klocki Wołka

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

baloniarz
Stały bywalec
Podziękował: 6 razy
Otrzymane podziękowania: 55 razy

klocki Wołka

Post autor: baloniarz » wtorek 07 listopada 2017, 11:18

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuję, że Wołek odchodzi. Nie mam FB ale przekazano mi, że Wołek wstawił foto "swoje pożegnanie z OC". Jakiś kwiatek z czarną tasiemką i napisem jak na pogrzeb, znicz itd. No cóż skoro dla Wołka decyzja COGu o jego wyrzuceniu ze swojego składu to taki dramat to nawet to zdjęcie rozumiem. Jednak za skarby świata nie rozumiem co chce zamanifestować kasowaniem swoich skrzynek. Skrzynki akurat Wołek robi ciekawe i zawsze coś pokazujące. To że jego sposób "bycia" w COG się nie sprawdził to jeszcze nie powód aby brać rozwód z całym serwisem i wszystkie ślady swojej bytności tam kasować - zostawiać po sobie klocki. Dla tego też apeluję do Krzyśka aby sprawę jeszcze raz przemyślał. Ja ze swojej strony mimo wszystko dziękuję Wołkowi za jego wkład w tworzenie OC.pl i życzę wszystkiego najlepszego. PS zabłądzić jest rzeczą ludzka, grunt aby potem odnaleźć właściwa drogę - tego Ci Krzysiek życzę.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi baloniarz za post:
brasia

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Re: klocki Wołka

Post autor: brasia » wtorek 07 listopada 2017, 12:56

baloniarz pisze:... decyzja COGu o jego wyrzuceniu ze swojego składu...
takiej decyzji jeszcze nie ma.

Co do posta wyżej, uważam dokładnie tak samo. COG to nie cały serwis a konflikt z jednym człowiekiem to konflikt tylko z 0,003% użytkowników serwisu.
Mam nadzieję, że zawsze można odnaleźć zagubiona drogę, szczególnie mając GPS w ręku ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » wtorek 07 listopada 2017, 19:50

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

[EDIT]
Bardzo przepraszam Krzysztofa, za powyższe zdanie. Przegadaliśmy pół nocy i wiem o wszystkim. Przepraszam :(
[/EDIT]

Swoją drogą nie wierzę, że Krzysztof, tak sam sobie wbił gwóźdź do trumny tym nieszczęsnym banem. Czyżby zadziałała ODNOWA ( 15 osób z zespołu OC wie o co chodzi :wink: ), cokolwiek by to znaczyło.
Na koniec małe pytanie: kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo serwera, bazy danych OC ? Bowiem tego nie mogę nigdzie znaleźć ?
Ostatnio zmieniony środa 08 listopada 2017, 01:00 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował: 321 razy
Otrzymane podziękowania: 307 razy

Post autor: art_noise » wtorek 07 listopada 2017, 21:42

baloniarz pisze:Nie mam FB ale przekazano mi, że Wołek wstawił foto "swoje pożegnanie z OC". Jakiś kwiatek z czarną tasiemką i napisem jak na pogrzeb, znicz itd.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dzięki za rozbawienie :D

Podobna sytuacja jak do tej kiedy oburzałeś się na forum że na X zlocie rozdawali listę wirtuali... No rozdawali...

I tak jak wtedy tak i dziś moja odpowiedź znanym dowcipem jest aktualna...

Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

Sebastian pisze: Swoją drogą nie wierzę, że Krzysztof, tak sam sobie wbił gwóźdź do trumny tym nieszczęsnym banem. Czyżby zadziałała ODNOWA ( 15 osób z zespołu OC wie o co chodzi :wink: ), cokolwiek by to znaczyło.
Sebastian - to była koronkowa akcja pod kryptonimem AWONDO. Zamieszanych w to było 5 członków COG, 2 członków RT i 23 zwykłych userów. Niestety coś poszło nie tak bo jeden członek COG niefortunnie zalogował się na złe IP i sprawa się rypła. Na szczęście tylko Wołek został wykryty jako członek przewrotu i słusznie ukarany. Cała reszta przeszła w uśpienie. Ale nie mamy pewności kiedy znów zaatakują. Czuwaj i pilnuj!
Cokolwiek by to znaczyło.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi art_noise za post (razem 3):
krcrlupiSebastian
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 184 razy

Post autor: kojoty » wtorek 07 listopada 2017, 23:37

Sebastian pisze:Swoją drogą nie wierzę, że Krzysztof, tak sam sobie wbił gwóźdź do trumny tym nieszczęsnym banem. Czyżby zadziałała ODNOWA ( 15 osób z zespołu OC wie o co chodzi :wink: ), cokolwiek by to znaczyło.
Na koniec małe pytanie: kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo serwera, bazy danych OC ? Bowiem tego nie mogę nigdzie znaleźć ?
Sebastian, skoro już napisałeś, to być może ktoś przeczytał - więc może warto wyjaśnić:

Za bezpieczeństwo i w ogóle działanie serwisu od strony technicznej odpowiada RT. Skład RT jest wypisany gdzieś tam (na wiki czy na forum - nie pamiętam - ale kto chce ten znajdzie. Z RT wycofał się DEG, ale cały czas wspiera RT w bieżących pracach - w szczególności administracyjnych.

A co do grupy ODNOWA - to ja akurat trochę biorę w tym udział i jeśli sądzisz, że to ma coś z "wywalaniem Wołka" wspólnego to się mylisz. Wołek miał (czy ma - nie wiem) paru "osobistych wrogów" - nie rozumiem tego, ale może ja tu za mało jestem w temacie całej zabawy - albo za krótko... ale akurat inicjatywa pod hasłem "odnowa" nie ma z tym nic wprost wspólnego. Pod hasłem "odnowa" kryje się mail grupy dyskusyjnej, na której próbujemy wypracować nowe pomysły ulepszające dotychczasowe funkcjonowanie OC-teamu i tyle - kwestii personalnych się tam nie dyskutuje, a w grupie "odnowa" jest ten kto chce z OC-teamu. Podsumowując: AKURAT TU SPISKU BRAK - możesz mi wierzyć.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post (razem 3):
chinczykkrcrSebastian

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » środa 08 listopada 2017, 00:42

Dziękuję, za wyjaśnienie i proszę zabezpieczyć dane w bazie, tak by domorosły "haker" nie mógł zobaczyć, że masz np. adres e-mail: [usunąłem] k........@gmail.com [/usunąłem]

MYŚL BEZPIECZNIE !

Sebek :D
Ostatnio zmieniony środa 08 listopada 2017, 08:03 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Podziękował: 181 razy
Otrzymane podziękowania: 101 razy

Post autor: krcr » środa 08 listopada 2017, 00:59

Sebastian pisze: MYŚL BEZPIECZNIE !
Kojoty powinien Ci "podziękować" za tak beztroskie wrzucanie "żywego" adresu na forum :)
Spamboty już zacierają z radości nóżki na procesorach
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krcr za post (razem 2):
rapotekdallas
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 184 razy

Post autor: kojoty » środa 08 listopada 2017, 01:36

Sebastian pisze:Dziękuję, za wyjaśnienie i proszę zabezpieczyć dane w bazie, tak by domorosły "haker" nie mógł zobaczyć...
Sebastian, no ja Cię proszę - naprawdę?!

To nie "dane w bazie" tylko arkusz na google docs-ach dostępny dla każdego kto ma linka - naprawdę - tak to świadomie ustawiłem :)
i są w nim tylko adresy email ludzi, którzy należą do jednej z list wysyłkowych w domenie opencaching.pl - są np. na grupie rt@opencaching.pl albo cog@... itd... i jeszcze ich nicki! a i historia zmian! A link do arkusza rozsyłam na prawo i lewo zainteresowanym i Tobie też go przecież wysyłałem :)

Powiedz, po co wypisywać takie rzeczy? Jeśli faktycznie znalazłeś "błąd w zabezpieczeniach" to chyba bardziej etyczne jest poinformować o tym np. opiekuna systemu, a nie wypisywać takie opowieści na forum, gdzie jeszcze ktoś kto akurat nie wie co jest grane mógłby pomyśleć, że cos faktycznie jest na rzeczy.

Serdecznie pozdrawiam! Trzymajcie się wszyscy!
kojoty
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post:
krcr

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował: 216 razy
Otrzymane podziękowania: 78 razy

Post autor: Sebastian » środa 08 listopada 2017, 08:07

OK, usunąłem e-mail. W przyszłości takie rzeczy na priv.
Pozdrawiam, Sebek
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Sebastian za post:
kojoty
Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » środa 08 listopada 2017, 10:28

art_noise pisze:
baloniarz pisze:Nie mam FB ale przekazano mi, że Wołek wstawił foto "swoje pożegnanie z OC". Jakiś kwiatek z czarną tasiemką i napisem jak na pogrzeb, znicz itd.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dzięki za rozbawienie :D

Podobna sytuacja jak do tej kiedy oburzałeś się na forum że na X zlocie rozdawali listę wirtuali... No rozdawali...

I tak jak wtedy tak i dziś moja odpowiedź znanym dowcipem jest aktualna...

Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.
@art_noise Przekazany mi obraz z FB spowodował, że żal mi się Wołka zrobiło, iż tak emocjonalnie podszedł do odwołania go z COGu. Każdą sytuację można interpretować na setki sposobów. Podkreślam jeszcze raz, iż pomimo faktu, że Wołek uważał mnie za wrzód na tyłku to najzwyczajniej w świecie zrobiło go mi się żal - ot taki ludzki odruch.

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » środa 08 listopada 2017, 16:41

brasia pisze:
baloniarz pisze:... decyzja COGu o jego wyrzuceniu ze swojego składu...
takiej decyzji jeszcze nie ma.

Co do posta wyżej, uważam dokładnie tak samo. COG to nie cały serwis a konflikt z jednym człowiekiem to konflikt tylko z 0,003% użytkowników serwisu.
Mam nadzieję, że zawsze można odnaleźć zagubiona drogę, szczególnie mając GPS w ręku ;)
No i mamy oficjalną decyzję.

Awatar użytkownika
krcr

Post autor: krcr » środa 08 listopada 2017, 17:47

baloniarz pisze: No i mamy oficjalną decyzję.
Można się rozejsc ;)
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował: 271 razy
Otrzymane podziękowania: 200 razy

Post autor: r00t7 » czwartek 09 listopada 2017, 14:03

strasznie szkoda tylko zarchiwizowanych keszy, pokazujących naprawdę ciekawe miejsca.

jak zwykle kilka osób się pokłóci a traci cała społeczność.

nie wiem co było podstawą, ale po ludzku szkoda zbawy, bo kesze Wołków zawsze miło się zdobywało.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi r00t7 za post:
parlando
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz

Post autor: Wołki.Lca » czwartek 09 listopada 2017, 15:46

Oficjalnie rezygnuję z "zabawy" w serwisie opencaching.pl
Pewnie większość z Was zada pytanie: dlaczego?
Odpowiedź jest prosta. Mam dość znoszenia obelg, kłamstw i bezpodstawnych pomówień !!!
Ile można czytać jaką wielką szkodę wyrządziłem temu serwisowi przez te wszystkie lata? Choć to jeszcze znosiłem, bo mam inne zdanie. Znokautował mnie mail do zespołu OC Team i Ateny (ok 30 osób), który przyszedł 2 listopada o godzinie 9:40. Wtedy dotarło do mnie, że to nie jest już zabawa.
Sorry, ale tak jak cierpliwie znosiłem wieszanie psów na mnie, na obrażania mojej rodziny NIE POZWOLĘ!!!
Oświadczam, że nie rozmawiałem z nikim o córce Dega, nie wiem skąd wziął te kilkadziesiąt osób (tak napisał na forum). Prawda jest taka, że w tym czasie dzwoniłem do dwóch osób ze śląska w sprawie sylwestra. Co do tego ma pies? ... też nie wiem, ale mało mnie to interesuje.

Dlaczego archiwizuje skrzynki?
Bo śmiem twierdzić, że to one są problemem w tej zabawie. Nie ma skrzynek, nie ma problemów.
Ze swojego doświadczenia w COG widzę jakie są tego powody: nie taki typ, nie taki opis, nie takie miejsce, a to trzeba zapłacić, a ten za niebezpieczny. Nie wspominając o tym, że niektórzy wykorzystują też skrzynki i COG do prywatnych wojenek. Ja mam tego dosyć. Mogłem walczyć o każdą decyzję większości COG (nawet taką do której sam nie byłem do końca przekonany), ale moment w którym moja rodzina jest używana do dokopania mi..... szkoda słów.

[usunąłem link - nie wiem, czy wszyscy uczestnicy wyrazili zgodę na udostępnianie korespondencji... KrystianT]

Decyzja moja jest ostateczna. Przepraszam wszystkich i żegnam.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » czwartek 09 listopada 2017, 16:26

Wołki.Lca pisze:Oficjalnie rezygnuję z "zabawy" w serwisie opencaching.pl
1. Zatem pytanie neutralne, bo dotyczące skrzynek. Zainteresowaliśmy się jedną, nie odpowiedziałeś na wpis w logu. Tak więc: czy usunąłeś kesze OC z terenu ? Wiem, że po archiwizacji miejsce jest wolne, jednak widzę, że zostawiasz skrzynki na GC. Wszyscy wiedzą, jakie są oficjalne stanowiska obu systemów w sprawach istnienia lub nie. Dla obu więc istnienie w równoległym świecie nie ma znaczenia. Keszując w obu systemach oczekiwałbym natychmiastowej zmiany oznaczeń tych skrzynek oraz logbooków, bo tak jest uczciwie, a na GC wręcz pożądane.
2. Czy zaakceptujesz sytuację, w której wzorem art_noise`a i jego dawnej akcji na Lubelszczyźnie, ktoś zrobi własne kesze z wykorzystaniem nieusuniętych materiałów ?
Wołki.Lca pisze:Odpowiedź jest prosta. Mam dość znoszenia obelg, kłamstw i bezpodstawnych pomówień !!!
Teraz mniej neutralnie: dlaczego sam przez lata stosowałeś podobne metody ? Z naszych ostatnich relacji da się na spokojnie pokazać ten mechanizm i Twoją rolę w nim. Powiem tak: wygląda na to, że po zabraniu guziczków uniosłeś się zbyt wysoko i straciłeś kontakt z realiami. Szkoda, nic to nie da.
Wołki.Lca pisze:Dlaczego archiwizuje skrzynki?
Bo śmiem twierdzić, że to one są problemem w tej zabawie. Nie ma skrzynek, nie ma problemów.
Totalna bzdura, ale skoro wygodniej jest stosować takie argumenty, to trudno - nie nasz wybór. Naszym wyborem były gwiazdki zostawiane w wielu Twoich keszach. Jeżeli w tym zdaniu chcesz napisać, że problem zaczął się od puszczenia sławetnego kesza, to sorry, ale decyzja jest jeszcze bardziej niezrozumiała.
Wołki.Lca pisze:https://....
Przeczytałem. Wspólnie przeoczyliście pewien moment, poza którym przestaliście kontrolować temat. Jeśli byście chcieli jednak wrócić do rozmowy poza Forum, to powinniście wesprzeć się profesjonalnym mediatorem. To nie jest koniec świata, ale pewne rzeczy zostaną już na zawsze. Pytanie, czy koniecznie muszą być na pierwszym miejscu ?
Wołki.Lca pisze:Decyzja moja jest ostateczna. Przepraszam wszystkich i żegnam.
Ostateczną jest śmierć. Mimo, że nie jesteśmy w zażyłych relacjach proponuję, byś jednak nie rzucał się jak Rejtan pod drzwi. Może chwila wytchnienia pozwoli spojrzeć inaczej.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ