Dane podstawowe skrzynek - województwo

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Kipcior
Bywalec

Dane podstawowe skrzynek - województwo

Post autor: Kipcior » sobota 29 kwietnia 2017, 10:43

Witam,

dzisiaj aktualizowałem swoją lokalną bazę skrzynek i zauważyłem, że jest kilkadziesiąt aktywnych skrzynek, które nie mają w bazie OC przypisanego województwa. Ma to oczywiście wpływ na wyniki wyszukiwania. OCzywiśćie jest wiele sposobów wyszukiwania, podstawowym jednak jest wyszukiwanie po województwach, a biorąc pod uwagę fakt, że od pewnego czasu wybór wszystkich regionów nie jest możliwy to te skrzynki bez wojewodztw po prostu są w wynikach pomijane. Pytanie. Kto może to wyprostować? Czy jest możliwe działanie od strony zespołu centralnego dla wszystkich tych skrzynek (wyłapałem 69 niezarchiwizowanych) czy tez trzeba kontaktować się z każdym właścicielem z osobna co jest bardziej pracochłonne no i nie każdy zareaguje. Wyłapanie tych skrzynek dla osoby mającej dostęp do bazy nie jest problemem, ale mogę szybko dostarczyć listę kodów jeśli to pomoże w podjęciu działań naprawczych.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: Dane podstawowe skrzynek - województwo

Post autor: deg » niedziela 30 kwietnia 2017, 16:22

@Kipcior - fajnie że to zauważyłeś - to cenna uwaga. Pisz przede wszystkim do Właścicieli tych skrzynek - to oni powinni zmienić opis kesza. COG interuje w opisy i parametry keszy w ostateczności.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Kipcior
Bywalec

Post autor: Kipcior » środa 03 maja 2017, 11:56

Dzięki za odpowiedź, trochę obawiam się, że to będzie mało wydajne podejście, ale spróbuję napisać do kilku z nich i może poprawią. Swoją drogą czy województwo nie jest przypadkiem wymaganym polem przy zakładaniu skrzynki?

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » środa 03 maja 2017, 12:51

Kipcior pisze:Swoją drogą czy województwo nie jest przypadkiem wymaganym polem przy zakładaniu skrzynki?
A co z keszami poza Polską? Tam nie ma województw.
Ewentualnie RT mogłaby w miarę czasu i możliwości pewnie dodać jakiś warunek, który wymagałby wybrania województwa przy wyborze kraju 'Polska'.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Kipcior
Bywalec

Post autor: Kipcior » poniedziałek 08 maja 2017, 09:09

Mówiąc szczerze to serwis opencaching.pl zawsze traktowałem jako serwis z keszami zarejestrowanymi na terenie Polski. I mimo, ze wiem, iż istnieją też takie, które są umiejscowione np tuż za granicą, to traktuję to jako wyjątki bo przecież istnieją osobne domeny opencaching właściwe dla danych krajów np de dla Niemiec czy cz dla Czech. Bardziej chodzi mi o to, że jeśli chcę wylistować kesze dla danego województwa to oczekiwanym wynikiem sa wszystkie znajdujące się na tym terenie, a w wypadku braku wpisanego województwa one się nie pokazują. Zagraniczne kesze tez się nie pojawią, ale to jest rezultat oczekiwany dla kogoś, kto wybiera kraj Polska jako kryterium wyboru.

I rzeczywiście sugestia aby wymusić województwo dla kraju Polska jest jak najbardziej dobra. Technicznie nie jest to przecież jakaś trudność, a ułatwiłoby to wyszukiwanie.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » poniedziałek 08 maja 2017, 10:14

Kipcior pisze:Mówiąc szczerze to serwis opencaching.pl zawsze traktowałem jako serwis z keszami zarejestrowanymi na terenie Polski...
Też mi się tak wydawało, lecz ostatnio coraz więcej skrzynek zagranicznych. Czasami to więcej sypało się nowych za poza polską niż w niej samej. Przy takiej aktywności napis na górze strony "OPENCACHING.pl Geocaching w Polsce", zaczyna trochę tracić sens.

ODPOWIEDZ