Praca przewodników OC

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

baloniarz
Stały bywalec
Podziękował: 8 razy
Otrzymane podziękowania: 56 razy

Praca przewodników OC

Post autor: baloniarz » niedziela 29 października 2017, 17:55

Praca przewodników OC jest nie do przecenienia. Z reguły za słowo dziękuję wykonują kawał dobrej roboty. Ciekaw jestem co obecnie reguluje publiczne podziękowania dla przewodników w wątku "Ogłoszenia zespołu OC Team". Jestem przekonany, że wg tych samych zasad podziękowania otrzymają też inni "pracowici" przewodnicy.
W wakacje 2016r otrzymałem jako przewodnik OC emaila z prośbą o pomoc od początkującego keszera. Na prośbę tą zareagowałem jak wielu innych przewodników. Okazało się, że to akcja prowokacyjna kilkoro COGowiczów. Chcieli oni zbadać aktywność i gotowość do pomocy wszystkich przewodników. Z zebranego materiału miało powstać opracowanie, które miało być opublikowane. Na opublikowanie tych wyników czekam do dziś. Może gdzieś to przegapiłem (nie jestem już przewodnikiem) a jeżeli tak jest to poproszę o link do tego zestawienia.
Wszystkim aktywnym przewodnikom dziękuję za ich pracę na rzecz rozwoju naszego serwisu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi baloniarz za post:
deg

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował: 111 razy
Otrzymane podziękowania: 159 razy

Re: Praca przewodników OC

Post autor: ronja » niedziela 29 października 2017, 21:25

Myślę, że nie ma co się tym przejmować. Zanim nastała nowa, świecka tradycja, dziesiątki ludzi w różny sposób pomagało przez lata w terenie kolejnym COG-om, RR-om i zwykłym keszerom. I pewnie nadal będą pomagali, mając gdzieś głęboko w poważaniu, czy ktoś o tym napisze, czy nie. Rób (róbmy) swoje :) Oczywiście, szacunek dla aktywnych przewodników.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ronja za post:
pawelko
Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » środa 01 listopada 2017, 08:25

Jak było kiedyś wiem dobrze. Nowa "świecka tradycja" ma pewnie jakieś podłoże prawne o które po prostu pytam. Może jakieś zarządzenie zespolu OC, nowa instrukcja, wytyczne, regulamin publicznego wyróżniania? Taka informacja na pewno nie jest tajna więc proszę o podanie podstawy prawnej lub stwierdzenie, że to kolejne widzi mi się. Przewodnicy z reguły chętnie pomagają nie licząc na nic w zamian. Wyróżniając tylko jednego to mało uczciwe zachowanie.

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » środa 01 listopada 2017, 08:33

Nadal otwatre jest moje pytanie o wyniki "prowokacji COG" wobec przewodników z ubieglego roku. Gdzie wyniki tej akcji. Obiecanki cacanki? Jak się powiedziało A trzeba i powiedzieć "B". Słowo osoby " na urzędzie" chyba jest coś warte? Tu była okazja pochwalić przewodników ale tego nie zrobiono. Teraz wyróżnianie tylko jednego jest mało motywujące dla innych.
deg

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 01 listopada 2017, 09:27

Fajnie jakby przyznało się dwóch COGowiczów, którzy posługując się fałszywymi kontami wysyłali fałszywe maile "weryfikujące" Przewodników...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » środa 01 listopada 2017, 10:04

deg pisze:Fajnie jakby przyznało się dwóch COGowiczów, którzy posługując się fałszywymi kontami wysyłali fałszywe maile "weryfikujące" Przewodników...
Za fałszywe konta były bany, a także wyloty z COG-u. Czy możemy liczyć na uczciwość ze strony COG-u i w tym przypadku ?
Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » środa 01 listopada 2017, 10:22

Ta akcja prowokacyjna nie ma sie konczyć BANami czy wylotem z COG! Chęci były szczere tylko brak obiecanego wyniku tej prowokacji. Ludzi aktywnych i uczynnych można było wtedy wyróżnić bo była ku temu podstawa - wyniki analizy pracy i checi pomocy przewodników. Akcja Wołka mimo, że może mieć jakiś sens ale tylko przy jasnych regułach gry. Inaczej można to podciągnąć pod nepotyzm lub robienie swoim zaufanym dobrej kampani przed wyborami. Chęci może i dobre ale zastosowana metoda niekoniecznie.
MaciekBDG

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował: 111 razy
Otrzymane podziękowania: 159 razy

Post autor: ronja » środa 01 listopada 2017, 18:56

baloniarz pisze:Ta akcja prowokacyjna nie ma sie konczyć BANami czy wylotem z COG! ...
A dlaczego nie ? Jest zakaz tworzenia fikcyjnych kont i podejmowania z nich aktywności niezgodnych z Regulaminem OC. Skoro COG jest tak uczciwy, to niech się stosuje do zasad :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ronja za post:
MaciekBDG
Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » środa 01 listopada 2017, 22:38

COG co do zasady ma być uczciwy a jego poczynania przejrzyste. Ma byc nie znaczy że tak jest. Szkoda że za poczynania jednego wizerunkowo płacą wszyscy COGowicze. Wiem, że wielu z Was to się nie podoba, jutro możecie to zmienić. Jedno przepraszam nie załatwia sprawy.
ronja

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » sobota 18 listopada 2017, 19:44

Nadal czekam na podsumowanie prowokacji kilku COGowiczów pod kryptonimem "aktywność przewodników". Wyniki tej prowokacji chyba nie są tajne.

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Elvis7 » wtorek 28 listopada 2017, 10:00

Ja pierwsze słyszę o takiej prowokacji w wykonaniu COG. Jesteś pewien, że to była prowokacja? Ja będąc w COG też dostawałem maile z prośbą o pomoc od osób, które miały zaczynać zabawę. Komunikacja kończyła się na jednym mailu. Myślisz, że COG prowokowałby do działania COG? Myślę, że to był czyjś niesmaczny żart a nie celowe działanie COG.

abigeo
Nowy na forum

Post autor: abigeo » wtorek 28 listopada 2017, 17:37

Nie jestem pewien co to było, ale...
Dokładnie 3 sierpnia 2016 dostałem po raz pierwszy (i jedyny, jak do tej pory) maila z prośbą o pomoc.
Od niejakiej Wiolentiny. Następnego dnia odpowiedziałem i... na tym kontakt się urwał.
Tydzień później zgadałem się z drugim przewodnikiem z okolicy, który również otrzymał podobnego maila i skończyło się tak samo.
Użytkownik Wiolentina nic nie znalazł i niczego w serwisie nie opublikował, a w chwili obecnej jest nieaktywny.
To pewnie była jakaś akcja mająca zweryfikować gotowość przewodników do udzielania pomocy i z chęcią bym się zapoznał z wynikami.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » wtorek 28 listopada 2017, 21:09

Elvis7 pisze:Myślisz, że COG prowokowałby do działania COG?
Bo to nie była akcja COG, tylko dwóch COGowiczów...
abigeo pisze:Od niejakiej Wiolentiny
... a to lewe konto jednego z nich.

Myślę, że baloniarz ma rację - wyniki "testów" powinny zostać opublikowane.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » wtorek 28 listopada 2017, 22:14

Hmm.. Tak sięgam pamięcią, to również dostałem jakiegoś dziwnego maila od jakiejś "kobiety"
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » czwartek 30 listopada 2017, 18:55

Elvis7 pisze:Ja pierwsze słyszę o takiej prowokacji w wykonaniu COG. Jesteś pewien, że to była prowokacja? Ja będąc w COG też dostawałem maile z prośbą o pomoc od osób, które miały zaczynać zabawę. Komunikacja kończyła się na jednym mailu. Myślisz, że COG prowokowałby do działania COG? Myślę, że to był czyjś niesmaczny żart a nie celowe działanie COG.
No gdybym nie był pewien to bym gitary nie zawracał. Kilka dni po owym mailu zadzwonił do mnie autor tej akcji (prowokacji). Znam cele i intencje. Mam na SMS zapowiedzi z opublikowaniem danych z tej akcji. W kolejnych SMSach termin publikacji był przesuwany. Hubercie to, że jesteś w COG nie wyklucza cię z bycia przewodnikiem a to była akcja badająca gotowość przewodników do pomocy nowicjuszom. Czekać można 0,5 roku no max 1 rok ale mija już prawie 1,5 roku od tej akcji, więc wyniki powinny być już gotowe. A jeżeli ktoś dał d..y z tą akcją to wypadałby się choć przyznać i powiedzieć co i jak. Chowanie głowy w piasek sprawy nie zamyka.

Zablokowany