Znikające skrzynki :)

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Kipcior
Bywalec

Znikające skrzynki :)

Post autor: Kipcior » czwartek 01 czerwca 2017, 13:32

Mam pytanie dotyczące skrzynek, które z jakiejś przyczyny są niedostępne - po wejściu na ekran szczegółów pojawia się info:

Opis skrzynki nie może zostać wyświetlony.
Możliwe przyczyny:

Skrzynka nie została znaleziona w bazie
Skrzynka jeszcze nie została opublikowana
Skrzynka została zawieszona przez OC Team

Opis niby mówi co jest nie tak, ale zastanawiam się w jakich sytuacjach może taka sytuacja się zdarzyć. Znalazłem przykłąd skrzynki, która widnieje na liście geościeżki:

Lasy Puszczy nad Drawą (https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=219)
Skrzynka: OP852H - Jezioro Piaski

ta skrzynka nigdy nie zostałą znaleziona, status na liście wyszukiwania jest jako aktywny, ale szczegóły nie są dostepne.

Drugim przykładem jest cała seria skrzynek w Gorcach, które miały znalezienia (widzę po zrzutach z wcześniejszych okresów), ale na dzień dzisiejszy wejść w ich szczegóły juz nie można. W odrożnieniu od pierwszego przykładu, te skrzynki po wyszukani una liście widoczne są z czarną flagą.

Czy to działanie celowe? W jakich sytuacjach? Czy nie można po prostu ich zarchiwizować albo tymczasowo zawiesić poprzez status ?? Wreszcie czy jesli jest taka sytuacja to oznacza, że w zasadzei należy traktować te skrzynki jako nieistniejące - i dla przejrzystosić usunać z lokalnej bazy np w Locusie. Dodam, że te skrzynki nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania więc de facto lokalna baza napełniana zrzutami z wyszukiwarki będzie trzymała te kesze nietknięte co może otencjalnie zmylić w terenie ile nie zmieni się ich statusu ręcznie np w Locusie.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Znikające skrzynki :)

Post autor: brasia » piątek 02 czerwca 2017, 08:34

Kipcior pisze: Lasy Puszczy nad Drawą (https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=219)
Skrzynka: OP852H - Jezioro Piaski

ta skrzynka nigdy nie zostałą znaleziona, status na liście wyszukiwania jest jako aktywny, ale szczegóły nie są dostepne.
Sprawdziłem "Droga Zieleniewo-Brzeziny", z tą wyżej zapewne jest podobnie - skrzynki nie zostały jeszcze opublikowane. (znowu COG przeglądał skrzynki przed publikacją :evil:)
Kipcior pisze: Drugim przykładem jest cała seria skrzynek w Gorcach, które miały znalezienia (widzę po zrzutach z wcześniejszych okresów), ale na dzień dzisiejszy wejść w ich szczegóły juz nie można. W odrożnieniu od pierwszego przykładu, te skrzynki po wyszukani una liście widoczne są z czarną flagą.
Tam jest inna sprawa - skrzynki zostały zablokowane na skutek interwencji leśnictwa - nie życzą sobie skrzynek w Gorcach. Może coś uda się wynegocjować - tutaj Fishu jest bardziej na bieżąco z informacjami.
W każdym razie wiadomo, gdzie nie jechać na najbliższe wakacje. ;)
Kipcior pisze: Czy to działanie celowe? W jakich sytuacjach? Czy nie można po prostu ich zarchiwizować albo tymczasowo zawiesić poprzez status ?? Wreszcie czy jesli jest taka sytuacja to oznacza, że w zasadzei należy traktować te skrzynki jako nieistniejące - i dla przejrzystosić usunać z lokalnej bazy np w Locusie. Dodam, że te skrzynki nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania więc de facto lokalna baza napełniana zrzutami z wyszukiwarki będzie trzymała te kesze nietknięte co może otencjalnie zmylić w terenie ile nie zmieni się ich statusu ręcznie np w Locusie.
Tak działanie celowe
Nie, nie można po prostu zarchiwizować, lub zmienić na TN, gdyż niektórzy szukają takich skrzynek lub próbują reaktywować. "Znikanie" skrzynek (czyli blokowanie) to ostateczność, np. w przypadku łamania przez skrzynkę regulaminu.
Tak, skrzynki należy traktować jako nieistniejące.
W ogóle to proponuję wyrobić sobie nawyk i zawsze przed ruszeniem w teren zaktualizować bazę skrzynek. Niekiedy ukrywający zmienia sposób czy miejsce ukrycia i korzystając z nieaktualnej bazy można po prostu jej nie znaleźć.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec

Post autor: pawelko » poniedziałek 05 czerwca 2017, 20:56

Szkoda, że w przypadku usunięcia skrzynki giną również logi na liście znalezionych w profilu użytkownika.

Aris
Wyjadacz

Post autor: Aris » poniedziałek 05 czerwca 2017, 23:59

pawelko pisze:Szkoda, że w przypadku usunięcia skrzynki giną również logi na liście znalezionych w profilu użytkownika.
Podwójne standardy. :)

kociewie
Bywalec

Post autor: kociewie » wtorek 06 czerwca 2017, 00:27

brasia pisze: Sprawdziłem "Droga Zieleniewo-Brzeziny", z tą wyżej zapewne jest podobnie - skrzynki nie zostały jeszcze opublikowane. (znowu COG przeglądał skrzynki przed publikacją :evil:)
Mi coś świta, że w tym przypadku to kwestia dodania nieopublikowanych keszy do opublikowanej geościeżki - wtedy przez gś można zobaczyć skrzynkę. Już mi "mignął" taki przypadek przed oczyma w jednej z kociewskich ścieżek.
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

Awatar użytkownika
pawelko
Bywalec

Post autor: pawelko » wtorek 06 czerwca 2017, 00:32

Aris pisze: Podwójne standardy. :)
Nie rozumiem o jakie podwójne standardy chodzi. Przy okazji pobytu w b.r. w Parku Narodowym Bory Tucholskie odszukałem skrzynkę, która miała poprzedniczkę - w 2010 r OP1169 właśnie usuniętą z systemu po kilku tygodniach po wpisie Dyrekcji PNBT1 cyt:

"14.07.2010 PNBT1 zrobił wpis (komentarz) do logu skrzynki "Krzyż napoleoński i głaz narzutowy" .
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=4459

Jestem pod wrażeniem nowych zabaw i tak jest świetna. Pod warunkiem, że nie dotyczy obszarów chronionych w Polsce. A w takim miejscu została umieszona skrzynka przy krzyżu napoleońskim. Szkoda że ten który zauważył jakiś szlanban i napis park narodowy nie zadał sobie trudu i nie sprawdził, że park narodowy jest najwyższa formą ochrony przyrody w Polsce i myslę, że bawiąc się powinniśmy o tym pamiętać. Osoba która umieściła skrzynkę na obszarze chronionym powinna jak najszybciej przenieść ją w miejsce równie aktrakcyjne ale poza terenem Parku. A jeśli chodzi o krzyz napoleoński, to wystarczy wejśc na stronę Parku Narodowego 'Bory Tucholskie" http://www.pnbt.com.pl i prześledzić aktualności i dowiedzieć się co się dzieje z krzyżem. Polecam tę lekturę."

Zginęły przy tej okazji wszystkie poprawne logi z wcześniejszych znalezień w tym moje - nie ma ich w historii - na liście znalezionych keszy.

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: Elvis7 » wtorek 06 czerwca 2017, 12:32

kociewie pisze:Mi coś świta, że w tym przypadku to kwestia dodania nieopublikowanych keszy do opublikowanej geościeżki - wtedy przez gś można zobaczyć skrzynkę. Już mi "mignął" taki przypadek przed oczyma w jednej z kociewskich ścieżek.
Dokładnie tak - jakiś czas temu miałem taki przypadek z własną skrzynką. Trzeba dać znać Łzie.
No i wlazłem w kesza - więc COG przeglądał co się w nim mieści.

ODPOWIEDZ