Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Posty: 267
Rejestracja: niedziela 02 marca 2014, 12:50
Podziękował;: 62 razy
Otrzymał podziękowań: 132 razy

Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: karwdo »

Dla dopełnienia (bo na FB już poszło)


Nie urodziłem się w COG i w COG nie umrę... parafrazując znaną myśl:)

PODZIĘKOWANIA

Pragnę podziękować za 1,5 roku wspólnej pracy na rzecz rozwoju Naszego serwisu.

Dzięki dla Naszej Technicznej brygady, bez której guziczki, którymi dysponujemy nie miałyby wartości. Fundament OC to WY:)
Dzięki Deg, bo choć wiele razy się spieraliśmy, zawsze odczuwałem, że robimy to patrząc w tą samą stronę.

Dzięki dla Mariosków, Andrzejja i Poli za pomoc w problemach zgłoszeniowych i odpowiedzi na moje czasem dziwne pytania. Zawsze mogłem na Was zawsze liczyć:)

Dziękuję Pawłowi (Brasi) - robisz dla Naszego serwisu bardzo wiele dobrego, śmiem nawet twierdzić że 70% działań COG, to Twoje działania - tak więc raz jeszcze niskie ukłony.
Nie zmienią tego nawet ostatnie różnice zdań między Nami.

Stworzenie i prowadzenie tak fajnego serwisu to rzecz wielka ale i odpowiedzialna.
Kierując się zasadą równości i sprawiedliwości, mam odczucie, iż moje postrzeganie tych terminów znacząco odbiega od tego, które jest reprezentowane w ostatnich tygodniach przez Nasz Zespół. Z racji tego, że nie jestem w stanie takich decyzji zaakceptować - REZYGNUJĘ Z BEZPOŚREDNIEJ PRACY na RZECZ OC, w ramach swych działań w COG, zgodnie z przysługującym mi prawem. Nie potrafiłem przekonać Was racjonalnymi argumentami, wiec łatwiej jak odejdzie czarna owca, niż gdyby ta owca miała rozbić stado:)

Może to mój punkt widzenia jest błędny, może potrzebuję większego dystansu? Jak mawia moja żona:
"Idioto! To tylko plastikowe pudełka!" :):)

Nie chcę dalej drzeć kotów, o tak naprawdę 2 edycje kesza!:) Brzmi to śmiesznie, ale patrząc szerzej ma, według mnie, fundamentalne znaczenie dla całego serwisu.
Jestem zasmucony biernością (nie dotyczy to tylko ostatniej debaty) większości COG. Startując nie liczyłem na to że dostanę "guziki" (czyt. władzę), ale chciałem realnie pomóc w społecznościowym tworzeniu serwisu. Jestem zasmucony despotycznymi zapędami niektórych z Nas, brakiem dystansu do własnych działań i chęcią sterowania wszystkim bez jednoczesnej autorefleksji. Jestem rzecz jasna zasmucony swoją postawą, bo przeliczyłem się co do swoich kompetencji...

MARZENIA

Marzy mi się serwis, w którym o zdanie użytkowników będzie się zabiegało w szerokim zakresie:) O tym myślałem, będąc chyba jedną z pierwszych osób, które właśnie takiej szerokiej formy "władzy" na OC chciały. COG miał być ciałem tworzącym, a mam wrażenie że pozostał w "starych ciuszkach" - ciałem typowo weryfikującym. Biję się w pierś - format jest absolutnie do bani, czego efektem są spadki znalezień i rejestracji pokazane przez Dega.

Marzy mi się serwis w którym nie będzie świętych krów i ludzi nieomylnych, gdzie wszyscy będą równi, a w sytuacjach konfliktowych, każdy będzie potrafił posypać głowę popiołem i ustąpić choć na krok w celu doprowadzenia do kompromisu.

Marzy mi się serwis OPEN. Serwis wolny od komercji (rdzeń Naszej zabawy wpisany w preambułę), złośliwości. OPEN czyli w dowolnej formie, jednak oparty na jednakowych zasadach dla każdego (ostatnie Nasze decyzje niestety temu przeczą)

Marzy mi się... i poza COG dalej będę starał się marzenia swe wprowadzać. Bez guziczków, tak jak do tej pory, będąc w ternie, spotykając keszerów, pomagając nowym wejść do Naszego Keszerskiego Grona.

Marzy mi się, więc nie wykluczam, że kiedyś chciał będę wrócić - jeśli społeczność pozwoli podczas wyborów. Na dziś mówię pass...
Chętnie podejmę ponownie rękawice, ale pod warunkiem JAWNOŚCI PRACY COG.. ludzie powinni wiedzieć, kto pracuje a kto ma... w głębokim poważaniu wszystkich i wszystko oprócz guziczków.


MEA CULPA

Pisząc o marzeniach dotyczących serwisu, muszę wspomnieć, iż mam sobie wiele do zarzucenia w temacie angażowania się w ważne tematy (niektóre przespałem, niektóre potraktowałem zdawkowo) - bardzo obrazowo i trafnie przedstawił to Deg.
Głupio mi patrząc z perspektywy czasu, bo dziś wiem, że jeśli kiedyś wystartuję w wyborach, najpierw zastanowię się czy mam na to czas.
Jak coś mam robić, by mieć "władzę", "uprawnienia" i być - wiem, że nie powinienem startować. Refleksję tą polecam każdemu:) Przepraszam więc, bo wiem że mogłem więcej z siebie dać!
Moja rezygnacja nie jest również wynikiem braku pomysłów na rozwiązanie spornych kwestii z ostatnich dni. Wydaje mi się, że przedstawiłem je kilkukrotnie dość jasno, by znane były moje intencje i zamiary. Jeśli ktoś z Was potrzebuje dodatkowo wyjaśnień - służę uprzejmie na prv@:)


PODSUMOWANIE

Wiem, że w świętokrzyskim nie ma osoby z szablonu gotowej do przejęcia zadań, chciałbym więc do momentu wybrania nowej osoby, prowadzić zgłoszenia, i przekazać je w stosownym momencie zastępcy (lub w momencie gdy znajdziecie inny sposób od strony technicznej). Maks. 14 dni.

Nie będę w tym czasie uczestniczył w żadnych dyskusjach (dość już dolałem oliwy do ognia i po dokonaniu autorefleksji niestety nadal jestem przekonany co do swoich racji) poza dwoma zgłoszeniami, o których rozpatrzenie proszę COG (Wniosek o upomnienie + zgłoszenie kesza "Dowcip jest straszny")

Jeśli kiedyś moje zdanie przyda się komuś z Was w dalszej pracy na rzecz serwisu - jestem niezmiennie do dyspozycji pod tel lub mailowo karwdo@gmail.com

Na koniec chciałbym byście wiedzieli, że na NIKOGO (bez wyjątku) nie jestem obrażony. Ani na Nasz (bo pozwolę sobie jeszcze takiego określenia użyć) Zespół, ani na całe OC. Nie zamierzam również do nikogo dzwonić, przekonywać do swoich racji.
Ot! Zwyczajnie postawiłem sobie poprzeczkę zbyt wysoko i nie sprostałem.
Wracam w teren, gdzie zdecydowanie bije serce Naszej zabawy:)

DZIĘKUJĘ za wszystko co dobre i posypując własną głowę popiołem PRZEPRASZAM za to co złe. PRZEPRASZAM, za często (być może?) zbyt dosadne słowa, których użyłem. Wybaczcie - zwykłem nazywać niesprawiedliwości po imieniu, bez blichtru. Przepraszam również za swój często chaotyczny język - dla mnie praca w COG (poza momentami, kiedy zbijałem bąki) budziła pozytywne emocje i chęć nadania sprawom racjonalnego obrotu.

Walczcie proszę o to by Nasz Serwis pozostał NAJLEPSZY, walczcie RAZEM... mnie tej jedności zdecydowanie zabrakło:(

Karol Wdowiak (karwdo) / świętokrzyskie
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Posty: 307
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03
Podziękował;: 231 razy
Otrzymał podziękowań: 118 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: krcr »

Dzię - ku - je - myy
Miej się Karol :)
Teraz czas na nieskrępowane szukanie pudełek śniadaniowych.
Za ten post autor krcr otrzymał podziękowania (total 2):
karwdoWołki.Lca
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 447
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 101 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: dallas »

Nikt chyba tak sprawnie nie będzie posyłał do piachu wszystkich moich swiętokrzyskich zgloszeń i donosów. Dzięki Karol
Za ten post autor dallas otrzymał podziękowanie:
karwdo

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Posty: 335
Rejestracja: środa 19 grudnia 2012, 23:16
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: Wołki.Lca »

dallas pisze:Nikt chyba tak sprawnie nie będzie posyłał do piachu wszystkich moich swiętokrzyskich zgloszeń i donosów. Dzięki Karol
Ej tam, daj szanse nowemu COGowiczowi :wink:
Miejsce Karwdo zajmie JAsiek.
Mimo wszystko dziękuję Ci Karolu za Twoją pracę w COG i szkoda, że podjąłeś taką decyzję. Uwierzysz, czy nie, ale jest mi przykro z tego powodu.
Z mojej strony mogę Ci obiecać jedno, postaram się wyciągnąć wnioski z tej sytuacji, może uda się coś zmienić, może uda się coś poprawić.
Do zobaczenia na keszerskim szlaku :wink:

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 1871
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 153 razy
Otrzymał podziękowań: 223 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: ronja »

Wołki.Lca pisze:Z mojej strony mogę Ci obiecać jedno, postaram się wyciągnąć wnioski z tej sytuacji, może uda się coś zmienić, może uda się coś poprawić.
Więc odejdź - nie będziesz musiał starać się wyciągać wniosków. To możesz sobie robić potem długimi, zimowymi wieczorami. Brasia jest od Ciebie lepszy o całe Galaktyki. Stworzy dobry zespół, zdecydowanie bardziej kompetentny do współpracy z każdym.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
deg
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mario&Monia
Stały bywalec
Posty: 116
Rejestracja: środa 11 kwietnia 2012, 18:18
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: Mario&Monia »

Dziękujemy Karolu za całą pracę w COG-u . Dzięki za meile, przez które patrzę inaczej na pewne sprawy. Teraz na prawdę jesteś już bezrobotny więc spadaj NA KESZE.:) Pozdrawiamy
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 332 razy
Otrzymał podziękowań: 309 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: art_noise »

ronja pisze:
Wołki.Lca pisze:Z mojej strony mogę Ci obiecać jedno, postaram się wyciągnąć wnioski z tej sytuacji, może uda się coś zmienić, może uda się coś poprawić.
Więc odejdź - nie będziesz musiał starać się wyciągać wniosków. To możesz sobie robić potem długimi, zimowymi wieczorami. Brasia jest od Ciebie lepszy o całe Galaktyki. Stworzy dobry zespół, zdecydowanie bardziej kompetentny do współpracy z każdym.
W COG każdy jest równy bo wybrany w wyborach. W COG trzeba kogoś kto "stworzy dobry zespół, zdecydowanie bardziej kompetentny do współpracy z każdym"?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 1871
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 153 razy
Otrzymał podziękowań: 223 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: ronja »

art_noise pisze:W COG każdy jest równy bo wybrany w wyborach. W COG trzeba kogoś kto "stworzy dobry zespół, zdecydowanie bardziej kompetentny do współpracy z każdym"?
Nie chce mi się sprawdzać, ale już o tym pisałem: chyba niespełna 1% uprawnionych głosowało na COG. O kompetencjach i umiejętnościach COG-u też było. A z tą równością to nie przesadzaj - obaj wiemy, jak w praktyce ona wygląda (wyglądała) :)
Patrząc na rozwój serwisu (albo jak kto woli jego trwanie) lepiej, żeby deg=RT > wołek=COG.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Posty: 307
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03
Podziękował;: 231 razy
Otrzymał podziękowań: 118 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: krcr »

ronja pisze: Więc odejdź - nie będziesz musiał starać się wyciągać wniosków. To możesz sobie robić potem długimi, zimowymi wieczorami. Brasia jest od Ciebie lepszy o całe Galaktyki. Stworzy dobry zespół, zdecydowanie bardziej kompetentny do współpracy z każdym.
Ronja, bez wycieczek interpersonalnych (wyobrażam sobie, że masz mnie za bezstronnego cogowicza). Zostaw ten temat proszę.
I tak mamy teraz ciężkie chwile i bez Twoich postów. Wiem, że może irytować takie "pranie brudów" poza polem widzenia użytkownika, ale uwierz, że usilnie pracujemy nad wdrożeniem pewnych mechanizmów transparentności w działaniu COG. Jestem dobrej musli i uważam, że niedługo uda się nam okazać efekty naszej pracy.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1108
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 225 razy
Otrzymał podziękowań: 503 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: deg »

art_noise pisze:W COG każdy jest równy bo wybrany w wyborach.
Tak. A wróżka zębuszka wkłada pod poduszkę pieniążki w zamian za utracone ząbki.

Chyba lepiej nie poruszać tego tematu...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 158 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: Elvis7 »

Dzięki Karol za Twoją pracę na rzecz społeczności OC.
Do zobaczenia na szlaku.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 1871
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 153 razy
Otrzymał podziękowań: 223 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: ronja »

krcr pisze:Ronja, bez wycieczek interpersonalnych (wyobrażam sobie, że masz mnie za bezstronnego cogowicza). Zostaw ten temat proszę.
I tak mamy teraz ciężkie chwile i bez Twoich postów. Wiem, że może irytować takie "pranie brudów" poza polem widzenia użytkownika, ale uwierz, że usilnie pracujemy nad wdrożeniem pewnych mechanizmów transparentności w działaniu COG. Jestem dobrej musli i uważam, że niedługo uda się nam okazać efekty naszej pracy.
Ale dlaczego "bez wycieczek" ? Przecież problem został podany personalnie wcześniej, przed moim postem :) Skoro tak usilnie pracujecie nad transparentnością w działaniu COG, to:
- może w końcu odpowiecie na prośbę Herna i Sebastiana (tę z logu kesza, który wywołał lawinę). Ja też chętnie poznam wersję COG-u,
- może w końcu doprowadzicie do rozwiązania zgłoszonych prawie pół roku temu odstępstw od Regulaminu (wiesz o co chodzi),
- może w końcu sprawicie, że Wołek poniesie konsekwencje publicznego pomówienia o fałszerstwo we wpisie znalezienia na GOL-u (wiesz o czym piszę) - tak chętnie dajecie ostrzeżenia w bardziej błahych sprawach :wink: ,
- może w końcu sam przeprosisz za powielanie tego pomówienia ?
Jak widzisz trudno liczyć na bezstronność COG-u w obecnym wydaniu i wierzyć na dobrą myśl. Efekty pracy ? Nie żartuj, bardziej przypomina to zamiatanie brudów pod dywan i upychanie w ciszy trupów po szafach :twisted:
Jestem za tym, byście transparentnie toczyli tę dyskusję tutaj, z wyborcami. Przecież nie macie niczego do ukrycia, a jako czyści i krystaliczni zniesiecie to z honorem, by być jeszcze mocniejszymi w pracach dla OC :D
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1108
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 225 razy
Otrzymał podziękowań: 503 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: deg »

ronja pisze:- może w końcu odpowiecie na prośbę Herna i Sebastiana (tę z logu kesza, który wywołał lawinę). Ja też chętnie poznam wersję COG-u
COG nie ma dostępu do informacji kto jak głosował (chyba, że się każdy z nich przyzna osobno :D ).
Ani w starym systemie (głosowanie na Forum), ani w tym, który dla nich napisałem. W systemie którym napisałem jawne dla COGowiczów jest KTO głosował, ale system został wdrożony PO głosowaniu nad tym keszem.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 332 razy
Otrzymał podziękowań: 309 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: art_noise »

deg pisze:
art_noise pisze:W COG każdy jest równy bo wybrany w wyborach.
Tak. A wróżka zębuszka wkłada pod poduszkę pieniążki w zamian za utracone ząbki.

Chyba lepiej nie poruszać tego tematu...
Czemu nie poruszać? Każdy COGowicz ma równe prawa do swojego głosu i wolności wypowiedzi. Sugerujesz że w COG ktoś komuś narzuca swoją wolę? W jaki sposób? Szantaż? Korupcja? Bo innego powodu nie widzę...
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowania (total 2):
lupiNannette
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1043
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w COG (świętokrzyskie)

Post autor: Nannette »

Karolku, dzięki również! choć uważam, że jeśli są jakieś problemy to trzeba je rozwiązywać, a nie rezygnować. Mam też nadzieję, że reszta wyciągnie wnioski, że jeśli odchodzą tak stabilne i pozytywne osoby jak Karol to trzeba się zastanowić dlaczego ?!
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

ODPOWIEDZ