Nowa mapka i podgląd obrazków

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 469 razy

Nowa mapka i podgląd obrazków

Post autor: deg » poniedziałek 29 stycznia 2018, 14:01

Też tak macie? Gdy trzeba coś wykonać ważnego, to szukacie zajęć "zastępczych"? Na przykład - podczas sesji studenci nagle mają wszystkie naczynia umyte, a mieszkanie lśni? Bo ja tak - mam właśnie mały zalew "strasznie ważnych zajęć", więc... w ramach zajęć zastępczych złamałem jedno ze swoich wcześniejszych postanowień i trochę zamieszałem w kodzie OC. Do rzeczy...

Nowości:
  • Klikając na małą mapkę w opisie kesza otworzy Wam się nowa wersja mapy. W zasadzie mapa jest nadal taka sama, ale otwiera się w zupełnie innym - większym okienku i co ważne - znacznie bardziej przyjaznym dla komórek
  • Zmieniłem przeglądarkę obrazków. Można to przetestować tu https://opencaching.pl/gallery_cache.php?cacheid=40120 - obrazki wyświetlane są na całym ekranie, można je jeszcze bardziej powiększyć, zrobić sobie slideshow, otworzyć po prawej stronie galerię miniaturek i kilka innych bajerów. Galeria też jest bardziej przyjazna dla urządzeń mobilnych niż poprzednia wersja
  • Troszkę przy okazji pozmieniała się galeria kesza (patrz link wyżej) i strona przeglądania logów (tu tylko ładniejszy przycisk niż był)
Tyle w ramach utrudniania Wam życia. Za jakiś czas znowu coś wymyślę...

Podpisano
#wrednydeg
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 4):
brajan74Elvis7pawelkoparlando
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz

Re: Nowa mapka i podgląd obrazków

Post autor: karwdo » poniedziałek 29 stycznia 2018, 18:01

deg pisze:Też tak macie? Gdy trzeba coś wykonać ważnego, to szukacie zajęć "zastępczych"? Na przykład - podczas sesji studenci nagle mają wszystkie naczynia umyte, a mieszkanie lśni? Bo ja tak - mam właśnie mały zalew "strasznie ważnych zajęć", więc... w ramach zajęć zastępczych złamałem jedno ze swoich wcześniejszych postanowień i trochę zamieszałem w kodzie OC. Do rzeczy...

Nowości:
  • Klikając na małą mapkę w opisie kesza otworzy Wam się nowa wersja mapy. W zasadzie mapa jest nadal taka sama, ale otwiera się w zupełnie innym - większym okienku i co ważne - znacznie bardziej przyjaznym dla komórek
  • Zmieniłem przeglądarkę obrazków. Można to przetestować tu https://opencaching.pl/gallery_cache.php?cacheid=40120 - obrazki wyświetlane są na całym ekranie, można je jeszcze bardziej powiększyć, zrobić sobie slideshow, otworzyć po prawej stronie galerię miniaturek i kilka innych bajerów. Galeria też jest bardziej przyjazna dla urządzeń mobilnych niż poprzednia wersja
  • Troszkę przy okazji pozmieniała się galeria kesza (patrz link wyżej) i strona przeglądania logów (tu tylko ładniejszy przycisk niż był)

Podpisano
#wrednydeg
Durny ten Tapatalk... bo nie widzę coś namieszał;)

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » poniedziałek 29 stycznia 2018, 20:04

karwdo pisze:
poniedziałek 29 stycznia 2018, 18:01
Durny ten Tapatalk... bo nie widzę coś namieszał;)
Obecna wersja forum powinna dość dobrze współpracować z komórkami i bez Tapatalka.

EDIT: Przeedytowałem oryginalną treść posta - teraz powinno być ok nawet w Tapatalku.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec

Post autor: PrincePolo » poniedziałek 29 stycznia 2018, 20:06

deg pisze:
poniedziałek 29 stycznia 2018, 14:01
Też tak macie? Gdy trzeba coś wykonać ważnego, to szukacie zajęć "zastępczych"? Na przykład - podczas sesji studenci nagle mają wszystkie naczynia umyte, a mieszkanie lśni? Bo ja tak - mam właśnie mały zalew "strasznie ważnych zajęć", więc... w ramach zajęć zastępczych złamałem jedno ze swoich wcześniejszych postanowień i trochę zamieszałem w kodzie OC. Do rzeczy...

Nowości:

Podpisano
#wrednydeg
Fajne to, dzięki. :D
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Post autor: Moris299 » poniedziałek 29 stycznia 2018, 21:18

deg pisze:
czwartek 01 stycznia 1970, 01:00

Nowości:

Fajnie jeszcze gdyby mapka otwierana z poziomu mapki na stronie skrytki oznaczała wybraną skrytkę, w sensie jakaś obwódka w innym kolorze albo coś.
Ale zmiany wszystkie na plus wszystkie :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » poniedziałek 29 stycznia 2018, 23:00

Moris299 pisze:
poniedziałek 29 stycznia 2018, 21:18
Fajnie jeszcze gdyby mapka otwierana z poziomu mapki na stronie skrytki oznaczała wybraną skrytkę, w sensie jakaś obwódka w innym kolorze albo coś.
Ale zmiany wszystkie na plus wszystkie :)
Bardzo dobry pomysł. Nie jestem pewny w 100%, ale chyba przy tej wersji mapy to niestety nie jest możliwe. Wynika to z dość specyficznego sposobu nanoszenia keszy na mapę.
Obrazek

Awatar użytkownika
issoria
Bywalec

Post autor: issoria » wtorek 30 stycznia 2018, 12:17

Dzięki wrednydegu! ;) :D
A gdyby jeszcze po zmianie kordów było widać znacznik w nowym miejscu, to już by był miód-malina... :)

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 30 stycznia 2018, 21:18

issoria pisze:
wtorek 30 stycznia 2018, 12:17
A gdyby jeszcze po zmianie kordów było widać znacznik w nowym miejscu, to już by był miód-malina... :)
Po zmianie kordów mapa natychmiast powinna się wyśrodkować w nowym miejscu. Do 5 minut wskaźnik powinien być widoczny poprawnie na głównej mapie i na mapkach kesza (jeśli nie jest - na głównej mapie trzeba nacisnąć taką zieloną zakręconą strzałkę). Generalnie maksymalnie do 40 minut wszystko powinno być widoczne. Wynika to niestety ze sposobu w jaki pobierane są ikonki keszy i w tej wersji mapy zmienić się tego raczej nie da.

Ale jeśli potrzebujesz pilnie sprawdzić nową pozycję znacznika - najlepiej użyć mapy skrzynek, odświeżyć zieloną strzałką lub... zmienić zoom na taki, którego do tej pory nie używałaś. Daje to sporą szansę by praktycznie natychmiast zobaczyć zmienione kordy.
Obrazek

ODPOWIEDZ