Kierunki rozwoju Opencaching - wątki wydzielone ze Sprawności

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

parlando
Forumator

Kierunki rozwoju Opencaching - wątki wydzielone ze Sprawności

Post autor: parlando » czwartek 16 listopada 2017, 15:37

Nie chciałem, żeby temat o Sprawnościach stał się tematem o kierunkach rozwoju OC (a moderacja śpi;))...
KEISOR pisze:Integracja wszystkich opencachingów? Poza kilkunastoma osobami mieszkającymi przy przygranicznych rejonach raczej nikt nie będzie zainteresowany, żeby jechać po skrzynkę w Holandii albo Rumunii.
IMO nie o to chodzi. Wiele początkujących osób, które chcą wejść w tę zabawę dowiaduje się o istnieniu 2 serwisów: gc i oc. Dalej pyta o różnicę, no i dowiaduje się, że oc to skrzynki w Polsce, a GC to ogólnoświatowy serwis, wystarczy mieć jedno konto i logujesz każdą skrzynkę. - Aha, to wybieram GC!
Dlaczego idea open się nie rozwinęła w wielu krajach? Ludzie nie chcą "darmowych" skrzynek, czy aplikacji?
Dlaczego GC już przegoniło OC w Polsce?
Ja innego wytłumaczenia nie widzę, jak to, że open jest podzielony.
A ta cała integracja, to sprowadzałaby się chyba tylko do widoczności wszystkich skrzynek na mapie i możliwość logowania ich mając jedno konto. Ludzie wciąż zakładają skrzynki wielosystemowe (nawet w ramach open), więc im dłużej integracji nie ma, tym sytuacja bardziej się komplikuje.
Ostatnio zmieniony wtorek 21 listopada 2017, 22:30 przez parlando, łącznie zmieniany 1 raz.

rapotek
Stały bywalec

Re: Sprawności

Post autor: rapotek » czwartek 16 listopada 2017, 16:09

parlando pisze:Wiele początkujących osób, które chcą wejść w tę zabawę dowiaduje się o istnieniu 2 serwisów: gc i oc.
Niekoniecznie. Od znajomej osoby słyszysz bardzo opisowo, że jest takie coś jak geocaching, bez podawania serwisów. Wpisujesz w google, klikasz w pierwszy link - i jesteś na GC (pl lub com). Po co szukać dalej?
parlando pisze:Ja innego wytłumaczenia nie widzę, jak to, że open jest podzielony.
To, że open jest podzielony widać dopiero jak się trochę wejdzie w środowisko. Moim zdaniem ze względu na ścisłe, dość jasne zasady w pewnym stopniu ograniczające różnorodność, GC jest bardziej przyjazny dla początkujących. Dopiero później taki przeciętny początkujący może zacząć szukać czegoś więcej. Może, ale nie musi. Znam osoby z GC, które ze swoją inwencją i ciekawością świetnie radziłyby sobie na OC, ale świat GC im wystarcza, są w nim "kimś".
Od razu prostuję, żeby nie było: to nie jest zarzut w stosunku do OC, tylko próba wyjaśnienia specyfiki. Idąc po kesza z GC przeważnie wiesz czego się spodziewać, na OC ze względu na "otwartość" nawet niby banalna skrzynka może się okazać wielką niewiadomą. Ma to swoje i dobre i złe strony :)

kociewie
Bywalec

Post autor: kociewie » czwartek 16 listopada 2017, 19:26

KEISOR pisze: Z przerażeniem też czytam o powrocie lajków czy kolejnych medalach bo... banki też takie dają. Ktoś wybiera konto w banku, na podstawie jaki medal tam dostanie? :shock: Rany boskie.
Kolejne medale i sprawności? Może i tak, byle z sensem i umiarem!
No i najważniejsze wyczytać sens całego zdania, a nie jego 2,3 słowa. Są pewne trendy, którym też podlegamy. Ale nie musimy. Bank to przykład, mogę wiele wskazać. Sprawności to zabawa, która można w swoim profilu "zwinąć" (już o tym pisałem, ale...)...

Zrób tak, żeby sprawności wywalić i super. Wiele ludzi, którzy zamiast gadać, próbują coś robić, będzie miało wolne popołudnia i wieczory, a serwis sam dostanie skrzydeł. Jakaś ankieta nt. "Wywalamy sprawności"?

Trochę nam się wątek rozjechał... Tak jakby, temat swoje, a dyskusja swoje...
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Post autor: art_noise » czwartek 16 listopada 2017, 22:00

Nie jestem zdziwiony tym co napisałeś bo już parę takich mniej więcej głosów słyszałem jak dyskutowałem nad tematem połączenia wszystkich serwisów OC w jedność. Choćby na ostatnim ŚK usłyszałem od osoby wysoko postawionej w hierachii OC.pl mniej więcej to co na poniższym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=OO3FANjwKHY :D
KEISOR pisze:Jedziemy dalej: dość sceptycznie podchodzę do skrzynek poza granicami PL. Fajnie, ktoś pojechał i założył, tylko po co? I jak to się ma do nazwy opencahing w Polsce?
Wytłumaczcie mi: w jaki sposób ścieżka na płw. Indochińskim czy pojedyńcza skrzynka w Kenii na przypadkowej plaży (nota bene bez znalezień) mają podnieść poziom OC?
Integracja wszystkich opencachingów? Poza kilkunastoma osobami mieszkającymi przy przygranicznych rejonach raczej nikt nie będzie zainteresowany, żeby jechać po skrzynkę w Holandii albo Rumunii. Chyba, że przekonacie mnie, że taki np. Czech czy Francuz już przebiera nogami, aby przyjechać do nas i podjąć bytomski śmietnik https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=47793 aby nabić sobie staty...
Popadasz w duże skrajności. Skrzynki w Kenii, ścieżka na płw. Indochińskim... Fajnie że one tam są - może się kiedyś wybiorę.
Ale patrząc realniej na problem - zadam parę retorycznych pytań:

- wiesz ile jest zarejestrowanych skrzynek na OC.de?

- wiesz ile skrzynek aktywnych skrzynek jest w Berlinie i jego bliskiej okolicy? Tu od razu odpowiem:
Obrazek - około 600 skrzynek.

- wiesz że ja z Częstochowy mam bliżej do Berlina niż do Szczecina? Z tego co widzę - ty też.

Więc wyobraź sobie co by było jakby na początek zintegrować chociaż serwis oc.pl i oc.de.
Skoro spora ekipa zdecydowała się w październiku płynąć do Karlskrony by podjąć parę keszy to nie zorganizowała by się większa by jechać np. do Berlina?

I na koniec. Spojrzałem sobie na parę skrzynek zarejestrowanych i na oc i na gc. Kesze Lukuja w Warszawie - na oc znalezienia z Polski, mnóstwo gwiazdek. Znalezienia na GC -cały przekrój świata. Spojrzałem też na kesze na MRU - znalezienia na GC to głównie znalezienia niemców a nie Polaków. To taki argument że Czech czy Francuz nie będzie przyjeżdżał śmietnika obszukiwać gdzieś w Polsce - ale na konkretne miejscówki pojedzie. I vice versa - ja na linię Maginota chętnie się na keszę wybiorę - jakie by one ciulowe nie były.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

KEISOR
Stały bywalec
Podziękował: 32 razy
Otrzymane podziękowania: 24 razy

Post autor: KEISOR » czwartek 16 listopada 2017, 23:13

kociewie pisze:
KEISOR pisze: Z przerażeniem też czytam o powrocie lajków czy kolejnych medalach bo... banki też takie dają. Ktoś wybiera konto w banku, na podstawie jaki medal tam dostanie? :shock: Rany boskie.
Kolejne medale i sprawności? Może i tak, byle z sensem i umiarem!
No i najważniejsze wyczytać sens całego zdania, a nie jego 2,3 słowa. Są pewne trendy, którym też podlegamy. Ale nie musimy. Bank to przykład, mogę wiele wskazać. Sprawności to zabawa, która można w swoim profilu "zwinąć" (już o tym pisałem, ale...)...

Zrób tak, żeby sprawności wywalić i super. Wiele ludzi, którzy zamiast gadać, próbują coś robić, będzie miało wolne popołudnia i wieczory, a serwis sam dostanie skrzydeł. Jakaś ankieta nt. "Wywalamy sprawności"?

Trochę nam się wątek rozjechał... Tak jakby, temat swoje, a dyskusja swoje...
Z tym czytaniem całego posta i nie wyrywaniem z kontekstu to vice versa .
A co do wywalania sprawności, to rzuć okiem na moje ostatnie zdanie, które z resztą zacytowałeś. :wink:

art_noise pisze:Nie jestem zdziwiony tym co napisałeś bo już parę takich mniej więcej głosów słyszałem jak dyskutowałem nad tematem połączenia wszystkich serwisów OC w jedność. Choćby na ostatnim ŚK usłyszałem od osoby wysoko postawionej w hierachii OC.pl mniej więcej to co na poniższym filmiku:
No i bardzo dobrze odpowiedział/a :D Browar jej się należy! Zdradź mi nicka na privie :wink:

Skoro już jedziemy klasykami, to odpowiem Ci, co mnie najbardziej denerwuje w OC... https://www.youtube.com/watch?v=-zLZz7JfP0Y

A jeśli chodzi o skrzynki we Niemcach, wszystko pięknie ładnie, w Berlinie nawet GŚ powstała więc może padnie pomysł aby skoczyć w weekend.
Tylko po co? Właśnie? Jeżeli jeździłbym co tydzień po Europie to może widziałbym sens takiego łączenia. Tyle tylko, że od razu zalogowałbym się na GC i także tam uskuteczniał kesze. Jak dla mnie logiczne.
Fajnie, że kilkanaście osób płynęło do Karlskrony, było w Czarnobylu czy Weronie. Ale jak to się ma do kilkudziesięciu tysięcy keszujących lokalnie?
Poza tym dalej nie widzę problemu zalogowania się na GC i wycieczek do Francji aby pozwiedzać ichniejsze bunkry czy nawet polecieć do Vietkongu...
Po kiego diabła mieszać do OC.PL jakieś inne skrzynki? Ja tu mam jeszcze w pierony skrzynek/miejsc do znalezienia. Z tego co widzę to Ty też, a inni nawet jeszcze więcej :wink:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi KEISOR za post:
deg

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 185 razy
Otrzymane podziękowania: 101 razy

Post autor: krcr » piątek 17 listopada 2017, 09:52

KEISOR pisze: Po kiego diabła mieszać do OC.PL jakieś inne skrzynki? Ja tu mam jeszcze w pierony skrzynek/miejsc do znalezienia. Z tego co widzę to Ty też, a inni nawet jeszcze więcej :wink:
O! I widzisz :)
Wszystko mierzysz tylko swoją miarą i nie próbujesz myśleć szeroko oraz obiektywnie.

Ad rem... Sprawność zdobyta podczas logowania DNF też mi się podoba i na pewno dążyłbym do jej zdobycia (chociaż osobiście nie zwracam uwagi na tę funkcję w serwisie, ale uważam ją za przydatną dla naszego rozwoju). Taka sprawność pomoże promować logowanie DNFów i może ludzie w końcu zaczną to robić...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krcr za post:
art_noise
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował: 326 razy
Otrzymane podziękowania: 307 razy

Post autor: art_noise » piątek 17 listopada 2017, 20:31

KEISOR pisze:
art_noise pisze:Nie jestem zdziwiony tym co napisałeś bo już parę takich mniej więcej głosów słyszałem jak dyskutowałem nad tematem połączenia wszystkich serwisów OC w jedność. Choćby na ostatnim ŚK usłyszałem od osoby wysoko postawionej w hierachii OC.pl mniej więcej to co na poniższym filmiku:
No i bardzo dobrze odpowiedział/a :D Browar jej się należy! Zdradź mi nicka na privie :wink:
Oczywiście. Już leci na priv.
KEISOR pisze:Skoro już jedziemy klasykami, to odpowiem Ci, co mnie najbardziej denerwuje w OC... https://www.youtube.com/watch?v=-zLZz7JfP0Y
Mnie też to denerwuje. Szczególnie woda i dwutlenek węgla.
KEISOR pisze:A jeśli chodzi o skrzynki we Niemcach, wszystko pięknie ładnie, w Berlinie nawet GŚ powstała więc może padnie pomysł aby skoczyć w weekend.
Tylko po co? Właśnie? Jeżeli jeździłbym co tydzień po Europie to może widziałbym sens takiego łączenia. Tyle tylko, że od razu zalogowałbym się na GC i także tam uskuteczniał kesze. Jak dla mnie logiczne.
Ty nie jeździsz co tydzień po Europie i kręcisz się wokół komina - więc tobie to zwisa czy w ramach jednego serwisu będą skrzynki w niemczech i innych krajach europejskich - i tak z tego nie skorzystasz. Ale że ty nie jeździsz to nie znaczy że inni nie jeżdżą i nie skorzystają. Przypominam że posta napisałem w kierunku możliwości dalszego dobrego rozwoju OC.pl.
Ty w tej sytuacji radzisz przerzucić się na GC. Dobre rozwiązanie bo jedyne :cry: ( a mogło by być jakby spróbować połączyć w jedność wiele odrębnych serwisów OC z ich przepastną bazą skrzynek).
KEISOR pisze:Fajnie, że kilkanaście osób płynęło do Karlskrony, było w Czarnobylu czy Weronie. Ale jak to się ma do kilkudziesięciu tysięcy keszujących lokalnie?
Kilkadziesiąt tysięcy powiadasz? :lol: :shock: :lol: Tylu to nie ma aktywnych keszerów w całej bazie. No i należy chyba sobie wyjaśnić pojęcie "lokalnie". W ramach miasta? Województwa? Czy Polski? Dla mnie lokalnie to w ramach Polski i rzeczywiście - większość keszerów których znam osobiście keszuje po całej Polsce. Tak jak i ja. Czy tacy keszerzy nie jechali by jeszcze dalej na kesze by zobaczyć ciekawe miejsca w innych krajach i przy okazji podjąć kesza? Nie wiem. Ja bym pojechał.
KEISOR pisze:Poza tym dalej nie widzę problemu zalogowania się na GC i wycieczek do Francji aby pozwiedzać ichniejsze bunkry czy nawet polecieć do Vietkongu...
No właśnie - wg Ciebie nie ma problemu. Jak ktoś chce zwiedzać i szukać keszy tylko w PL to niech rejestruje się na OC. Kto chce zwiedzać coś więcej to niech idzie na GC. Wg ciebie tak powinno pozostać. Ja się na to nie godzę. Jest to bardzo duże ograniczenie naszego serwisu. Wprost zapytam - w takim razie jaką przewagę ma OC w stosunku do GC? Jak kogoś kto zaczyna zabawę można przekonać do tego że OC jest lepsze?
Przypominam że (niestety) na dzień dzisiejszy więcej skrzynek na terenie Polski jest zarejestrowanych na GC :(
KEISOR pisze:Po kiego diabła mieszać do OC.PL jakieś inne skrzynki? Ja tu mam jeszcze w pierony skrzynek/miejsc do znalezienia. Z tego co widzę to Ty też, a inni nawet jeszcze więcej :wink:
Super że masz wiele skrzynek do znalezienia. Jak słusznie zauważyłeś - ja też. Tyle że nie wiem czemu miałbym się martwić tym że dzięki połączeniu np serwisu oc.pl i oc.de nagle mam do znalezienia dwa razy więcej skrzynek. Możliwość odwiedzenia kolejnych bardzo ciekawych miejsc. Czemu z tego rezygnować? Masz na to jakiś argument?

I jeszcze jedna chyba najważniejsza sprawa - założyciele keszy -bo ci są najważniejsi. Może być zajebiście oprogramowany serwis, ale bez keszy - będzie niczym. Czym kierują się założyciele? Na czym im zależy? Nie wiem jak innym - ale mnie zależy by miejsce które okeszowałem było odwiedzane. Czym większa baza użytkowników, tym lepiej. Nie zakładam kesza po to by tkwił w miejscu założenia i czekał na FTF przez lata, labo miał 3 odwiedzeni na rok.
Zakładam po to by maksymalnie dużo ludzi odwiedziło to miejsce, znalazło kesza. By zabawa się kręciła. Każdy wpis o znalezieniu jest dla mnie miłą wiadomością. I bardzo by mi miło jakby kesze opublikowane na OC.pl odwiedzili nie tylko maniacy keszowania z Polski ale np Niemcy. Bo czemu by nie? To jest ta druga strona zabawy - satysfakcja dla założycieli kesza że ich kesz jest odwiedzany i się podoba bądź nie.
Możliwe KEISOR że tobie na tym nie zależy bo mało keszy zakładasz. Mnie zależy - bo lubię zakładać kesze i lubię jak ktoś je znajduje.

https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP7273 186 znalezień na OC, 314 na GC. I Czesi byli i Słowacy i Niemcy. Nawet jakiś Duńczyk się trafił i zobaczył wątpliwej ale jednak - urody pomnik.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi art_noise za post (razem 2):
krcrbrasia

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 185 razy
Otrzymane podziękowania: 101 razy

Post autor: krcr » piątek 17 listopada 2017, 23:28

art_noise pisze: Ty nie jeździsz co tydzień po Europie i kręcisz się wokół komina - więc tobie to zwisa czy w ramach jednego serwisu będą skrzynki w niemczech i innych krajach europejskich - i tak z tego nie skorzystasz.
To jest dobrze napisane. ja staram się zostawiać kesze w miejscach ciekawych (za granicą). Miałem totalny zwis szczęki, gdy mojego kesza na ziemi ognistej zdobył keszer "w parę dni".
Ja zawodowo jeżdżę po drogach Unii.. do niedawna różnie bo i Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Hiszpania... Potem Skandynawia (typu Szwecja, Norwegia)...
Obecnie jeżdżę tylko w relacji Polska-Czechy-Polska...
I jestem w stanie np stanąć TIRem na poboczu i założyć kesza w Harachovie na "mamutnim mustku"...
I widzę oczami wyobraźni sprawność "zdobywca keszy czeskich"... Medale, zdjęcia pod ścianką, wywiady, rekolekcje w przedszkolach...
I wtedy przypominam sobie posty Rośka (KEISORA)..A na co to komu, a komu to potrzebne?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krcr za post:
brasia
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

KEISOR
Stały bywalec

Post autor: KEISOR » sobota 18 listopada 2017, 09:41

Paweł, konkludując rozmowę o połączeniach serwisów i rozwoju (?) OC to może odpowiem jeszcze raz ogólnie, bo chłopaki żeście się napieli jak plandeka na żuku, że ktoś mógł podważyć Wasze zdanie.
Moje zdanie jest takie, że kto keszuje głównie lokalnie (jak to nazwałeś koło komina) to się loguje na naszym serwisie, kto często jeździ gdzieś dalej to bije staty na GC. To jest tak oczywiste, że nie ogarniam czego tu można nie rozumieć?

Załóżmy jednak, że dochodzi do sytuacji i serwisy niemiecki łączy się z polskim i innymi. Ale to właśnie wg Waszego argumentu jest to bez sensu bo i tak połączone serwisy OC zawsze będą miały mniejszy zasięg niż GC. A z tego co widzę to jest to Wasz główny zarzut.

Fajnie, że Mikołajkiewiczak zakłada skrzynki na przylądku Horn. Pingwiny z Antarktydy mają blisko... Chociaż nie, czekaj, przecież jedna osoba się trafiła. No tak, ale co dalej?

Ja po prostu wyrażam tylko swoje zdanie i uważam, że kolejne świecące medale czy przypadkowe skrzynki porozrzucane po całym świecie w polskim serwisie nie są lekarstwem na wzrost jakości tegoż serwisu.

Mimo wszystko, życzę Wam Mikołajkiewiczak tylu znalezień przez te pingwiny, misie polarne, Czechów i kogo tylko chcesz jak szerokie są Twoje horyzonty i myślenie. Szerokości brachu.

Z mojej strony koniec dyskusji nt. łączenia serwisów.

A jednak może chłopaki macie rację. Zakładam, że berlińskie śmietniki i kesze w nich są bardziej wypasione niż te bytomskie. :wink:

PS. dzięki za priv. :wink:

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował: 114 razy
Otrzymane podziękowania: 330 razy

Re: Rozwój OC vs. GC (wydzielone ze Sprawności)

Post autor: krystiant » sobota 18 listopada 2017, 15:35

parlando pisze:Nie chciałem, żeby temat o Sprawnościach stał się tematem o kierunkach rozwoju OC (a moderacja śpi;))...
Nie koniecznie śpi... Czasem te poboczne tematy wyrastają i szybko się rozwijają dużo częściej niż ja bywam na forum, a im bardziej pomieszacie tematy tym trudniej to rozsądnie podzielić... Nie lepiej żebyście sami, wyciągając jakieś poboczne sprawy, zakładali nowy wątek? Przecież to się da zrobić z cytatem z poprzedniej dyskusji :wink:

A teraz trochę w temacie.
KEISOR pisze:Fajnie, że Mikołajkiewiczak zakłada skrzynki na przylądku Horn. Pingwiny z Antarktydy mają blisko... Chociaż nie, czekaj, przecież jedna osoba się trafiła. No tak, ale co dalej?
Ale przecież gdyby serwisy OC były zintegrowane, to tambylcy wiedzieliby o tym keszu i miałby więcej znalezień... Poza tym integracja działa w dwie strony - kesze założone w Polsce na OC byłyby łatwiej dostępne dla zagranicznych gości. Bo problemem nie jest fakt, że kesze są w różnych serwisach OC, tylko że jak się chce ich szukać to trzeba zakładać konta w tych innych serwisach... Byłem ostatnio kilka razy w Niemczech i jakoś nie logowałem się do OC.de chociaż mam tam konto... Po prostu nie pamiętam o tym, a gdybym miał do keszy z OC.de dostęp przez nasz serwis, to na pewno bym co nieco poszukał...
No i keszy nie chowa się żeby mieć schowane pudełka, tylko żeby inni je szukali - integracja serwisów znacząco wpłynęłaby na ilość znalezień - widzę to obserwując ilość znalezień w moich dwusystemowych keszach...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krystiant za post (razem 2):
elmodemonicoart_noise
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

KEISOR
Stały bywalec

Post autor: KEISOR » sobota 18 listopada 2017, 16:30

Ciężko mi też się z tym nie zgodzić. Ba, powiem więcej, masz w 100 % rację. Bo sama w sobie integracja nie jest zła. Pewnie ilość znalezień wzrosłaby w jakimś stopniu, choć nie liczyłbym na nagłe podwojenie wszystkich statystyk. Powstaje też od razu pytanie jakby to miało wyglądać od strony technicznej, prawnej i Bóg wie jeszcze jakiej.

I jeszcze jedno: można napisać rzeczowego i merytorycznego posta, tak jak to zrobił krystiant tylko trzeba najpierw przeczytać i zrozumieć co ktoś inny chciał przekazać. To tak awansem do Pana pingwina z szerokim horyzontem myślowym. :wink:

parlando
Forumator

Post autor: parlando » sobota 18 listopada 2017, 18:54

krystiant pisze: Nie koniecznie śpi...
Chyba jednak śpi. Z tego co pamiętam, to nie tylko Ty jesteś moderatorem. To, że nawet nie pamiętam kto to z nicka (tak, można gdzieś tam sprawdzić) już o czymś świadczy;)
Cały poboczny temat zaczął się sporo wcześniej, bo od posta abigeo viewtopic.php?f=30&t=8742&start=75#p138547
W wątku o sprawnościach wciąż są posty, które powinny się znaleźć tutaj np.
viewtopic.php?f=30&t=8742&start=90#p138573
viewtopic.php?f=30&t=8742&start=90#p138578
viewtopic.php?f=30&t=8742&start=90#p138579

Teraz jest pocięte tak, że nie wiadomo o co chodzi.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » sobota 18 listopada 2017, 19:43

To że w wymienionych przez ciebie postach jest wspomniane GC nie świadczy, że bardziej pasują do wydzielonego wątku (nie mówię, że w ogóle nie, tylko moim zdaniem tu są we właściwym miejscu). W tych postach IMHO chodzi o "sprawności" dla zakładających i czy w wyniku takich sprawności będziemy mieli wysyp byle jakich keszy, czy da się zmotywować do zakładania lepszych...
W moim przypadku na zakładanie żadne "sprawności" nie wpłyną, ale przy szukaniu to już różnego rodzaju statystyki jak najbardziej - pamiętam, że kiedyś jadąc na północ kraju patrzyłem na mapkę na project-gc i postój specjalnie zaplanowałem tak, żeby tam był kesz i żeby dzięki temu znalezieniu "zaliczyć" województwo, które było "białą plamą" na mapie...

Żeby dobrze dyskutować w temacie ROZWÓJ warto byłoby też ustalić czy rozwój to:
- po prostu więcej keszy
- więcej keszerów
- czy możliwości oferowane przez serwis...
A może wszystkiego po trochu?
Dopiero po ustaleniu kierunków rozwoju będzie można merytorycznie rozmawiać jak to osiągnąć (a przynajmniej marzy mi się żeby to były dyskusje merytoryczne)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

parlando
Forumator

Post autor: parlando » sobota 18 listopada 2017, 20:32

Nie będę się upierał, choć bez tamtych postów tutaj jest biedniej:)
Co do tematu
krystiant pisze:Żeby dobrze dyskutować w temacie ROZWÓJ warto byłoby też ustalić czy rozwój to:
- po prostu więcej keszy
- więcej keszerów
- czy możliwości oferowane przez serwis...
A może wszystkiego po trochu?
Na pewno każda rzecz jest ważna.
Więcej keszerów - tutaj sprawa jest naturalna, co roku ktoś przybywa. Pytanie tylko, czy zostają, oraz ilu użytkowników przestaje się bawić.
Kesze - niby podstawa zabawy, ale dlaczego tak mało osób zakłada? Jedna z przyczyn, to pewnie to, że największe skupisko keszerów jest tam, gdzie jest najwięcej skrzynek. Ciężko się wbić bo wszystkie miejsca są pozajmowane.
Serwis - tutaj już pisałem, że wg mnie to rozdział bazy serwisów open jest największym hamulcowym. Samo keszowanie odbywa się głównie za pomocą aplikacji, więc pozostałe różnice tutaj się zacierają.
Z tego co widziałem, to trochę będzie uproszczone menu na OC. Chyba podniesie to też ergonomię serwisu. Pewnie to nie wszystkie zmiany.
Moja okolica jest dość specyficzna. Jeszcze do niedawna było bardzo, bardzo mało keszy GC. Mimo to, jeśli już się ktoś założył, momentalnie pojawiają się znalezienia i czasami jest ich kilkukrotnie więcej niż na OC! OP8CGU / GC64M1R
Tymczasem niektóre moje tradycyjne skrzynki założone w 2015 nie mają nawet 10 znalezień.

Do tego bzdurne ograniczenia jak 500 znalezień, by móc założyć geościeżkę. Kiedyś nawet chciałem coś założyć, ale ostatecznie rzuciłem siły na inne pomysły.

Białe plamy na mapie OC - ciężko, żeby pojawiały się kesze, jeśli nie ma lokalnych keszerów. Jednak ktoś musi zacząć. Z tego co widzę to pierwsze kesze w mojej okolicy nie zawsze były zakładane przez autochtonów.
Ja tam lubię przyjrzeć się pustym miejscom i wyszukać jakąś ciekawostkę - są dostępne różne mapy, google earth, fotopolska, blogi o tematyce lokalnej.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Post autor: art_noise » sobota 18 listopada 2017, 20:53

krystiant pisze:Ale przecież gdyby serwisy OC były zintegrowane, to tambylcy wiedzieliby o tym keszu i miałby więcej znalezień... Poza tym integracja działa w dwie strony - kesze założone w Polsce na OC byłyby łatwiej dostępne dla zagranicznych gości. Bo problemem nie jest fakt, że kesze są w różnych serwisach OC, tylko że jak się chce ich szukać to trzeba zakładać konta w tych innych serwisach... Byłem ostatnio kilka razy w Niemczech i jakoś nie logowałem się do OC.de chociaż mam tam konto... Po prostu nie pamiętam o tym, a gdybym miał do keszy z OC.de dostęp przez nasz serwis, to na pewno bym co nieco poszukał...
No i keszy nie chowa się żeby mieć schowane pudełka, tylko żeby inni je szukali - integracja serwisów znacząco wpłynęłaby na ilość znalezień - widzę to obserwując ilość znalezień w moich dwusystemowych keszach...
KEISOR pisze:Ciężko mi też się z tym nie zgodzić. Ba, powiem więcej, masz w 100 % rację. Bo sama w sobie integracja nie jest zła. Pewnie ilość znalezień wzrosłaby w jakimś stopniu, choć nie liczyłbym na nagłe podwojenie wszystkich statystyk. Powstaje też od razu pytanie jakby to miało wyglądać od strony technicznej, prawnej i Bóg wie jeszcze jakiej.

I jeszcze jedno: można napisać rzeczowego i merytorycznego posta, tak jak to zrobił krystiant tylko trzeba najpierw przeczytać i zrozumieć co ktoś inny chciał przekazać. To tak awansem do Pana pingwina z szerokim horyzontem myślowym. :wink:
KrystianT duże podziękowanieza tego posta bo o tym samym optuję już od dłuższego czasu i tutaj o tym piszę - i mało zrozumienia. Ale tobie się udało w prostych słowach KEISOR-a przekonać że łączenie serwisów ma jednak jakiś sens :shock:

Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ