Praca przewodników OC

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MaciekBDG
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 17 razy
Otrzymane podziękowania: 13 razy

Re: Praca przewodników OC

Post autor: MaciekBDG » czwartek 21 grudnia 2017, 12:53

Witajcie chciałbym Wam przedstawić całość sprawy, którą rozpoczął swoim wpisem baloniarz.

Otóż w 2016 roku będąc w COG jakoś w połowie czerwca, Krzysiek - Wołki.Lca, zaproponował, aby przeprowadzić akcje mająca zweryfikować gotowość przewodników do udzielania pomocy nowym użytkownikom serwisu. W tym celu założyliśmy konta testowe. Ja założyłem konto testowe o nazwie szeregowy.
Razem z Wołkiem podzieliliśmy się, weryfikacją przewodników w Polsce.
Treść wysyłanych mejli do przewodników była na zasadzie: jak szukać ( jak skrzynki są ukryte), jaką aplikacja przyda się w telefonie, itp. chyba z 4-6 pytań.
Poniżej treść mejla wysyłanego przeze mnie:
"Cześć,
Już od dawna słyszałem tam i owam o zabawie w szukanie skrzynek. Poczytałem trochę o różnych serwisach i mój wybór padł na open ;) Mam teraz trochę czasu by się bardziej wkręcić i doczytałem na stronie o możliwości pomocy, stąd wiadomość do Ciebie.
Czy możesz wprowadzić mnie trochę bardziej w szczegóły, poza opisami na stronie? M.in.:
1.Jak podchodzić do skrzynek miejskich, które są w ruchliwych miejscach?
2.Jak szukać skrzynek w terenie? (mam samsunga S3)
3.Czy jest szansa, by pokazać mi na żywo jak wygląda podejmowanie skrzynek, najlepiej jakiś ciekawych i wyróżniających się?
Czekam na info. Pozdrawiam,
Adam"

Odpowiedzi zwrotne przychodziły często w ciągu 1-3 dni.

Rekordzistą z mojej listy przewodników został Baloniarz, który w ciągu 4 min od wysłanego mejla z prośbą o pomoc przewodnika odpisał !!! BRAWO !!!

Następnego dnia postanowiłem zadzwonić do Baloniarza i poinformować go o takiej akcji i pogratulować szybkiej reakcji. Wspomniałem w tej rozmowie, iż chcemy wyniki tej weryfikacji opublikować, niestety jak się później okazało nie wszyscy przewodnicy zostali "zweryfikowani" i wyniki były "nie pełne".

Uważam że pomysł akcji za zasadną i nie nazwałbym tego prowokacją, ani posiadaniem konta klona lub multikonta ponieważ nie było z tych kont żadnych logowań, były to konta testowe.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi MaciekBDG za post (razem 3):
degart_noiseSebastian
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » sobota 23 grudnia 2017, 23:01

A można już zamknąć temat? Bo badania i wnioski są równie ciekawe, jak całe dochodzenie w poszukiwaniu winnych.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » niedziela 24 grudnia 2017, 00:40

Można by zamknąć, gdyby nie naruszenie regulaminu:

"6. Użytkownik może zarejestrować więcej niż jedno konto w Serwisie - po uzyskaniu zgody Zespołu OC - w celach testowych lub w celu przygotowywania projektów specjalnych."
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 469 razy

Post autor: deg » niedziela 24 grudnia 2017, 01:00

Temat faktycznie wypadałoby zamknąć.
Konta "testowe" powstały z oczywistym naruszeniem Regulaminu - o którym pisze Sebastian. Z drugiej strony - osobiście jestem przekonany, że było to działanie w dobrej wierze. Dwóch COGowiczów sprawdzało również innych COGowiczów jak reagują na prośby jako przewodnicy. Trochę śmiesznie byłoby prosić wcześniej o zgodę tych, którzy będą sprawdzani :D. To specyficzna sytuacja, nie wszystko poszło jak powinno, ale mam wrażenie że wszystko co zostało do wyjaśnienia - zostało wyjaśnione.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 2):
Sebastiantat11
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował: 216 razy
Otrzymane podziękowania: 78 razy

Post autor: Sebastian » niedziela 24 grudnia 2017, 01:27

Grzegorz, dziś jest Wigilia i po Twoim podsumowaniu, myślę że można zamknąć wątek.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Sebastian za post:
coosiek
Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » niedziela 24 grudnia 2017, 13:23

W tej sprawie (akcja sprawdzania przewodników) faktycznie więcej konstruktywnej dyskusji już raczej nie będzie - jak ktoś zainspirowany tą dyskusją ma jeszcze jakieś pomysły to może zacząć nowy wątek dotyczący jego przemyśleń...
Jak ktoś sensownie uzasadni potrzebę dodania czegoś w tym wątku to oczywiście istnieje możliwość ponownego "otwarcia" wątku.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Zablokowany