Rezygnacja z pełnienia funkcji w Radzie Technicznej

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 469 razy

Rezygnacja z pełnienia funkcji w Radzie Technicznej

Post autor: deg » piątek 13 października 2017, 23:46

Droga Społeczności OC. Chciałbym poinformować Was, że od dnia 14 października rezygnuję udziału w Radzie Technicznej (a raczej - w OC Teamie, bo to nie RT stanowi problem).

Nie zgadzam się na komercjalizację OC (OP8LXQ).
Nie zgadzam się na nierówne traktowanie użytkowników (blokada skrzynki Polski Bus Sebastiana jako komercyjnej, następnie akceptacja znacznie bardziej komercyjnej skrzynki OP8LXQ z wpisem COG nie zezwalającym na jakiekolwiek jej zgłoszenie przez innych keszerów).
Nie zgadzam się na próby wykluczenia RT z dyskusji na temat rozwoju OC i trybu pracy COG. Obecnie RT jest JEDYNYM ciałem który może choć odrobinę obserwować "poczynania" COG.
Nie zgadzam się na manipulację przy głosowaniach COG, ponowne ich otwieranie, zadawanie pytań nie pokrywających wszystkich możliwych odpowiedzi, wyciąganie wniosków nie związanych z pytaniem głosowania.
Nie zgadzam się na zmieniające się "reguły pracy COG" z maila Wołka na mail Wołka, w zależności które są korzystniejsze w danym momencie.
Nie zgadzam się na publikację przez Wołka nie uzgodnionych z nikim komunikatów w imieniu "większości COG"
Nie zgadzam się na publikację przez COG komunikatów o treści "Nasza decyzja jest ostateczna. Każde kolejne zgłoszenie dotyczące formuły tego kesza zostanie odrzucone" - w całym cywilizowanym świecie jest miejsce na wznowienie postępowania w obliczu nowych faktów.
Nie zgadzam się by Wołek decydował o typie kesza wbrew definicji w Wiki a w oparciu o to "co każdy z nas wie".
Nie zgadzam się na zmianę Regulaminu wyboru COG tak, żeby nie mógł w nich startować Sebastian jako kandydat (nie popieram kandydatury Sebastiana, uważam że nie powinien być w COG, ale też uważam, że każdy powinien mieć takie same prawa w starcie - to Społeczność decyduje).
Nie zgadzam się na akceptację faktu, że jeden z COGowiczów ma otwarte zgłoszenia w których ostatnia jego reakcja była blisko rok temu i zgłoszenia nadal są niezakończone.
Nie zgadzam się na zupełny brak kontroli Społeczności nad pracą COG.
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że jeśli 8 COGowiczów było w głosowaniu za jedną opcją, a nikt nie był przeciwko, to sprawa jest nierozstrzygnięta.

Dziękuję za owocną współpracę najbardziej Brasi (COG) i Kojotom (RT) - zawsze mogłem na Was liczyć, zadawałem miliony pytań na które cierpliwie odpowiadaliście. Razem mocno rozwinęliśmy OC. Dziękuję też gorąco za zaangażowanie COG: Elvis7, Karwdo, Krcr, Psikiszek RT: Wrygiel, Chinczyk, Kociewie, Miklobit, Tripper (kolejność losowa) - cudownie, że los OC jest dla Was ważny.

W RT jestem autorem ponad 52000 linii kodu tylko w tym roku. Gdyby przeliczyć to na tzw. "znormalizowany maszynopis" stanowi to ponad 1700 stron maszynopisu - to mniej więcej jakby pisać 6 stron maszynopisu KAŻDEGO DNIA. Mój wkład można ocenić na https://github.com/opencaching/opencach ... -13&type=c

Miałem wizję wielkiego OC. Przyjaznego nowym keszerom, otwartego na Społeczność i przez tę Społeczność kontrolowanego. Wizja leci do szuflady. Może wróci przy okazji następnych wyborów do COG. Zostałem przez niektórych uznany za dyktatorskiego antysystemowego wywrotowca - nie jestem w stanie w takiej atmosferze pracować dłużej.

Dzięki i przepraszam za wszystkie sprawy nie doprowadzone do końca. Akurat pracowałem nad transparentnością rozpatrywania zgłoszeń przez COG...

PS: Potraktujcie to proszę jako informację, nie pretekst do wszczynania burzy. Burzę już mamy w OC Teamie od dłuższego czasu i każdy jest nią zmęczony. Prosiłbym też OC Team o nie podejmowanie żadnych gwałtownych decyzji po moim odejściu. Ja mam dość, ale ktoś rozsądny musi zostać, by ogarniać ten b*del.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 3):
brajan74dallasSebastian
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

parlando
Forumator

Re: Rezygnacja z pełnienia funkcji w Radzie Technicznej

Post autor: parlando » sobota 14 października 2017, 00:33

Przykro czyta się takie oświadczenie... Wielkie dzięki za Twoją pracę na rzecz OC (w tym wiki), deg!

stasiekm
Nowy na forum

Post autor: stasiekm » sobota 14 października 2017, 07:55

Dzięki za kawał dobrej roboty. Wielka szkoda, że tak wiele wartościowych osób oddala się od OC ze względów interpersonalnych.

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 179 razy

Post autor: kojoty » sobota 14 października 2017, 08:54

Ja tylko tak w kwestii formalnej: pamiętajcie, że Deg jeszcze nie umarł, więc nie róbmy tu stypy przypadkiem.

Chłopaki się ostatnio mocno spięli (moim osobistym zdaniem za mocno i niepotrzebnie, ale są dorośli więc robią jak chcą)
i chyba nie mają ochoty chwilowo na siebie patrzeć, więc Deg postanowił, co postanowił.

Cieszy mnie to, że wszyscy trzymają jednak elementarny poziom - nie ma tzw. chamówy - momentami to nawet powiedziałbym "kulturka" jest.

Deg robił ostatnio dużo i mam nadzieję, że to nie koniec tego co zrobił dla OC, a na razie uszanujmy jego decyzję.

OC się nie kończy (choć fakt, w obecnej sytuacji musimy wprowadzić konta premium i tzw. "kesze sponsorowane" [t a k, t o j e s t ż a r t]).

pozdrowienia
kojoty
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post (razem 2):
SebastianElvis7

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » sobota 14 października 2017, 12:36

deg pisze:Nie zgadzam się na komercjalizację OC (OP8LXQ).

Kod: Zaznacz cały

Serwis jest projektem niekomercyjnym. Zabronione jest publikowanie w nim Skrzynek o przeważającym charakterze reklamowym lub zarobkowym. Zabronione jest uzależnianie zaliczenia Skrzynki od nabycia produktów czy usług za wyjątkiem zakupu biletu wstępu na teren obiektu o charakterze edukacyjnym, historycznym lub rekreacyjnym.
Czytam o w/w keszu (z opisu wynika, że to "escape room") i domyślam się, że na ocenie COG zaważyło ostatnie słowo z przytoczonego punktu regulaminu, ale też nie jestem przekonany co do sensu istnienia takiego kesza...
Pozostałe wymienione punkty też są jak najbardziej sensowne. Od mojej rezygnacji z prac w COG nie wiem co się dzieje u góry i nie wiem czy to lepiej, bo jestem zdrowszy, czy gorzej, bo nie mam wpływu na różne dziwne sprawy... W ostateczności zawsze można odpuścić i bawić się w bardziej przewidywalnym serwisie.
kojoty pisze:Deg robił ostatnio dużo i mam nadzieję, że to nie koniec tego co zrobił dla OC
Bardzo słuszna uwaga, miejmy nadzieję, że porzucając RT (żeby nie firmować swoją osobą tego co się dzieje) nie porzuci rozwijania kodu.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec

Post autor: PrincePolo » sobota 14 października 2017, 15:35

Cóż, daleki jestem od tego, co się dzieje w COG czy RT czy jeszcze gdzieś tam, ale chciałbym się przyłączyć do podziękowań dla dega.
Obrazek ObrazekObrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » sobota 14 października 2017, 16:43

Tak czytając treść "rezygnacji" Dega wszystko sprowadza mi się do jednego mianownika - prezes Wołek. PS Grzesiu - dzięki za twórczą pracę w OC.

brajan74
Stały bywalec

Post autor: brajan74 » sobota 14 października 2017, 21:59

Jako typowo weekendowo urlopowy keszer niemający pojęcia co tam się dzieje " u góry" jest mi po prostu przykro po przeczytaniu postu dega. To wielka strata (oby chwilowa) dla OC, nie dość że zrobił tak dużo dla serwisu, to jeszcze ma umiejętność (rzadką wśród RT ;) ) komunikowania się z userami na tym forum.
Deg, dziękujemy.

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 169 razy
Otrzymane podziękowania: 99 razy

Post autor: krcr » sobota 14 października 2017, 22:08

baloniarz pisze:Tak czytając treść "rezygnacji" Dega wszystko sprowadza mi się do jednego mianownika - prezes Wołek. PS Grzesiu - dzięki za twórczą pracę w OC.
Baloniarzu, wszystko tu gra i buczy, ale proszę nie wkładaj kija w mrowisko. Po tym wszystkim n ie potrzebujemy kolejnych przepychanek (tym razem na forum).
Grzesiek się wypowiedział. Tu można mu podziękować i podnieść go na duchu, ale nie rozkręcajmy afer...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi krcr za post (razem 4):
art_noiseWołki.Lcalupistasiekm
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » niedziela 15 października 2017, 04:05

@Deg, coś czułem po naszej ostatniej rozmowie, że podejmiesz taką decyzję i choć nie powiedziałeś o pracach OC-Team, a jedynie zapytałeś o Polskiego Busa, wyczułem, że coś złego się dzieje. Kiedy obok znalazły się Elizabeth i Ewelina, powiedziałem, że mam przeczucie, że Deg odejdzie z Rady Technicznej i Zespołu OC. Człowiek, który zrobił dla OC, bez wahania powiem najwięcej od 10 lat. Deg porównał swoją codzienną pracę dla serwisu OC do stron maszynopisu, nie można tego porównywać, pracy sekretarki do pracy bardzo dobrego informatyka. Dla poszukiwacza skrzynek jest to niedostrzegalne, ale dzięki pracy Rady Technicznej, możecie pójść w teren i szukać.

Strasznie mi smutno :(

Mam nadzieję, że po wybraniu nowego składu COG, uda się poprosić Dega by wrócił do pracy dla Serwisu OC.

Deg, ogromnie dziękuję za pracę dla społeczności OC.

Pozdrawiam serdecznie, Sebastian Czapla
Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » niedziela 15 października 2017, 12:22

krcr pisze:....
Baloniarzu, wszystko tu gra i buczy, ale proszę nie wkładaj kija w mrowisko. Po tym wszystkim n ie potrzebujemy kolejnych przepychanek (tym razem na forum). .....
Skoro wszystko gra i buczy to po co piszesz cyt. "po tym wszystkim", "nie potrzebujemy kolejnych przepychanek".
Mały OT - ponieważ zespól OC nie odpisuje na moje maile lub ich treść to cyt. "nie zawracaj gitary" tu pozwolę sobie na małą prośbę o wyjaśnienie (może być na priv) wg jakiego klucza powołano nowego członka COGu? Jako osoba opłacająca składki, czynnie biorąca udział w wyborach, mam chyba prawo wiedzieć. Osobiście nie mam nic do nowego członka COGu - chodzi mi tylko o odpowiedź, czemu jednoosobowo podejmuje się tak ważne decyzje, bez konsultacji z kimkolwiek?
Czy jedna osoba wiatr sieje a cały zespół musi zbierać burze?

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » niedziela 15 października 2017, 12:37

deg pisze:Droga Społeczności OC. Chciałbym poinformować Was, że od dnia 14 października rezygnuję udziału w Radzie Technicznej (a raczej - w OC Teamie, bo to nie RT stanowi problem).
Mimo tego, że się różnimy w postrzeganiu wielu rzeczy na OC (nie miejsce teraz na ich wymienianie) trzeba powiedzieć, że zrobiłeś bardzo dużo. Twoje obecne (może rzeczywiście chwilowe) odejście niewątpliwie wywrze wpływ (jaki - czas pokaże). W tej decyzji jednak coś mnie cieszy - zauważyłeś problem COG-u. To dobrze. Trzymaj się, keszuj, rób swoje :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » niedziela 15 października 2017, 20:41

baloniarz pisze:... tu pozwolę sobie na małą prośbę o wyjaśnienie (może być na priv) wg jakiego klucza powołano nowego członka COGu? Jako osoba opłacająca składki, czynnie biorąca udział w wyborach, mam chyba prawo wiedzieć. Osobiście nie mam nic do nowego członka COGu - chodzi mi tylko o odpowiedź, czemu jednoosobowo podejmuje się tak ważne decyzje, bez konsultacji z kimkolwiek?
Wystarczy spojrzeć na wiki i wszystko jasne:
Podobnie z rezygnacją dowolnego COGowicza – wchodzi kolejna z najlepszym wynikiem z danego województwa, a w przypadku braku takiej osoby – z województwa sąsiedniego.
Wyniki wyborów
Nie wiem skąd Tobie przyszło do głowy, że to jednoosobowa decyzja.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krcr

Post autor: krcr » niedziela 15 października 2017, 23:58

baloniarz pisze:
krcr pisze:....
Baloniarzu, wszystko tu gra i buczy, ale proszę nie wkładaj kija w mrowisko. Po tym wszystkim n ie potrzebujemy kolejnych przepychanek (tym razem na forum). .....
Skoro wszystko gra i buczy to po co piszesz cyt. "po tym wszystkim", "nie potrzebujemy kolejnych przepychanek".
Źle odczytałeś mój post. Gra i buczy w tym wątku...
Potraktujmy go jako miejsce do podziękowań i etc (napisałem już to wcześniej)
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Elvis7

Post autor: Elvis7 » poniedziałek 16 października 2017, 10:19

Dzieki deg za Twoją pracę na rzecz społeczności OC.
Do zobaczenia na szlaku.

ODPOWIEDZ