Podsumowania 2017

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował: 321 razy
Otrzymane podziękowania: 307 razy

Re: Podsumowania 2017

Post autor: art_noise » środa 07 lutego 2018, 21:07

Azymut pisze:
wtorek 06 lutego 2018, 23:40
art_noise pisze:
wtorek 06 lutego 2018, 22:27
- pozycja 17 - hmm ja. Przeniosłem się głównie na GC. Nowe kesze będę rejestrował dwusystemowo
Art, pamiętam, że jakoś niedawno pisałeś, że keszujesz przede wszystkim na OC i w GC logujesz skrzynki sporadycznie i jeśli już, to raczej tylko wówczas, gdy jest link do kesza GC ze strony OC. Można spytać, co w Twoim przypadku sprawiło, że teraz jest inaczej?
To długi proces był, wielowątkowy oj bardzo wielowątkowy :roll:
Mam nadzieję napisać max skrótowo.
Co rok wakacje, wypady itp były pod dyktando keszy - oczywiście na OC. Po prostu nie wyobrażam sobie jechać gdzieś i dwa tygodnie siedzieć bez keszy. Nuuudaaa.
W tym roku kupiliśmy przyczepę kempingową z mocnym postanowieniem by zwiedzić coś dalej - bo Polskę (głównie dzięki OC) poznałem naprawdę dobrze.
Ale co i gdzie najpierw jechać? I tak naprawdę z głupia frant odpaliłem sobie gdzieś w listopadzie mapę GC i spokojnie zacząłem przeglądać (wcześniej nigdy tego nie robiłem bo miałem dużą awersję do GC). I czym dłużej przeglądałem - tym bardziej był efekt Wow! Kurcze linia czeskich umocnień pięknie pokazana keszami. O Litwa, Łotwa i Estonia - ależ tam mają keszy. Prowansja Francuska - jakiś trail, bez sensu jak można nawalić tyle keszy przy jakieś dziwnej drodze. Ale pojeździłem sobie ludzikiem google - rany ale krajobrazy. Tam też trzeba jechać. Potem linia maginota - też okeszowana. Następnie wał atlantycki - o kurcze okeszowane większość obiektów. Tam też należy kiedyś się wybrać...
Tak więc - o dziwo - same dokładne przeglądanie mapy keszy na GC zrobiło na mnie spore wrażenie.
Pozostało jeszcze w głowie to że kesze na GC są beznadziejne. Tak miałem nabite to w głowę że innej możliwości nie brałem pod uwagę. Ale zacząłem synchronizować znalezienia z OC na GC (bo bardzo często nie logowałem tych dwusystemowych). Po prostu mi się nawet nie chciało wchodzić na GC. Ale teraz pologuję. I znów jakaś granica pękła - o kurde ten kesz jest na GC? Fajny był. O ta seria też na GC? I kolejna gwiazdkowa seria Pogranicze Województw - też to jest na GC? No jak to?
Przy okazji nie powiem że nawet mi jakoś tak przykro się zrobiło bo logując jakieś starsze kesze, ale i te nowsze popadłem w lekki szok ile ludzi których znam z OC a którzy już dawno odeszli - bawią się na GC. Bo logując sobie tam przeglądałem jak inni logowali itp. Pologowałem zaległości i kolejne zdziwko - nigdy nie szukałem keszy specjalnie na GC a po "synchronizacji" mam około 2.000 znalezień na GC i ok. 10.000 znalezień na OC. No kurde jak to - to 20% keszy które znalazłem na OC jest również na GC? No to jak to jest z tymi "****" keszami na GC - znalazłem 2000 tak słabych keszy? No nie przypominam sobie żeby były takie złe.
No to się wybrałem na parę keszy GC w Częstochowie - rzeczywiście dupy nie urywają. Ale z drugiej strony - są dość poprawne. Następnie wyjazd na święta do Wołków - zabrali nas na projekt Bocian. Rozmach niektórych keszy zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Później wycieczka do Wiednia na sylwka - zgarnięte parę keszy po drodze i w samym Wiedniu - całkiem spoko kesze, niektóre "gwiazdkowe". W tym roku wyjazd w okolice Rybnika i spore keszowanie. Sporo ciekawych patentów, sporo zwykłych keszy i kilka takich gdzie naprawdę opadła mi szczęka.

Przy okazji oglądania mapy GC przejrzałem miejsca gdzie niedawno byliśmy. Kolejny kamyczek - świetny wypad zorganizowany przez ErykRadek na Karslkrone - za co mu wielkie dzięki. Pierwszy raz płynąłem promem, świetne doświadczenie. Kilka świetnych miejsc okeszowanych przez ErykRadek. Potem rzut na mapę GC - o cholera ale tam jest jeszcze ciekawych miejsc z keszami.

I tak krok po kroku - po prostu po ludzku przekonałem się do GC. Do nowych możliwości keszozwiedzania (tak - kesze za granicą! - to jest to! - przecież np. mam bliżej do Pragi niż do Szczecina), do tego że kesze na GC wcale nie prezentują względem OC gorszego poziomu. Kolejny stereotyp jaki miałem w głowie - na GC urbexy, extremalne kesze itp odpadają. No nie - takich jest tam sporo - niektóre dużo bardziej hardcorowe niż kesze na OC.

Kurcze rozpisałem się a nie chciałem.
Sądziłem kolego Azymut że odpowiem Ci w dwóch zdaniach - no nie wyszło :oops:
Chyba dla tego że w tym roku pyknie mi 10 lat odkąd bawię się na OC.PL. Kupa czasu - jakby statystycznie nie patrzeć - przez prawie 25% mojego życia Opencaching był moim głównym hobby.
Świetne miejsca poznane poprzez tą zabawę, mnóstwo znajomości, świetne eventy. Ileż wspomnień, wrażeń...
Hmmm chyba już nie chcę więcej pisać :(

Pozdrawiam
Art_noise

P.S. Przy okazji tak mi się przypomniało jak kolega Żywcu (chyba to był Żywcu :D - sorry Żywcu ale nie pamiętam dokładnie czy to ty) dawno temu na jakimś spotkaniu opowiadał mi anegdote jak to bywało w dawnych czasach na Opolszczyźnie. Pojawił się nowy kesz gdzieś w lesie gdzieś w nocy. I cała gawiedź ruszyła. Podobno w nocy w lesie zrobił się korek na drodze dojazdowej :D Fajna akcja, to chyba wtedy ludzie nawet na autach mieli naklejki FTF patrol :o Takie akcje są wg mnie fajne. Są miłe i hmm ekscytujące? Kurcze no - działo się i tyle! Czemu o tym piszę? Bo jak już zdobyłem te parę takich sobie keszy w Częstochowie - to puściłem na GC parę keszy założonych na X Zlot Opencachingowy w Olsztynie. Takie "na patencie" żeby Częstochowa zobaczyła coś innego. Znów kolejny lekki szok - FTF na tych skrzynkach w niecałe 12 godzin zrobiła jakaś ekipa z Czech (chyba z Ostrawy) która się specjalnie zasuwała te 200km na moje skrzynki by mieć FTF. Na OC już takich akcji chyba się nie uświadczy - za mało "graczy". Na GC jak widać nadal jest ten "fun" jaki kiedyś dawno był na Opolszczyźnie.

P.S. 2. "Języczkiem u wagi" w mojej decyzji była gów_no_burza która się rozpętała po zgłoszeniu kesza w Warszawskim escaperoom. Po tej akcji zrezygnował z OC Wołki.LCA. Znam kulisy i byłem tym mocno zniesmaczony. Może lepiej by było jakbym tych szczegółów nie znał...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi art_noise za post (razem 2):
Azymutr00t7
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Azymut
Bywalec

Post autor: Azymut » środa 07 lutego 2018, 23:46

Art, nie spodziewałem się tak długiego wpisu. Niezłe podsumowanie walnąłeś w wątku "Podsumowania 2017" i dające do myślenia. Dziękuję.

Azymut
Bywalec
Podziękował: 22 razy
Otrzymane podziękowania: 64 razy

Post autor: Azymut » czwartek 08 lutego 2018, 04:58

Poza sprawą keszowania w Europie bez granic, Art poruszył to, o czym pisałem wcześniej:
Azymut pisze:
poniedziałek 05 lutego 2018, 00:22
To co moim zdaniem najbardziej osłabia OC, to pojawiające się co jakiś czas awantury. Średnio co rok, może półtorej, coś gdzieś wybucha i zazwyczaj kończy się odejściem jakiś ludzi, likwidacją skrzynek, spadkiem aktywności zniechęconych uczestników zabawy, nieciekawą atmosferą, która negatywnie promieniuje - czasem z bardzo dużą mocą.
Jako jedna z nielicznych osób zaliczyłem kesza "Dowcip bywa straszny", od którego zaczęła się ostatnia awantura. Byłem w szoku, co można zrobić z prostej sprawy i wciąż jestem pod wrażeniem zniszczeń, do których to doprowadziło. Ponieważ tego typu historia nie zdarzyła się pierwszy raz, dlatego właśnie uważam, że najważniejsze dla OC są relacje jakie panują między nami. To jak się do siebie wzajemnie odnosimy, jak rozmawiamy, a nawet to jak logujemy kesze (czasem tylko jeden log potrafi zniszczyć czyjś zapał i zniechęcić do keszowania). To jest podstawa, absolutna podstawa na której opiera się dopiero cała reszta.
Czy da się coś z tym zrobić? Trudno powiedzieć, bo na to nie ma prostego lekarstwa. Z pewnością jednak trzeba stawiać na pozytywne postawy i zachowania, bo na negatywnych emocjach i treściach na 100% nic trwałego się nie utrzyma, a co dopiero mówić o rozwoju. Czy jesteśmy w stanie tak działać? Ja sądzę, że tak. (Jeśli ktoś będzie chciał wiedzieć dlaczego tak uważam, to mogę później o tym napisać).

Przechodząc do konkretów (niekoniecznie w kolejności ważności):

1. Żyjemy w kraju który należy do UE i na co dzień z tego normalnie korzystamy na wielu płaszczyznach, często już się nad tym nawet nie zastanawiając. Zakupy na angielskim Amazonie lub w czeskim czy niemieckim sklepie internetowym? Praca w UK lub Irlandii? Przekroczenie granicy nawet gdzieś po ścieżce w górach? Wyskok autem albo samolotem na weekend do Wilna, Pragi czy Berlina? To są dziś normalne i powszechne rzeczy. A skoro stało się to taką codziennością, to dlaczego mamy od tego izolować OC? To przecież nienaturalne. Tym bardziej, że nasz serwis na tym traci, a drugi korzysta.
Jeszcze nie przekonani?
Przykłady:
Trzy kesze z największą ilością zaliczeń w każdym serwisie:
Nr 1 GC - Na rozstaju (Kraków) 5372 zaliczenia
Nr 1 OC - Stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku (Zakopane) 730 zaliczeń

Nr 2 GC - Geocaching ohne Grenzen/bez granic (Świnoujście) 3959 zaliczeń
Nr 2 OC - Kabaret (Kraków) 679 zaliczeń (dwusystem, ten sam kesz na GC 3009 zaliczeń)

Nr 3 GC - GDKJ Przełęcz pod Śnieżką 3801 zaliczeń (dwusystem, na OC 220 zaliczeń)
Nr 3 OC - Bara-bara-kan (Warszawa) 613 zaliczeń (dwusystem, na GC 2055 zaliczeń)

Numer 2 i 3 na GC to kesze przy granicy.
Lokalizacje w Krakowie, Zakopanym i Warszawie, to miejsca licznie odwiedzane przez turystów.

Zaznaczam, że nikt nie mówi, że trzeba teraz rzucić te wszystkie zgłoszone 264 błędy i zająć się tylko tym. Nie, nie o to chodzi. Chcę tylko pokazać, jak to jest ważne. To powinien być nasz przyszły cel i kamień milowy, a nie coś co dzisiaj odrzucamy, automatycznie skazując się na postępującą marginalizację.

2. "1 członek RT pisze kod (kojoty). 2 osoby spoza RT mu trochę pomagają (Rapotek & deg)."
Jakość wyśmienita, ale słabe ilościowo te nasze wojska. Dlatego tym bardziej dziękuję osobom, które to ciągną. Robicie świetną robotę dla tysięcy ludzi.
Skoro to nasza słabość, to czy jest coś co możemy tu zrobić? I czy oczyszczenie atmosfery i przestawienie kursu OC na "myślę i działam tylko pozytywnie", może sprawić, że grono tych osób się powiększy?

3. "Na Githubie czekają 264 błędy do naprawienia."
Z pewnością nie wszystkie błędy są tak samo ważne. Wiadomo, że najważniejsze są te krytyczne i związane z bezpieczeństwem. Jeśli tego już nie ma, może warto zrobić przegląd tych błędów i podzielić na grupy:
a) pilne + krytyczne
b) ważne, ale nie pilne
c) przydałoby się, ale nic się nie stanie jak nie zrobimy
(Mając to uporządkowane można by się zastanowić, jaki priorytet nadać sprawie logowania przez serwis krajowy do serwisów OC innych państw.)

4. Cyferki i co z nich wynika.
Księgowość i biznes mają to do siebie, że posługują się cyferkami. To na podstawie cyferek podejmuje się decyzje, które później rzutują na wyniki, kondycję, podatki czy nawet na być albo nie być firmy. Im więcej jest danych, tym lepsze jest rozpoznanie tych cyferek. Tym większe są szanse na poprawne zrozumienie sytuacji, wyciągnięcie właściwych wniosków i podjęcie najbardziej optymalnych na dany moment działań. Często w tych samych cyfrach co innego widzi księgowa, co innego szef firmy, a jeszcze co innego pracownik działu handlowego. Każdy z nich może je sobie zinterpretować inaczej i dopiero zestawienie ich osądu razem, może sprawić, że otrzymujemy najbardziej rzeczowy obraz sytuacji.
Z tego powodu także my nie możemy rezygnować z dogłębnej analizy naszych cyfr i przyjmowania ich interpretacji w zasadzie w ciemno. Ponieważ ta interpretacja, choć nie musi, to jednak może być wadliwa.
Dlatego jeśli "41,30% użytkowników po zobaczeniu jednej strony zamknęło przeglądarkę", konfrontując to z innymi danymi z Podsumowania (które zresztą mówią co innego), zadałem takie a nie inne pytania. Bo być może to co siedzi w tych danych, obrazuje jednak także coś innego. Niekoniecznie zawsze tylko to, że osoba która weszła (przypadkiem?) na stronę OC, była nim kompletnie nie zainteresowana i że "straciliśmy" tą osobę. To może obrazować także wejście z aplikacji telefonu na stronę kesza, przy którym akurat jesteśmy. To może obrazować wejście na zapisany adres mapy, na której chcemy sprawdzić czy w pobliżu są jakieś kesze. Albo wejście na sprawdzenie, co się dzieje w "Mojej okolicy". To może także obrazować wejście w link z powiadomienia, które przyszło na email o nowym keszu, czy o keszu w obserwacji. Czyli to może być wiele różnych rzeczy, których w żaden sposób nie powinno się wrzucać do jednego worka.

5. Mobilność serwisu.
Mobilność jest dziś tak samo powszechnym zjawiskiem jak łatwość podróżowania i przekraczania granic. Ruch w internecie idzie w stronę mobilności i tego nie da się przeoczyć. Responsywność stron (automatyczne dostosowywanie sposobu wyświetlania strony do ekranu urządzenia, na którym przeglądana jest strona) już chyba od 2 lat wpływa na pozycjonowanie w Google. Serwis OC powinien także podążać w tym kierunku.
Jednocześnie, gdy czytam "Na świecie czas spędzony przez komórki jest wyższy niż w przypadku desktopów. My mamy DWUKROTNIE NIŻSZY", chcę spytać - o jaki świat chodzi? Z kim się porównujemy? Czy ten świat to GC?
Bo jeśli to nie jest GC, to porównanie nie jest do końca właściwe i jest na to proste wytłumaczenie: najważniejszy dla keszera ekran mapy najłatwiej przegląda się na komputerze. To na komputerze najłatwiej ogląda się wiele keszy naraz, planuje przejazdy i trasy, drogi dotarcia, zmienia różne warstwy mapy. Z komputera też najłatwiej się loguje kesze. Wreszcie to z komputera pobiera się paczkę gpx, żeby wgrać ją do Garmina. Osoba, która keszuje z Garminem, po wgraniu plików gpx obejmujących większy teren, może keszować i równocześnie nie wchodzić na OC przez bardzo długi czas (albo wchodzić tylko sporadycznie). Więc oczywiście, bezdyskusyjnie powinniśmy iść w stronę mobilności, ale czynności które się wykonuje przy okazji keszowania, to nie tylko działalności na smartphonach.

6. Społeczność.
Mam takie wrażenie, że faktycznie w przypadku GC na Facebooku dużo więcej się dzieje. Sam nie korzystam prywatnie z Facebooka, stąd być może to tylko wrażenie. Albo też dzieje się więcej, bo użytkowników jest więcej? A może też dlatego, że GC kładzie na to większy nacisk? Nie wiem. To czego mi brakuje, to jakiejś większej integracji w regionach (w tym GC wydaje mi się mocne). Może jeśli są chętni z danego regionu, założyć na forum działy Mazowsze, Podlasie, Małopolska, itd? (Moderatorem działu może być ktoś z danego województwa)

Ponadto z forum trzeba wywalić to, co chluby OC nie przynosi. Po co nam się tu wyświetlają afery, w tym nawet takie z 2009 roku? Po to, żeby dawać przykład jaką można rozkręcić zadymę, jak się komuś coś nie spodoba?
To trzeba usunąć także z tego powodu, że to się wyświetla na stronie głównej serwisu OC. Zarchiwizować, zabezpieczyć kopię i z forum wywalić. Może jak się nie będą wyświetlać takie rzeczy, to może w przyszłości będzie ich mniej.

Na koniec najważniejsza sprawa związana z forum - nie można w przyszłości dopuszczać do tworzenia się takich treści. Im szybciej moderator zablokuje nieciekawy temat, tym mniej się mleka rozleje. Mniej będzie wypowiedzianych niepotrzebnych słów, mniej negatywnych emocji i wzajemnych ataków. No i ogólnie świat będzie piękniejszy. ;-)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Azymut za post (razem 4):
brasiar00t7art_noiseBar i Lepsza Połówka

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » czwartek 08 lutego 2018, 08:30

art_noise pisze:
środa 07 lutego 2018, 21:07
...
Jakie słodkie :twisted: Przeczytałem całość. Ładne pożegnanie, troszkę ckliwe, ale niech tam. Trochę mi się gryzie z tzw. postawą ogólną - trudno. Powodzenia na nowej drodze życia. GC ma swoje Forum (adres pewnie znasz). Być może już z niepokojem czekają tam na Ciebie (i Wołka). Pamiętajcie tylko, że tam raczej nie zgodzą się na deklaracje, że macie system w tyłku, jak to pisaliście o OC.
Tym samym możesz już skończyć z tą neoficką gloryfikacją GC. Jestem tam od 2008 roku, setki ludzi krócej lub dłużej. Radzimy sobie z wyborami :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 08 lutego 2018, 09:43

Azymut pisze:
czwartek 08 lutego 2018, 04:58
4. Cyferki i co z nich wynika.
Niekoniecznie zawsze tylko to, że osoba która weszła (przypadkiem?) na stronę OC, była nim kompletnie nie zainteresowana i że "straciliśmy" tą osobę. To może obrazować także wejście z aplikacji telefonu na stronę kesza, przy którym akurat jesteśmy. To może obrazować wejście na zapisany adres mapy, na której chcemy sprawdzić czy w pobliżu są jakieś kesze. Albo wejście na sprawdzenie, co się dzieje w "Mojej okolicy". To może także obrazować wejście w link z powiadomienia, które przyszło na email o nowym keszu, czy o keszu w obserwacji. Czyli to może być wiele różnych rzeczy, których w żaden sposób nie powinno się wrzucać do jednego worka.
Chciałbym, żeby było jak piszesz.
Niestety, pisałem o tzw. unikalnych użytkownikach. Więc jeśli ktoś 50 razy "z terenu" wejdzie na stronę kesza poczytać logi, to zostanie zaliczony jako JEDEN unikalny użytkownik. Statystyki w formacie o którym piszesz robiło się naście lat temu.

Rozbieżność między moimi danymi a podsumowaniem wynika z tego, że ja bazowałem na unikalnych użytkownikach, a triPPer (optymistycznie) na sesjach. Czyli "średnia dzienna ilość wizyt: 2 509" w Podsumowaniach nie absolutnie oznacza, że średnio dziennie odwiedziło nas tyle osób!
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » czwartek 08 lutego 2018, 09:47

Przeczytałem całość, identyfikuję się z tym co piszesz, sama prawda.
Azymut pisze:
... najważniejsze dla OC są relacje jakie panują między nami. To jak się do siebie wzajemnie odnosimy, jak rozmawiamy, a nawet to jak logujemy kesze (czasem tylko jeden log potrafi zniszczyć czyjś zapał i zniechęcić do keszowania).
Złe słowo czasami mocno boli i trudno to odkręcić. Dlatego jak piszesz lepiej myśleć pozytywnie a krytykę przesłać na prv.
Azymut pisze:
6. Społeczność.
Może jeśli są chętni z danego regionu, założyć na forum działy Mazowsze, Podlasie, Małopolska, itd? (Moderatorem działu może być ktoś z danego województwa)
Zostawię linka:
https://wiki.opencaching.pl/index.php?t ... %9Bciowych

Relacje to społeczność, to integracja, spotkania, rozmowy, wspólne keszowania, wyjazdy, wspólne geościeżki itp. Mimo, że jestem bardziej typem samotnika, to wydaje mi się, że spotkania zawsze motywują do poszukiwań a także zakładania nowych keszy. Czasami nawet można słysząc jakiś spojler znaleźć skrzynkę, którą poszukiwało się bezskutecznie. Cieszę się, że w Wlkp. mamy cykliczne spotkania, nie koniecznie w samym Poznaniu. Prawda taka, że na jesień nastąpiła stagnacja, jednak wydaje mi się, że poprzez założenie niewiele znaczących 7 mikrusów (nie chętnie widzianych tutaj wyimków), nastąpiło rozruszanie, zaczęły pojawiać się nowe kesze. Również w opozycji do wyimków, oczywiście wszystko to dzięki innym keszerom.
Newton jednak miał rację, że akcja rodzi reakcję ;)
Azymut pisze:
Ponadto z forum trzeba wywalić to, co chluby OC nie przynosi.
Kto to zrobi? Taki ruch obudzi głosy o cenzurze. Ale jestem za cenzurą w tym względzie ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » piątek 09 lutego 2018, 22:05

Na prośbę Brasi - w sumie sam już o tym myślałem, ale rano nie miałem wystarczająco dużo czasu, a Brasia podsunął temat do którego można przenieść poboczną dyskusję: viewtopic.php?p=139509#p139509

A wracając do tematu podsumowania (lepiej zawsze próbować dostrzegać pozytywy): może i wolniej, ale nadal się ROZWIJAMY :D
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Post autor: art_noise » piątek 09 lutego 2018, 23:01

krystiant pisze:
piątek 09 lutego 2018, 22:05
Na prośbę Brasi - w sumie sam już o tym myślałem, ale rano nie miałem wystarczająco dużo czasu, a Brasia podsunął temat do którego można przenieść poboczną dyskusję: viewtopic.php?p=139509#p139509

A wracając do tematu podsumowania (lepiej zawsze próbować dostrzegać pozytywy): może i wolniej, ale nadal się ROZWIJAMY :D
Nie wiem czy dobrze zrobiłeś robiąc ten porządek. Akurat wg mnie ta dyskusja jest bardzo ważna jeśli chodzi o przyszłość OC.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Post autor: Moris299 » sobota 10 lutego 2018, 00:09

(trochę offtop)
Tak a propos integracji - na wielu forach pomaga w integracji ludzi ShoutBoxa, wiem, że kiedyś było włączone a potem wyłączone ze względu na małą liczbę postów, ale może jednak spróbować jeszcze raz włączyć? Fajnie by było wejść na forum i napisać coś trochę offtopowego, ale związanego z geocachingiem, jednocześnie zbyt małego by zakładać nowy temat.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 111 razy
Otrzymane podziękowania: 324 razy

Post autor: krystiant » sobota 10 lutego 2018, 10:29

art_noise pisze:
piątek 09 lutego 2018, 23:01
Nie wiem czy dobrze zrobiłeś robiąc ten porządek. Akurat wg mnie ta dyskusja jest bardzo ważna jeśli chodzi o przyszłość OC.
Dyskusja ważna, ale rozmawiajmy o rozwoju w innym wątku - jest ich już kilka:
integracja serwisów
Kierunki rozwoju opencaching
Propozycje zmian i inne pomysły
a tu jest "podsumowanie 2017" czyli o przeszłości :wink:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post (razem 2):
brasiaart_noise
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ