się ten dynamiczny slajder ze statystykami i na podobnej zasadzie można by wyświetlać informacje o cechach OC:
Tylko czy dwa slajdery na jednej stronie to nie za dużo?
A może by zrobić inny slajder - wywalić ten statyczny obrazek z banera i tu zrobić slajder z obrazkami + tekstem. Tak, żeby był widoczny tylko jeden obrazek na raz. Oczywiście wcześniej przesuwając wyszukiwarkę w inne miejsce.
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował: 332 razy
Otrzymane podziękowania: 175 razy

Post autor: parlando » wtorek 20 lutego 2018, 19:57

Można się zastanowić. Okienko mogłoby być np. wyświetlane jedno na raz, dość szerokie. Mogłoby to zastąpić obecną definicję objaśniającą geocaching (btw, skoro już ktoś trafia na opencaching, to może zacząć od kilku słów nt. OC, bo na open raczej nie trafia się przypadkowo - już ktoś musiał coś słyszeć o geocachingu). Taki slajder, duży, na górze strony odróżniałby się od tego ze statystykami. Statystyki można równie dobrze zawrzeć tam na jednej, dużej karcie.
Pomysł z banerem też mi się podoba - jakieś ładne obrazki (np. wycinki obrazujące/wskazujące opisywaną rzecz) i tekst. To dla niezalogowanych, więc wyszukiwarki można w ogóle nie wyświetlać.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi parlando za post:
Gryfici.team

Awatar użytkownika
Gryfici.team
Bywalec

Post autor: Gryfici.team » środa 21 lutego 2018, 09:31

parlando pisze:
wtorek 20 lutego 2018, 19:57
Można się zastanowić. Okienko mogłoby być np. wyświetlane jedno na raz, dość szerokie. Mogłoby to zastąpić obecną definicję objaśniającą geocaching (btw, skoro już ktoś trafia na opencaching, to może zacząć od kilku słów nt. OC, bo na open raczej nie trafia się przypadkowo - już ktoś musiał coś słyszeć o geocachingu). Taki slajder, duży, na górze strony odróżniałby się od tego ze statystykami. Statystyki można równie dobrze zawrzeć tam na jednej, dużej karcie.
Pomysł z banerem też mi się podoba - jakieś ładne obrazki (np. wycinki obrazujące/wskazujące opisywaną rzecz) i tekst. To dla niezalogowanych, więc wyszukiwarki można w ogóle nie wyświetlać.
W pełni popieram post parlando.

Co do przycisków - mi podobają się połączone, mobilnie też jakoś większego problemu nie mam.
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ