Kierunki rozwoju Opencaching - wątki wydzielone ze Sprawności

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
erykradek
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Sprawności

Post autor: erykradek » środa 22 listopada 2017, 10:41

KEISOR pisze: Moje zdanie jest takie, że kto keszuje głównie lokalnie (jak to nazwałeś koło komina) to się loguje na naszym serwisie, kto często jeździ gdzieś dalej to bije staty na GC. To jest tak oczywiste, że nie ogarniam czego tu można nie rozumieć?
Wybacz, ale oczywiste jest tylko to, ze się mylisz. Jeżdżę za granicę przynajmniej raz w miesiącu i najczęściej trasę wyjazdu układam tak, by zbierać skrzynki na OC!!! nie GC. Tak, mam konto na gc, ale założone tylko dla dobycia odznaki i już nie pamiętam, kiedy tam cokolwiek zalogowałem.
Pzdr

Erykradek

Awatar użytkownika
erykradek

Re: Rozwój OC vs. GC (wydzielone ze Sprawności)

Post autor: erykradek » środa 22 listopada 2017, 10:47

dallas pisze: Jak często jeździcie w to samo zagraniczne miejsce na wakacje tylko po to, by zrobić serwis? Ja czuje się mocno niekomfortowo, gdy nie mam czasu aby podjechać do swojej skrzynki wymagającej serwisu.
W tym roku w Wilnie byłem 3 razy - myślę, że odpowiednia ilość, by zrobić ewentualny serwis. Często inni, którzy jeżdżą, serwisują nie swoje skrzynki np. OP57DF - poczytaj logi z tego roku.
Pzdr

Erykradek

areckis
Wyjadacz
Podziękował: 45 razy
Otrzymane podziękowania: 45 razy

Re: Kierunki rozwoju Opencaching - wątki wydzielone ze Sprawności

Post autor: areckis » środa 22 listopada 2017, 11:04

nieaktulane :?
Ostatnio zmieniony piątek 02 marca 2018, 11:29 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi areckis za post (razem 6):
parlandoAERRoDaJJBar i Lepsza PołówkaTerianPiostu

Awatar użytkownika
erykradek

Post autor: erykradek » środa 22 listopada 2017, 11:09

areckis pisze:Wiadomo, że te podjęcia są przy okazji. Tak jak wspomniany Czarnobyl.
Tak za pierwszym razem pojechałem tam dla miejsca i przy okazji zebrałem dwa kesze. W maju byłem tam znowu - i ze mną kilkanaście osób - specjalnie po to, by zbierać kesze (Majówka w Czarnobylu).
Pzdr

Erykradek

KEISOR
Stały bywalec

Re: Sprawności

Post autor: KEISOR » środa 22 listopada 2017, 15:05

erykradek pisze:
KEISOR pisze: Moje zdanie jest takie, że kto keszuje głównie lokalnie (jak to nazwałeś koło komina) to się loguje na naszym serwisie, kto często jeździ gdzieś dalej to bije staty na GC. To jest tak oczywiste, że nie ogarniam czego tu można nie rozumieć?
Wybacz, ale oczywiste jest tylko to, ze się mylisz. Jeżdżę za granicę przynajmniej raz w miesiącu i najczęściej trasę wyjazdu układam tak, by zbierać skrzynki na OC!!! nie GC. Tak, mam konto na gc, ale założone tylko dla dobycia odznaki i już nie pamiętam, kiedy tam cokolwiek zalogowałem.
A może by tak przeczytać cały wątek a nie odpowiadać na wyrwane z kontekstu zdania?
Nomen-omen to ostatnio krcr zarzucił mi, że patrzę przez pryzmat swojego zasięgu keszowania. A napisałeś dokładnie to samo, co miało być zarzutem w moją stronę:
erykradek pisze:... Jeżdżę za granicę przynajmniej raz w miesiącu i najczęściej trasę wyjazdu układam tak, by zbierać skrzynki na OC!!! nie GC...
Wszystko fajnie, tylko wskaż mi kolejne kilkadziesiąt/kilkaset osób co robi podobnie. A nawet jeżeli (choć będzie Ci baaardzo ciężko)to i tak będzie to znikomy procent z całej społeczności OC (kilkadziesiąt tysięcy zarejestrowanych użytkowników, choć art_noise twierdzi inaczej). Wystarczy spojrzeć na statystyki znalezień. Dalej się mylę?

Ja wiem, że kilkanaście osób było w Czarnobylu. Karslkrona, Litwa, Berlin, Paryż, itd. też mają po kilka, w porywach do kilkunastu znalezień.
Tylko jak to się ma do kierunku rozwoju OC? Te kesze/ ścieżki uatrakcyjniają wojaże dla bardzo wąskiej grupki osób, ale nijak mają się do rozwoju OC.
No chyba, że to ma być przyczółek do realizacji pomysłu łączenia wszystkich OC.

Napiszę jeszcze kolejny raz to samo: łączenie baz OC może być korzystne. Sadzenie keszy "na końcu świata" już niekonieczne.
I dalej dla mnie jest oczywiste, że jeżeli keszuje głównie w Polsce to wygodniejsze dla mnie jest nabijanie statów na OC, jeżeli jednak jeździłbym co najmniej raz w miesiącu (tak jak Ty), gdzieś dalej to logowałbym na GC bo ten serwis jest do tego przeznaczony.
Mam wrażenie, że od nowa chcecie wymyślać koło...

Awatar użytkownika
erykradek

Post autor: erykradek » środa 22 listopada 2017, 17:57

Odpowiadam na "wyrwane" watki, bo o tym mogę się wypowiedzieć. Są mądrzejsi ode mnie, którzy mówią nt łączenia serwisów.

Państwa świata wydają niesamowite pieniądze i poświęcają ogromną ilość energii na szukanie życia w kosmosie, a ono już jest - na Ziemi. Analogicznie z keszami: nie trzeba szukać kilkudziesięciu/set. Wystarczy, że choć jedna osoba ma satysfakcję z kesza zagranicznego i już widzę w tym sens.
Pzdr

Erykradek

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz

Post autor: lupi » środa 22 listopada 2017, 18:19

A macie pełne dane jak zmniejsza się aktywność na OC?
Obrazek Obrazek

Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował: 78 razy
Otrzymane podziękowania: 135 razy

Post autor: dallas » środa 22 listopada 2017, 20:56

Nawiązując do proroctwa poprzedniego wpisu Bartka, wnoszę pomysł, aby mozna było zgłosić skrzynkę, która od 5 lat nie ma znalezień. Nie wazne, czy miała jakieś logi ponad 5 lat wcześniej, czy nadal czeka na FTFa. Autor, o ile jest jeszcze związany z serwisem, ma czas, jak przy klasycznym zgloszeniu o archiwizację na sprawdzenie kesza. Gdy tego nie zrobi, to skrzynka a wlaściwie jej wirtualna forma automatycznie się archiwizuje. Skoro przez 5 lat nikt się nie wybrał po nią, lub quiz jest zbyt przesadzony z trudnością, to po co dalej ciągnąć ten byt. Zaśmieca tylko niepotrzebnie mapę i blokuje czasem potencjalną miejscówkę na coś nowego. Natomiast, gdy autor nadal się bawi, wystarczy że potwierdzi, że skrzynka jest na miejscu a quiz jest nadal rozwiązywalny. I kolejne 5 lat ma z głowy ;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi dallas za post:
bartek-111

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 23 listopada 2017, 02:18

lupi pisze:A macie pełne dane jak zmniejsza się aktywność na OC?
Mam(y). Ale nie opublikuję tych danych, bo już i tak zarzucane jest mi czarnowidztwo...
Kto tam Excela choć trochę zna - policzy sobie co nieco choćby z wykresu w statystykach (warto analizować przynajmniej od 2014). Kto nie zna - czeka na podsumowanie roku.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » czwartek 23 listopada 2017, 16:46

dallas pisze:Nawiązując do proroctwa poprzedniego wpisu Bartka, wnoszę pomysł, aby mozna było zgłosić skrzynkę, która od 5 lat nie ma znalezień. Nie wazne, czy miała jakieś logi ponad 5 lat wcześniej, czy nadal czeka na FTFa. ...
Każdą skrzynkę można zgłosić w dowolnym momencie, niezależnie od czasu od ostatniego znalezienia czy aktywności autora, o ile są powody ku temu. Mechanizm jest dostępny, wystarczy skorzystać. Oczywiście, najpierw kontakt z założycielem, a w przypadku niepowodzenia z COG-iem. Pomysł "nowego" pachnie tym, jaki pewna partia rządząca ma z tzw. sygnalistami :P Uwiera kesz na mapie - idź i go sprawdź albo zasygnalizuj - wybór należy do ciebie, jak głosił dawny slogan :twisted:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » piątek 24 listopada 2017, 14:15

ronja pisze:Uwiera kesz na mapie - idź i go sprawdź albo zasygnalizuj - wybór należy do ciebie
Mam jechać do Chin żeby sprawdzić czy pojemnik bez znalezień od 7 lat jest na miejscu?

Przykład krajowy:
Zakładamy że zgłaszam że skrzynki nie da się podjąć, bo quiz jest nierozwiązywalny. Założyciel aktywy, ale nie odpisuje. Po zgłoszeniu do COG jakiej mam się spodziewać odpowiedzi?
Wg przepisów nie ma podstaw do archiwizacji, bo możliwe, że źle wykonałem obliczenia. Skrzynka zero znalezień od 5 lat, zainteresowanie podobnie jak znaleziena.
Przykład: https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=23419

Czemu mają służyć takie nieznajdywalne produkty? Zaśmiecają mapę i podnoszą statystyki skrzynek OC o 1 punkt.
Ps. Skrzynka nie uwiera, bo jest ponad 100 km od mojego miasta.

bartek-111
Nowy na forum

Post autor: bartek-111 » piątek 24 listopada 2017, 15:19

To raczej kwesta "wirtualnego" porządku w bazie keszy. I absolutnie niczego więcej.
Przykład
https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP12D4
To że poza założycielem nikogo więcej tam nie było, to nie znaczy wcale że tego kesza fizycznie tam nie ma.
Formalnie nie da się do czego przyczepić.
Ale zdrowy rozsądek wzięty z własnego podwórka sugeruje że jaki pojemnik by tam nie był, to już dawno go tam nie ma.

PS Uwiera nierozwiązywalny quiz https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=45028

Awatar użytkownika
erykradek

Post autor: erykradek » sobota 25 listopada 2017, 14:11

dallas pisze:
ronja pisze:Uwiera kesz na mapie - idź i go sprawdź albo zasygnalizuj - wybór należy do ciebie
Mam jechać do Chin żeby sprawdzić czy pojemnik bez znalezień od 7 lat jest na miejscu?

Czemu mają służyć takie nieznajdywalne produkty? Zaśmiecają mapę i podnoszą statystyki skrzynek OC o 1 punkt.
To, że skrzynki nie ma, nie znaczy, że ktoś jej kiedyś nie zreaktywuje - przykład:

https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP3DAA

Zainteresowanie jeszcze mniejsze, niż tym w Egipcie. Po 5 latach od założenia pojechałem i oczywiście zreaktywowałem kesza, bo oryginalnego pudełka nie było. Z dużym prawdopodobieństwem i mojej reaktywacji nie będzie, ale czy to powód do archiwizacji kesza? Inne przykłady "z mojego podwórka":

https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP8KKU
https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP8KKT

Kesze "na końcu świata" (ale w turystycznych must see). Pierwszego pewnie po remoncie nie będzie i kolejny znalazca będzie musiał zrobić reaktywację. Drugiego zdobyła keszerka z Niemiec. Po jednej wizycie od założenia, ale jednak wizycie. Ktoś tam pojechał, zainteresował się skrzynkami, chciał je zdobyć. Jeśli skrzynka "uwiera" jest opcja ignoruj kesza i problem z głowy.

Ps: Drugi przykład, to dobry argument na połączenie serwisów. Niemka znalazła, bo miała konto na oc. Gdyby połączyć każdy keszujący Niemiec miałby widok na tego kesza.
Pzdr

Erykradek

rapotek
Stały bywalec
Podziękował: 106 razy
Otrzymane podziękowania: 66 razy

Post autor: rapotek » sobota 25 listopada 2017, 15:36

No i nie zdzierżyłem...
erykradek pisze:Po 5 latach od założenia pojechałem i oczywiście zreaktywowałem kesza, bo oryginalnego pudełka nie było. Z dużym prawdopodobieństwem i mojej reaktywacji nie będzie, ale czy to powód do archiwizacji kesza?
Tak
erykradek pisze:Pierwszego pewnie po remoncie nie będzie i kolejny znalazca będzie musiał zrobić reaktywację.
Musiał? Równie dobrze może przecież zalogować DNF-a lub zgłosić konieczność serwisu. Na GC jest pewien Czech, który podobno gdy w ciągu 5 minut nie znajdzie kesza, robi "reaktywację" strunówką i kartką papieru. Tak mi się skojarzyło.

Tak w ogóle przypominam: Wiki, Zakładanie skrzynki, Zarządzanie https://wiki.opencaching.pl/index.php/Z ... 4.85dzanie
Gdy schowałeś już swoją skrzynkę do Ciebie należy obowiązek opieki nad nią i otaczającym ją miejscem. Systematycznie upewniaj się czy skrzynka jest w dobrym stanie, czy teren dookoła niej nie ucierpiał
Jak ma się do tego zakładanie skrzynek, o których z góry wiadomo, że napraw będą dokonywać potencjalni znalazcy a nie właściciel?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi rapotek za post (razem 3):
KEISORdegdallas

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » sobota 25 listopada 2017, 19:14

rapotek pisze:No i nie zdzierżyłem...
Ja też dość czesto nie zdzierżam :)
Każdy interpretuje zasady wg własnej wygody.
Regulamin i zasady sobie a ludzie sobie. I to czasem w przerażającej większości. .... i nic na to nie poradzisz.

ODPOWIEDZ